• TABLICZKI ŻYCZLIWOŚCI

     • 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji odbył się międzyklasowy konkurs „Tabliczki życzliwości” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Zwycięzcami konkursu zostali:

      I miejsce: klasa 7a

      II miejsce: klasa 4d

      III miejsce: klasa 6a.

      Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy!

     • "Zaczarowana zagroda" w 2d

     • Przy okazji omawiania lektury „Zaczarowana zagroda”, uczniowie klasy 2d mieli możliwość nie tylko zaznajomić się z pracą w stacji badawczej na Antarktydzie, ale również poznać życie pingwinów. Jako zwieńczenie śnieżnego omawiania lektury, drugoklasiści wykonali makiety. Można podziwiać je na dolnym korytarzu na przeciwko sali nr 7.

     • PROJEKT E-TWINNING Z ZAGRANICZNĄ SZKOŁĄ

     • Uczniowie klasy 5c wraz ze swoim nauczycielem języka angielskiego panem Marcinem Maciejewskim nawiązali współpracę ze szkołą podstawową z greckiego miasta Nafpakos, z którą realizują europejski projekt E-twinning. Głównym celem internetowego projektu o nazwie „Let’s make friends” (Zaprzyjaźnijmy się) jest doskonalenie umiejętności językowych, poznanie obcej kultury oraz wykorzystanie technologii informatycznych w praktyce. Uczestnicy projektu mają za zadanie przedstawić najważniejsze aspekty swojego życia codziennego w formie krótkich filmików oraz prezentacji multimedialnych. W ramach projektu uczniowie obu szkół opiszą swoją szkołę, rodzinę oraz miasto. Przedstawią również najważniejsze informacje o swoim kraju, tradycjach oraz obrzędach narodowych. Realizacja projektu zakłada również przeprowadzenie wspólnych lekcji na żywo za pośrednictwem aplikacji Skype. Uczniowie wykonali już pierwsze zadanie projektowe polegające na nagraniu krótkiego filmiku, w którym każdy uczestnik projektu musiał przedstawić podstawowe informacje o sobie oraz swoich zainteresowaniach. Przed uczestnikami projektu kolejny krok - wykonanie kartek świątecznych z życzeniami w języku angielskim oraz prezentacji multimedialnej na temat tradycji Bożego Narodzenia. Realizowany projekt ma charakter interdyscyplinarny. Wymaga on połączenia wiedzy z różnych dziedzin oraz przedmiotów: języka angielskiego, informatyki, geografii, historii czy też plastyki.

     • 5c gościła u króla w Zamku Królewskim

     • 1 grudnia klasa 5c wraz z opiekunami panią Agnieszką Kożuchowską oraz panem Marcinem Maciejewskim wybrała się na wycieczkę pociągiem do Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej "Z wizytą u Króla". Uczniowie zostali oprowadzeni po głównych komnatach Zamku oraz poznali najważniejsze fakty na temat życia króla Stanisława Augusta.  Dowiedzieli się również, kogo i w jaki sposób król przyjmował z wizytą, jakie miał upodobania kulinarne oraz jakim hobby oddawał się w wolnym czasie. W drodze powrotnej uczniowie obejrzeli najważniejsze budynki na Warszawskim Przedmieściu: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki oraz budynek Uniwersytetu Warszawskiego. Dla piątoklasistów wycieczka do stolicy była prawdziwym sprawdzianem samodzielności. Uczniowie sami musieli kupić bilet na pociąg oraz autobus komunikacji miejskiej, z czym poradzili sobie doskonale.

     • Szkolna zbiórka książek

     • Z inicjatywy opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu pana Marcina Maciejewskiego oraz pani Pauliny Goebel nasza szkoła dołącza do zbiórki książek dla dzieci w wieku 7-16 lat prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim. Używane książki można przynosić do szkoły do sali 23. Szkolna zbiórka książek potrwa do 15 grudnia. Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane miejskiej bibliotece, a następnie trafią na Oddział Dziecięcy mińskiego szpitala gdzie bez wątpienia będą umilać pobyt najmłodszych pacjentów.  Za wszystkie przekazane książki z góry serdecznie dziękujemy - opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • Słodki talent z 2a

     • Kulinarne zdolności uczennicy kl. 2a - Kornelki G. rozbudziły nie tylko klasowy apetyt na słodkości, ale również artystyczną wyobraźnię koleżanek i kolegów.  Wszyscy uczniowie w klasie mieli okazję dekorować przygotowane przez Kornelkę ciasteczka, korzystając z akcesoriów cukierniczych naszej mistrzyni kulinarnej. Wśród nich były kolorowe, słodkie mazaki, posypki, naklejki cukrowe, kulki, serca, gwiazdki i inne piankowe ozdoby.  Wszyscy przeżyli wspaniałe chwile i już wiedzą, jak zaskoczyć Mikołaja, gdy wpadnie napić się mleka. Tak rozpoczęty grudzień nie może być nudny!

     • Sport to zdrowie

     • W czwartek klasy 4a i 4d wzięły udział w zajęciach sportowych przeprowadzonych przez mamę ucznia. W pierwszej części uczniowie wykonywali ćwiczenia do hitów muzycznych. Następnie zostali podzieleni na grupy i rywalizowali w pełnych emocji konkurencjach. Zajęcia były połączeniem wysiłku i świetnej zabawy. Dziękujemy mamie za zaangażowanie!

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku nagranego dronem: https://drive.google.com/file/d/14w0PBL4hA8ntmYz9Q-Ie2EaecblJFo-4/view?usp=sharing

     • Rękawiczka szuka dłoni...

     • 30 listopada  podczas zebrania rodziców  uczniowie i uczennice  z Samorządu Szkolnego  zorganizowali akcję "odszukaj  mnie". Młodzież rozstawiła stoiska z  pozostawioną w szatni odzieżą. Wiele kurtek, bluz, czapek, rękawiczek czy butów  wróciło do swoich właścicieli. Akcja trwa jeszcze dziś do południa - uczniowie mogą odbierać swoje pozostawione w szkole rzeczy.

     • Nietypowe andrzejki

     • 30 listopada w klasach 2a i 3d gościliśmy wyjątkowego osobnika - psa ratownika wodnego. Właścicielka przedstawiła nam trudną i odpowiedzialną pracę swojego pupila, demonstrując akcesoria i wyposażenie ratownicze, zwracała uwagę na współpracę człowieka ze zwierzęciem w trudnych okolicznościach ratowania ludzkiego życia. Obserwowaliśmy sposób ubierania pieska w niezbędny sprzęt taki jak: linki, uchwyty, kapok, kamizelki z uchwytami i inne. Zachwyciły nas rozmiary pieska i jego siła. Te nowe doświadczenia i bezpośredni kontakt ze zwierzęciem–ratownikiem mieliśmy możliwość przeżyć dzięki włascicielom kliniki weterynaryjnej "Jamnik". Serdecznie dziękujemy.

     • Kalendarze z zadaniami

     • Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci tradycji adwentowych jest odliczanie dni do Bożego Narodzenia. Zazwyczaj w kalendarzu czekają na najmłodszych słodycze, ale w klasie 3d uczniowie przygotowali kalendarze z zadaniami na 24 kolejne dni grudnia. Dzieci będą musiały m.in. przygotować kartki świąteczne, napisać życzenia, zaproszenie na jasełka oraz wykonać ozdoby na choinkę. Kalendarz na pewno umili czas oczekiwania na Święta, a przy okazji pozwoli uczniom aktywnie spędzić czas. 

     • Dyskoteka andrzejkowa

     • Andrzejki to najlepszy czas na zabawę. Zgodnie z tradycją także u nas w szkole 28 listopada odbyła się taneczna zabawa andrzejkowa. Uczniowie klas 4-7 bawili się przy dźwiękach przygotowanej przez Samorząd Uczniowski playlisty. Nie zabrakło sztandarowej już belgijki i innych pląsów, przy których wszyscy świetnie się bawili. W czasie tego magicznego wieczoru można było także powróżyć i sprawdzić, jakie niespodzianki czekają uczniów w niedalekiej przyszłości. Zabawy i uśmiechu było wiele. Spędzony wspólnie czas przepełniony był dużą dawką radości i był wspaniałą okazją do integracji uczniów naszej szkoły. 

     • Zebranie - 30 listopada

     • Zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami oraz na dzień otwarty 30 listopada 2023 roku. Zebrania klas 1-3 zaczynają się o godzinie 17.00, natomiast klasy 4-7 spotkają się o godz. 17.30. Będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami uczącymi poszczególne klasy. Szczegółowy harmonogram zostanie wywieszony przy wejściach do budynku szkoły. 

     • Dzień Misia w kl. 3d

     • Święto Pluszowego Misia to dobra okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim pluszowym przyjacielu. 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki, dlatego w poniedziałek 26 listopada uczniowie klasy 3d przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki. Dzieci prezentowały maskotki i opowiadały, jak pojawiły się w ich domach. Podczas lekcji uczniowie tworzyli opis misia na podstawie postaci, za którą  przebrała się wychowawczyni klasy pani Katarzyna Słowik-Siwicka. To był dzień pełen uśmiechu, radości oraz dobrej zabawy.

     • Dzień Pluszowego Misia w 3a

     • Dzień Pluszowego Misia to dobra okazja, żeby wrócić do wspomnień z dzieciństwa. W piątek 24 listopada uczniowie z klasy 3A świętowali właśnie ten dzień. Dzieci odwiedził Pluszowy Miś, z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Następnie wykonały pracę plastyczną, malując farbami figurkę misia. Dzieci przyniosły także z domów swoją ulubioną maskotkę. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Towarzyszy on zarówno dzieciom, jaki i dorosłym w codziennym życiu.

     • Koncert AAC - to było coś!

     • 21 listopada dzieci z klas 2a oraz 3d uczestniczyły w wyjątkowym koncercie przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 244 w Warszawie oraz Szkoły Przysposabiającej Do Pracy TPD Helenów. Na scenie występowali uczniowie porozumiewający się alternatywnymi i  wspomagającymi metodami komunikacji. Podczas koncertu zarówno uczniom, jak i nauczycielom towarzyszyły chwile wzruszeń i zadumy. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Nowickiej-Grajdzie za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej uroczystości.

     • 1d i 4d uczą się razem

     • Uczniowie klasy 4d razem z nauczycielami przygotowali lekcję języka polskiego dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 1d. Pierwszaki wysłuchały jednego z rozdziałów lektury "Cukierku, Ty łobuzie!" oraz odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Czwartoklasiści wcielili się w rolę nauczycieli, tłumacząc maluchom, co powinno znaleźć się w zaproszeniu urodzinowym oraz zapisując tekst zaproszenia wymyślony przez młodszych kolegów i koleżanki. Następnie wspólnie pokolorowali pierwszą stronę zaproszenia. To była udana lekcja! 

     • Gramy zmysłami - masa plastyczna

     • Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie listopadowe w ramach projektu "Gramy zmysłami". Zadanie było związane z wykorzystaniem masy plastycznej. Czwartoklasiści z pianki do golenia i sody oczyszczonej uformowali kulę sztucznego śniegu. Za pomocą wałków sensorycznych tworzyli na powierzchni masy różne wzory. Powstał również jasnofioletowy i niebieski śnieg. Zajęcia wywołały u uczniów dużo emocji.

     • 6a stopniuje przymiotniki... przy herbatce

     • Uczniowie klasy 6a na języku polskim uczyli się stopniować przymiotniki. Na początku obejrzeli krótki filmik dotyczący japońskiej tradycji parzenia herbaty. Zwrócili uwagę, od czego jest zależny jej smak. Następnie rozróżniali zaparzoną herbatę pod względem koloru. Po wykonaniu kilku zadań gramatycznych swoją wiedzę utrwalali za pomocą gry edukacyjnej. Podzieleni na grupy dopasowywali wyrazy do stopnia natężenia cechy, a w brakujących miejscach sami musieli dopowiedzieć brakującą formę. Na koniec wszyscy wypili ciepłą herbatkę.

     • O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

     • W dniach 20 i 22 listopada uczniowie klas 1-3 spotkali się ze strażakiem ochotnikiem i przedstawicielkami firmy Ruta Transport, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Kim jest pieszy? Jak bezpiecznie poruszać się po drogach? Jakie są rodzaje znaków drogowych? Dlaczego warto nosić odblaski? Jak przygotować się, aby jazda rowerem była bezpieczna? Kto może kierować ruchem, gdy sygnalizacja świetlna nie działa? Po spotkaniach wszyscy znamy odpowiedzi na te pytania. Dziękujemy prowadzącym - pani Justynie Boguckiej, pani Annie Szwalskiej i panu Wojciechowi Mistewiczowi za warsztaty i za firmowe gadżety, które sprawiły dzieciom wiele radości.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych