• Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

     • W piątek 23 czerwca uczniowie klas młodszych zgromadzili się w hali sportowej z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Uroczystość rozpoczęła pani Iwona Gąsecka wychowawczyni klasy 2c, która zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez dzieci z klasy 2c oraz 2d.  Po wspaniałym i pełnym dobrego humoru występie na scenie zaprezentowali się uczniowie klas 3, którzy pierwszy etap edukacyjny zakończyli piosenką. Następnie prowadząca uroczystość pani Katarzyna Słowik-Siwicka o zabranie głosu poprosiła dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego, który - cytując słowa piosenki Michała Szpaka - powiedział, ze wszyscy jesteśmy bohaterami. Szczególnie ważnym momentem podczas spotkania było podziękowanie i pożegnanie wieloletniej wicedyrektor szkoły pani Urszuli Ćwiek. Uczniowie wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Lubańską wręczyli Pani Uli świadectwo z samymi celującymi ocenami. 

      Na koniec prezes „Stowarzyszenia na Piątkę” życzył uczniom i nauczycielom spokojnych wakacji oraz przekazał wychowawcom klas słodkie upominki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków dla ucznió klas trzecich kończących I etap edukacyjny. 

      Przed nami upragnione wakacje. Na ten wytęskniony i długo oczekiwany czas wypoczynku życzymy wszystkim dużo zdrowia i radości. Niech każdy dzień będzie nową przygodą i nowym wyzwaniem. Niech przynosi spełnienie marzeń i daje poczucie szczęścia. Cieszcie się z słońcem, łapcie wiatr nie tylko we włosy i żagle, ale także do realizacji swoich planów, by z nową energią po wakacjach rozpocząć kolejny rok szkolny.

     • Zakończenie roku szkolnego w klasach 4-8

     • 23 czerwca uczniowie klas ósmych stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ósmoklasistów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki pożegnał swoich uczniów, życzył im, by wierzyli w siebie i codziennie szukali w sobie czegoś dobrego. Szczególnym momentem było wręczenie statuetek dla najlepszej absolwentki - Annie Władzińskiej z klasy 8e i dla najlepszego absolwenta - Miłoszowi Ołtarzewskiemu z klasy 8c. Puchary dla najlepszych sportowców otrzymały 3 osoby - Maja Markiewicz z 8d oraz Jakub Parol i Marcel Mikucewicz z klasy 8c. Specjalną nagrodę dla najlepszego ucznia roku szkolnego 2022/2023 ufundowaną przez dyrektora Studium Języków Obcych otrzymała Anna Władzińska z klasy 8e. Głos zabrała również przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Amelia Brodzik, która podziękowała w imieniu uczniów za to wszystko, czego uczniowie doświadczyli w naszej szkole. W imieniu rodziców przemawiała pani Magdalena Markowska - mama uczennicy w pięknych słowach wyraziła wdzięczność rodziców za działania podejmowane w naszej szkole wobec uczniów. Wszyscy wychowawcy klas 4-8 wręczyli swoim uczniom świadectwa, dyplomy oraz wyróżnionym - nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Ważnym elementem zakończenia roku szkolnego było też przekazanie sztandaru szkoły uczniom z młodszych klas. Zwieńczeniem uroczystości zakończenia roku szkolnego w klasach 4-6 i w kl. 8 była część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy 8b i ich wychowawczynię - panią Agnieszkę Kożuchowską. Na scenie obejrzeliśmy niezwykłą baśń z życia pewnych uczniów uczęszczających do SP3. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę "To tylko gra" z pozytywnym przesłaniem na przyszłość. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji! 

     • Projekt SP3 i ZS1

     • Od grudnia klasa 2 B i klasa pedagogiczna z ZS1 współpracowały i uczyły się od siebie nawzajem. Wspólnie się bawiliśmy, starsze koleżanki prowadziły nam zajęcia. Maluchy miały okazję gościć w liceum.

      Zwieńczeniem miesięcy pracy była wspólna wycieczka, którą każdy bardzo dobrze wspomina. Liczymy na współpracę w przyszłym roku szkolnym.

      A jak to wszystko wyglądało... zobaczcie sami. 

      SP3 i ZS1 życzy wszystkim udanych wakacji!! 

     • "Zeróweczki" zakończyły rok szkolny

     • 22 czerwca najmłodsi członkowie naszej szkolnej rodzinki zakończyli uroczyście rok szkolny w oddziałach przedzszkolnych. Nasze przedszkolaki od września rozpoczną przygodę w klasach pierwszych.

      Podopieczni pani Iwony Gąseckiej i pani Agaty Christoph wystąpili przed swoimi rodzicami, metaforycznie pokazując na przykładzie roślinki swój rozwój. Pogodnie określali kompetencje, których nauczycieli się w zerówce i przyklejali symbolizujące je listki. Podziękowali swoim opiekunom, także nauczycielowi wspomagającemu panu Sebastianowi Górniakowi, pani woźnej oddziałowej Paulinie Godziemskiej i pomocy nauczyciela dla dzieci z Ukrainy - pani Galinie Bardysh. WIcedyrektor Izabela Saganowska wręczyła każdemu dziecku dyplom ukończenia oddziału przedszkolnego, a Rada Rodziców ufundowała piękne upominki. 

      Z kolei podopieczni pani Małgorzaty Korzeń i pani Sylwii Zasuwik recytowali wiersze i śpiewali piosenki o kończącym się etapie edukacji i rozpoczynających się wakacjach. W obecności pani wicedytrektor Agnieszki Kożuchowskiej dzieci odebrały dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Padły ważne słowa wdzięczności pod adresem pań wychowawczyń i dzieci.

      Naszym absolwentom zeróweczek życzymy pięknych wakacji i bezpiecznego powortu do szkoły od września.

     • Słodkie zakończenie roku w 1d

     • Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią panią Kamilą Zagórską w ostatnim tygodniu roku szkolnego postanowili wybrać się na lody i ciastka do cukierni Ekler. Było to zwieńczenie ich całorocznej pracy, a dodatkowo okazja do rozmów o planach na wakacje.

     • Koło współpracy

     • Ostatnie lekcje w roku są okazją do zabawy na świeżym powietrzu, wyjścia z ławek, ale i nauki przydatnych umiejętności. Koło współpracy to zabawa edukacyjna, która pokazuje jak działają procesy grupowe, uczy kompetencji współdziałania i wykonywania zadań przez grupę. Ostaniego szkolnego dnia bawili się, ucząc jednocześnie uczniowie 8e i kilku innych klas.

     • Kolorowy niemiecki

     • Podczas ostatnich lekcji języka niemieckiego uczniowie i uczennice klas 8 zapisywali teren szkoły "kolorowym niemieckim". W taki oryginalny sposób uczniowie przypominali sobie  słowa i zwroty, których  nauczyli się  na zajęciach. Do zadania wkradła się rywalizacja "Kto Wie  i Pamięta  WIĘCEJ".

     • Zwiedzanie Warmii

     • W ostatnich dniach roku szkolnego 2022/23 klasy 8a i 8d wraz z wychowawcami  wybrały się na zwiedzanie Warmii i Mazur.

      Dzień pełen wrażeń zaczął się od zwiedzania Parku Etnograficznego w Olsztynku, prezentującego zabytki budownictwa ludowego tego obszaru. Jest to jeden z najstarszych i najciekawszych skansenów w Polsce. 

      Po południu uczniowie wraz z przewodnikiem spacerowali uliczkami Starego Miasta w Olsztynie, poznając jego dzieje.

      Wieczorem był czas na integrację - rozmowy i spacery na świeżym powietrzu czy grę w siatkówkę. 

      Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku  wraz z polem bitwy. oraz wspinaczka w Parku Linowym. W tym miejscu każdy mógł znaleźć trasę dostosowaną do swoich chęci i umiejętności. 

      Uczniowie i uczennice  z klas 8a i 8d wrócili zadowoleni, ale i trochę zmęczeni po dniach przepełnionych atrakcjami. 

     • Zdrowo, kolorowo

     • W ostatnim dniu nauki w szkole uczniowie klas 2c oraz 2d w ramach podsumowania programu "Warzywa i owoce w szkole" samodzielnie wykonywali sałatkę warzywną oraz uczestniczyli w owocowym pikniku. 

      Do przygotowania sałatki dzieci wykorzystały warzywa oraz zioła, które hodowały w szkole od wiosny. 

      Przed przystąpieniem do posiłku uczniowie rozmawiali o tym, jak ważne są warzywa i owoce w naszym życiu oraz przypomnieli zasady higieny podczas pracy z jedzeniem. 

      Jednak największą radość sprawiło dzieciom jedzenie smakołyków. 

     • 200. numer gazetki szkolnej

     • Redaktorzy szkolnego miesięcznika świętowali dziś wydanie jubileuszowego 200. numeru gazetki szkolnej "Na marginesie". Prawie 20-letnia historia wydawania gazetki szkolnej - nieprzerwanie co miesiąc, nawet w czasie pandemii - jest wyjątkowa nie tylko w skali miasta czy powiatu. Praca nad gazetką szkolną wymaga regularności, dotrzymywania terminów, pomysłowości, uważności i odwagi. Nasi uczniowie przez te wszystkie lata udowodnili, że "chcieć to móc". Redaktorki-cenzorki: panie Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska podziękowały za współpracę swoim uczniom w obecności pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Na gazetkowe urodziny Rada Rodziców ufundowała uczniom tort! Życzymy wszystkim dziennikarzom wytrwałości i dalszej nietuzinkowej pracy nad gazetką! Sto lat!

      Link do czerwcowego numeru gazetki:

      gazetka_-_czerwiec_2023.pdf

     • Niespodzianka w klasie 2c

     • We wtorek po lekcjach uczniowie klasy 2c mieli wyjątkowe spotkanie przygotowane przez rodziców i panie wychowawczynie - Małgorzatę Korzeń i Iwonę Gąsecką. Dzieci myślały, że wezmą udział w warsztatch profilaktycznych, a w sali teatralnej przygotowane zostało dla nich przedstawienie, w którym pomieszały się wydarzenia z różnych baśni. Największym zaskoczeniem było to, że w role postaci baśniowych wcieliły się mamy uczniów oraz panie wychowaczynie. Na szczęście w scence finałowej wszystko się wyjaśniło i dzieci dowiedziały się, że najlepszą receptą jest... czytanie! Po przedstawieniu dzieci rozegrały turniej w zbijaka ze swoimi rodzicami i odpoczęły podczas rodzinnego pikniku. Gratulacje za pomysł tak sympatycznej niepodzianki dla dzieci.

     • Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego

     • 23 czerwca (w piątek) odbędą się uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i rodziców według następującego harmonogramu:

      • godz. 9.30 - klasy ósme
      • godz. 11.15 - klasy czwarte, piąte i szóste
      • godz. 13.00 - klasy pierwsze, drugie i trzecie

      Parafia NNMP zaprasza tego dnia na godz. 8.00 na mszę świętą dziękczynną za zakończony rok szkolny.

       

     • Noc pełna wrażeń - w świetlicy...

     • W ubiegły piątek grupka uczniów z klas trzecich uczestniczyła w nietypowym wydarzeniu. Pierwszy raz w historii świetlicy w SP3 dzieciaki nocowały w szkole. Sprawcą całego zamieszania byli: pani Milena Gniado, pan Sebastian Gniado i uczniowie klas 3a, 3b oraz 3d. Zaczęło się niewinnie - od przeczytania oraz podpisania regulaminu. Później noc nabierała rozpędu. Była pizza, salon piękności, gra terenowa dotycząca świetlicowego życia (na obu korytarzach, z użyciem latarek), spacer o północy po całej szkole (tym razem bez latarek - tak dla podniesienia emocji), pogaduchy, film i śmiech do 2:00 w nocy. Dzieciaki mało spały, gdyż już o 7:00 rano była pobudka, następnie szykowanie śniadania, pakowanie się i pożegnanie z tak wyjątkową przygodą. Uczniowie spisali się świetnie, przyszykowali świetlicę do nocowania oraz zmienili ją na drugi dzień ponownie w salę świetlicową.

     • Korzystny projekt

     • 19 czerwca odbyło się podsumowanie projektu związanego z nowoczesną technologią BlockChain, w którym brały udział wszystkie szkoły podstawowe w naszym mieście. Projekt polegał na zbieraniu nakrętek do pojemnika ze specjalnym czujnikiem, który w formie aplikacji przesyłał informacje o stopniu napełnienia pojemnika. Przedstawicieli szkół, dyrektorów i nauczycieli obecnych na spotkaniu podsumowującym działania przywitał gospodarz SP6, dyrektor pan Krystian Matuszewski oraz zastępczyni burmistrza pani Katarzyna Łaziuk – inicjatorka projektu. Potem pan Marcin Rzetecki opowiedział o korzyściach płynących ze stosowania technologii BlockChain i związku naszego „projektu nakrętkowego” z tą technologią. Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać wykładu dr Magdaleny Błaszczak ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na temat „sekretów” drzew. W kolejnym roku szkolnym jadna klasa z każdej szkoły podstawowej otrzyma zaproszenie do zwiedzania Szlaku Leśnych Gigantów w Sękocinie Starym oraz do udziału w wybranych zajęciach edukacyjnych. Naszą szkołę w projekcie reprezentowali uczniowie pana Tomasza Ruty z klasy 4b i to oni wyjadą jesienią na leśną wyprawę. Najwięcej nakrętek udało się zebrać uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2, my byliśmy drudzy. Zwycięska szkoła mogła wybrać fundację, której zostanie przekazany prezent w postaci 1000 zł. Podsumowaniem projektu było posadzenie roślin przy Szkole Salezjańskiej, które mają symbolizować wzrost naszych kompetencji.

     • PUCHAR PRZECHODNI JEST NASZ!

     • 19 czerwca 2023 w AQUAPARKU w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Miasta w pływaniu klas 4 o puchar Przechodni Prezesa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Julka Grajda, Matylda Chromińska, Wiktoria Borówek, Karolina Bielecka, Wiktoria Przyborowska, Marcel Gołębiewski, Staś Pietrzkiewicz, Błażej Jagusiak, Aleksander Aniśko, Gajownik Aleksander nie miała sobie równych i już po raz kolejny puchar przechodni jest nasz;) Tu warto wspomnieć, że już 3 takie puchary są w naszej kolekcji, a to oznacza, że wygrywaliśmy 10 edycji na 11, które się odbyły:) Indywidualnie najlepszą pływaczką została Julka Grajda. Gratulujemy naszym pływakom, i liczymy, że kolejne czwarte trofeum też zostanie u nas na zawsze. Opiekun szkolnych pływaków to pan Marek Kudelski.

     • Akcja specjalna w 1a

     • Jeszcze przed wakacjami odwiedził nas GOŚĆ SPECJALNY, Specjalny przez wielkie „S”!

      Był to tata uczennicy z kl. 1a, który jest żołnierzem i na teren szkoły przyjechał do nas Jelczem 442. Wóz ten ma 3 metry wysokości! Dzieci mogły wejść do wozu i zapoznać się z jego sprzętem. Dodatkowo pan Tomasz opowiedział nam o niezwykle trudnej pracy żołnierza. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jego opowieści. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoją pasją!

     • Czerwcowe szaleństwo

     • W czwartek 15 czerwca uczniowie klas: 1a oraz 2d uczestniczyli w ostatnim już wyjeździe w tym roku szkolnym. Jak się okazało, była to najlepsza wycieczka, na jakiej były dzieci! Uczniowie wraz z wychowawczyniami odwiedzili "Leszczynowe zacisze" w Strachówce. Na miejscu, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zabawa w sianie, karmienie alpak, zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie kiełbasek na ognisku, tworzenie magnesowych alpak, dojenie krowy oraz warsztaty robienia pizzy. Każdy znalazł coś dla siebie. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda. 

     • Spotkanie z podróżnikiem

     • W piątek 16 czerwca wszyscy uczniowie z kl. 1-8 oraz dzieci z zerówek spotkały się z panem Michałem Składanowskim - tatą naszych uczennic, który jest podróżnikiem, dziennikarzem, architektem. Pan Składanowski przygotował dla uczniów prezentację dotyczącą swojej wyprawy na Antarktydę. Dowiedzieliśmy się, jaka temperatura panuje w tamtej części świata, jakie rośliny i zwierzęta można tam podziwiać, jak współpracuje załoga jachtu płynącego na Antarktydę. Warto dodać, że wyprawa, o której opowiadał pan Składanowski, była pierwszym polskim (a zarazem dziewiątym w historii ludzkości) udanym wejściem jachtem żaglowym na Morzu Weddell-a, które jest wewnętrznym morzem antarktycznym. Obejrzeliśmy również filmiki z wypraw pana Składanowskiego. Ogromna ilość pytań do podróżnika ze strony publiczności świadczy o dużym zainteresowaniu tematem prezentacji. Podróżnik przekazał na ręce pana dyrektora kamień przywieziony z wyprawy, który można oglądać w pracowni geograficznej. Bardzo dziękujemy rodzicowi - panu Michałowi Składanowskiemu za propozycję spotkania z uczniami i za podzielenie się swoją pasją!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych