• "Moda na polski" w klasach 1-3

     • „Moda na polski” to doskonała okazja, aby uczniowie dowiedzieli się więcej o swoim języku ojczystym, a także rozwijali swoje umiejętności językowe w sposób kreatywny i zabawny. W minionym tygodniu klasy 1-3 bawiły się w kalambury, zagadki językowe, gry „Słowo na literkę”, „Wyrazowe miasteczko”, domino sylabowe, zakodowane części mowy. Uczniowie „mogli wziąć ze sobą dobre słowo” i zapamiętać jego pisownię. W specjalnie przygotowanej księdze przyklejali karteczki z ulubionymi polskimi słowami. Dzieci aktywnie włączyły się do stworzenia mapy mentalnej - skojarzeń dotyczących języka ojczystego oraz kończyły zdanie: „Lubię język polski…”. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się wierszyki do gimnastyki buzi i języka. Była to świetna zabawa, której towarzyszyło dużo śmiechu. W ramach konkursu uczniowie wykonali okładki swoich ulubionych książek - 1. miejsce w tym konkursie zajęła Ewa Wolińska z 3a, 2. - Jan Pogorzelski z 3a, a trzecie - Julia Suchomska z 3a. Na wyróżnienia w tym konkursie zasłużyły okładki wykonane przez Hannę Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b . Obchody upłynęły w miłej atmosferze. Zabawy i działania twórcze zaktywizowały dzieci i pokazały, że nauka może też być zabawą.

     • Polonistyczny tydzień w naszej szkole

     • W lutym w naszej szkole króluje język polski. Na lekcjach w klasach 4-7 uczniowie poznawali życie i twórczość Czesława Miłosza, niektórzy nawet malowali jego wiersze! Były też zajęcia z powiedzeniami i przysłowiami w rolach główych - młodzież poznawała ich znaczenia, bawiła się w kalambury, odszyfrowywała ich brzmienie na podstawie szyfru z emotikonek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przemieszczali się po szkolnych przestrzeniach w poszukiwaniu słów zawierających trudności ortograficzne - rekordziści zapisali ponad 70 takich wyrazów! Wiele emocji wzbudziły także pytania konkursowe przygotowane dla uczniów w aplikacji Kahoot - wiele osób przekonało się, że naprawdę dużo wie i dużo umie. Siódmoklasiści wzięli udział w grze terenowej, w której zdobywali wiedzę o polskich Noblistach. Krótko mówiąc - lekcje języka polskiego bawią i uczą! Podsumowanie tegorocznej "Mody na polski" oraz ogłoszenie wyników szkolnych konkursów już w środę - 28 lutego.

     • Dzień Myśli Braterskiej 2024

     • Dzień Myśli Braterskiej jest obchodzony 22 lutego na całym świecie przez harcerzy i skautów. W tym dniu młodzi ludzie wymieniają się dobrymi myślami i podkreślają wartość przyjaźni łączącej harcerzy. W naszej szkole na korytarzach pojawili się harcerze i harcerki w mundurach - dziękujemy im za świadectwo przynależności do harcerskiej rodziny i za możliwość podzielenia się informacją o Dniu Myśli Braterskiej.

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

     • Uwaga dzieci z zerówki i uczniowie klas 1-4! Panie logopedki ogłaszają konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Szczegóły na plakacie, termin oddawania prac - 11 marca 2024. Zachęcamy do udziału w konkursie!

     • Dzień warsztatów w 5a

     • 21 lutego klasa 5a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Ziemi Mińskiej. Uczniowie poznali mnóstwo ciekawych historii z życia naszego miasta oraz dowiedzieli się, jak mieszkali i żyli nauczyciele w II Rzeczypospolitej. Państwo Sylwestrowiczowie mieszkali dokładnie w tych pomieszczeniach, które obecnie stanowią główną część wystawy. Uczniowie, którzy uważnie słuchali słów przewodników muzeum i prawidłowo odpowiedzieli na pytania, zdobyli cenne nagrody – książki „VI wieków Mińska Mazowieckiego”. Następnie dzieci udały się do pizzerii DaGrasso, gdzie uczestniczyły w warsztatach robienia pizzy. Każdy uczeń otrzymał fartuszek, czapkę kucharską oraz własne stanowisko pracy. Dzieci same formowały spody do pizzy, następnie dekorowały je zgodnie z własnym smakiem i upodobaniem. Emocji i śmiechu w trakcie pracy było dużo, ale najwspanialszy był moment, kiedy wreszcie mogli zjeść zrobione własnoręcznie, przepyszne pizze. To był bardzo udany dzień.

     • Uczniowie na spektaklu „CHŁOPCY Z PLACU BRONI"

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy Vd wraz z p. Ewą Raczyńską i p. Joanną Sterną wybrali się do CKiS w Siedlcach na spektakl teatralny  pt. „Chłopcy z Placu Broni”  będący adaptacją przetłumaczonej na ponad czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara. Świetna gra aktorów wzbogacona  ruchem scenicznym, muzyką i piosenkami, ciekawe kostiumy, realistyczna scenografia oraz ekspresja świateł sprawiły, że  przedstawienie należy zaliczyć do bardzo udanych! Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przemierzyć Siedlce śladami Aleksandry Ogińskiej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

     • Młodzieżowa Rada Miasta - wybrana!

     • Informujemy, że znane są już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta - oficjalne wyniki wyborów zostały opublikowane na stronie Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki. Poniżej zamieszczamy link do informacji:
      https://www.minsk-maz.pl/1309,aktualnosci-luty-2024?tresc=28208

      Gratulujemy wszystkim członkom Młodzieżowej Rady Miasta, a szczególnie przedstawicielce naszej szkoły - Kindze Podruckiej!

     • Szkolne wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

     • We wtorek 20 lutego odbyły się pierwsze historyczne wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Do ubiegania się o to zaszczytne miejsce rywalizowało aż 5 naszych uczniów z klas 7. Frekwencja podczas wyborów wyniosła 69%. Oddano 97% ważnych głosów, co świadczy o tym, że nasza młodzież bardzo świadomie i odpowiedzialnie podeszła do głosowania. Zwyciężczynią okazała się uczennica klasy 7b Kinga Podrucka, która zdobyła aż 63% wszystkich głosów. Imponujący wynik! Nowej członkini Młodzieżowej Rady Miasta serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz realizacji planów zawartych w kampanii wyborczej.

     • Tydzień z "Modą na polski"

     • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - święto ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że gdy chronimy język ojczysty, dbamy o tożsamość kulturową. W naszej szkole już od poniedziałku panuje "moda na polski". Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznają życiorys i twórczość Czesława Miłosza - patrona roku 2024, wykonują kreatywne zadania z przysłowiami i powiedzeniami, wychodzą na ortograficzne spacery po szkole, rozwiązują konkursy przygotowane dla nich w aplikacji Kahoot. Emocji nie brakuje, zwłaszcza że przed nami jeszcze ogłoszenie wyników w konkursach, które w tym roku nauczyciele poloniści zaproponowali swoim uczniom - "Język polski... na talerzu" oraz "Lekturowe miejsce akcji... - z odzysku". Świętujmy - dziś szczególnie!

     • MISTRZYNIE POWIATU W PŁYWANIU

     • 20 lutego w Aquaparku Mińsk Mazowiecki odbyły się indywidualne i sztafetowe Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu. Bardzo liczną reprezentację wystawiła nasza szkoła, bo aż 48 osób próbowało swoich sił w wodzie. Rewelacyjnie spisały się nasze dziewczęta w składzie: Maria Dróżdż, Anna Iwaniuk, Julia Kowalczyk, Gabrysia Sławińska, Julia Grajda,  Karolina Bielecka, Amelia Stelmaszczyk, Maria Konca, które w walce o sztafetowe zwycięstwo nie miały sobie równych. Mistrzostwo Powiatu zapewniło dziewczynom awans na zawody regionalne.  W pływaniu indywidualnym podium wywalczyli: Grajda Julia - 1. miejsce - styl grzbietowy i 2. miejsce - styl dowolny; Amelka Stelmaszczyk - 1. miejsce - styl klasyczny i 1. miejsce - styl dowolny; Paweł Węgliński - 2. miejsce - styl grzbietowy. Miejsca premiowane awansem do dalszego etapu zawodów wywalczyli: Aleksandra Sławińska, 6. miejsce - styl grzbietowy, Julian Stelmaszczyk - 5. miejsce - styl grzbietowy, Michalina Gągol - 5. miejsce - styl klasyczny, Gabrysia Sławińska - 6. miejsce - styl klasyczny, Jakub Olejnik - 5. miejsce - styl dowolny. Wszystkim naszym pływakom i pływaczkom, którzy wzięli udział w zawodach - GRATULUJEMY. Opiekunowie naszych pływaków to pan Marek Kudelski i pan Tomasz Ruta. Wszystkie wyniki można obejrzeć pod linkiem:

      http://www.powiatminski.pl/Common/pobierzPlik/id/249/module_short/port/obj_id/124/culture/pl/version/pub.html

     • Lektura na wieszaku

     • Uczniowie klasy 5c po omówieniu "Opowieści z Narnii" pracowali nad projektem "Lektura na wieszaku". Dobór tematu projektu nie był przypadkowy, bo - jak wiadomo - stara szafa była magicznym przejściem do fantastycznej krainy i wieszaków tam na pewno nie brakowało. Uczniowie zgromadzili materiały dotyczące lektury - były informacje na temat autora, elementów świata przedstawionego, rebusy, ciekawostki. Duża grupa piątoklasistów wykazała się również samodzielnością myślenia, gdyż uczniowie mieli samodzielnie dotrzeć do informacji, jak może wyglądać "lektura na wieszaku". Pomysły były bardzo różne, ale z pewnością dzięki projektowi uczniowie mieli okazję do współpracy i ćwiczenia umiejętności samooceny.

     • Pomóż(my)!

     • Nauczyciele pracujący w naszej szkolnej świetlicy zachęcają do wsparcia akcji zbierania zabawek dla dzieci - pacjentów szpitala Centrum Zdrowia Dziecka. Opiekunowie i wychowawcy szkoły działającej w tym szpitalu zgłosili, że ich podopieczni mają konkretne potrzeby - samochodziki Hot Wheels, figurki zwierząt i dinozaurów, akcesoria i produkty do kuchni zabawkowej oraz lalki. Jeśli ktoś zechce pomóc chorym dzieciom i sprawić im radość podczas pobytu w szpitalu, zachęcamy do przyniesienia zabawek do świetlicy szkolnej. Wszystkie dary z ogromną radością przekażemy małym pacjentom. Liczymy na otwarte serca, bo wierzymy, że dobro powraca! Zbiórka trwa do 11 marca! Za każdą pomoc - dziękujemy!

     • ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

     • W zeszłym tygodniu w ramach godziny wychowawczej w klasach piątych odbyły się zajęcia profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy z Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Głównym tematem zajęć było szeroko pojęte bezpieczeństwo w sieci. Piątoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z mediów społecznościowych, na czym polega przestrzeganie praw autorskich oraz jakie konsekwencje mogą grozić za publikowanie w Internecie treści oczerniających lub znieważających innych użytkowników. Podczas spotkania policjanci poświęcili dużo uwagi kwestiom odpowiedzialności prawnej osób poniżej 13 roku życia. Nie zabrakło też tematów związanych z bezpieczeństwem drogowym w szczególności w drodze do oraz ze szkoły. Zajęcia z udziałem policjantów były niezwykle cenne pod kątem edukacyjnym. Dzięki nim nasi piątoklasiści zostali zaznajomieni z przepisami prawa, których wcześniej nie byli świadomi.

     • Lekcja demokracji

     • 15 lutego odbyła się w naszej szkole przedwyborcza debata do Młodzieżowej Rady Miasta przygotowana przez samorząd szkolny pod kierunkiem pani Eweliny Frankiewicz. Wzięli w niej udział uczniowie klas 6. i 7. oraz kandydaci ubiegający się o mandat członka MRM. Debata składała się z czterech części. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swojej osoby przed uczniami z klas młodszych, mówili o swoich pasjach i zainteresowaniach. Następnie udzielali odpowiedzi na pytania przygotowane przez prowadzących. W kolejnej części mogli nawzajem zadawać sobie pytania, z czego chętnie korzystali. Ostatnia, czwarta część debaty była poświęcona pytaniom zadanym przez publiczność. Wywołała wiele emocji i dyskusji. Kandydaci wypowiadali się na tematy związane ze zwierzętami, muzyką czy sportem. Dzięki debacie uczniowie mogli bliżej poznać sylwetki kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta. Przypominamy, że nasi kandydaci to: Aleksander Skuza, Adam Lazarowicz, Kinga Podrucka, Marcel Śnieżek, Mikołaj Madziar i Rafał Psujek.Wybory już 20 lutego. Trzymamy kciuki!

     • Brązowi koszykarze

     • Reprezentacja chłopców rywalizowała w powiatowych zawodach w koszykówce - drużyna wygrywała poszczególne mecze, dopiero w finale chłopcy musieli uznać wyższość drużyn SP1 i SP5, jednak po ambitnej i wyrównanej walce. Jest to już kolejny medal naszej reprezentacji chłopców, z których jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy chłopakom: Antoniemu Skwiecińskiemu, Oskarowi Królakowi, Rafałowi Sendrowskiemu, Tymonowi Cyranowi, Wiktorowi Legatowi, Olkowi Malinowskiemu, Mikołąjowi Barankiewiczowi, Bartoszowi Kotowskiemu, Mikołajowi Piechowiczowi, Fabianowi Korytko, Michałowi Gałązce,  Olkowi Gajownikowi, Filipowi Szubie, Jakubowi Bergerowi. Brawa należą się także trenerowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

     • Utalentowani czwartoklasiści

     • 15 lutego uczniowie klas czwartych spotkali się w hali sportowej, żeby zaprezentować swoje talenty przed rówieśnikami, wychowawcami i nauczycielami. Wśród występujących mogliśmy posłuchać dwóch prezentacji wokalnych - Mai Czerwińskiej z 4c i Leny Pasińskiej z 4d. Nela Mroczek z 4d zagrała na wiolonczeli, a jej koleżanka z klasy - Gabrysia Sadowska pięknie artykulacyjnie recytowała wierszyki i łamańce językowe. Maks Chekanov w 4c opowiadał o swojej pasji modelarskiej i pokazywał stworzone przez siebie modele z tektury i origami, najbardziej podobał się wszystkim sejf z tektury, któy można było zamykać i otwierać. Wrażenie robiły także pokazy gimnastyczne w wykonaniu Zosi Grzeszczuk z 4d i trzech koleżanek z 4a - Blanki Chodkiewicz, Laury Ginowicz i Marysi Sikory. Taneczne uzdolnienia zaprezentował czterosobowy zespół z 4c - Zuzia Grzelak, Maja Wojciechowska, Wiktoria Cegielska i Alicja Kołak.

      Wszyscy występujący byli nagradzani gromkimi brawami (mierzonymi za pomocą specjalnej aplikacji), otrzymali także dyplomy. Gratulujemy odwagi w pokazywaniu swoich talentów. Zachęcamy takze innych uczniów do odkrywania swoich super mocy i dzielenia się nimi z innymi. 

     • Srebrni medaliści

     • 13 lutego w Zamieniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym chłopców klas 7-8 szkół podstawowych. Nasza drużyna w składzie: Wiktor Raszkiewicz i Janek Ostrowski zajęła 7. miejsce w powiecie, oraz II miejsce w mieście. Opiekunem na tenisowych zmaganiach naszych chłopców był pan Marcin Sokołowski.

     • Poczta walentynkowa

     • Dzień 14 lutego to wyjątkowy i wyczekiwany moment dla wielu osób. To czas wyznawania nie tylko miłości i sympatii, ale także przyjaźni. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych i zorganizowali z tej okazji Pocztę Walentynkową. Do przygotowanych wcześniej urn i pudełek, wszyscy mogli wrzucać swoje pięknie ozdobione kartki walentynkowe, na których królowały czerwone i różowe serduszka. W Dniu Zakochanych wyznaczeni zostali uczniowie, którzy ubrani w kolory miłości, pełnili funkcję szkolnych listonoszy. Oprócz uczniów, kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele. 

     • Gramy zmysłami - Brudne zadanie

     • Uczniowie klasy 4c  wykonali zadanie lutowe zatytułowane w Ogólnopolskim Projekcie "Gramy zmysłami" jako "Brudne zadanie". Czwartoklasiści podczas swoich zajęć wykonali walentynkowe serca, które można podziwiać na wystawie w sali nr 10. 

     • Mistrzowie Pióra z kl. 5c

     • Uczniowie klasy 5c w ramach lekcji języka polskiego realizowali kilkumiesięczny projekt umiejętności pisarskich zatytułowany "Mistrz Pióra". Od września do stycznia uczniowie pisali dodatkowo po 2 wypracowania w miesiącu, po ich sprawdzeniu przez polonistkę - poprawiali błędy, udoskonalali treść swoich tekstów. 14 lutego na uroczystej lekcji działania projektowe zostały podsumowane - uczniowie otrzymali dyplomy poświadczające zdobycie tytułu "Mistrza Pióra" bądź za udział w tym wyzwaniu. Piątoklasiści, którzy ukończyli projekt, dostali okolicznościową gazetkę, w której wydrukowane zostały prace wszystkich klasowych Mistrzów Pióra. W nagrodzenie uczniów włączyli się rodzice, którzy ufundowali piątoklasistom z 5c pamiątkowe pióra kulkowe oraz zakupili dla nich vouchery do kina. Była to lekcja wyjątkowa również dlatego, że swoją obecnością zaszczycił uczniów pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który pogratulował im zdobytych tytułów oraz wysłuchał kilku stworzonych w tym projekcie wypracowań. Lekcja podsumowująca nieprzypadkowo została zorganizowana w walentynki - to wszystko zadziało się z miłości... do języka polskiego!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych