• Program profilaktyczny w klasach pierwszych

      21 listopada pani Iwona Monkiewicz z Małopolskiego Centrum Profilaktyki zaprosiła uczniów wszystkich klas pierwszych do udziału w warsztatach profilaktycznych „Cukierki”. Bazą spotkania była bajka o złym czarodzieju Sopuchu, który częstuje cukierkami. Łakocie te odbierają dzieciom wolność, czynią je bezmyślnymi i zupełnie poddanymi działaniu władcy. Nasi uczniowie nie dali się zwieźć podstępom czarodzieja. Wiedzą jak dbać o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, wiedzą też że współpraca rówieśnicza jest dobrym rozwiązaniem na sytuacje trudne. Dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie przedsięwzięcia.

     • Ile waży święty Mikołaj?

      Wspieramy wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo - celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania konkursu. Bilon (monety) jest zbierany wśród uczniów (wychowanków), nauczycieli i pracowników. Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, czyli kompetencje niezbędne w dorosłym życiu.

     • Skrzydła PoMocy

      W ramach tegorocznej akcji profilaktycznej "Pod parasolem" w oddziale zerowym i w klasach 1-3 rozmawialiśmy o pomaganiu. Każdy uczeń na pojedynczym piórku wpisywał swoją moc do wspierania innych. Powstały dzięki temu wielkie, wspólne SKRZYDŁA POMOCY. Pomogę młodszej siostrze, pocieszę smutnego k
     • Janek Rosołek z 3a pięknie wyczytał III miejsce!

      Julia Suchomska i Jan Rosołek z kl. 3a reprezentowali naszą szkołę w kategorii klas 1-3 podczas XII Powiatowego Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Wisławy Szymborskiej, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim. Miło nam poinformować, że Janek zajął III miejsce. Dziękujemy uczestnikom, serdecznie gratulujemy naszemu laureatowi i życzymy dalszych sukcesów.

     • Klasy 4-7 i akcja Pod Parasolem

      W dniach 13-17 listopada w ramach szkolnej akcji profilaktycznej Pod Parasolem poruszaliśmy ważne tematy. W klasach czwartych rozmawialiśmy o właściwym korzystaniu z Internetu. Wiemy już jak bezpiecznie się logować, jak zadbać o bezpieczeństwo własnego wizerunku czy bezpieczne kontakty z innymi użytkownikami. W klasach piątych ze specjalistkami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poruszyliśmy zjawisko fonoholizmu, czyli nadużywania mediów cyfrowych. Klasy szóste zgłębiały zagadniena dotyczące depresji. Znamy odpowiedzi na pytania: Po czym poznać depresję? Jak jej zapobiegać? Gdzie szukać pomocy? W klasach siódmych odbyły się warsztaty dotyczące lęku i sposobów walki ze stresem. To były zdecydowanie potrzebne lekcje profilaktyki.

     • 4d wie, jak uniknąć pożaru

      W czwartek klasę 4d odwiedził rodzic jednego z uczniów, który jest strażakiem w Komendzie Powiatowej PSP w Wołominie. Opowiedział, jak wygląda praca w straży pożarnej. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz zasady powiadamiania o zagrożeniu. Dowiedzieli się, jakie są przyczyny pożaru oraz jak postępować, aby pożar nie miał miejsca. Czwartoklasiści poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, uczyli się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pokazanie, jak istotne jest umiejętne niesienie pomocy.

     • Pociągiem i metrem na wizytę... do króla

      W dniu 16.11. klasa 6c wraz z opiekunami Małgorzatą Kędziorek i Renatą Mroczkowską odwiedziła Zamek Królewski w Warszawie. Lekcja muzealna "Z wizytą u Króla" przybliżyła nam życie monarchów. Dowiedzieliśmy się, kogo król przyjmował z wizytą, jak dzielono gości na mniej i bardziej ważnych. Wiemy już, gdzie sypiał król i jaka fryzura była modna za czasów Stanisława Augusta. Następnie klasa zwiedziła Stare Miasto, o którym opowiadali sami uczniowie i przeszła się Krakowskim Przedmieściem, poznając znajdujące się tam budynki. Szóstoklasiści są samodzielni i odważni, więc drogę pokonali pociągiem, autobusem i metrem.

     • Długopisy 3D w klasie 3d

      W jesienne popołudnie sala lekcyjna klasy 3d zamieniła się w pracownię. Uczniowie mieli okazję korzystać z nowoczesnego sprzętu - długopisów 3D. Dzieci z wielką ciekawością, zaangażowaniem i w skupieniu wykonywały jesienne liście. W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, z którego szkoła pozyskała sprzęt, nasi uczniowie mogą korzystać i wykazywać się kreatywnością oraz rozwijać zamiłowanie do projektowania przestrzennego.

     • Zerówka na poczcie

      Wyprawa na pocztę i własnoręczne wysyłanie listów okazały się najważniejszym elementem naszego pomysłu na ciekawą lekcję. Pisanie listów jest bardzo ciekawą, niestety wymierającą formą komunikowania się z innymi osobami, ćwiczy wyobraźnię, cierpliwość i rozwija kreatywność. Każdy napisany list przez dziecko niesie ze sobą jakąś historię. Wizyta na poczcie była również dobra okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

     • Domowy barometr w 3c

      Uczniowie z klasy 3c mieli okazję przekonać się, jak w niezwykle łatwy sposób przygotować domowy barometr. Dzięki swojej samodzielnej pracy gotowi są do obserwacji zmian ciśnienia atmosferycznego i mogą prognozować nadejście zmian w pogodzie.

     • Zimowe czytanie

      Zachęcamy do udziału w akcji "Zimowe czytanie" - osoby chętne przygotowują fragment poezji lub prozy na temat zimy i świąt, zgłaszają się do organizatorki - pani Małgorzaty Kożuchowskiej lub do pań z biblioteki: Anny Borkowskiej lub Katarzyny Duczek. Na zgłoszenia czekamy do 5 grudnia. Spotkanie czytelnicze przy zimowej herbatce będzie 14 grudnia o godz. 17.00. Zapraszamy!

     • Sukces Janka Pogorzelskiego

      14 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Nasz uczeń Jan Pogorzelski
      z kl. 3A zajął III miejsce w tym konkursie. Gratulujemy!

     • Podsumowanie pracy nad lekturą w 6a

      Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Joanną Sterną na lekcji języka polskiego w ramach podsumowania pracy z lekturą pt. " Hobbit, czyli tam i z powrotem" zrobili wystawę postaci i stworów z lektury. Podobizny umieścili w ramkach zrobionych za pomocą długopisów 3D. Po opisaniu postaci, szóstoklasiści uzasadniali wybór ulubionej postaci literackiej. Dodatkowo z różnych materiałów własnoręcznie wykonali swoich faworytów.

     • Edukacja diabetologiczna przez taniec i ruch

      14 listopada przypadają obchody Światowego Dnia Cukrzycy. W klasach 3a i 2b temat ten jest dzieciom niezwykle bliski, ponieważ dwoje naszych uczniów Mikołaj i Kuba zmaga się z tą chorobą każdego dnia. Z tej okazji dzieci z obu klas ubrały się na niebiesko, ponieważ to właśnie niebieskie kółko jest symbolem tej choroby. Ideą święta jest także promowanie aktywności fizycznej, która zapobiega wielu chorobom, w tym właśnie cukrzycy. Obie klasy spontanicznie zatańczyły DiabeDance, prosty układ choreograficzny wspierający wszystkich chorych. Po dawce zdrowego ruchu uczniowie wspólnie obejrzeli film edukacyjny o cukrzycy, rozwiązywali krzyżówki i łamigłówki przygotowane przez Mikołaja i Kubę. Na koniec otrzymali od kolegów niespodzianki: ciasteczka i musy, które mimo braku cukru bardzo dzieciom zasmakowały. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców naszych chłopców za pomoc w przygoto

     • Turniej w Kręgle

      We wtorek 14 listopada czterech naszych uczniów z klasy 4c: Marcel Prus, Marcel Rosiński, Krystian Jastrzębski i Jan Siporski wzięło udział w XIII Powiatowym Turnieju w Kręgle zorganizowanym przez stowarzyszenie "Dzieciom Radość". Miło nam poinformować, że w turnieju II miejsce zajęli: Marcel Prus 4c, Marcel Rosiński 4c, Krystian Jastrzębski 4c, a III miejsce zdobył Jan Siporski 4c. Gratulacje dla zawodników.

     • ISKRY NIEPODLEGŁEJ

      We wtorek 14 listopada klasy 6 i 7 uczestniczyły w mobilnym widowisku „Iskry Niepodległej”.

      Ta wyjątkowa lekcja popularyzowała sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. Uczniowie mogli poznać historię, m.in. Jana Czochralskiego, Wandy Rutkiewicz, Ireny Sendlerowej czy współpracującego z NASA Mieczysława Bekkera.

     • Pierwszaki o niepodległości

      Pierwszoklasiści świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznali legendę o utworzeniu państwa polskiego, rozmawiali o znaczeniu barw i symboli narodowych. Dowiedzieli się, co oznacza słowo „zabory” i jak to się stało, że Polska nie zawsze była na mapie Europy. Uczniowie wzięli również udział w grze „Wycieczka po Polsce”, utrwalając nazwy miast i miejsc charakterystycznych dla naszego kraju oraz daty ważnych świąt narodowych. Zadaniem domowym było przygotowanie posiłku w biało-czerwonym kolorze. Pomysłowość i dobra zabawa były najważniejsze.

     • Uczymy się razem

      Uczniowie z 4b odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 1c na lekcji języka polskiego. Razem ćwiczyli głoskowanie i sylabizowanie wyrazów. Maluchy chętnie pracowały w grupach, świetnie radziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez starszych kolegów. Czwartoklasiści mieli okazję zdobyć nowe doświadczenie, wcielić się w rolę nauczyciela. Dzielili się swoją wiedzą z innymi, dając tym samym dobry przykład zaangażowania w aktywność na rzecz młodszych. Zajęcia podobały się dzieciom. Uczniowie zaplanowali kolejną lekcję - wspólne czytanie.

     • Lego Education na języku polskim w 5c

      Klocki Lego Education posłużyły dziś uczniom klasy 5c na języku polskim do zbudowania Placu Broni, czyli do przekładu treści lektury napisanej przez Ferenca Molnara na budowlę z klocków. Uczniowie mieli za zadanie uwzględnić elementy opisane w książce, zachować rozkład placu, oznaczyć otaczające go ulice i kamienice. Emocji było co niemiara. Okazało się, że prawie wszystkie grupy z uwagą przeczytały początek rozdziału II i potrafiły zbudować plac zgodnie z opisem lekturowym.

     • PROJEKT ŻONKIL

      W chłodny listopadowy poniedziałek (13.11) delegacje ze wszystkich klas wzięły udział w inauguracji niezwykłego projektu pamięci. Naszą szkołę odwiedziła wiceburmistrz pani Katarzyna Łaziuk, by spotkać się z uczniami i wspólnie z nimi oraz z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzki posadzić 250 cebulek kwiatów w ramach projektu ŻONKIL. Jest to projekt, którego celem jest zbudowanie ogólnoświatowego Żywego Pomnika Holocaustu. W różnych częściach świata powstają ogródki kwiatowe, w których ma zakwitnąć wiosną 1,5 miliona żonkili na pamiątkę dzieci, które zginęły w Holocauście oraz tych, które cierpią w wyniku kryzysów humanitarnych we współczesnym świecie. Pani wiceburmistrz, dziękując naszej szkole za angażowanie się w wiele akcji o wymiarze społecznym, podkreślała, że każdy może dbać o pokój na świecie poprzez okazywanie sobie wzajemnego szacunku w codziennych relacjach. Żonkile, które s

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych