• Dzień bez plecaka

     • Samorząd szkolny naszej szkoły już od kilku lat organizuje akcję pt. "Dzień bez plecaka". W tym roku był to piątek 5 kwietnia. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, ale pod pewnym warunkiem. Należało wykazać się kreatywnością i znaleźć oryginalne zastępstwo popularnego na co dzień plecaka. Chętnych nie brakowało. A czym zastąpili popularne teczki szkolne? Zachęcamy do obejrzenia w galerii, jaką fantazją tego dnia wykazali się uczniowie naszej szkoły.

     • BRĄZ w Regionie dla naszych pływaczek

     • 5 kwietnia w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Regionalne Mistrzostwa w Pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasze dziewczęta w składzie: Julka Grajda, Amelka Stelmaszczyk, Karolina Bielecka, Marysia Konca, Ania Iwaniuk, Marysia Dróżdż, Aleksandra Sławińska, Gabrysia Sławińska, po zaciętej rywalizacji - 8x25m wywalczyły 3. miejsce. Sukces indywidualny osiągnęła również Aleksandra Sławińska, która zajęła 3. miejsce w pływaniu stylem grzbietowym. Gratulacje dla wszystkich naszych pływaczek! Brawa należą się również opiekunowi dziewczyn - panu Markowi Kudelskiemu.

     • Podsumowanie przyrodniczego marca

     • W marcu w naszej szkole królowały przedmioty przyrodnicze, czyli przyroda, biologia, geografia, fizyka i chemia. Uczniowie klas starszych brali udział w wielu konkurach klasowych i indywidualnych. 4 kwietnia odbyło się podsumowanie tych zmagań i wręczenie dyplomów oraz nagród. W jednym z konkursów uczniowie walczyli o tytuł NAJLEPSZEGO PRZYRODNIKA klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Najlepszymi przyrodnikami zostali: Marta Rucińska 7B, Zofia Wojtkowska 6A, Alicja Kucińska 5D i Miłosz Sikorski 4C. Innym konkursem był wybór NAJLEPSZEJ KLASY PRZYRODOMANIAKÓW. Uczniowie wszystkich klas pracowali w zespołach, rozwiązując różnorodne zadania, krzyżówki, zagadki itp. Najlepsze wyniki uzyskały klasy: 7B, 6A i 5D. Kolejną możliwością na zaprezentowanie swojej przyrodniczej wiedzy była PRZYRODOMANIAKOWA REBUSOMANIA, a najlepsze klasy w tej konkurencji to 4D, 5C, 6A, 6B, 6C i 7B. Uczniowie mogli też wykorzystać swoje talenty plastyczne i wykonać prace o tematyce „Zwiastun wiosny” i „STOP wypalaniu traw”. Najładniejsze zwiastuny wiosny przygotowali: I miejsce – Nina Hardej, II miejsce – Natalia Walasik, III miejsce – Maria Konca. Najciekawsze plakaty o szkodliwości wypalania traw wykonali: Gabriela Sadowska 4D – I miejsce, Nadia Abramowska 5D – II miejsce, Gabriela Czapska 6A – III miejsce.  Ostatnim konkursem było wykonanie ciekawej pomocy dydaktycznej dla nauczyciela przedmiotów przyrodniczych. Zwycięzcami zostali: z fizyki – Patryk Rytel 7B, z chemii – Adam Lazarowicz 7A, z geografii – Wiktoria Borówek 5B, z biologii – Ida Karbowiak 5B a z przyrody – Aleksandra Mańko 4A. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do podobnych zmagań za rok.

     • Konkurs recytatorski jednego wiersza

     • W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Jednego Wiersza. Wszyscy uczestnicy recytowali ten sam utwór - "Na straganie" Jana Brzechwy. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Jury z przyjemnością słuchało pięknych recytacji. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się Jan Rosołek z 3a i Gabriela Sadowska z 4d.

     • UWAGA! KONKURS FILMOWO-KSIĄŻKOWY

     • Z okazji zbliżającego się DNIA KSIĄŻKI ogłaszamy konkurs dla uczniów klas 1-7. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmiku (1 minuta do 1,5 minuty), kórego celem jest zachęcenie widzów do sięgnięcia po wybraną przez ucznia książkę. W filmiku należy podać autora i tytuł książki, krótko ją zrecenzować i przedstawić argumenty zachęcające do przeczytania tej pozycji.

      Filmiki konkursowe należy przesłać do 19 kwietnia na adres: izabela.saganowska@sp3mm.pl lub agnieszka.kozuchowska@sp3mm.pl

      Na autorów najciekawszych filmików czekają nagrody!

     • Pierwsze kroki 7a na uczelni wyższej

     • 4 kwietnia klasa 7a wraz z wychowawcą panią Moniką Gromulską wybrała się na wiosenną wycieczkę do Warszawy. W związku z tym, że uczniowie już w przyszłym roku będą decydować o wyborze ścieżki  dalszej kariery, pani wychowawczyni zdecydowała się zabrać swoich podopiecznych na zwiedzanie szkoły wyższej. Uczniowie zwiedzili Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Mieli możliwość zaobserwowania życia studentów, zwiedzenia dziedzińca uczelni, sal wykładowych, sal ćwiczeniowych oraz mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, zasiadając na auli wykładowej. Dzięki uprzejmości władz uczelni mogliśmy również uczestniczyć w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez studentów wydziału pedagogiki o specjalizacji informatycznej. Uczniom zajęcia bardzo się podobały i z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Po treningu mózgu podczas programowania robotów przyszedł czas na trening ciała na parku trampolin w Stacji grawitacji. Przejście przez park linowy oraz pokonanie wysokiej ścianki wspinaczkowej okazały się nie lada wyzwaniem. 

     • Lekcja historii z powstańcem warszawskim

     • W czwartek 4 kwietnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie z powstańcem warszawskim. Przybył do nas pan Jan Witkowski - uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej. Podczas powstania jako 13-letni chłopiec pod pseudonimem "Jaś" pełnił funkcję łącznika. Swoją opowieść rozpoczął od przedstawienia okoliczności wybuchu powstania w Warszawie w 1944 roku, wspomniał przy tym jakże trudne czasy okupacji hitlerowskiej w różnych rejonach stolicy. W sposób niezwykle ciekawy, pełen ciekawostek opowiedział naszym uczniom o trudach i codziennym życiu w czasach powstańczego zrywu narodowego. Wydarzenie, w którym mieli okazję uczestniczyć uczniowie klas szóstych i siódmych wraz z nauczycielami, odbyło się dzięki owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen. Hasła - patriotyzm, historia i tradycja nabrały dla nas nowego znaczenia po słowach naszego wyjątkowego gościa.

     • 19. rocznica śmierci Patrona

     • 3 kwietnia podczas lekcji religii wspominaliśmy dzień śmierci naszego patrona, Jana Pawła II, który zmarł w 2005 roku. Informację o śmierci papieża podał na placu świętego Piotra abp Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godz. 21.37 nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca. Módlmy się za niego”W naszej szkole zostały przeprowadzone krótkie zajęcie historyczne na lekcjach religii przedstawiające losy i historię Papieża Polaka. Delegacja z klas starszych zapaliła znicze przed obrazem Patrona naszej szkoły oraz złożyła kwiaty, przywołując tym samym pamięć i okazując szacunek wobec Patrona. Dla całej społeczności szkolnej została przygotowana gazetka memoratywna ku czci Patrona.

     • Ścieżka dydaktyczna oficjalnie otwarta

     • Od 3 kwietnia już oficjalnie uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze ścieżki dydaktycznej, która została oddana do użytku w gronie gości, którzy zechcieli towarzyszyć nam w uroczystości otwarcia. Zaszczycili nas swoją obecnością pan burmistrz Marcin Jakubowski, pan wiceburmistrz Robert Smuga, przewodniczący Rady Miasta - pan Dariusz Kulma, radni - pani Joanna Kowalska i pan Daniel Marcin Skarżyński, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Karolina Mysiorska i przedstawiciel wykonawcy - pan Damian Iwaniuk. Podczas otwarcia ścieżki dydaktycznej obecna była również pani Izabela Kaźmierska - rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki, która reprezentowała organizatora konkursu. Wszystkich przywitał dyrektor szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki, a koordynatorka projektu konkursowego "Klasa z drewna" - pani Ewelina Frankiewicz opowiedziała gościom o działaniach związanych z jego realizacją. Nasi goście oraz przedstawiciele uczniów obejrzeli wszystkie elementy dydaktycznej ścieżki - wiatę ze stołem edukacyjnym, skocznię dla dzieci, na której uczniowie mogą porównywać swoje skoki w dal  z leśnymi rekordzistami, grę dydaktyczną służącą do rozpoznawania liści, tablice informujące o cyklu życia lasu i pozwalające rozpoznawać różne gatunki drzew, koło wiedzy podsumowujące informacje o lesie i stację meteorologiczną. Po powrocie do budynku szkoły goście obejrzeli efekty pracy warsztatowej trzech grup uczniów. Jedna grupa zajmowała się rysowaniem swoich marzeń dotyczących ekologicznych zmian w naszym mieście, druga budowała las z materiałów recyklingowych, a trzecia własnoręcznie przygotowała lasy w słoikach. Cieszymy się, że w naszej szkole pojawiła się wartościowa pomoc dydaktyczna, dzięki elementom leśnej ścieżki lekcje przyrody, biologii i edukacji przyrodniczej mogą odbywać się na świeżym powietrzu, a uczniowie w aktywny sposób mogą odkrywać świat otaczającej ich przyrody. Nowa ścieżka dydaktyczna na terenie szkoły potwierdza mądrość słów naszego Patrona: "Przyroda jest dla nas nie tylko źródłem piękna, ale także źródłem wiedzy i mądrości".

     • 2b i 3a w Zamku Królewskim

     • Uczniowie klasy 2B i 3A wraz ze swoimi nauczycielami byli na lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim w Warszawie. Klasa 2b dowiedziała się, jak wyglądało życie króla i jego dworu na zamku. Dzieci poznały apartamenty ostatniego króla Polski, a przez to samego monarchę i jego czasy. Mogły usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania - którędy wchodzono na spotkanie z gospodarzem Zamku?, jak należało wykonać wytworny ukłon?, który z dworzan przynosił królowi śniadanie?, ile czasu trwało ubieranie monarchy? Uczniowie klasy 3A uczestniczyli w lekcji „Portret króla jegomości”. Oglądając reprezentacyjne i prywatne wizerunki królewskie, uczniowie poznali insygnia władzy królewskiej, symbolikę kolorów i znaki króla (korona, berło, jabłko). Nauczyli się rozpoznawać różne rodzaje portretów i ich znaczenie. Po zwiedzeniu wnętrz zamku był czas na zakup pamiątek.

     • Przedświątecznie w zerówce

     • Przez cały przedświąteczny tydzień dzieci z zerówki zdobywały wiadomości na temat Świąt Wielkanocnych. Poznawały  stare ludowe zwyczaje oraz nowe, zapożyczone ze wschodu tradycje. Z dumą posiały rzeżuchę i dbały o nią każdego dnia, by na święta zanieść ją do domu. Każde dziecko tworzyło również pisankę do święconki, a przy okazji ćwiczyło motorykę małą. Zerówkowicze przekonali się, że przygotowania do świąt mogą być ciekawe i fajne!

     • Zajęcia z zagranicznymi wolontariuszami

     • 27 marca gościliśmy w szkole zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU zajmującej się edukacją międzykulturową w oparciu o bezpośredni kontakt z innymi kulturami. Fundacja działa w ramach europejskiego programu Erasmus Plus. Jej głównym celem jest rozwój dialogu międzykulturowego, popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata, promowanie tolerancji oraz budzenie świadomości własnej kultury i osobowości. Wolontariusze z Francji, Niemiec, Węgier, Hiszpanii oraz Egiptu przeprowadzili w klasach IV-VII  w formie gier oraz  zabaw językowych zajęcia, podczas których uczniowie mieli możliwość rozpoznać brzmienie oraz akcent wielu europejskich języków oraz nauczyć się podstawowych zwrotów. Zajęcia z zagranicznymi wolontariuszami były również okazją do poszerzenia wiedzy na temat kultury europejskich krajów, a w szczególności tradycji związanych z Świętami Wielkanocnymi.  W starszych klasach wolontariusze wyjaśnili naszym uczniom główne założenia oraz cele programu Erasmus Plus oraz zachęcili ich, aby w przyszłości również oni zostali wolontariuszami Europejskiego Korpusu Solidarności - organizacji działającej w ramach programu Erasmus Plus.

     • Marcowe wydanie gazetki szkolnej

     • Nareszcie doczekaliśmy się wiosny i to nie tylko tej kalendarzowej. W marcowym numerze gazetki "Na marginesie" wiosennych tematów znajdziecie bez liku. Poruszyliśmy m. in. tematy związane z brakiem prac domowych, Dniem Kobiet. Pasjonaci piłki nożnej oraz języka angielskiego również znajdą coś dla siebie. Czekają na Was także wiosenne opowiadania. Zachęcamy do lektury marcowego wydania gazetki szkolnej. Wszystkim czytelnikom życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych, które przed nami...
      Link do marcowego wydania gazetki: Na_marginesie-_marzec_2024.pdf

     • W poszukiwaniu wielkanocnych jajeczek

     • W słoneczną środę uczniowie naszej szkoły wybrali się na poszukiwanie czekoladowych jajek. Najmłodsi z oddziałów 0-3 bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem i szybko odnaleźli ukryte słodkości na zielonym terenie przyszkolnym. Szukanie czekoladowych niespodzianek przysporzyło wiele emocji starszym uczniom z klas 4-7, którzy podczas poszukiwań odwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca i zakamarki naszej szkoły. Okazało się, że wielkanocny zajączek ukrył słodkości nie tylko na świetlicy, ale nawet w gabinecie pana dyrektora! Do zabawy przyłączyli się także nauczyciele i pracownicy szkoły. Zwyczajowa zabawa o nazwie Easter Egg Hunt wywodząca się z Wielkiej Brytanii przypadła do gustu wszystkim uczestnikom i zapewne powtórzymy ją jeszcze nie raz. Wielkanocne poszukiwania odbyły się z inicjatywy Rady Rodziców, która ufundowała czekoladowe słodkości. 

     • Jajko... nie tylko wielkanocne - projekt w 2c

     • W ciągu ostatnich trzech dni klasa 2c zajęła się tematem jaj... Nie tylko wielkanocnych. Uczniowie poznali różne sposoby zdobienia jajek, samodzielnie wykonali zdobienia metodą decoupage. Zebrali także informacje na temat wartości odżywczych jaj i przygotowali w grupach przepisy na potrawy z jajek. Dodatkowo spróbowali, jak smakuje kogel mogel. Poznali również jajorodne zwierzęta oraz "jajeczne przysłowia". Drugoklasiści dziękują paniom Ewelinie Frankiewicz i Iwonie Gąseckiej za pomoc w realizacji projektu. Pozostaje jeszcze życzyć wszystkim SMACZNEGO jajka!

     • Test sprawności z codzienności

     • 26 marca odbył się test sprawności z codzienności. Dzieci z klas 1-3 brały udział w konkurencjach, w czasie których wykonywały codzienne czynności takie jak pakowanie plecaka, składanie ubrań. Były również zadania zręcznościowe - przenoszenie piłeczki na łyżce czy nawlekanie makaronu. Wszyscy reprezentanci klas bardzo starali się jak najlepiej wykonywać swoje zadania i wychodziło im to bardzo dobrze! Oprócz umiejętności wykonywania rozmaitych czynności dzieci wykazały się umiejętnością współpracy, dopingowania kolegów i koleżanek. Było dużo emocji i radości. Na koniec wszystkie klasy otrzymały dyplomy za udział w imprezie.

     • Kajko i Kokosz - chłopaki spoko!

     • 26 marca uczniowie klasy 4b i 4c wraz z opiekunami: panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelą Saganowską i panem Sławomirem Rybińskim wybrali się do Teatru Syrena na musical "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Spektakl powstał na motywach kultowego komiksu, który od kilku lat jest lekturą szkolną dla czwartoklasistów. Przedstawienie trwało prawie 2 godziny (z przerwą) i bardzo wiernie odwzorowało treść przygód Mirmiła i jego dzielnych wojów, którzy razem z nim wybierają się do Szkoły latania na Łysą Górę. Gra aktorska, stroje, piosenki, choreografia, różne style muzyczne, a do tego ruchoma scenografia czy podniebny lot bohaterów w kufrze lub Jagi na miotle - wszystko to robiło na widzach ogromne wrażenie. Przedstawienie ma charakter rodzinny - coś dla siebie znajdą w nim i dzieci, i dorośli. Szczerze polecamy spektakl i zachęcamy do wybrania się do Teatru Syrena, bo jak śpiewają aktorzy: "Kajko i Kokosz - chłopaki spoko, znów oko w oko z przygodą!".

     • Z wdzięczności... za koncertowe działania!

     • Od XXII Koncertu Charytatywnego "Trochę słońca" minęło już kilka dni, emocje częściowo opadły, ale pozytywne wrażenia i poczucie, że wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego dla innych - nadal nam towarzyszą. W szerokim gronie uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły zrealizowaliśmy wielomiesięczny projekt, dzięki któremu zebraliśmy ogromną kwotę, którą przeznaczymy na rzecz potrzebujących uczniów. Pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki i reżyserka Koncertu - pani wicedyrektor Izabela Saganowska zaprosili dziś wszystkie osoby zaangażowane w przygotowania związane z tym wydarzeniem, aby jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność za każdą poświęconą chwilę. Słodkim dodatkiem do słów podziękowania był batony "Grześki" (ich nazwa i rozmiar XXL nie są przypadkowe!). Niech przesłanie koncertowego hymnu towarzyszy nam jak najdłużej... "Świat nie zmieni się od wielkich pięknych słów, a od czynów, w których dobro jest!"

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych