• W ubiegły piątek drugoklasiści zaprezentowali rówieśnikom swoje talenty. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazy taneczne, grę na gitarze i wiolonczeli, recytację, układy teakwondo, układanie kostki Rubika, prezentacje multimedialne, na których uczniowie pokazali zdjęcia i filmy z walk bokserskich, czy woltyżerki. Każde dziecko pięknie opowiedziało o swoim hobby w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Jeszcze raz brawa dla wszystkich!
     • Dzieła Mickiewicza na szkolnej scenie

      Uczniowie z klasy 7b przygotowani przez polonistkę - panią Izabellę Kożuchowską zaprosili dziś widzów do sali teatralnej na spektakl inspirowany II częścią "Dziadów" i "Romantycznością" Adama Mickiewicza. Siódmoklasiści zadbali o klimatyczny wystrój sali, o rekwizyty i o stroje bohaterów. Ważnym aspektem występu była także muzyka - piosenki w wykonaniu P. Gintrowskiego "Dziady", H. Wyrodek "Ta nasza młodość", czy A. Szałapak "Zaklinanie, czarowanie". Uczniowie z klasy 7b z pewnością zapamiętają treść lektury obowiązkowej, którą musieli wcześniej przeczytać, zrozumieć i zinterpretować, żeby widzowie mogli obejrzeć na scenie efekty ich pracy. Gratulujemy!

     • Koła olimpijskie w 2a

      Klasa 2a zaraz po zakończeniu Integracyjnych Igrzysk Sportowych utrwalała w nowy dla siebie sposób kolory kół olimpijskich. Uczniowie podczas lekcji pracowali, korzystając z nowoczesnej technologii długopisów 3d. Nie było to łatwe zadanie, ale każdy poradził sobie znakomicie. Przy tej okazji dzieci uczyły się również współpracy i pomocy innym. Klasa zgodnie stwierdziła, że chce częściej korzystać z tej techniki utrwalania wiedzy. Na pewno długopisy 3d zagoszczą w 2a jeszcze nie raz!

     • Integracyjne Igrzyska Sportowe

      31 października w naszej szkole odbyły się XV Integracyjne Igrzyska Sportowe. W wydarzeniu brały udział klasy integracyjne: zerówka, klasa 1C, klasa 1D, klasa 2A, klasa 2B praz klasa 3D. Igrzyska zostały uroczyście otwarte przez dyrektora szkoły pana Grzegorza Wyszogrodzkiego oraz panią wicedyrektor Agnieszkę Kożuchowską, którzy zaprosili do wspólnej zabawy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przekazali oni uczniom najważniejszą zasadę szkolnych zawodów sportowych: WYGRYWA TEN, KTO SIĘ DOBRZE BAWI. Uczniowie z poszczególnych klas brali udział w sześciu wymagających konkurencjach:

     • Październikowy numer "Na Marginesie"

      Zapraszamy do lektury październikowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim 20 stron ciekawostek z życia szkoły. Zachęcamy do bliższego poznania nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, przeczytania relacji z obchodów Dnia Papieskiego, Dnia Głośnego Czytania, krótkich rozmów z nauczycielami i uczniami na różne tematy. Dowiecie się, jaki charakter mają największe psy na świecie oraz co nowego powstanie przy naszej szkole. W gazetce znajdziecie także informacje sportowe. Życzymy miłej lektury!

     • Podsumowanie Dni Matematyki

      W piątek 27 października zostały podsumowane Dni Matematyki. Dyplom i nagrodę za poprawne rozwiązanie krzyżówki matematycznej wylosowała Julia Bożym z klasy 5a, natomiast za sudoku - Karolina Wojdyna z klasy 7b. Matematyczny Escape Room najszybciej rozgryźli:

      - Tymon Piekut z klasy 4d,

      - Viktoria Solodiuk z klasy 5a,

     • Konkurs fotograficzny "Las jest dla nas"

      Jesień to magiczna pora roku, kolorowe zmiany w przyrodzie zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu. Skorzystaj z okazji, zrób ciekawe zdjęcie przedstawiające leśną przyrodę i weź udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Las jest dla nas!". Serdecznie zachęcamy do udziału, szczegóły na plakacie i w regulaminie.

     • Gramy zmysłami

      Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie październikowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami", którego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Uczniowie stworzyli sensoryczny tor przeszkód, a następnie korzystali z niego w ramach wspólnej zabawy. Czwartoklasiści rozwijali w ten sposób motorykę dużą oraz koordynację ruchową. Zabawa dała wszystkim mnóstwo radości.

     • Potrzebna krew dla absolwentki gimnazjum

      Prosimy o pomoc dla absolwentki naszego Gimnazjum Miejskiego nr 2 - Mai Wichrowskiej (z domu Matusiak). Pani Maja potrzebuje krwi na czekającą ją operację z powodu nowotworu złośliwego. Na plakacie znajdują się terminy poboru krwi ze wskazaniem na Maję Wichrowską. Liczymy na wielkie serca przyjaciół oraz całej społeczności naszej szkoły i z góry dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

     • Nauka edytowania zdjęć w 2d

      Lekcje informatyki to nie tylko rozwijanie umiejętności korzystania z komputera, ale także zajęcia z wykorzystaniem funkcji tabletów. Zadaniem uczniów klasy 2d było wykonanie zdjęć obiektom zaproponowanym przez nauczyciela i ich edycja. Dzieci mogły samodzielnie wybrać filtry, dołożyć podpisy, a także zmienić kontrast czy oświetlenie zrobionego zdjęcia.

     • Pomagamy zwierzakom

      W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianych obchodów została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Świętowanie tego dnia ma na celu przypomnienie i uświadomienie ludziom, iż zwierzęta to istoty żywe, które również mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania. Poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań ludzi wobec zwierząt. Z okazji Dnia Zwierząt w szkole zorganizowaliśmy gazetkę ze zdjęciami naszych uczniów z ich pupilami. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Można było podziwiać nie tylko psy i koty, ale również papugi, jeże, chomiki i wiele innych ciekawych okazów. Została zorganizowana zbiórka karmy oraz potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie oraz zbiórka plastikowych nakrętek ró

     • Jestem bezpieczny

      Uczniowie z klasy 3a przypominali koleżankom i kolegom z klas 1-3 oraz zachęcali ich do udziału IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Rodzice uczennicy z kl. 3a wykonali znaki drogowe, które można obejrzeć na korytarzu szkolnym. Etap szkolny konkursu odbędzie się 6 listopada 2023 r. Dwie osoby, które zdobędą najwięcej punktów, będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenia do pani Iwony Szulawskiej i pani Małgorzaty Kożuchowskiej do 30 października.

     • Klasy 4 i 5 na lekcji w kinie

      Czwarto- i piątoklasiści wzięli dziś udział w lekcji kinowej, której tematem były gatunki filmowe. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest gatunek filmowy, w jaki sposób twórcy filmowi rozśmieszają widzów oraz czym charakteryzuje się film przygodowy. Po części teoretycznej wszyscy obejrzeli wciągający film przygodowy "Przygody Remiego" ukazujący siłę przyjaźni zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Po raz kolejny możemy potwierdzić, że "lekcje w kinie" świetnie łączą edukację i rozrywkę.

     • Srebrni piłkarze

      Reprezentacja chłopców klas IV-VI zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej! Zła pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji i chłopcy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, dzięki czemu osiągnęli sukces. Zwyciężyli piłkarze z SP1, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z SP4, tuż za podium - SP2. Gratulujemy naszym srebrnym chłopakom: Mikołajowi Barankiewiczowi z 6b, Wiktorowi Legatowi z 6b, Bartoszowi Kotowskiemu z 6b, Olkowi Malinowskiemu z 6b, Fabianowi Korytko z 5d, Filipowi Zgódce z 5d, Olkowi Aniśko z 5d, Jankowi Kasakowi z 5d, Krzysztofowi Rudnickiemu z 5d, Michałowi Malinowskiemu zł 4c oraz trenerowi drużyny - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

     • Zebranie Rady Rodziców

      Przewodnicząca oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszają przedstawicieli trojek klasowych na Zebranie Rady Rodziców w najbliższy piątek 27.10.2023r. w godzinach 17:30-19:00 w stołówce szkolnej.

      Porządek obrad:

      1. Rozpoczęcie zebrania.

      2. Rozpatrzenie wniosku skierowanego do Rady Rodziców o powtórne głosowanie członka Prezydium Rady Rodziców.

     • Dyktando szeptane

      Uczenie się ortografii też może być przyjemnością! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy wzięli udział w dyktandzie szeptanym. Najpierw dzieci losowo dobierały się w kolorowe grupy, następnie siadały w kilku rzędach jedno za drugim. Członkowie poszczególnych grup przychodzili do nauczyciela losować wyraz z trudnością ortograficzną, po czym wracali na miejsce i po zapisaniu na kartce wyrazu szeptem przekazywali go kolejnemu uczniowi. W międzyczasie zamieniali się miejscami, a następny uczeń losował wyraz dla grupy. Wspólna praca wymagała wyjątkowego skupienia uwagi i zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie. Po wyczerpaniu wyrazów w kopertach mogli porównać efekty swojej pracy i wspólnie sprawdzić poprawność ortograficzną zapisanych słów. Oprócz nauki była to też dobra zabawa.

     • Jesiennie w zerówce

      Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego dzieci z zerówki wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku, czyli jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci stworzyły obrazki z darów jesieni, m.in. gałązek, liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny i innych. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych sześciolatków.

     • Ścieżka edukacyjna "Leśna przygoda"

      Już niedługo na terenie naszej placówki powstanie ścieżka edukacyjna "Leśna Przygoda". Projekt jest realizowany w ramach konkursu zorganizowanego przez Lasy Państwowe pt. "Klasa z drewna", którego jesteśmy laureatami. W ramach zadania powstaną m. in. wiata edukacyjna, skocznia czy stacja meteorologiczna. Prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, łączenie nauki z zabawą, omawianie elementów ścieżki edukacyjnej i przekazywanie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo–leśnej nie tylko uatrakcyjni zajęcia, ale również wzbogaci wiedzę naszych uczniów.

     • 7a z wizytą u Piłsudskich w Milusinie

      18 października klasa 7a z wychowawczynia panią Moniką Gromulską wybrała się do Sulejówka, miasta Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zwiedzili nowoczesne pięciopoziomowe muzeum poświęcone postaci marszałka, a także dworek państwa Piłsudskich. W ramach warsztatów pt. "Historia kołem się toczy" uczennice i uczniowie zwiedzili wystawę w niecodzienny sposób. Wyposażeni w specjalnie stworzone koła szyfrów, mapy i plecaki mieli za zadanie odszukać wskazane eksponaty i rozwiązać przypisane im zadania. Dzięki temu, w atrakcyjnej formie, pracując zespołowo, poznali wybrane fragmenty biografii Józefa Piłsudskiego. Następnie siódmoklasiści zwiedzili serce kompleksu muzealnego, jakim jest dworek "Milusin". W Dworku mogli nie tylko przyjrzeć się temu, jak wyglądało życie rodzinne Józefa Piłsudskiego, ale także poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

     • MOPS oferuje wsparcie i poszukuje wolontariuszy

      Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim oferuje bezpłatną pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Poszukuje także wolontariuszy do pomocy osobom z niepełnosprawnością i seniorom oraz osób gotowych poświęcić swój czas na pomoc w odrabianiu zajęć domowych. Szczegóły na załączonych plakatach.

     • Wokół Słońca w MBP

      Klasa 2a miała okazję przyjrzeć się Planetom Układu Słonecznego podczas wystawy rysunków Ainy Bestard, autorki i ilustratorki książek o kosmosie. Na wystawę udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam w Oddziale dla Dzieci czekały na nas warsztaty sięgające kosmosu, poznaliśmy ciekawostki o każdej z planet, wybraliśmy się na Księżyc i zrobiliśmy rakietę kosmiczną! Bardzo dziękujemy organizatorom za stworzenie możliwości bycia choć przez chwilę bliżej Gwiazd.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych