• Informatyka rozwijająca

• Podczas projektu " Torami nowej edukacji" z informatyki  uczniowie pisali listy z prośbami do świętego Mikołaja. Mikołaj będzie zachwycony piękną edycją tekstu oraz wklejonymi obrazkami. Wszystkim życzymy spełnienia Świątecznych marzeń!

• Biologia rozwijająca

• Na zajęciach rozwijających z biologii realizujemy różne projekty biologiczne. Ostatnio przygotowaliśmy projekty: Cukier w pokarmach - słodka pułapka" oraz budowaliśmy modele DNA. W czasie zajęć  wykorzystujemy też mikroskopy, prowadzimy obserwacje mikroskopowe samodzielnie przygotowanych preparatów oraz preparatów gotowych.

• Zajęcia rozwijające i wyrównawcze z języka angielskiego

• Uczniowie klas 4 i 5 w ramach projektu "Torami nowej edukacji..." poznają wiele nowych słów. Skupiamy się aktualnie na rozszerzaniu znajomości bardzo ważnej części mowy jaką są czasowniki. Poznajemy wiele nowych nazw czynności poprzez udział w wielu ciekawych grach. Na zdjęciu uczniowie grają w grę o nazwie "Catch the verb" - ich zadaniem jest jak najszybsze przykrycie ręką wypowiadanego przez nauczyciela czasownika i podanie jego polskiego odpowiednika.

• Zajęcia rozwijające z przyrody dla klas młodszych

• Na zajęciach rozwijających z przyrody nasi trzecioklasiści wzbogacają wiedzę na temat zwierząt, rosliń, ekologii. Tworzą ciekawoski na temat gatunków zagrożonych wyginięciem. Dzięki robotom Photon rozwiązują zagadki przyrodnicze ucząc się jednocześnie programowania. Nauka przez zabawę jest fajna!

• Zajęcia rozwijające z matematyki dla klas młodszych

• Matematyka to królowa nauk! Dzieci uczęszczajace na zajecia z projektu doskonale o tym wiedzą. Uczą się kolejności wykonywania działań używając do tego robotów Photon. Budują z klocków Lego ciekawe historie uwzględniając symetrię. Korzystają z pracowni informatycznej- wykonuja zadania matematyczne na komputerach, grają w gry dydaktyczne utrwalające tabliczkę mnożenia.

• Nowy sprzęt urozmaica zajęcia z angielskiego!

• Po otrzymaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu również zajęcia z języka angielskiego zostały urozmaicone o pracę z technologiami informatycznymi. Uczniowie uczą się nowych zagadnień i powtarzają dotychczasowe słownictwo z tablica interaktywną i projektorem. Taka forma nauki bardzo podoba się uczestnikom projektu.