• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024-25

• Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zgodnie z poniższym harmonogramem:
            godz. 9.30 - klasy 6-8
            godz. 10.30 - klasy 4-5
            godz. 11.30 - klasy 2-3
            godz. 12.30 - klasy 1

• Nauczyciele awansują!

• Z przyjemnością informujemy, że ośmioro nauczycieli z naszej szkoły w czasie wakacji uzyskało stopień nauczyciela mianowanego. 27 sierpnia pan burmistrz Marcin Jakubowski wraz z zastępczynią panią Katarzyną Łaziuk wręczyli naszym nauczycielom akty mianowania. Serdecznie gratulujemy paniom: Milenie Gniado, Małgorzacie Drzazdze, Ilonie Kasak, Bogumile Borzęckiej-Gołoś, Katarzynie Słowik-Siwickiej, Iwonie Gawryś, Katarzynie Rosłoń i panu Marcinowi Sokołowskiemu! Życzymy wielu sukcesów zawodowych!

zdj. ze strony: https://www.facebook.com/photo/?fbid=921138353373618&set=pcb.921138480040272

• Obiady w roku szkolnym 2024-2025

• Informujemy, że w związku z wakacyjnym zalaniem szkoły i zgodnie z decyzją SANEPIDU w początkowym okresie roku szkolnego 2024-2025 nie będzie obiadów w szkolnej stołówce. Termin powrotu do przygotowywania i wydawania obiadów w szkole zależy od remontu pomieszczeń i ich ponownego udostępnienia do użytkowania przez odpowiednie służby oraz SANEPiD. Dziękujemy za wyrozumiałość!

• Bezpłatne zajęcia - Stowarzyszenie na Piątkę

• Stowarzyszenie na Piątkę (https://www.facebook.com/StowarzyszenieNaPiatke) ogłasza nabór uczestników na bezpłatne systematyczne zajęcia sportowe z programem profilaktycznym i edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w okresie od 09.09. do 31.12.2024 r. dla chętnych dzieci zamieszkałych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki w wieku 6-21 lat. W trakcie zajęć sportowych uczestnicy wezmą również udział w zabawach integracyjnych podczas, których będą mogli poznać się bliżej, nauczą się współpracy, wrażliwości i zaufania do drugiej osoby. Szczegóły oferty są zamieszczone na szkolnej stronie internetowej w zakładce "UCZNIOWIE I RODZICE" - "Stowarzyszenie na Piątkę".

• Szkoła dla rodziców i wychowawców - zaproszenie

• W związku z realizacją w 2024 roku zadań określonych w  Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Mińsk Mazowiecki na lata 2022-2025 Urząd Miasta - Mińskie Centrum Profilaktyki prowadzi nabór rodziców/opiekunów z terenu miasta Mińsk Mazowiecki do udziału w rekomendowanym programie profilaktycznym Szkoła dla rodziców i wychowawców – II edycja.

Rozpoczęcie drugiej edycji zaplanowane jest na  19 września 2024 r.

Zgłoszenia do udziału w  Programie przyjmowane są do dnia 12 września 2024 r. w Mińskim Centrum Profilaktyki, ul. Juliana Tuwima 1 osobiście w pokoju nr 1 lub telefonicznie pod nr. tel. 25 758 02 51, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00  -  15.00.

Spotkania/zajęcia/warsztaty organizowane w ramach Programu odbywać się będą w siedzibie Mińskiego Centrum Profilaktyki. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program kierowany jest do rodziców i wychowawców oraz profesjonalistów, którzy pracują z rodzicami i chcą przeciwdziałać zachowaniom problemowym dzieci i młodzieży. Realizowany jest w formie 10 warsztatów psychologicznych (40 godzin dydaktycznych). Liczebność grupy wynosi na ogół 10 – 15 osób. Zajęcia zawierają krótkie omówienia tematów, a przede wszystkim ćwiczenia (np. dramy, debaty, odwołania do własnych doświadczeń. Cennym elementem edukującym jest również wymiana doświadczeń rodzicielskich między uczestnikami oraz tzw. praca domowa, czyli praktyczne zastosowanie w domu, w relacji z dzieckiem, nabytych w trakcie zajęć umiejętności.

• Spotkanie integracyjne dla rodziców uczniów klas 1

• Spotkanie dla rodziców i dzieci, które rozpoczną w naszej szkole naukę od września, odbędzie się 29 sierpnia 2024r. o godz. 18.00. Rodzice będą mieli możliwość spotkania z panem dyrektorem, a dzieci wezmą udział w zajęciach integracyjnych ze swoimi paniami wychowawczyniami. Będzie okazja do poznania kadry, budynku oraz zasad obowiązujących w szkole.

Prosimy rodziców o zakup wyprawki dla kl. 1 - WYPRAWKA-2024-2025.pdf

• 21 sierpnia 82. rocznica Zagłady Żydów

• Wraz ze społeczną grupą Bliscy i Oddaleni oraz Towarzystwem Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zapraszamy do wspólnego uczczenia wydarzeń z Mińska Mazowieckiego 1942 roku. Szczegóły na plakacie.

05-300 Mińsk Mazowiecki