• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Lokal wyborczy, w którym uczniowie klas 4-7 oddawali swoje głosy, zlokalizowany był na górnym piętrze. Komisja Wyborcza składająca się z uczniów klas 5 i 6 wydawała uprawnionym karty do głosowania. W tegorocznej rywalizacji o miejsce w Szkolnym Samorządzie wzięła udział rekordowa liczba kandydatów - aż 11 osób, głównie z klas 5 i 7. Głos oddało 215 uczniów, co stanowi 66% uprawnionych do głosowania. Siedem głosów było nieważnych. W skład nowego Samorządu Uczniowskiego weszły osoby z najwyższą liczbą głosów. Przewodniczącą szkoły została Julia Sierańska z 7a, zastępcą - Rozalia Legat z 5d, a w gronie członków samorządu znaleźli się: Aleksander Skuza i Patryk Rytel z 7b oraz Adam Lazarowicz z 7a. Gratulujemy wszystkim wybranym. Życzymy pomysłowości i wytrwałości w działaniach.

     • Od poniedziałku - MATMA rządzi!

     • W kolejnym tygodniu, czyli od 2 do 6 października nauczyciele matematyki zapraszają uczniów klas 4-7 do zabawy matematyką. 

      W poniedziałek startujemy z KRZYŻÓWKAMI i SUDOKU... Proście o nie nauczycieli matematyki, rozwiązujcie, podawajcie swoje imię, nazwisko, klasę i wrzucajcie do skrzynek na górnym korytarzu (przez cały tydzień). Z poprawnie rozwiązanych prac wylosujemy te, za które autorzy otrzymają drobne upominki.

      Wtorek będzie DNIEM 3D. Prosimy o przyniesienie wykałaczek, plasteliny i nożyczek na lekcje matematyki. Będziecie budować bryły.  

      Środa zapowiada się równie ciekawie, gdyż uczniów zapraszamy w matematycznych outfitach. Niech w szkolnych murach zapanuje MODA Z MATEMATYCZNYM PAZUREM. Klasa, której największa grupa uczniów zaprezentuje się w odlotowych kreacjach, otrzyma łakocie.

      Czwartek to dzień poszukiwań, bo będzie na Was czekał ESCAPE ROOM. Kto pierwszy wykona zadania, otrzyma nagrodę!

      W piątek na korytarzach szkolnych odbędą się rysunkowe rozgrywki matematyczne. Do KALAMBURÓW zaprosimy trzyosobowe reprezentacje klas. Liczymy na to, że drużyny otrzymają wsparcie w postaci porządnego dopingu! 

     • Dzień Chłopaka w 7a

     • Każda kobieta wie, że prawdziwy mężczyzna/chłopak powinien być gentelmenem. Słowo gentelmen zostało zapożyczone z języka angielskiego, gdyż "gentle" oznacza delikatny/łagodny i dlatego też uczennice klasy 7a postanowiły sprawdzić, czy ich koledzy są delikatni oraz wrażliwi i wręczyły swoim kolegom z okazji ich święta piękny wrzos. Do kwiatu dołączone było wielkie serce z życzeniami. Zadaniem chłopców jest teraz opiekowanie się kwiatem, podlewanie go i pielęgnacja. Chłopcy przyjęli prezent z wielkim entuzjazmem i od razu ustalili dyżury pielęgnacyjne. Oprócz prezentu kwiatowego były też słodkości i mnóstwo życzeń. Z okazji tego męskiego święta wszystkim panom życzymy wszystkiego najlepszego! Wychowawczyni i dziewczyny z 7a.

     • Głos młodych w Mińsku

     • 29 września uczniowie klasy 7a Adam Lazarowicz i Mikołaj Madziar (kandydaci do Samorządu Uczniowskiego) wzięli udział w spotkaniu w mińskim Urzędzie Miasta w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Pani wiceburmistrz Katarzyna Łaziuk przedstawiła obecnej młodzieży oraz ich opiekunom założenia MRM. Dla Mińska Mazowieckiego będzie wielką wartością głos młodzieży wypowiadającej się na temat naszego miasta, działań i inicjatyw podejmowanych dla młodych ludzi. 

     • Jesienne zajęcia w zerówce

     • Korzystając z pięknej jesiennej pogody w tym tygodniu, uczniowie z zerówki na świeżym powietrzu utrwalali poznane głoski występujące w języku polskim. Wszyscy szukali nazw przedmiotów na daną głoskę i dzielili wyrazy na sylaby oraz pokazywali na kartonikach daną wielką lub małą literę. Na koniec dzieci były podzielone na grupy i ich zadaniem było narysowanie kredą jak największej liczby wyrazów na daną literę. Wychowawczyni przeczytała również dzieciom książkę Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Liczymy, że uda nam się jeszcze nie raz przeprowadzić takie zajęcia!

     • #straznicylasow

     • Nasza zerówka bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Przytul się do drzewa". Kampania ma na
      celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Przytulanie się do drzew
      bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm, poprawia nastrój, niweluje stres, wzmacnia układ
      odpornościowy i ma wiele innych zalet.

     • Zerówkowy Dzień Chłopaka

     • Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości! Świetnej zabawy i mnóstwo słodyczy, tego Wam dzisiaj każda dziewczynka i Pani życzy! Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowania dzisiejszego święta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Zapraszamy do czytelni

     • W bibliotece szkolnej znajdziecie nie tylko książki. Przerwy można spędzić, czytając ciekawe czasopisma. Nowością w naszej bibliotece jest „Victor Junior” – miesięcznik dla uczniów z klas 4-6. Zachęcamy do lektury!

     • Piknik z okazji Dnia Chłopaka

     • 28 września na godzinie wychowawczej dziewczynki z klasy 5a wraz z wychowawczynią panią Iwoną Karwowską zorganizowały w sąsiadującym ze szkołą miejskim parku piknik z okazji Dnia Chłopaka. Były prezenty, a także wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. 

     • Pasowanie na świetliczaka

     • W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ważnej uroczystości zorganizowanej w świetlicy szkolnej. Pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona świetliczaków. Kreatywne zadania przygotowane przez panią Milenę Gniado wszystkie dzieci wykonały bezbłędnie i do tego z uśmiechem na ustach. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad regulaminu świetlicy, bez problemu rozpoznali postacie z ulubionych bajek. Pokonali nawet trudne słowa w próbie wygimnastykowanego języka i potrafili umieścić klocki we właściwych miejscach w świetlicy. Na koniec nowe świetliczaki złożyły uroczystą przysięgę i za swoje starania otrzymały dyplomy. Gratulujemy i witamy w gronie przyjaciół ze świetlicy.

     • Zwycięski herb Janka z 3a

     • 22 września w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Jaki znak Twój” realizowanego jako część projektu Misja Napoleon w ramach programu Patriotyzm Jutra. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie herbu swojej rodziny z uwzględnieniem symboliki naszego miasta. Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Jan Pogorzelski z kl. 3A zajął I miejsce w kategorii klas 1-3 i otrzymał wysoką nagrodę w formie bonu finansowego. Gratulujemy zwyciezcy i wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły!

     • Dzień Języków Obcych w naszej szkole

     • 26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali dla uczniów klas 1-3 oraz 4-7 quizy językowe na temat geografii, kultury oraz tradycji krajów Europy. Część pytań dotyczyła również zagadnień leksykalnych oraz gramatycznych danego języka. Podczas długiej przerwy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie przy specjalnie przygotowanych stoiskach. Za poprawnie udzieloną odpowiedź na wylosowane pytanie, każdy z uczestników otrzymywał nagrodę w postaci cukierków. Pojemniki ze słodyczami zostały opróżnione niemalże w mgnieniu oka, co świadczy o tym, że wiedza uczniów naszej szkoły w zakresie języków obcych jest naprawdę imponująca.

     • Jesteśmy w Klubie Szkół UNICEF

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Pauliny Goebel oraz pana Marcina Maciejewskiego nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF zrzeszającego kilka tysięcy placówek edukacyjnych w całym kraju. Głównym celem Klubu jest propagowanie wiedzy dotyczącej zagadnień praw dziecka, profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zmian klimatycznych, edukacji globalnej oraz międzykulturowej. W ramach działalności Klubu uczniowie klas 4-7 naszej szkoły, którzy należą do Szkolnego Koła Wolontariatu, będą co miesiąc realizować jedną akcję edukacyjną. Na październik zaplanowane są działania mające na celu propagowanie wiedzy na temat ochrony oraz poprawy kondycji psychicznej dzieci i młodzieży. 10 października będziemy w naszej szkole obchodzić Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Materiały z  działalności Klubu będą umieszczane w gablocie na parterze obok sekretariatu szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do Szkolnego Klubu UNICEF - informacji będą udzielać pani Paulina Goebel i pan Marcin Maciejewski.

     • Integracja w barwach jesieni

     • We wtorkowe słoneczne popołudnie uczniowie klas 4c i 4d wybrali się na sportową integrację. Podczas zajęć na świeżym powietrzu mogli sprawdzić swoją celność, strzelając z łuku i grając w mini-golfa. Wiele emocji wzbudziła jazda quadem z pomocą instruktora oraz zjazd na tyrolce. Po sportowej rywalizacji wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku. Wyjazd był okazją do integracji wewnątrz klas oraz międzyklasowej. Uczniowie podsumowali ten dzień słowami: "super, ale epicko, była moc". 

     • Srebrne dziewczyny!

     • We wtorek 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się sztafetowe powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewcząt..

      Chłopcy zajęli VII miejsce, natomiast dziewczyny - po niezwykle ambitnej walce - wywalczyły II miejsce i awansowały na szczebel regionalny!

      Brawa dla naszych reprezentantek - Łucji Głąbskiej 5d, Anny Składanowskiej 5d, Kornelii Piotrowskiej-Lipki 5d, Kingi Jakubowskiej 6c, Diany Kulhawik 6b, Amelii Pawlak 6b i Marii Koncy 6b oraz ich opiekuna pana Marcina Sokołowskiego.

     • Pierwszaki w Argo City

     • Nowy tydzień rozpoczął się wyjazdem integracyjnym klas pierwszych do Argo City zlokalizowanego w miejscowości Głęboczyca. Park zabaw położony jest na skraju lasu i łąk. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z procesem kiszenia kapusty. Ochoczo szatkowały oraz ubijały kapustę wałkiem w beczkach. Każda klasa posłuchała też opowieści o tym, jak powstaje miód. Poznała zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziała się, czy królowa pszczół nosi koronę. Zapoznała się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece oraz zobaczyła, jak wygląda ul od środka. W trakcie pobytu w Argo City uczniowie odbyli przejażdżkę wozem po okolicy, doili krowę, a także odważyli się przekroczyć granicę lasu, a ich oczom ukazały się scenografie ze znanych bajek. Pierwszaki jako drużyny Indiany Jonesa wykonały  szereg trudnych zadań, by zdobyć informacje potrzebne do odnalezienia skarbu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda klasa otrzymała swój pierwszy puchar. To był dzień pełen atrakcji. 

     • Integracja w Krainie Przygód

     • Uczniowie 4a i 5b udali się na integrację do Nowych Igań, gdzie mieli możliwość korzystania z atrakcji przygotowanych przez intsruktorów z miejscowej Krainy Przygód. Uczniowie jeździli quadem, zjeżdżali górską tyrolką, grali w minigolfa, strzelali z łuku, a także brali udział w konkurencji dojenia krowy na czas. Na koniec zjedli smaczną kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem. Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, a opiekunowie szczęśliwi, że udało się sprawić radość podopiecznym.

     • Szkolny Order Uśmiechu przyznany!

     • 21 września uczniowie klas młodszych po raz kolejny przyznali Szkolny Order Uśmiechu. To wyróżnienie otrzymują osoby, które okazują dzieciom serce i sprawiają im radość. Laureatkami nagrody w tym roku zostały: pani pedagog Justyna Kołodziejczyk oraz pani psycholog Martyna Tomkiewicz. Obydwie panie miały za zadanie złożyć przysięgę i wypić sok z cytryny, a do tego później musiały się uśmiechnąć. Obie panie zdały ten test celująco! Gratulujemy pani pedagog i pani psycholog oraz dziękujemy im za serce dla szkolnych dzieci.

     • Dzień Kropki w zerówce

     • Zerówkowicze 15 września obchodzili święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.
      Uczniowie pod opieką p. Agaty Christoph brali udział w wyzwaniu #dzieńkropki2023. Dzięi wykonaniu kropokowych zadań każdy uczestnik otrzymał certyfikat udziału w tym święcie. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, twórczością i odwagą w działaniach. Każda praca jest inna, ale każda piękna! Przed nami kreatywny rok szkolny. Kropkowe działania zerówki wpisują się w realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa Sztuką".

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych