W piątek 9 czerwca nasza reprezentacja najmłodszych uczniów z klas 1-3 rywalizowała w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym w SP6 w Mińsku Mazowieckim. Chłopcy zajęli ostatecznie 3. miejsce, przegrywając z gospodarzami turnieju SP6, remisując z SP2 i wygrywając SP Huta Mińska. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został Miłosz Sikorski. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Malinowski 3c, Antoni Jaworski 3c, Miłosz Sikorski 3c, Fabian Krzyżanowski 2b, Jan Rosołek 2a, Maksymilian Stachula 2a, Kacper Strublewski 3a, Igor Soszyński 3b, Igor Kolasa 3b, Mikołaj Bielecki 1d, Krzysztof Barys 3b. Gratulujemy młodym piłkarzom i ich trenerowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.
Młodzi piłkarze
Niech żyje bal!
Uczniowie klas ósmych 15 czerwca tanecznym krokiem podsumowali swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 3 podczas BALU ÓSMOKLASISTY. Zaczęło się uroczyście od wystąpienia pana dyrektora, kwiatowych podziękowań dla dyrekcji i wychowawców oraz tradycyjnego poloneza. Uczniowie zaprezentowali się w czterech układach choreograficznych przygotowanych przez panią Aldonę Szewczyk i panią Renatę Mroczkowską. Tańczyli profesjonalnie i z wielkim przejęciem, ale też ich widok w eleganckich strojach, ze skupieniem i powagą na twarzach wycisnął niejedną łzę z oczu obserwujących pokazy rodziców. Aż trudno uwierzyć, że to juz za chwilę absolwenci! Po oficjalnej części był czas na pyszne przekąski, tańce i przyjacielskie zdjęcia, które z pewnością będą piękną pamiątką wyjątkowych chwil. Bal perfekcyjnie przygotowali rodzice na czele z panią Anną Parol.
8
Dzień Mamy i Taty w 1c
12 czerwca klasa 1c obchodziła uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie, podczas którego podziękowały rodzicom za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie. Po występie mieliśmy okazję wspólnie spędzić czas podczas poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie w organizację tego dnia. Zapraszamy do galerii.
4a zrealizowała projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie
Uczniowie klasy 4a przez cały rok szkolny brali udział w projekcie "Mistrzowie planowania. Jak zrealizować pomysł?". Projekt był zorganizowany przez Uniwersytet Dzieci w Klasie. Czwartoklasiści na zajęciach z wychwawczynią - panią Aldoną Szewczyk - zdobywali wiedzę oraz rozwijali kompetencje społeczne. Wszystkie omawiane zagadnienia służyły temu, by dzieci odkryły w sobie pasję do planowania i w przszłości potrafiły sprawnie działać. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć efekty podejmowanych w klasie 4a działań. Gratulujemy i uczniom, i wychowawczyni!
8b na warsztatach w MBP
Uczniowie z klasy 8b po raz kolejny wzięli dziś udział w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem młodzież uczyła się podstaw rysunku komiksowego. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Bystroń, która zaproponowała uczniom ćwiczenia wstępne z rysowania zwierząt i drzew. Następnie uczniowie dostali bardzo konkretne zadanie - mieli zaprojektować i wykonać krótką formę komiksową. Opowiedzenie i zobrazowanie na 4, 5 lub 6 komiksowych planszach całej historii wcale nie jest łatwym zadaniem, ale ósmoklasistom się to udało.
2
Multimedialny projekt w kl. 5a
Zadaniem uczniów było stworzenie kilkuminutowych prezentacji multimedialnych na podstawie przeczytanej lektury Sienkiewicza „ W pustyni i w puszczy”. Podzieleni na grupy od razu zabrali się do pracy. Rozwijali swoje kompetencje, ćwiczyli umiejętność pracy w grupie, wyszukiwali najważniejsze informacje. Na lekcjach informatyki rozszerzali wiedzę dotyczącą funkcjonowania poszczególnych programów multimedialnych. Efektem kilkutygodniowej pracy jest powstanie czterech prezentacji. Zadanie dało uczniom wiele satysfakcji oraz możliwości rozwinięcia swoich zainteresowań. Zachęcamy do obejrzenia:
https://drive.google.com/file/d/1HfgS3B52dvzwiNXU_xy48sB0Wl_5oDg7/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1jzSWVupfugxxqg3q6n9my8FxIrKgtyPc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1VZVsHl4jBgchTVGKc9gUot8GnEJjUyCg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1WvVzKsfKC5MfPV04wwkQQjJPJszOkmT8/view?usp=sharing
Podium jest nasze!
Z ogromną przyjemnością informujemy, że trzy nasze uczennice zajęły całe podium w II MIędzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym "Lapbook - mój sposób na lekturę" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Asia Wójcicka z klasy 8e zdobyła I miejsce, Natalka Dąbrowska z tej samej klasy - II miejsce, a na trzecim znalazła się Maja Lubańska z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie uczennicom i ich polonistkom - pani Agnieszce Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej.
Alians przeciw depresji
Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki zaprasza na spotkanie inaugurujące działania miasta i powiatu w ramach programu Alians Przeciw Depresji. Wykład dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji” odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zaplanowano szereg działań, którym przyświecają trzy myśli: depresja może dotknąć każdego, depresja jest prawdziwą chorobą, depresję można skutecznie leczyć.
Potrzebujemy sojuszników naszych działań by skutecznie docierać do potrzebujących i przekazywać informację o dostępnej pomocy. Jesteśmy przekonani, że jednomyślność i solidarność naszej społeczności przyczyni się do realizacji naszego celu. Metodę aliansu sprowadził do Polski prelegent dr Piotr Toczyski. Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia EAAD-Best.eu i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Dzień otwarty w MIĘDZYCZASIE
Od kilku lat w piwnicach Miejskiego Domu Kultury działa Centrum Młodzieżowe Międzyczas. To miejsce spotkań młodych ludzi z Mińska Mazowieckiego i okolic. To młodzi tworzyli tę przestrzeń, malowali ściany, zawieszali lampy, ustawiali kanapy. To młodzi decydują, co chcą po południu w Międzyczasie robić. A dzieje się naprawdę wiele. Nie byłeś tam jeszcze? Międzyczas zaprasza na dzień otwarty 18 czerwca w godzinach 12:00-15:00. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/YSTRZPdr
4a na wykładzie uniwersyteckim
W dniu 7 czerwca klasa 4a byla na wykładzie w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Temat wykładu: Jak zbadać DNA sprzed tysięcy lat? Dzieci zwiedziły też Ogród Botaniczny w Powsinie.
Ósmoklasiści pozdrawiają znad morza!
Od 5 do 7 czerwca uczniowie z klas 8b i 8c byli na wycieczce nad Bałtykiem - zwiedzili Gdańsk ze szczególnym uwzględnieniem ważnych miejsc na terenie Głównego Miasta, odwiedzili dwa ważne muzea - Muzeum II Wojny Światowej oraz Eurpejskie Centrum Solidarności, popłynęli w rejs do Sopotu i spacerowali po molo. Na wycieczce był też czas na rekreację na plaży, podziwianie zachodów słońca, rozgrywki sportowe oraz wyzwania w parku linowym. Ostatni dzień to poznanie historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady w Sztutowie, a w drodze powrotnej zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia sprzed ponad 600 lat. Poza edukacyjnymi elementami wycieczki najważniejszy okazał się wspólnie spędzony czas, kolejna garść wspomnień, które młodzi ludzie zabiorą ze sobą na przyszłość i do których będą mogli wracać po latach. Dziękujemy za wspólną wyprawę i za organizację ostatniego wspólnego wyjazdu wychowawczyniom - paniom Agnieszce Nowak i Agnieszce Kożuchowskiej oraz opiekunowi - panu Marcinowi Sokołowskiemu.
10
Ławka w prezencie
Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej przyjechał dziś do naszej szkoły z ciekawym prezentem. Otrzymaliśmy drewnianą ławkę - jedną z pięciu, które powstały w wyniku projektu rzeźbiarskiego organizowanego z okazji 600-lecia nadania praw miejskch Mińskowi Mazowieckiemu. W efekcie pleneru rzeźbiarskiego powstało pięć drewnianych ławek, które miały symbolizować największe zakłady przemysłowe wywodzące się z naszego miasta. Swoją ławkę miał zakład Drzewodar, fabryka Rudzkiego, FUD, ZNTK i zakład obuwniczy "Syrena". Ławki były przez rok eksponowane przy ulicy Warszawskiej na wysokości skweru Kilińskiego. Teraz po renowacji będą zdobiły mińskie szkoły.
Ławka, która trafiła do nas, symbolizuje zakład obuwniczy "Syrena", który mieścił się niedaleko naszej szkoły przy ulicy Przemysłowej. Zakład słynął w całej Polsce z dobrej jakości produktów, panie zwłaszcza ceniły produkowane przez "Syrenę" kozaki (dlatego też właśnie te buty zdobią ławkę). Ławeczka stoi po prawej stronie przy wejściu do szkoły. Mamy nadzieję, że będzie służyła jako miejsce odpoczynku.
Dziękujemy Muzeum Ziemi Mińskiej za prezent.
Forum młodzieży on-line
06.06.2023r. uczniowie i uczennice klas 8a i 8d brali udział w Digital Youth Forum w formie zdalnej. Siedząc wygodnie w fotelach w szkolnej sali teatralnej, wysłuchali wykładów: " rAl na Ziemi - co sztuczna inteligencja ma nam do zaoferowania?", "Ciało - na lato czy na lata?" oraz "Jak dzięki internetowi można uratować komuś życie?".
Młodzież miała możliwość obejrzeć film "Dopamina" w premierowym pokazie. W filmie oddaje się głos młodym ludziom, którzy mówią o tym, jakie potrzeby spełnia w ich przypadku korzystanie z nowych technologii, a także jakie zagrożenia w tym dostrzegają.
Mamy nadzieję, że ósmoklasiści skorzystają z tego spotkania i wyciągną wnioski ważne w ich życiu.
Rodacy Bohaterom
Dziś (7 czerwca) wszyscy uczniowie z klas 4-8 obejrzeli z inicjatywy pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego film o działalności Stowarzyszenia Odra-Niemen, które pomaga Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Widzieliśmy w reportażu naszych rodaków mieszkających na terenie Litwy, często w dużo biedniejszych warunkach niż my, dla którzych szkoły na Mazowszu organizują zbiórki i fundują paczki świąteczne.Akcja "Paczki pamięci" jest realizowana od 2009 roku. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, szeroka współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.
Obejrzelismy wspólnie film. Możemy również zapoznać się z informacjami zebranymi na wystawie plenerowej na dziedzińcu od strony parkingu. Zachęcvamy wszystkich uczniów, rodziców, pracownikó szkoły do włączenia się w zbiórkę na rzecz akcji "Rodacy Bohaterom". Można jeszcze przynosić do wychowawców pieniądze w poniedziałek i wtorek (12 i 13 czerwca). Zachęcamy do wsparcia akcji.
Natalia na konkursie diecezjalnym
We wtorek 6 czerwca uczniowie klas 6-8 spotkali się w Szkole Podstawowej w Malcanowie, gdzie odbył się finał konkursu diecezjalnego „Gdzie można dzisiaj świętych zobaczyć?” Naszą szkołę reprezentowała Natalia Michalik z klasy 6 b, która podczas etapu szkolnego zdobyla najwyższą liczbę punktów i zakwalifikowała się do drugiego etapu. Spotkanie rozpoczęlo się od serdecznego przywitania uczniów i ich opiekunów przez przedstawicieli Kurii Warszawsko-Praskiej, dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli lokalnych władz. Następnie uczniowie przystapili do testu konkursowego. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i zwiedzanie miejsc związanych z bł. H. Chrzanowską. Potem przyszedł czas na spotkanie z Ks. Bp. Romualdem Kamińskim, wystepy uczniów szkoły w Malcanowie oraz na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród głównych dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. Ten wyjatkowy czas zakończyło blogosławieństwo udzielone przez Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. Gratulujemy udziału w konkursie Natalii i jej opiekunce - pani Marii Zagórskiej.
Ważny telefon
Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990. Nowa nazwa odzwierciedla cel i misję telefonu, który ukierunkowany jest na udzielanie wsparcia, informacji oraz pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji,od której są uzależnione) oraz członkom ich rodzin.Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami, uzyskać informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest bezpłatny, dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.
SREBRNE MASKI
05.06.2023r. w finale XXV Festiwalu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych "Srebrna Maska" w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wzięły udział dwa koła teatralne z naszej szkoły - koło teatralne MiM z klas 2-3 pod opieką pani Marty Woźnicy oraz koło teatralne Bratki z klas 4-6 pod opieką pani Iwony Karwowskiej.
Pomimo iż nie przywieźliśmy ze sobą statuetki, uważamy sam udział w festiwalu za ogromne osiągnięcie i wspaniałe doświadczenie. Jury bardzo przychylnie wypowiadało się o naszych występach, przyjęliśmy też konstruktywną krytykę. Kiedy wręczano nam dyplomy, usłyszeliśmy słowa: "Gratulacje, jesteście świetni. Róbcie dalej to, co robicie i rozwijajcie się". I to właśnie zamierzamy robić - rozwijać się i brać udział w kolejnych festiwalach.
5
Dzień Dziecka spędzony w Sopocie
Pojechać do Sopotu, spędzić cudowny czas na plaży, powygłupiać się z koleżankami i kolegami, pospacerować po molo, pójść na pizzę, lody, … Brzmi jak wakacyjny plan! Otóż uczniowie klasy III b zrealizowali taki plan w jeden dzień! Wystarczyło wyruszyć w podróż o godzinie 4.48 – na szczęście nikt nie zaspał.
Był to wspaniały, intensywny dzień pełen uśmiechu i radości. Mimo zmęczenia i późnej pory powrotu wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Wycieczka była zorganizowana dzięki kreatywnym rodziców i współpracy wychowawczyni, jako prezent niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Wspaniałym prezentem od PKP i Intercity były darmowe bilety na przejazd pociągami!
4
Poznajemy zawody rodziców
Odkrywamy talenty
2 czerwca w klasie 1b został ogłoszony Dniem Talentów i Pasji. Dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności i zainteresowania, przygotowując informacje dotyczące swoich umiejętności. Były relacje fotograficzne, gra na instrumentach, pokazy sztuk walki lub tańca. Podążając za słowami Stanisława Staszica: "Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu; dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje", uczniowie zgodnie przyznali, że nie wystarczy go tylko mieć, ale trzeba systematycznie go rozwijać i pielęgnować.
Archiwum Aktualności