• Ortografia - na różne sposoby w 4c

      Poznawanie zasad pisowni z różnymi trudnościami jest wyzwaniem - trzeba wielu ćwiczeń, żeby opanować poprawną pisownię. Uczniowie z klasy 4c poznawali ostatnio zasady pisowni z "rz" i "ż". Na lekcjach była i teoria, i ćwiczenia praktyczne, ale czwartoklasiści mieli również okazję wykonania innych ćwiczeń, by zapamiętać jak najwięcej wyrazów z tymi trudnościami. Uczniowie mieli wykorzystać dary jesieni i zrobić z nich taką istotę (zwierzę lub ptaka), która w nazwie ma "rz" lub "ż". Wiele pozytywnych emocji wzbudziło też dyktando biegane, czyli nauka ortografii w ruchu. Trzeba było przeczytać tekst, zapamiętać jego fragment, następnie pobiec do koleżanki lub kolegi i przedyktować treść. Najważniejsze było zapamiętanie pisowni wyrazów i uniknięcie błędów. Ortografia nie musi być nudna.

     • Uczciliśmy pamięć żołnierzy

      Początek listopada jest czasem zadumy i refleksji, dlatego uczniowie klas 1b, 1d i 2a postanowili uczcić pamięć żołnierzy. Wraz z wychowawczyniami udali się na miński cmentarz, aby zapalić znicze na grobach żołnierzy walczących o wolność naszego kraju. Była to dla uczniów ciekawa lekcja historii i szacunku do tradycji.

     • Tydzień spotkań z muzą Klio

      W przyszłym tygodniu w naszej szkole rządzi HISTORIA. Pani Agnieszka Nowak (nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie) zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w wielu działaniach twórczych związanych z tą ciekawą dziedziną wiedzy. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zamieszczonymi na plakacie i włączenia się w wybrane dla siebie konkursy czy projekty.

     • Bądź widoczny na drodze

      W dniu dzisiejszym (3.11) odwiedzili naszą szkołę wyjątkowi goście, a byli to Starosta Miński pan Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta pan Witold Kikolski, Komendant Powiatowej Policji w Mińsku Mazowiecki pan Sławomir Rogowski oraz Naczelnik WZKiSO pan Tomasz Górny. Wizyta miała na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieć najmłodszym uczniom o obowiązku noszenia odblasków. Dzięki nim zwiększa się ich bezpieczeństwo na drodze, gdyż stają się bardziej widoczni dla pozostałych użytkowników dróg, zwłaszcza kierowców. Na zakończenie spotkania nasi uczniowie zostali wyposażeni w kolorowe odblaski, które wręczali przybyli na spotkanie goście. Pamiętajcie, noście odblaski, bądźcie widoczni!

     • Dzień Spódnicy i Krawata

      W ostatni październikowy piątek (28.10) uczennice z klasy 8d zorganizowały Dzień Spódnicy i Krawata. Uczniowie i uczennice, którzy tego dnia pamiętali o tych elementach stroju, nie musieli obawiać się "wyrwania" do odpowiedzi, a dodatkowo zostali poczęstowani cukierkami. Tego dnia prezentowaliśmy się bardzo elegancko. Pomysł koordynowała wychowawczyni kl. 8d - pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.

     • Wolontariusze EBU w 1d

      We wtorek 25.10 w ramach współpracy z Fundacją EBU, klasę 1d odwiedziły mieszkanki Francji. Dzieci miały możliwość poznania zagranicznych kultur, nauczenia się zwrotów w obcych językach, a także śpiewania i tańczenia do angielskich piosenek.

     • 2B z wizytą u faraona Tutenchamona

      Klasa 2B zafascynowała się starożytnym światem egipskich faraonów. Na początku października odbyła się lekcja o odkryciu grobowca faraona Tutenchamona. Dzieciom bardzo spodobał się świat starożytnego Egiptu. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć na wystawę "Tutenchamona" do Warszawy. Z ogromnym zaciekawieniem odkrywaliśmy kolejne komnaty ze skarbami grobowca faraona. Uczniom najbardziej spodobała się maska pośmiertna i rydwan.

     • Próbny alarm przeciwpożarowy

      W piątek podczas trzeciej godziny lekcyjnej w szkole zabrzmiały trzy długie dzwonki oznaczające alarm przeciwpożarowy. Zgodnie z zasadami wszyscy ewakuowali się z budynku szkoły do wyznaczonych rejonów ewakuacji. Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie. Po zakończeniu ewakuacji odbyło się spotkanie uczniów z panem dyrektorem i ze strażakami, którzy podsumowali akcję i powiedzieli wszystkim, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę w przypadku zaistnienia prawdziwego pożaru.

     • Hania i Julia zaśpiewały po angielsku

      27 października 2022 r. uczennice naszej szkoły brały udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie. Szkołę naszą reprezentowały Hanna Gromulska z klasy 1b oraz Julia Malinowska z klasy 5b. Hania zaśpiewała piosenkę pt. „I am crazy witch”, a Julia zmierzyła się z repertuarem grupy Fugees w piosence pt. „Killing Me Softly With His Song”. Cieszymy się, że nasze uczennice wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, gratulujemy im odwagi i życzymy dalszych sukcesów. Gratulacje należą się także opiekunce wokalistek, czyli pani Monice Gromulskiej.

     • 5a w Krakowie

      Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”- szlakiem Matejki

      W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 5a byli na dwudniowej wycieczce klasowej w Krakowie. O godzinie 5.30 odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po niecałych czterech godzinach grupa dojechała pociągiem do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Rynek Główny, Sukiennice wraz z salą Jana Matejki, Bazylikę Mariacką, Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu, gdzie obejrzeli dzwonnicę oraz krypty grobowe, Jamę smoczą (podziwiali legendarnego smoka, który zaskoczył ich swoim ognistym zionięciem) i architekturę budynków. Następnie tramwajem przejechali do schroniska młodzieżowego, gdzie dyżurni zrobili zakupy i przygotowali kolację dla wszystkich uczestników wycieczki. W tym czasie pozostali uczniowie powlekli pościel otrzymaną przez panie w recepcji. Tuż przed wieczorną toaletą wspólnie czytali legendy krakowskie. Drugiego dnia wszyscy spako

     • Klub europejski wystartował!

      27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej zainicjowane zostało działanie Szkolnych Klubów Europejskich. Na zaproszenie pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej, szefowej mińskiego punktu Europe Direct, odpowiedziały cztery szkoły podstawowe z naszego miasta. Kluby Europejskie powstały w mińskiej "Jedynce", "Dwójce", "Szóstce" i oczywiście u nas. Podczas spotkania inicjującego pracę młodych Europejczyków mieliśmy okazję poznać panią Marzenną Guz-Vetter - Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Członkowie szkolnych klubów europejskich oraz ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią wiceburmistrz, podczas których poznali jedenaście celów młodzieżowych zapisanych w startegii UE na rzecz młodzieży. W naszej szkole opiekunami Szkolnego Klubu Europejskiego są: nauczycielka języka niemieckiego, pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka oraz nauczyciel

    • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      Z okazji Dnia Głośnego Czytania zerówkowiczów odwiedziła pani bibliotekarka Katarzyna Duczek. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o zaletach czytania. Następnie dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentu książki pt. "Gębolud" autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

     • GAZETKA PAŹDZIERNIKOWA

      Zapraszamy do lektury gazetki szkolnej przygotowanej w październiku przez naszych uczniów. Piszemy o tym, co ważne, co nas porusza lub bawi. W tym miesiącu napisaliśmy m.in. o tym, czego się słucha w SP3, ile ważą plecaki oraz jak świętowaliśmy Dzień Eduacji Narodowej oraz co słychac w świetlicy! Życzymy przyjemnej lektury - szkolni dziennikarze. (PS. Zapraszamy do współpracy!)

    • Zapraszamy RODZICÓW
     • Zapraszamy RODZICÓW

      Zapraszamy RODZICÓW na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami podczas dnia otwartego, który odbędzie się 25 października (wtorek) 2022r.:

      - od godz. 17.00 - dla rodziców uczniów kl. 1-3

      - od godz. 17.30 - dla rodziców uczniów kl. 4-8

      Liczymy na Państwa obecność.

      Szczegółowy harmonogram spotkania - zebranie_i_dzien_otwarty_-_25.10.2022.pdf

     • #przerwanaczytanie

      27 października weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "PRZERWA NA CZYTANIE". Będziemy bić rekord ilości osób czytających książki na przerwie. Bardzo prosimy, by każdy uczeń i każdy nauczyciel przyniósł tego dnia do szkoły swoją ulubioną książkę. Można ją także wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Podczas przerwy wskazanej przez wychowawcę będziemy odpoczywać, czytając książki. Czeka nas bardzo przyjemny dzień, bo przecież - jak powiedziała polska noblistka, Wisława Szymborska - "czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Akcję koordynują panie bibliotekarki.

     • Wycieczka klas 2

      Na początku października odbyła się wycieczka integracyjna klas 2. Byliśmy w Dąbrowiźnie koło Siedlec. Dzieci przeżyły mnóstwo atrakcji. Animatorzy zorganizowali dla nich gry konkurencyjne: przeciąganie liny, zabawę z przelewaniem wody, zespołowa jazda na drewnianych nartach. Dużo radości sprawiło malowanie twarzy i spacer na grzyby do lasu, gdzie postraszył nas pan "wilk". Wszyscy wrócili w wyśmienitych humorach :)

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      Jak co roku 7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest popularyzowanie przyjemnej formy uczenia się matematyki. Dzieci musiały przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. Ósmoklasiści stworzyli komisję egzaminacyjną, przed którą każdy mógł spróbować swoich sił. Trzecioklasiści z koszem zagadek matematycznych odwiedzili młodszych uczniów. W zamian za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali słodkie nagrody i naklejki. Był to świetny czas nauki poprzez zabawę!

     • Zajęcia pokazowe z robotyki

      Klasa 1c miała przyjemność wziąć udział w zajęciach pokazowych z robotyki. Uczniowie samodzielnie skonstruowali i uruchomili roboty-łaziki. Zapraszamy do galerii.

     • 6a na szlaku toruńskich legend

      19 października 2022r. klasa 6a spędziła, zwiedzając Toruń. Dzień rozpoczęliśmy, bardzo wcześnie wyjeżdżając do stolicy Pomorza. Pierwszym punktem na naszej mapie zwiedzania były ruiny zamku krzyżackiego, który jak cały Toruń słynie z wielu legend o rycerzach i broniących miasta dzielnych mieszczanach toruńskich. Kolejno zwiedzaliśmy Stare Miasto oraz braliśmy udział w warsztatach piernikowych w Piernikarnii Starotoruńskiej. Po wykonaniu pierników udaliśmy się do toruńskiego Planetarium na warsztaty i wystawę "Geodium". Na zakończenie były zakupy pierników i pamiątek. Dzień upłynął nam bardzo szybko, był pełen wrażeń. Z bagażem doświadczeń i wiedzy na temat legend toruńskich wracamy do domu.

     • Pan dyrektor nagrodzony

      Niezmiernie miło nam poinformować, że pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki otrzymał wczoraj (18 października) Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Nagroda stanowi wyróżnienie za jakość pracy naszej szkoły zarządzanej przez profesjonalnego przywódcę edukacyjnego.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych