• Projekt zamiast kartkówki w 5c

     • Uczniowie klasy 5c będą omawiali na języku polskim "Kapelusz za 100 tysięcy" Adama Bahdaja. Zanim przejdą do pracy nad tekstem, ich zadaniem było zaprezentowanie treści lektury w postaci projektu - lektura w pudełku. Piątoklasiści, pracując indywidualnie lub w parach, w kartonach dowolnej wielkości zgromadzili minimum 10 przedmiotów, które kojarzą im się z danym wątkiem fabuły, postacią czy miejscem akcji lektury. Poczas prezentacji wykonanych prac uczniowie chwalili się znajomością tekstu Adama Bahdaja. Kolejną ważną umiejętnością kształtowaną w związku z tym projektem, była samoocena pracy oraz informacje koleżeńskie na temat jakości poszczególnych pudełek. Uczniowie stwierdzili też, że nauczyli się obowiązkowości i nieodkładania zadania na ostatnią chwilę. Piątokasiści zgodnie doszli do wniosku, że lektura w pudełku jest lepszym pomysłem na sprawdzenie znajomości treści lektury niż kartkówka.

     • 2d na Koncercie Mikołajkowym

     • Dzięki zaproszeniu od Stowarzyszenia Dzieciom Radość z Ignacowa, uczniowie klasy 2d mieli możliwość wziąć udział w Koncercie Mikołajkowym. Przy akompaniamencie zespołu wokalno-aktorskiego "Sonanto" mogliśmy przenieść się do krainy Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewając najpopularniejsze świąteczne hity, uczniowie poczuli zbliżający się świąteczny klimat. Na koniec wszyscy otrzymali prezenty - paczki ze słodkościami i kalendarz na przyszły 2024 rok. 

     • Czwartoklasiści obejrzeli opowieść o Mikołaju

     • Uczniowie klas 4a i 4d wybrali się na świąteczny spektakl "Opowieść o prawdziwym Mikołaju", który był lekcją ucząca pokory oraz motywował do wypełniania dobrych uczynków. Uczniowie mieli okazję zastanowić się, co by było, gdyby jedno z ich dziecięcych pragnień nagle się spełniło? Po spektaklu uczniów czekała kolejna lekcja - samodzielności. Czwartoklasiści wybierali i kupowali prezenty świąteczne dla najbliższych. Poradzili sobie doskonale, za co otrzymali pochwałę od opiekunów.

     • Szlachetna paczka - prosimy o wsparcie

     • Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Ogłaszamy zbiórkę następujących środków czystości: mydeł, żeli myjących, past do zębów, płynów do płukania tkanin, płynów do mycia naczyń, szczoteczek do zębów, proszków do prania, szamponów. Zbiórka potrwa do czwartku 14 grudnia. Produkty należy przynosić do sali 23. Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym rodzicom z naszego miasta. Za udział w zbiórce z góry serdecznie dziękujemy!!!

     • Słodki piątek

     • Kto z nas nie kocha czekolady? Z tego magicznego składnika uczniowie klas II i III samodzielnie stworzyli swoje łakocie w kształcie czekoladowej choineczki. Dzieciaki oprócz wyrobienia czekolady i wlania jej w formę miały również do dyspozycji kolorowe dodatki takie jak suszone owoce, posypki waflowe, posypki cukrowe, żelki i wiele innych. Uczniowie poznali także tajemniczą historię pierwszego użycia kakao oraz dowiedzieli się o podróży czekolady od ziarna aż po tabliczkę. Gotowy produkt każdy mógł samodzielnie zapakować w folijkę z dedykacją dla najbliższych. Nagrodą niespodzianką po ciężkiej pracy cukiernika była dla wszystkich fontanna czekolady! Czy smakowało? Sami zobaczcie na zdjęciach!

     • Gramy zmysłami - choinka sensoryczna w 4c

     • Uczniowie klasy 4c z przyjemnością wykonali grudniowe zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Gramy Zmysłami" - na zajęciach powstała sensoryczna choinka. Na drzewku pojawiły się własnoręcznie pomalowane różnokolorowe bombki zaprojektowane i wykonane przez czwartoklasistów.

     • Lektura zamknięta w pudełku

     • Uczniowie klasy 2b przy okazji omawiania lektury pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" wybrali się w podróż do Afryki. Swoją przygodę rozpoczęli od obejrzenia filmów przyrodniczych o Afryce i jej mieszkańcach przy pomocy okularów ClassVR. Następnie podczas pracy z globusem wspólnie rozwiązywali quiz ze znajomości lektury. Wykonali metryczkę książki oraz krótko scharakteryzowali głównego bohatera doktora Dolittle. W grupach stworzyli komiksy z dalszymi losami bohaterów. Podsumowaniem działań było przygotowanie pudełek, w których każde z dzieci umieściło przedmioty związane z lekturą. Czego tam nie było: własnoręcznie wykonane zwierzątka z klocków lego, plasteliny, kolorowe rysunki zwierząt (m.in. dwugłowca, świnki, psa, krokodyla, konia itp.) pojawił się nawet sam dr Dolittle w maseczce ze strzykawkami... Było tam wszystko, co drugoklasistom kojarzyło się z omawianą lekturą. Uczniowie dzielili się między sobą także wrażeniami - co zapamiętali z lektury, co im się podobało. Zgodnie przyznali, że przyjaciele są ważni oraz że warto być dobrym człowiekiem, bo dobro zawsze powraca.
     • Współpracujemy z seniorami

     • W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej nasza szkoła została zaproszona do współpracy z Mińskim Uniwersytetm Trzeciego Wieku - celem tego współdziałania było przygotowanie dla mińskich seniorów występu poświęconego życiu i twórczości Noblistki. 30 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej przedstawienie obejrzeli członkowie Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku, natomiast 8 grudnia widzami byli uczniowie klas 4-7 z naszej szkoły. Podczas występu zostały zaprezentowane wiersze Nobliski, uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Szymborską, w którą wcieliła się pani Lylla Grzebalska, obejrzeli także zdjęcia poetki i wysłuchali piosenki "Nic dwa razy". Dziękujemy za możliwość zrealizowania tego projektu w tak zacnym gronie. Po występie nauczyciele poloniści ogłosili wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego, a nasi szkolni Mistrzowie Ortografii: Miłosz Siporski (4c), Kacper Wasilewski (5c), Wiktor Legat (6b) i Natalia Wolińska (7b) z rąk pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego i gości z Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku otrzymali nagrody, które ufundowała szkolna Rada Rodziców. Dyplomy za udział w szkolnym etapie konkursu oraz słodkie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy tegorocznego Konkursu Ortograficznego.  Na zakończenie spotkania głos zabrały panie: Zofia Grzelak, Jadwiga Maciejewska i Lylla Grzebalska, które podziękowały za współpracę naszym uczniom oraz nauczycielkom, które ich przygotowały - pani Izabelli Kożuchowskiej, Anetcie Bodeckiej i Marcie Woźnicy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie uda nam się zrobić coś razem!

     • Mikołajkowe świętowanie w klasach 1-3

     • Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta ku czci św. Mikołaja - biskupa, który odwiedzał dzieci i obdarowywał je prezentami. Dzień ten przypada na 6 grudnia. W klasach I-III prawie każdy uczeń był ubrany na czerwono. W szkole panował szczególny klimat, nie tylko dlatego, że w salach pojawiły się świąteczne dekoracje, ale przede wszystkim za sprawą świętego Mikołaja, który przybył w odwiedziny specjalnie do naszej szkoły. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy zostali poczęstowani cukierkami. Tego dnia w każdej klasie odbywały się liczne atrakcje takie jak: sesja fotograficzna, oglądanie filmu "Kevin sam w domu", wykonywanie zadań świątecznych z photonami, wyjście do cukierni Ekler, wręczanie prezentów, rozwiązywanie tajemniczych zagadek z kodem do sejfu z podarunkami, wycieczka do teatru Capitol na "Królową Śniegu", zabawy na śniegu, oglądanie personalizowanego filmu od św. Mikołaja dla klasy, zdobienie choinek oraz wykonywanie porcelanowych ozdób świątecznych i skrzatów z makramy. Na pewno każdy - mały i duży - w tym dniu czuł się wyjątkowo!

     • Mikołajki u czwartoklasistów

     • Czwartoklasiści na godzinach wychowawczych mieli wyjątkowo sympatyczne mikołajaki - w 4a pojawił się nawet św. Mikołaj, który obdarował dzieci mnóstwem prezentów. W klasie 4d w tym dniu uczniowie obdarowywali się własnoręcznie przygotowanymi prezentami oraz pysznymi łakociami. Wśród upominków znalazły się kartki świąteczne, obrazki, zakładki do książek, bransoletki, ozdoby na choinkę, kalendarz adwentowy, kubek, t-shirt oraz pięknie udekorowane pierniki. Również uczniowie z klasy 4b z okazji mikołajek obdarowali swoich kolegów upominkami, które samodzielnie wykonali. Wśród własnoręcznie wykonanych prezentów w 4b znalazły się: zakładki do książek, stroiki świąteczne, biżuteria, bombki, kulki i świece zapachowe, budowla z klocków lego,  poduszka, kalendarz adwentowy, a także pyszne ciasteczka.To był dobrze spędzony czas, a najważniejsze jest to, że uczniowie i nauczyciele byli razem, we wspólnocie - jak w klasowej rodzinie. 

     • Mikołajki w 5a

     • 7 grudnia na lekcji z wychowawcą do klasy 5a przyszedł Mikołaj i jego dwa Elfy. Wszyscy, łącznie z wychowawczynią, dostali piękne prezenty. Były ciasteczka, pierniki i muffinki własnoręcznie pieczone przez dzieci, do tego moc cukierków i mandarynek. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec wspólnie zatańczyli i zaśpiewali "Last Christmas". To była radosna lekcja.

     • Wyniki konkursu "Las jest dla nas!"

     • Temat konkursu "Las jest dla nas" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów mińskich podstawówek. Nadesłano prawie 100 fotografii przedstawiających ciekawe i wyjątkowe walory środowiska leśnego uchwyconego w obiektywie. Wyróżniono 12 prac w tym cztery z nich trafiły do uczniów i uczennic naszej szkoły. Nagrodzeni zostali: Martyna Kożuchowska z 2b, Magdalena Kuchta z 2c, Nadia Abramowska z 5d i Oliwier Łoboda z 6b. Wszyscy uczestnicy otrzymali okazjonalne nagrody rzeczowe. Konkurs był częścią projektu pt."Klasa z drewna", którego organizatorem były Lasy Państwowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w tej fotograficzno-przyrodniczej zabawie.

     • List od św. Mikołaja

     • 6 grudnia do uczniów klasy 4b i 4c przyszedł list od św. Mikołaja. Czwartoklasiści wraz ze swoimi opiekunami - panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelą Saganowską oraz panem Sławomirem Rybińskim zostali zaproszeni na mikołajkową wycieczkę. W autokarze na uczniów czekały słodkie prezenty i kolejny list. Święty Mikołaj wyjaśnił w nim, że zabiera wszystkich do Warszawy i zaprasza na spacer oraz do teatru. Uczniowie wraz z opiekunami dotarli do stolicy. Oglądając piękne świąteczne dokoracje, pokonali pieszo trasę Traktem Królewskim od ulicy Nowy Świat, przez Krakowskie Przedmieście aż do Placu Zamkowego. Po drodze - tak jak sugerował Mikołaj w liście - uczniowie podziwiali pomnik Mikołaja Kopernika, bramę prowadzącą na teren Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki. Potem było wspólne zdjęcie przy olbrzymiej, kolorowej choince i spotkanie z wielkim pluszowym misiem. Drogę do Teatru Capitol uczniowie musieli znaleźć samodzielnie, a raczej z pomocą swoich telefonów. W teatrze wszyscy mogli obejrzeć spektakl "Legendy warszawskie" w reżyserii Wojciecha Malajkata, a po przedstawieniu z dziećmi spotkał się ten, który zrobił dzieciom niespodziankę, czyli św. Mikołaj. A że lubi on z okazji swoich imienin obdarowywać innych, więc wszyscy wychodzili z teatru z kolejnym słodkim prezentem w kieszeni. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

     • Seanse w Mobilnym Planetarium

     • Od poniedziałku do środy uczniowie naszej szkoły przenosili się do kosmicznego świata, oglądali seanse wyświetlane w mobilnym planetarium. Były klasy, któe poznały sekrety spadających gwiazd, inne miały widowsko związane z zaczarowanym globusem, życiem drzew czy niekończącą się podróżą Voyagera. W tygodniu mikołajkowym dla wielu uczniów była to dodatkowa sympatyczna atrakcja w szkole. 

     • Zosia czyta, bo lubi... ma sukces!

     • 6 grudnia dwoje uczniów: Zofia Wojtkowska z 6a i Kacper Wasilewski z 5c reprezentowało naszą szkołę podczas VI Powiatowego Projektu Czytelniczego "Czytam, bo lubię". Ich zadaniem było pochwalenie się bardzo dobrą zanjomością treści książki pani Joanny Olech "Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi!". Z przyjemnością informujemy, że Zosia zajęła III miejsce w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich naszych uczniów do czytania!

     • Srebrni szczypiorniści

     • W mikołajki odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Michał Gałązka 5d, Fabian Korytko 5d, Mikołaj Dziugieł 5d, Jan Kasak 5d, Patrycjusz Spisak 6c, Filip Szuba 6c, Kuba Berger 6c, Piotr Ługowski 5c, Tymon Cyran 6a, Oskar Królak 6a, Antek Skwieciński 6a, Rafał Sendrowski 6a, Kotowski Bartosz 6b, Barankiewicz Mikołaj 6b, Malinowski Olek 6b i kapitan Wiktor Legat 6b - zdobyła 2. miejsce. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, a ich opiekun pan Marcin Sokołowski nie krył dumy z sukcesu, na który pracował cały zespół. Brawo dla naszych sportowców, którzy świetnie reprezentują naszą szkołę w zawodach sportowych. 

     • św. Mikołaj zawitał do SP3

     • 6 grudnia odwiedzili nas w szkole niecodzienni goście - do każdej klasy (od zerówki po siódmoklasistów) przybył św. Mikołaj wraz z pomocnikami: śnieżynką i elfami. W porozumieniu z rodzicami z Rady Rodziców święty Mikołąj przygotował słodkości dla wszystkich szkolnych dzieci, bo wszystkie dzieci w trójce są bardzo grzeczne. Dziękujemy za sympatyczne odwiedziny i za inicjatywę ze strony Rady Rodziców. 

     • 5a na lekcji w-fu w parku

     • 5 grudnia klasa 5a wraz ze swoją wychowawczynią oraz z nauczycielami w-f spędziła lekcję wychowania fizycznego na świeżym powietrzu w parku miejskim. Tego dnia było mroźno, ale słonecznie - wymarzona pogoda na sanki. Z górki w parku dzieci zjeżdżały na sankach i na jabłuszkach, śmiechu i zabawy było przy tym mnóstwo. To była wspaniała lekcja.

     • Konkurs na kalendarz adwentowy - rozstrzygnięty!

     • W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Adwent stał się okazją dla nauczycieli religii do przeprowadzenia konkursu na Kalendarz Adwentowy w naszej szkole, a zwycięzcami konkursu zostali:
      I miejsce: Nadia Abramowska 5d
      II miejsce ex aequo: Adam Lazarowicz 7a oraz Maksymilian Chekanov 4c
      III miejsce: Daria Senktas 5a
      Spośród wielu prac sześciu uczniów otrzymało wyróżnienie. Są to: Gabriela Czapska 6a, Patryk Rytel 7b, Krystian Kościelniak 5c, Patrycja Borówek 5c, Alicja Kołak 4c, Nikola Borówek 5c.
      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz coś słodkiego od św. Mikołaja. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców i ksiądz proboszcz parafii NNMP.
      Gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych