• Zielony ekopiknik

          • Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września), który w tym roku odbywa się pod hasłem „Współdzielenie przestrzeni publicznej!” w niedzielne popołudnie 22 września Urząd Miasta zaprasza na Zielony Ekopiknik na skwerze przy rondzie Hallera. W godz. 15.00-18.00 będzie czas na  rozmowy, zabawy i naukę, bo ochrona naszych naturalnych zasobów, dobrostan mieszkańców i zrównoważony rozwój miasta są priorytetami miasta. Tego dnia zainaugurowany będzie ważny dla miasta projekt realizowany wraz z wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w zakresie adaptacji naszego miasta do zmian klimatu pt. „Spełnienie transformacyjnego potencjału rozwiązań opartych na naturze (NbS): Od fragmentacji do integracji”. W ramach projektu zorganizujemy w Mińsku Mazowieckim Laboratorium Integracji Miejskiej, w którym razem z mieszkańcami, urzędnikami i developerami będziemy eksperymentowali i testowali wdrażanie różnych rozwiązań zielono-błękitnej infrastruktury, stanowiących tzw. rozwiązania oparte na naturze (Nature based Solutions) takie jak ogrody deszczowe, niecki filtracyjne, nawierzchnie przepuszczalne, ogrody społecznościowe itp. Testowane rozwiązania będą współrealizowane i finansowane w ramach projektu przez NCBiR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Nasze miejskie laboratorium stanie się przykładem najlepszych praktyk dla innych podobnych miast w Polsce. W namiocie SGGW będzie można porozmawiać z dr hab. Magdaleną Kuchcik klimatologiem z Polskiej Akademii Nauk oraz dr hab. inż. Dorota Pusłowska-Tyszewska z Zespołu Gospodarki Wodnej i Hydrologii Politechniki Warszawskiej.

          • 5c pozdrawia z Kazimierza Dolnego

          • W dniu 16 września uczniowie klasy 5c wraz z opiekunami: p.Katarzyną Rosłoń i p.Sławomirem Rybińskim uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego.

            Wycieczkę dzieci rozpoczęły od przejażdżki meleksami do Wąwozu Korzeniowy Dół, gdzie podziwiały podziemne życie drzew i krzewów. Następnie obejrzały film animowany pt. ,,Kazimierz Dolny Królewska Opowieść'' przedstawiający bogatą historię miasta. Z Baszty i Zamku nad Wisłą dzieci miały możliwość podziwiania pięknej panoramy. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Czas wolny przeznaczony był na zakup pamiątek, pizzy oraz lodów.

          • Mińsk Mazowiecki pomaga

          • Mińsk Mazowiecki przyłącza się do pomocy dla mieszkańców południowej Polski, którzy walczą z dramatycznymi skutkami powodzi. W odpowiedzi na pilne potrzeby osób, które straciły domy, dobytek i dostęp do podstawowych środków do życia, miasto organizuje zbiórke najpotrzebniejszych artykułów:

            • żywności z długim terminem ważności,

            • środków higieny osobistej,

            • chemii gospodarczej,

            • wody butelkowanej,

            • karmy dla zwierząt.

            Zbióka odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Konstytucji 3 Maja 1A (budynek przy Urzędzie Miasta). Dary można przekazywać od poniedziałku (16.09) do czwartku (19.09) w godzinach od 8:00 do 20:00.

            „Nie możemy pozostać obojętni, kiedy nasi rodacy zmagają się z takim dramatem. Nawet najmniejszy gest ma znaczenie” – powiedział burmistrz Mińska Mazowieckiego, Marcin Jakubowski. „Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zaangażowania się w akcję. Każda puszka, każda butelka wody może wesprzeć tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy.”

            Mińsk Mazowiecki apeluje również o udostępnianie informacji o zbiórce, aby dotarła ona do jak największej liczby osób.

            Rzeczy na zbiórkę można przynosić także do szkoły - do szatni kl. 1-3 lub do szatni kl. 4-8 - do czwartku włącznie. Zachęcamy do wsparcia akcji!

          • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

          • Informujemy, że w tym roku szkolnym organizowane są następujące konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. 4-8:

            Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje konkurs: polonistyczny, biologiczny, chemiczny, fizyczny, geograficzny, historyczny i matematyczny.

            Regulaminy tych konkursów, harmonogram ich przeprowadzania oraz programy merytoryczne znajdują się na stronie - konkursymscdn

            Mazowieckie Kuratorium Oświaty organizuje konkursy językowe z zakresu: języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego i języka hiszpańskiego.

            Informacje na temat konkursów językowych, w tym również programy merytoryczne tych konkursów znajdują się na stronie - konkursyjęzykoweMKO

            Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerow organzije konkurs informatyczny LOGIA.

            Informacje o tym konkursie i tryb jego przeprowadzania znajdują się na stronie - konkursinformatycznyLOGIA

            Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w konkursach, powinni zgłosić się do nauczycieli przedmiotów. 

            Etap szkolny konkursów będzie obywał się według następującego harmonogramu:

            zal_1_1_-_Harmonogram_etap_szkolny.pdf

            zalacznik__nr_1_1_-_Harmonogram_etap_szkolny.pdf

            Warunkiem udziału ucznia w konkursie jest pisemna zgoda rodzica. Wzory zgód:

            oswiadczenie_rodzica_prawnego_opiekuna_-_konkursy_przedmiotowe.pdf

            Oswiadczenie_rodzicow_lub_opiekunow_prawnych_-_konkursy_jezykowe.pdf

            Oswiadczenie_rodzica_pranwego_opiekuna_-_konkurs_informatyczny.pdf

            Szczegółowe informacje dotyczące konkursów można uzyskać u nauczycieli poszczegolnych przedmiotów konkursowych oraz na podanych wyżej stronach internetowych. Konkursy mają etap szkoilny, rejonowy i wojewódzki. 

            Konkursy przeznaczone są dla uczniów zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie danym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

             

          • "Mały Mistrz" - program w kl. 1-3

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu "Mały Mistrz" organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To wyjątkowa inicjatywa mająca na celu wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu ciekawych i angażujących zajęć wychowania fizycznego oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych uczniów. W kilku klasach edukacji wczesnoszkolnej do grudnia jedną godzinę wychowania fizycznego będą prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, szkoła uzyska także wsparcie w postaci kompletu sprzętu sportowego dostosowanego do potrzeb uczniów z klas 1-3. Panie Aleksandra Kołak i Marlena Koseska już uczestniczyły w szkoleniu, kolejne nauczycielki wybierają się na szkolenie już niedługo. Mamy nadzieję, że najbardziej skorzystają nasi uczniowie!

          • Wychowawcza w plenerze

          • Korzystając ze wspaniałej pogody, uczennice i uczniowie klasy 4a w plenerze odkrywali, co myślą o nich rówieśnicy. Każdy miał na plecach kartkę, na którą koledzy i koleżanki wpisywali miłe rzeczy. Były wśród nich cechy lub zachowania, które lubimy u danej osoby. W ten sposób na koniec lekcji, każdy miał gotową listę swoich zalet. Wychowawczyni - pani Joannie Sułek było miło, że chętni dzielili się swoimi wpisami na forum klasy. Miejmy nadzieję, że to da świeżo upieczonym starszakom siłę i energię na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

          • Pytania i odpowiedzi o UE

          • W środę 11 września  przedstawiciele  Szkolnego Klubu Europejskiego Marta, Mikołaj, Oskar i Wiktor  z  klasy ósmej pod opieką pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej uczestniczyli w spotkaniu z panią profesor UW Martą Witkowską. Pani profesor oraz zebrana młodzież rozmawiali na temat mediów i rodzaju przekazywanych informacji na temat UE, na temat wspólnej unijnej waluty oraz unijnej gospodarki.

            Dziękujemy za  zaproszenie Młodzieżowej Radzie Miasta  i  Europe Direct w Mińsku Mazowieckim.

          • Przetrwali wycieczkę

          • Uczniowie klasy 5a z wychowawcą panem Marcinem Sokołowskim i panem Markiem Kudelskim udali się na integracyjną wycieczkę do Bazy Survivalowej Przygody. Uczniowie pod opieką instruktorów uczyli się krzesać ogień, strzelać z łuku, ASG, elementów maskowania, budowy prowizorycznych schronień, sygnalizacji ratunkowej i podstaw przygotowania obozowiska survivalowego. Na koniec wszyscy zjedli kiełbaskę na wspólnie przygotowanym ognisku. To była wspaniała lekcja przetrwania i samodzielności, z której każdy wrócił do domu uśmiechnięty. 

          • Grzybobranie w... Sanepidzie

          • W odpowiedzi na zaproszenie Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami i z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim wybrali się na wystawę „Poznaj grzyby z mińskim Sanepidem”. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, ekspozycja została wzbogacona świeżymi grzybami, drzewami oraz innymi składnikami runa leśnego. Wszyscy przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w lesie i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o rodzajach grzybów, ich budowie oraz zasadach rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych. Mieliśmy także okazję podziwiać modele grzybów wykonane przez uczniów z mińskiego Ekonoma oraz wystawę fotografii wykonanych przez uczniów z Mechanika zatytułowaną „Bogactwo lasu”. To była wartościowa lekcja przyrody i profilaktyki.

          • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. Leśne inspiracje

          • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza uczniów klas VI, VII i VIII do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Leśne inspiracje", zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie. Konkurs polega na ukazaniu piękna lasu i runa leśnego poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku. Prace konkursowe wraz z podpisanymi przez rodziców/opiekunów dokumentami prosimy składać do pani Justyny Kołodziejczyk do 13 września 2024.

          • Narodowe czytanie 2024

          • Po raz trzynasty odpowiedzieliśmy na zaproszenie Miejskiej BIblioteki Publicznej i wzięliśmy udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku 7 września czytany był dramat pt. "Kordian", który 190 lat temu został napisany przez Juliusza Słowackiego. W czasie tegorocznej akcji w roli czytających wystąpili dyrektorzy, szefowie miejskich i powiatowych szkół, urzędów, instytucji. Rolę Imaginacji, czyli tajemniczej siły, która pokonuje Kordiana i powstrzymuje go przez zabiciem cara, odegrała bardzo profesjonalnie i przekonująco wicedyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Kożuchowska. Warto dodać, że pani wicedyrektor reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale też wszystkie mińskie szkoły podstawowe. Rolę tytułowego bohatera odczytał gość specjalny - aktor Wojciech Żołądkowicz. Pogoda dopisała, warto było to sobotnie popołudnie spędzić z ważną dla polskiej literatury książką. Za rok też nas nie zabraknie na Narodowym Czytaniu, a do czytania zachęcamy nie tylko od święta.

          • Uczymy się ratować

          • Dzięki zakwalifikowaniu naszej szkoły do "Programu polityki zdrowotnej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej" już w pierwszym tygodniu września uczniowie klas siódmych przeszli intenstywny kurs ratowania życia. Ratownicy medyczni z siedleckiego pogotowia ratunkowego poprowadzili w czwartek i piątek (5 i 6 września) siedmiogodzinny kurs, dzieki któremu siódmoklasiści zdobyli nie tylko teoretyczną wiedzę, ale i praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy za tę ważną lekcję!

          • Integracja klas czwartych

          • Dzień Integracji Klas 4 to już tradycja w naszej szkole. To także wyjątkowy czas dla czwartoklasistów i ich nowych wychowawców. Tego dnia nie odbywały się zajęcia dydaktyczne. Wszyscy uczestniczyli w warsztatach integrujących grupę prowadzonych przez panie pedagog. Była też godzina spędzona z wychowawcą, podczas której uczniowie wymyślali hasła, plakaty i wiersze promujące atuty każdej z klas. Dzień zakończyliśmy międzyklasowymi rozgrywkami sportowymi, podczas których pierwsze miejsce zajęły współpraca i zdrowa rywalizacja. To był bardzo udany dzień.

          • Szkoła to my! - rozpoczęcie roku szkolnego w kl. 1-3

          • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wybudowali szkołę, w której najważniejsze okazały się uniwersalne wartości! 2 września to szczególnie ważny dzień dla dzieci rozpoczynających naukę w klasach pierwszych! Podczas uroczystości gościliśmy w szkole pana burmistrza Marcina Jakubowskiego, który powitał i dzieci, i rodziców zaczynających edukacyjną przygodę w papieskiej trójce. W tym ważnym dniu gościliśmy także duchownych: ojca Jana Opalę - Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, ks. dr. Gabriela Białomyzego - proboszcza Parafii Prawosławnej pw. św. Spirydona Cudotwórcy oraz ks. Karola Grabowskiego z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Bożena Macheta - kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki. Pierwszoklasiści w pierwszym dniu swojej szkolnej przygody usłyszeli od pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego bajkę o fantastycznym zeszycie, dzięki któremu każde dziecko w szkole będzie świetnie się czuło. Nieprzypadkowo dzieci otrzymały później od pana burmistrza niezwykłe zeszyty szkolne, które na pewno będą pomocne przy poznawaniu uczniowskich praw i podczas wielu rozmów o emocjach. Po części oficjalnej wszyscy z przyjemnością obejrzeli artystyczne występy przygotowane przez uczniów z klas 2a i 2c wraz z wychowawczyniami: panią Katarzyną Chłopik i panią Małgorzatą Kożuchowską. Życzymy wszystkim uczniom, żeby rozpoczynający się rok szkolny był pięknym czasem, niezapomnianą przygodą i przede wszystkim szansą na indywidualny rozwój zgodny z możliwościami i potrzebami każdego dziecka!

          • Czas rozwinąć skrzydła... - początek roku szkolnego!

          • 2 września oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025. Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły powitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który skierował kilka ciepłych słów do swoich uczniów z kl. 4-8, życząc im wielu sukcesów w nadchodzących miesiącach, a ósmoklasistom - wytrwałości w przygotowaniach do egzaminu końcowego. Pan dyrektor zaapelował również o to, aby na co dzień wszyscy darzyli się wzajemną serdecznością. Następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Po chwili zadumy w części artystycznej (przygotowanej przez klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami: panią Iwoną Karwowską i panem Marcinem Maciejewskim) obejrzeliśmy krótkie przedstawienie, którego głównym przesłaniem było stwierdzenie, że szkoła to coś więcej niż wyścig. To również miejsce, gdzie spotykamy swoich przyjaciół, doświadczamy wiele życzliwości ze strony innych, rozwijamy swoje pasje oraz zainteresowania. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy udanego roku szkolnego, cytując fragment scenariusza przedstawienia:

            Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.
            Niech każdy będzie sobą.
            Niech każdy z nas rozwija swoją pasję, swój talent.
            Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.
            Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.
            Niech nie będzie zmarnowanych dni.
            Niech nasza szkoła będzie czymś więcej!
            Czas rozwinąć skrzydła!

             

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024-25

          • Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zgodnie z poniższym harmonogramem:
            godz. 9.30 - klasy 6-8
            godz. 10.30 - klasy 4-5
            godz. 11.30 - klasy 2-3
            godz. 12.30 - klasy 1

          • Nauczyciele awansują!

          • Z przyjemnością informujemy, że ośmioro nauczycieli z naszej szkoły w czasie wakacji uzyskało stopień nauczyciela mianowanego. 27 sierpnia pan burmistrz Marcin Jakubowski wraz z zastępczynią panią Katarzyną Łaziuk wręczyli naszym nauczycielom akty mianowania. Serdecznie gratulujemy paniom: Milenie Gniado, Małgorzacie Drzazdze, Ilonie Kasak, Bogumile Borzęckiej-Gołoś, Katarzynie Słowik-Siwickiej, Iwonie Gawryś, Katarzynie Rosłoń i panu Marcinowi Sokołowskiemu! Życzymy wielu sukcesów zawodowych!

            zdj. ze strony: https://www.facebook.com/photo/?fbid=921138353373618&set=pcb.921138480040272 

          • Obiady w roku szkolnym 2024-2025

          • Informujemy, że w związku z wakacyjnym zalaniem szkoły i zgodnie z decyzją SANEPIDU w początkowym okresie roku szkolnego 2024-2025 nie będzie obiadów w szkolnej stołówce. Termin powrotu do przygotowywania i wydawania obiadów w szkole zależy od remontu pomieszczeń i ich ponownego udostępnienia do użytkowania przez odpowiednie służby oraz SANEPiD. Dziękujemy za wyrozumiałość!

          • Bezpłatne zajęcia - Stowarzyszenie na Piątkę

          • Stowarzyszenie na Piątkę (https://www.facebook.com/StowarzyszenieNaPiatke) ogłasza nabór uczestników na bezpłatne systematyczne zajęcia sportowe z programem profilaktycznym i edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w okresie od 09.09. do 31.12.2024 r. dla chętnych dzieci zamieszkałych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki w wieku 6-21 lat. W trakcie zajęć sportowych uczestnicy wezmą również udział w zabawach integracyjnych podczas, których będą mogli poznać się bliżej, nauczą się współpracy, wrażliwości i zaufania do drugiej osoby. Szczegóły oferty są zamieszczone na szkolnej stronie internetowej w zakładce "UCZNIOWIE I RODZICE" - "Stowarzyszenie na Piątkę".

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2
        05-300 Mińsk Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych