• Puchar za pomaganie

     • 23 marca 2024 w parku im. Rodziny Dernałowiczów odbył się bieg charytatywny "Pogonić glejaka". Bieg zorganizowany został przez Stowarzyszenie Na Piątkę, AleCzas, KS Barakuda oraz Fit&Joy przy wsparciu Eweliny Oberzig. Cel imprezy to pomoc w zbiórce funduszy dla Macieja Sadowskiego, który walczy z chorobą. Na starcie stanęło ponad 160 zawodników, ale zapisanych było dużo więcej. Każda z osób swoją opłatą startową zasiliła konto Macieja na pomagam.pl

      W biegach startowały dzieci (na 3 dystansach) oraz dorośli na 5 km. Utworzona została także klasyfikacja na najliczniejszą szkolną drużynę. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców, nasza szkoła zajęła I MIEJSCE! Puchar odebrał wraz z innymi zawodnikami pan Tomasz Ruta, który także startował w biegu. Gratulacje! 

      A pomóc jeszcze można, wpłacając pieniądze na https://pomagam.pl/macieksadowski

      fot. Przemysław Rojek, Vincec Foto Sport

     • Warsztaty wiosenne w 1a

     • 20 marca klasa 1A pokazała, że potrafi działać jak prawdziwi ogrodnicy. Każde z dzieci miało możliwość wykonania pięknej ozdoby wiosennej. Dzieci poznawały pierwsze wiosenne kwiaty. Pani Maria Ruta, mama Gabrysi - naszej uczennicy, opowiadała nam, w jaki sposób należy dbać o nasze rośliny, żeby były piękne. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zasadzili cebulki żonkili w ozdobnych słoiczkach. Całość ozdabiała kokarda, którą dzieci chętnie zawiązywały. To była wspaniała lekcja oraz świetna zabawa.

     • Dźwięki wokół nas

     • Uczniowie klasy 4c wykonali kolejne zadanie z ogólnopolskiego projektu Gramy zmysłami - "Dźwięki wokół nas". Czwartoklasiści stworzyli własną orkiestrę, wykorzystując różne instrumenty muzyczne takie jak: bęben djembe, marakasy, szejker, jajo rytmiczne, kastaniety, pudełko akustyczne.

     • Niektórzy lubią poezję...

     • „Nie wiem, co to poezja, nie wiem, po co i na co,

      wiem, że czasami ludzie czytają wiersze i płaczą…”

                                                                             W. Broniewski

      Tymi słowami rozpoczęliśmy świętowanie Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca. Tego dnia pierwszoklasistów odwiedziła klasa 4a wraz ze swoją polonistką p. Anettą Bodecką. Uczniowie przeczytali młodszym koleżankom i kolegom wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Pierwszaki tworzyły rysunki inspirowane treścią wysłuchanego utworu. Uczniowie 7b na lekcjach j. polskiego zastanawiali się i poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Czym jest poezja? Każdy mógł podać własne skojarzenia i refleksje. Dobrą zabawą okazał się poetycki recykling, czyli tworzenie tzw. wierszy z odzysku. Zestawem startowym były porozcinane na osobne słowa teksty piosenek. Należało złożyć z dostępnych słów nowy, osobisty tekst. Kolejnym zadaniem było wyłonienie i łączenie krótkich fraz z istniejących już tekstów epickich. Uczniowie mieli nadać nowe znaczenie słowom z „Alchemika” P. Coelho oraz „Małego Księcia”. Na wytrwałych czekało jeszcze nie lada wyzwanie - wybranie wiersza i tematyczna fotografia. Uwierzcie, było trudno, ale daliśmy radę! Tygodniowe zmagania z poezją zakończyliśmy akcją „Podaruj wiersz”, której inicjatorem jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta. Uczniowie klasy 4a i 7b „podarowali” p. dyrektorowi Grzegorzowi Wyszogrodzkiemu i paniom wicedyrektorkom Izabeli Saganowskiej i Agnieszce Kożuchowskiej, przepisane odręcznie wiersze Z. Herberta. Tym samym odwołaliśmy się do wartości poezji i słowa.

     • Przywitaliśmy wiosnę!

     • 21 marca przypada długo wyczekiwany dzień, niosący ze sobą dużo słońca i radości - pierwszy dzień wiosny! Z tej okazji dzieci z klas 1c, 1d, 2b, 3b wraz z nauczycielkami zadbały o piękne przywitanie tej niezwykłej pory roku! Naszą szkołę odwiedziła największa stylistka mody - Coco Szalona oraz wybitny stylista fryzur Lux Hair. Na zielonym dywanie odbył się pokaz wiosennej mody oraz prezentacja odważnych, niecodziennych, kolorowych, a nawet szalonych fryzur. Nie zabrakło również występów muzycznych oraz wspólnego śpiewania. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty recytatorskie, oczywiście w utworach o tematyce wiosennej. W rolę Pani Wiosny, zupełnie z zaskoczenia wcieliły się dwie zawsze uśmiechnięte i pogodne panie - pani wicedyrektor Agnieszka Kożuchowska oraz pani Malwina Porowska. Życzymy wszystkim wiosennej radości !

     • Pierwszy dzień wiosny w 2c

     • Uczniowie z klasy 2c powitali wiosnę! Z okazji tego radosnego dnia dzieci miały na sobie kolorowe stroje, a rodzice zrobili im wiosenną niespodziankę!  Z samego rana dziewczynki otrzymały kolorowe wianki, nastomiast chłopcy - doklejane wąsy, za co serdecznie dziękujemy! W tym dniu (musimy się przyznać...) trochę wagarowaliśmy ;) Ale tylko od nauki :) Wzięliśmy udział w przepięknym apelu, spędziliśmy czas na zabawach na świeżym powietrzu i obejrzeliśmy filmową adaptację lektury "Dzieci z Bullerbyn". Mieliśmy też okazję posłuchać piosenki w wykonaniu Marysi Sulich "Wstawaj, to już wiosna!" - Marysiu, dziękujemy za Twój wkład w ten dzień!

     • Brązowi medaliści

     • Reprezentacja chłopców zdobyła kolejny medal, tym razem w siatkówce. Chłopcy prowadzeni przez opiekuna pana Marcina Sokołowskiego stanęli na najniższym stopniu podium w mistrzostwach powiatu. Medale wręczał dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Wyszogrodzki. 

      Skład szkolnej reprezentacji siatkarskiej: Gałązka Michał, Korytko Fabian, Rudnicki Krzysztof, Legat Wiktor, Kotowski Bartosz, Malinowski Olek, Barankiewicz Mikołaj, Skwieciński Antek, Królak Oskar, Szuba Filip, Berger Jakub.

      Gratulujemy zawodnikom i trenerowi. Jesteśmy z Was dumni!

     • 47. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

     • 19 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się miejskie eliminacje 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W komisji konkursowej zasiedli: Sławomir Holland, Paweł Janyst i Marta Trzeszkowska. Celem Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV D - Gabrysia Sadowska. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz Wisławy Szymborskiej "Kałuża” oraz "Żabę” Jana Brzechwy. Dziękujemy Gabrysi za piękną recytację i udział w konkursie.

     • Spacerkiem po Warszawie

     • We wtorek 19 marca uczniowie klasy 4c i 4b wraz z opiekunami - panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelę Saganowską, panem Sławomirem Rybińskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw czwartoklasiści spacerowali po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich. Dowiedzieliśmy się, dlaczego herb stolicy zmienił się z gryfa na syrenkę. Byliśmy przy kamienicy przy Krzywym Kole, gdzie mieszkał bazyliszek. Wiemy już, dlaczego miecz króla na kolumnie lśni złotem i co znaczy, że ktoś jęczy jak Piekarski na mękach. Drugą częścią wycieczki był udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, gdzie mogliśmy poczuć się, jak na audiencji u króla. Obejrzeliśmy trzy sale, przez które przechodzili goście, zanim stanęli przed obliczem królewskim w sali tronowej. Zajrzeliśmy także do prywatnych apartamentów królewskich. Wiemy już, dlaczego król spał na siedząco, dlaczego miał siwe włosy na portrecie koronacyjnym, mimo że miał wówczas 32 lata i jaki deser lubił najbardziej. To był bardzo pouczający wyjazd i w dodatku towarzyszyło nam słońce.

     • Zielony dzień św. Patryka

     • W dniu 18 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole dzień św. Patryka patrona Irlandii. Na całym świecie jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych świąt związanych z Irlandią i jej mieszkańcami. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość uczestnictwa w quizach na platformie Kahoot i sprawdzenia swojej wiedzy oraz znajomości kultury irlandzkiej. Starsi uczniowie z kl. 7a przygotowali gazetkę ścienną, Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz film dokumentalny o kulturze i ciekawostkach związanych z Irlandią. Nie zabrakło występu tancerzy irlandzkich prezentujących irlandzki taniec zwany stepem. Dla młodszych był przygotowany film animowany. Wielu uczniów skorzystało z zaproszenia nauczycieli j. angielskiego i przygotowało strój w barwach zielonych. Na koniec dnia zgromadziliśmy się pod obrazem patrona naszej szkoły i wybraliśmy najbardziej pomysłowo przebranego ucznia. Zwycięzcą został uczeń klasy 5a Mateusz Kałka. 

     • Koncert muzyki filmowej

     • W poniedziałkowe przedpołudnie 18 marca uczniowie klasy 4c wraz z opiekunkami - panią Izabelą Saganowską i panią Katarzyną Rosłoń wybrali się na koncert muzyki filmowej do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Wśród występujących był jeden z uczniów 4c - Maks Chekanov, który grał między innymi na ksylofonie. Godzinny koncert był okazją do wysłuchania pięknych melodii ze znanych filmów, ale i poznania wielu ciekawych instrumentów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i jakie dźwięki wydaje wibrafon czy marimba, a duzym zaskoczeniem była dla nas informacja, że fortepian jest także instrumentem perkusyjnym. Gratulujemy Maksowi występu i cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać koncertu.

     • Afera na podwórku, czyli 22.Koncert Charytatywny „Trochę słońca”

     • 17 marca hala widowiskowa naszej szkoły pękała w szwach. Trudo było pomieścić wszystkich widzów, którzy chcieli uczestniczyć w 22. edycji Koncertu Charytatywnego „Trochę słońca”. Na scenie dużo się działo, na widowni prawdziwe tłumy i kolejny rekord pobity – zebrano 13 686 zł na pomoc potrzebującym wsparcia uczniom.

      Tegoroczny koncert opowiadał historię z wiejskiego podwórka, na którym wśród żółciutkich kurczątek przychodzi na świat… Niebieski. Niezła afera! Co tu zrobić z takim dziwadłem? Najlepiej wyrzucić z podwórka? A może jednak przyznać, że każdy z nas jest inny. Szkoda tylko, że czasem z obawy przed wyśmianiem ukrywamy to, kim naprawdę jesteśmy, jakie drzemią w nas marzenia. Warto tworzyć taki świat, w którym każdy może być sobą.

      Taki przekaz płynął z występów teatralnych, tanecznych i muzycznych. Społeczność szkoły kierowanej przez dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego stworzyła profesjonalne widowisko. W rolach podwórkowych zwierzątek podziwialiśmy nauczycieli. Koguta, który marzy o podróżach, zagrał Maciej Wójtowicz. Trzy kury plotkary rywalizujące o jego uwagę to mistrzowskie role Agnieszki Kożuchowskiej, Iwony Karwowskiej i Malwiny Porowskiej. W roli nadpobudliwego psa wystąpiła pedagog Justyna Kołodziejczyk, a kota filozofa – Aneta Korkosz. Dwie świnki, których mottem było powiedzonko: „Taplaj się w błocie i rób sweetfocie”, zagrały matematyczki – Joanna Sułek i Marta Ślubowska, a kaczą mamę – logopedka Ilona Kasak. Do tego roztańczona krowa, czyli Urszula Ćwiek i gęś z depresją, czyli Paulina Goebel. A całe towarzystwo rozganiał do roboty farmer – Sławomir Rybiński. Trudną rolę Niebieskiego wziął na siebie piątoklasista – Nataniel Lange. Razem z dorosłymi wystąpili też uczniowie z koła teatralnego prowadzonego przez Iwonę Karwowską, którzy zaprezentowali także pantomimę i taniec.

      Część teatralną ubogacały popisy taneczne. Widowiskowy występ przygotowali nauczyciele, którzy wywijali w rytmach country (choreografię ułożyła Marta Woźnica). Żółciutko i radośnie na scenie zrobiło się podczas tańca „Kaczuszek”, który zaprezentowali najmłodsi uczniowie – z zerówki i klas pierwszych przygotowani przez swoje panie: Paulinę Kostrzewę, Sylwię Tyszko, Izabellę Kożuchowską, Małgorzatę Kożuchowską, Katarzynę Chłopik i Małgorzatę Korzeń. Nogi rwały się do tańca, kiedy z kolei na scenie podopieczni Marty Woźnicy z koła teatralnego z młodszych klas tańczyli twista.

      Osobną kategorią scenicznego występu była prezentacja rodziców. Przygotowali oni scenkę z kurnika, w której zadbali o profesjonalne stroje, tańczyli i śpiewali. Solowy występ należał do przewodniczącej rady rodziców – Karoliny Mysiorskiej, a swoją debiutancką rolę odegrał Piotr Borkowski (szkolny konserwator, a na koncercie specjalista od nagłośnienia i oświetlenia).

      Nie można nie wspomnieć o warstwie muzycznej, która buduje klimat, komentuje jak grecki chór to, co dzieje się na scenie. Zespół wokalno-instrumentalny złożony z uczniów, absolwentów i nauczycieli wystąpił pod batutą Magdaleny Jakubowskiej. Widzowie mogli też posłuchać pięknych solowych występów muzycznych dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, Malwiny Porowskiej, Magdaleny Jakubowskiej, Szymona Bieleckiego, Heleny Kulmy i Natalii  Piwowarczyk. Zapadła w pamięć piosenka o tym, by „wyzerować świat”, poruszające wykonanie utworu „Małe tęsknoty” i rozbujana wersja songu Louisa Armstronga „Piękny świat”.

      Koncertowi towarzyszył kiermasz ciast i prac artystycznych. Słodkości zniknęły co do jednego pudełeczka, a i świąteczne ozdoby wykonane ręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli cieszyły się ogromnym powodzeniem. Za organizację tych wydarzeń towarzyszących odpowiadały nauczycieli: Aleksandra Kołak, Anna Piętka, Marzena Borucka, Ewa Raczyńska, Katarzyna Duczek, Agnieszka Rycharska, Anetta Bodecka, intendentka Agata Duk, a pomagali w obsłudze stoisk uczniowie. Także uczniowie (z klasy 7a) wzięli na siebie organizację szatni, przypinanie słoneczek, zbieranie pieniędzy i częstowanie gości krówkami. Swoje pięć minut przy pracach porządkowych mieli też wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

      Nie można nie wspomnieć o pięknej dekoracji z makami, płotkiem jak sprzed wiejskiej chaty i zapachem słomy roznoszącym się w całej sali. Zadbała o nią Katarzyna Chłopik, a Bogusia Gołoś przygotowała materiały promocyjne.

      Koncert to występ trwający 1,5 godziny, ale przygotowania do niego to kilka miesięcy wytężonej pracy. Pracy, podczas której lepiej się poznajemy, integrujemy, tworzymy społeczność po to, by wspólnie zrobić coś dla innych. Z każdego koncertu wychodzimy ciut lepsi i pełni wdzięczności dla wspierającej nasze starania widowni.

      ­­- Ja nie przytyłem, ja po prostu puchnę z dumy z powodu ludzi, z którymi pracuję – żartował na koniec dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, zanim zabrzmiał hymn koncertu.

      Wszyscy śpiewali słowa: „Świat nie zmieni się od wielkich, pięknych słów, a od czynów,  w których trochę słońca jest”.

      Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie 22. Koncertu Charytatywnego „Trochę słońca”, a także naszym gościom. To był wieczór pełen pięknych wzruszeń. 

     • Dzień krawata i spódnicy

     • Wychodząc naprzeciw nieśmiało nadchodzącej wiośnie, 15 marca Samorząd Szkolny zorganizował akcję pt. "Dzień krawata i spódnicy". Dziewczęta prezentowały się w pięknych spódniczkach, niektóre zaś pokusiły się o założenie krawata podobnie jak chłopcy, którzy ozdobili nim swoje koszule. Na uczniów, którzy wzięli udział w zabawie, czekała niespodzianka - spódnica lub krawat noszony przez cały dzień zwalniał w tym dniu z pytania. To była doskonała okazja, by wyglądać inaczej niż zwykle.

     • I uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta

     • W piątek 15 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim miało miejsce historyczne wydarzenie. 15 młodych mińszczan ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta złożyło uroczyste ślubowanie i oficjalnie odebrało mandat członków MRM. Podczas pierwszej sesji dokonano także wyboru prezydium rady. Nasza uczennica Kinga Podrucka pełniła rolę członka komisji skrutacyjnej odpowiedzialnej za przebieg wszystkich głosowań. Znakomicie poradziła sobie w nowej roli. Gratulujemy wszystkim radnym MRM, życzymy owocnej współpracy, wielu pomysłów i energii w działaniu. 

     • LEKCJA O OCHRONIE LASU

     • W zeszłym tygodniu z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu naszą szkołę odwiedziła pani Izabela Kazimierska - pracownik Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki.  W klasie 3c odbyła się ciekawa lekcja na temat ochrony lasu.  Na początku uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zawód leśnika. Poznali też wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących lasy naszego regionu. Trzecioklasiści zostali również zapoznani z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zachowania w lesie. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno hałasować, płoszyć zwierzyny oraz zaśmiecać terenów zielonych. Pod koniec lekcji pani leśnik pokazała uczniom zdjęcia śmieci, które najczęściej można spotkać w polskich lasach. Uczniowie mieli za zadania odgadnąć, jak długo dany produkt ulega rozkładowi w środowisku naturalnym.

     • XXII KONCERT CHARYTATYWNY - zapraszamy!

     • 17 marca o godz. 17.00 w szkolnej hali sportowej rozpocznie się XXII Koncert Charytatywny "Trochę słońca". Akcja tegorocznej koncertowej prezentacji będzie się rozgrywała na wiejskim podwórku. Rządzi tam kogut, który marzy o podróżowaniu, a pomaga mu energiczny pies. Plotkują trzy kury, kaczka pilnuje swoich kaczątek, gęś ma depresję, świnki taplają się w błocie i robią selfiaki, a kot ze stoickim spokojem wszystko komentuje. I pewnego dnia wśród żółtych kurczątek na tym podwórku rodzi się Niebieski. Co z tego wyniknie?

      W tym roku na scenie w rolach aktorskich będzie można zobaczyć nauczycieli i uczniów z koła teatralnego. Zatańczą nauczyciele oraz dzieci z klas młodszych i starszych, a rodzice wystąpią w specjalnie przygotowanej scence (prosto z kurnika). Będzie można usłyszeć śpiewającego pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego i zespół pod batutą pani Magdaleny Jakubowskiej. A do tego kiermasz pysznych wypieków i oryginalnych prac plastycznych o świątecznej tematyce.

      Zapraszamy i zachęcamy do wsparcia naszej cyklicznej inicjatywy charytatywnej. Jak zawsze pieniądze zebrane podczas koncertu będą przeznaczone na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

     • W marcu w naszej szkole panie logopedki ogłosiły konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Do organizatorek wpłynęło ponad 30 prac - wszystkie bardzo pomysłowe, starannie wykonane i pomocne przy terapii logopedycznej. Oto wyniki konkursu: w kategorii zerówki i klas pierwszych zwyciężyła praca Joanny Niedek z grupy 0A, drugie miejsce zajął Oskar Pomierny z 1a, na III znalazł się Franciszek Malesa z 1a, a wyróżnienie zdobył Antoni Stańczyk z 1a. W kategorii klas 2-4 pierwsze miejsce zajęła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce jury przyznało Hannie Gnyp z 2a, a III miejsce - Barbarze Kielak z 2a, natomiast wyróżnienie otrzymał Jan Łyczkowski z 3b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac umieszczonej na dolnym korytarzu.

     • Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr”

     • „Puchacz Piotr” to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów klas 1-3, a 14 marca odbył się jego pierwszy etap. W naszej szkoły wzięło w nim udział aż 40 dzieci. Celem konkursu jest zachęcanie młodych matematyków do podejmowania niestandardowych wyzwań, pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki, a także rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu! 

     • 5c poznała legendy warszawskie

     • We wtorek uczniowie klasy 5C wraz z polonistką-panią Agnieszką Kożuchowską oraz wychowawcą- panem Marcinem Maciejewskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie legend naszej stolicy. Na początku piątoklasiści obejrzeli spektakl „Legendy warszawskie” w teatrze Capitol. Poznali legendę o Złotej Kaczce, która żyła w lochach Zamku Ostrogskich, o Bazyliszku zamieszkującym piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście oraz historię diabła Chmielorza, którego przechytrzył Jan Maćko Kwasiżur. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy na chwilę przeniosły uczniów do dawnej Warszawy. Po spektaklu uczniowie wybrali się z przewodniczką na spacer po warszawskiej Starówce, aby  poznać kolejne legendy stolicy. Dowiedzieli się m.in. jaki jest związek między liczbą 44 a okresem panowania króla Zygmunta III Wazy. Poznali też kilka wersji legendy o Warsie i Sawie, według których postacie te były mężem i żoną, rybakiem i syreną lub też bliźniętami.

     • Wiosna w 2c

     • Uczniowie z klasy 2c już poczuli wiosnę... Postanowili założyć klasowy ogródek. W doniczkach znalazły się cebulki różnych kwiatów oraz korzenie warzyw takich jak: marchewka, pietruszka czy cebula. Co z tego wyrośnie? Zobaczymy! Efektami naszych działań na pewno się podzielimy w najbliższym czasie!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych