• 2c w Centrum Nauki Kopernik

      W ubiegłą środę klasa 2c odwiedziła Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie szukali inspiracji do obserwowania i doświadczania świata nauki. Zadawali liczne pytania, jednocześnie poszukując na nie odpowiedzi. Przecież nauka nie musi być nudna... Wręcz przeciwnie!

     • Razem przeciw depresji

      Uczniowie ze Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunką panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką na zaproszenie Europe Direct 6 marca wzięli udział w konferencji "Razem przeciw depresji". Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu i rozmów ze specjalistami zajmującymi się na co dzień problemami dzieci i młodzieży. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach prowadzonych przez p. Piotra Hałajczaka - psychologa, seksuologa oraz logopedę. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać sposoby, jak pomagać sobie podczas stanów "obniżonego nastroju", np. zażywając kąpieli leśnych. W konferencji uczestniczył także pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, pani pedagog Justyna Kołodziejczyk i pani pedagog specjalny Aneta Korkosz.

     • Spotkanie z Lego Mastersami

      We wtorek 5 marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Gościliśmy zwycięzców 4. edycji programu TVN Lego Masters - Piotra Drysia i Bartosza Sasińskiego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1-5. Ekscytujący był każdy moment spotkania. Piski i krzyki radości podczas wchodzenia gości do hali sportowej niosły się po całej szkole. Nasi goście rozdawali swoim fanom autografy przez prawie 2 godziny - na koszulkach, telefonach, piórnikach, itp. Panowie - piotr Dryś i Bartosz Sasiński udzielili wywiadu uczniom klasy 3b - Zuzannie Zarzyckiej i Janowi Łyczkowskiemu. Opowiedzieli o swojej przygodzie - sukcesach i porażkach podczas nagrywania programu. Później na prośbę dzieci mówili o zakulisowych ciekawostkach oraz pokazali kilka zdjęć swoich programowych budowli. Gdy na ekranie ukazało się zdjęcie drzewa, cała sala skojarzyła moment z programu TVN i odśpiewała piosenkę "Kolorowy w

     • Marzec przyrodników

      I przyszedł marzec, kiedy to w naszej szkole będą królować przedmioty przyrodnicze – przyroda, biologia, chemia, geografia i fizyka. Uczniowie będą mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach indywidualnych i klasowych.

      14.03.(czwartek) - o godz. 9:45 odbędą się zmagania o tytuł „Najlepszej Klasy Przyrodomaniaków” dla klas piątych, szóstych i siódmych; na długiej przerwie o godz. 12:20 na górnym korytarzu zapraszamy na „Rebusomanię” klasy czwarte i piąte; o godz. 11:35 - konkurs wiedzy o tytuł „ Najlepszego Przyrodomaniaka” dla klas czwartych i siódmych; o godz. 12:40 o tytuł „Najlepszego Przyrodomaniaka” powalczą uczniowie klas piątych i szóstych.

     • Calineczka w ekologicznym wydaniu

      6 marca uczniowie klasy 4c wraz z panią Katarzyną Rosłoń i panią Izabelą Saganowską wybrali się do nowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy o nazwie Bohema House. Jest to niezwykle oryginalny teatr ekologiczny. Uczniowie wraz z nauczycielkami obejrzeli tam spektakl "Calineczka. Magia tkwi w naturze" inspirowany baśnią H. Ch. Andersena. Pierwsze zaskoczenie - to miejsce, bowiem teatr mieści się w ogrzewanym namiocie cyrkowym. Po drugie w przedstawieniu występują artyści, którzy nie tylko pięknie śpiewają, ale i prezentują zapierające dech w piersiach akrobacje i tańce. W spektaklu zachwycające były też stroje i dodatkowe efekty specjalne. W historię Calineczki wplecione zostały treści ekologiczne - mała bohaterka namawiała do segregowania śmieci, dbania o czyste powietrze i wrażliwości na świat natury. Widowisko trwa niespełną godzinę zegarową, wymaga nieprzeciętnych zdolności od wyko

     • Słodkie ułamki w 4d

      Lekcja matematyki może być fascynująca i może się słodko kojarzyć. Przekonali się o tym uczniowie z klasy 4d podczas lekcji poprowadzonej przez panią Martę Ślubowską. Czwartoklasiści dowiedzieli się, co to jest ułamek zwykły. Na konkretach mogli zobaczyć i zrozumieć, czym jest licznik ułamka, a czym mianownik. Samodzielnie opisywali swoje ułamkowe części, które powstały z podziału różnych słodkości. Dzieląc się nawzajem słodyczami, poznali najczęściej używane ułamki... Taką matematykę lubią wszyscy!

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      6.02.2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Został on ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

     • Zbiórka w ramach szkolnego wolontariatu

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce produktów higienicznych dla Domu Dziecka w Falbogach koło Kałuszyna. Dzięki Wam udało się zebrać aż 12 toreb produktów. Dziękujemy również rodzicom, którzy zachęcili swoje dzieci do udziału w zbiórce. Liczymy na Wasze zaangażowanie podczas kolejnych zbiórek.

     • KOLEJNE ZADANIA W RAMACH PROJEKTU ETWINNING

      W lutym uczniowie klasy 5c pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego pana Marcina Maciejewskiego wykonali kolejne dwa zadania w ramach europejskiego projektu Etwinning realizowanego z jedną ze szkół podstawowych z Grecji. Tym razem zadaniem uczniów z obydwu szkół było wykonanie dwóch prezentacji multimedialnych w języku angielskim. W pierwszej z nich każdy uczeń musiał opisać swoją szkołę oraz zawrzeć podstawowe informacje na temat systemu edukacji w swoim kraju. Druga prezentacja dotyczyła opisu swojego miasta wraz z krótkim przedstawieniem jej historii, głównych zabytków oraz ciekawych miejsc. Realizowany projekt ma charakter interdyscyplinarny. Łączy on wiedzę uczniów z wielu dziedzin. Przy opisie swojego miasta uczniowie musieli wykazać się wiedzą historyczną oraz geograficzną, a dodatkowo umiejętnościami informatycznymi oraz oczywiście znajomością angielskiego słownictwa. Pod l

     • Lutowe wydanie "Na marginesie"

      W tym numerze przedstawiamy żeńską część naszej redakcyjnej gazetki. Luty minął nam niezwykle szybko i bardzo intensywnie! Były walentynki, „Moda na polski” zarówno w klasach młodszych, jak i starszych, był tłusty czwartek. Przed nami marzec, czyli wiosna, na którą z niecierpliwością czekamy! Są już jej pierwsze oznaki. Po raz pierwszy ukazał się tekst Katarzyny Kulmy oraz Małgorzaty Nowik z kl. 6a. Życzymy przyjemnej lektury!

     • Szóstoklasiści z talentami

      We czwartek odbył się szkolny przegląd talentów w klasach szóstych, podczas którego uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Uczennica klasy 6a Alicja Pskiet rozpoczęła spotkanie, życząc wszystkim wspaniałego odbioru prezentacji i wielu ciekawych wrażeń. Pani wicedyrektor Izabela Saganowska wyraziła uznanie dla uczestników, którzy zdecydowali się podzielić z innymi swoim talentem. Podczas prezentacji mogliśmy podziwiać występy wokalne, pokazy taneczne, grę na instrumencie, talenty sportowe oraz wróżenie z ręki. Bardzo ciekawa okazała się też prezentacja z dziedzin naukowo-technicznych: własny robot skonstruowany przez Jakuba Olejnika z kl. 6a oraz ułożenie kostki Rubika, którą wykazała się Katarzyna Kulma.

     • "Balladyna" - projektowo w 7b

      Klasa 7b ukończyła projekt inspirowany z dramatem J. Słowackiego „Balladyna”. Podczas zajęć były nawiązania do treści w postaci ikon oraz tworzenie portretów sióstr. Z okazji walentynek wykonane zostały kartki z wyznaniami dla Balladyny i Aliny, a na Fb powstał profil Goplany (okazało się, że nimfa jest w związku z Grabcem). Rozpatrując problem winy i kary w utworze, uczniowie pracowali metodą sześciu myślących kapeluszy. Siódmoklasiści gromadzili też wiadomości dotyczące postępowania Balladyny, a następnie prezentowali fakty bądź opinie związane z działaniami bohaterki. Kolejnym zadaniem było przyjrzenie się plakatowi teatralnemu. Wykorzystaliśmy rutynę "przyjrzyj się 10 razy 2". Trzeba było wynotować wszelkie skojarzenia po to, by następnie napisać interpretację plakatu oraz zaznaczyć na osi stopień skomplikowania siostrzanych relacji. Podsumowaniem była gra karciana „Zbrodnia Balladyn

     • Nasi utalentowani piątoklasiści

      W czwartek 29 lutego w sali gimnastycznej odbył się pokaz talentów uczniów klas V, podczas którego piątoklasiści mieli okazję zaprezentować swoje hobby oraz krótko o nim opowiedzieć. Niektórzy uczniowie zaprezentowali swoje pasje w formie krótkich filmików, inni zdecydowali się na pokaz przed publicznością. Mogliśmy podziwiać talenty sportowe w takich dziedzinach jak: pływanie, jazda na rolkach, jazda konna, akrobatyka, parkour czy też taniec. Wysłuchaliśmy gry na pianinie oraz piosenki z repertuaru Sanah. Zaprezentowane zostały również talenty zdecydowanie rzadziej spotykane - naśladowanie odgłosów ptaków, układanie kostki Rubkia czy też skecz kabaretowy. Życzymy wszystkim uczestnikom pokazu wytrwałości w doskonaleniu swoich umiejętności.

     • Pierwsze warsztaty Młodzieżowej Rady Miasta

      W czwartek 29 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się pierwsze wspólne warsztaty radnych I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Podrucka z 7b. Była to świetna okazja do integracji, która jest gwarancją udanej współpracy. Na spotkaniu byli obecni goście: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski oraz zastępczyni burmistrza - pani Katarzyna Łaziuk, którzy przywitali uczestników spotkania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.

     • "Wianek Pani Wiosny" - konkurs rodzinny

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie rodzinnym "Wianek Pani Wiosny". Zasady konkursu:
      - praca może być wykonana wspólnie z rodzicami lub członkami rodziny;
      - wianek można zrobić z dowolnych materiałów, ma on mieć formę przestrzenną, o średnicy min. 20 cm;
      - technika pracy dowolna;
      - praca powinna być podpisana, należy doczepić do wianka karteczkę z imieniem dziecka oraz nazwą grupy/klasy, do której uczęszcza dziecko;
      - ostateczny termin przynoszenia prac to 15 marca 2024, pracę należy przynieść do sali nr 9.
      WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA KIERMASZ, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 17 MARCA W NASZEJ SZKOLE W CZASIE KONCERTU CHARYTATYWNEGO "TROCHĘ SŁOŃCA".

     • Lego Mastersi w SP3 - konkurs

      W przyszłym tygodniu będziemy gościć w naszej szkole zwycięzców tegorocznej edycji programu TVN Lego Masters - Piotra Drysia i Bartosza Sasińskiego. Z tej okazji mamy dla dzieci klas 1-3 i 4-5 konkurs. Najlepsze prace nagrodzą Lego Mastersi :) Warunki konkursu:

      - zbuduj z klocków Lego budowlę: podobiznę Lego Mastersów w kosmosie albo wykonaj pracę o tematyce dowolnej,
      - praca może zawierać mechanizmy napędowe,
      - rozmiar pracy dowolny (prace należy przynieść na sztywnej podstawce czy w kartonie, żeby praca nie uległa zniszczeniu i łatwo ją było przenieść),
      -
      uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować przed jury swoją pracę i opowiedzieć, co ona przedstawia,
      - po prezentacji pracy każdy uczestnik konkursu będzie miał możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Lego Mastersami i swoją pracą,
      - prace z klocków przynosimy do 5 marca do godziny 10:00 do sali numer 4.
      Powodzenia szkoln

     • Talenty pierwszoklasistów!

      W środę 28 lutego pierwszoklasiści w obecności pani wicedyrektor Agnieszki Kożuchowskiej zaprezentowali swoje pasje i talenty. Mogliśmy zobaczyć profesjonalnie przygotowane pokazy akrobatyczne: szpagaty, przewroty, mostki oraz gwiazdy oraz ćwiczenia kick boxingu. Podziwialiśmy wystawę prac plastycznych oraz grę na pianinie. Słuchaliśmy recytacji wiersza. Dowiedzieliśmy się, czym jest formikarium, a także w jaki sposób można rozpoznać królową mrówek. Byliśmy obserwatorami eksperymentów i sztuczek z balonami. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się pierwsza klasa!

     • "Moda na polski" podsumowana

      Spotkanie podsumowujące tegoroczne obchody święta języka polskiego w naszej szkole odbyły się w stołówce szkolnej - miejsce wybrano zostało nieprzypadkowo, ponieważ skoro uczniowie wzięli udział w konkursie "Język polski... na talerzu", to podczas podsumowania mogli zajadać się racuszkami z jabłkiem. Nauczyciele poloniści ogłosili wyniki konkursów i wręczyli uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. W konkursie dla uczniów kl. 1-3 na okładkę ulubionej książki zwyciężyła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce zajął Jan Pogorzelski z 3a, a na III miejscu znalazła się Julia Suchomska z 3a. Wyróżnienia trafiły do Hanny Gągol z 1b i Jana Łyczkowskiego z 3b. W konkursie "Lekturowe miejsce akcji - z odzysku" jury I miejsce przyznało Wiktorii Powałce z 5b, II miejsce - Mikołajowi Retkowskiemu z 5b, a III - Janowi Siporskiemu z 4c. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Sakowska z 6c, Piotr Grajda z 6c i

     • Apel dla uczniów z kl. 4-7

      W poniedziałek pan dyrektor spotkał się na apelu porządkowym z uczniami z klas 4-7. Powodem spotkania były kolejne sukcesy sportowe. W obecności młodzieży i nauczycieli swoje puchary pokazali pływacy i pływaczki, którzy zwyciężali w rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu w pływaniu. Brawami doceniliśmy też mistrzów powiatu w tenisie stołowym i naszych koszykarzy, którzy podczas swoich powiatowych rozgrywek zajęli III miejsce. Gratulacje odebrali sportowcy i ich nauczyciele wychowania fizycznego. Niech przykład naszych sportowców inspiruje również następnych uczniów do zdobywania sukcesów zgodnych z ich możliwościami. W drugiej części spotkania pan dyrektor rozmawiał z siódmoklasistami na temat ich wyników edukacyjnych i frekwencji oraz uświadamiał im, że czas rozpocząć przygotowania do przyszłorocznych egzaminów kończących szkołę podstawową.

     • GRAMY W RĘCZNĄ

      Od 1 marca 2024 roku rusza VIII edycja programu „Gramy w Ręczną”. W tym roku do programu zostało zakwalifikowanych 300 grup ze szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, w tym grupa z naszej szkoły. Około 6000 dzieci jak również nauczyciele wychowania fizycznego oraz trenerzy, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną, w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych