• XIV Igrzyska Integracyjne

      !5 listopada

      15 listopada we wtorek w naszej szkole odbyły się XIV Igrzyska Integracyjne. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych integracyjnych oraz goście ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4, nr 6 w Mińsku Mazowieckim, ze Szkoły Podstawowej w Starogrodzie oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie. Igrzyska uroczyście otworzył dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, następnie uczestnicy przemaszerowali za flagą w swoich drużynach. Po uroczystym powieszeniu flagi rozpoczęły się konkurencje drużynowe, w które uczestnicy bardzo się zaangażowali. Po zmaganiach był czas na zabawy animowane przez panią Kasię Słowik – Siwicką oraz na słodki poczęstunek. Na koniec zostały rozdane puchary i dyplomy, które wręczyli dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki i pani wiceburmistrz Eliza Bujalska. Na Igrzyskach gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych panią Elizę Bujalską i pana Roberta Smugę oraz dyrektoró

     • Twoja wrażliwość może uratować życie

      Co 20. osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie znasz kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą. W ramach akcji profilaktycznej "Pod parasolem" psycholog szkolny p. Martyna Tomkiewicz udzieliła uczniom klas szóstych i ósmych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego zagadnienia. Jakie są najważniejsze dane dotyczące depresji? Po czym poznać, że ktoś może być chory? Jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć? Co mówić, a czego absolutnie nie mówić osobie z symptomami depresji? Jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę? Kiedy udać sie do specjalisty? Po dzisiejszym spotkaniu już to wiemy.

     • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w sieci

      Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety. Pamiętamy też, że nie jest wolne od zagrożeń. W ramach szkolnej akcji profilaktycznej "Pod parasolem" w dniu 25 listopada pedagog szkolny p. Justyna Kołodziejczyk zaprosiła uczniów klas czwartych do wysłuchania prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w sieci. Oglądaliśmy krótkie filmy, rozmawialiśmy o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych. Szczególną uwagę zwrócono na netykietę czyli zasady dobrego zachowania w Interneci oraz na ogromne znaczenie relacji międzyludzkich w rzeczywistym świecie.

     • Skrzydła Mocy

      Od kilku lat listopad w naszej szkole to czas mądrej profilaktyki. W ramach akcji "Pod parasolem" poszczególnym rocznikom uczniów proponujemy pochylenie się nad ważnymi tematami. W dniach 22-23 listopada pedagog szkolny p. Justyna Kołodziejczyk i psycholog szkolny p. Martyna Tomkiewicz rozmawiały z uczniami klas 1-3 o zdolnościach i talentach. Powstały niesamowite SKRZYDŁA MOCY złożone z wielu małych, pojedynczych piórek. Każde z nich wykonał konkretny uczeń i każde z nich symbolizuje jego talent i supermoc. Te skrzydła uświadamiają, że mamy wiele mocnych stron. One dodadzą nam siły i pomogą wzbić się wysoko oraz osiągnąć wymarzony cel. Moc jest w każdym z nas.

     • Najpierw egzamin, później kino

      Ósmoklasiści zaczęli dziś trzydniowy maraton pisania egzaminów próbnych. Uczniowie napisali już test z języka polskiego, przed nimi matematyka i język obcy. Wrażenia na razie mają pozytywne, więc trzymamy kciuki, żeby po kolejnych egzaminach tak pozytywne emocje nadal towarzyszyły najstarszym uczniom. Po wysiłku umysłowym uczniowie klas ósmych mogli się odstresować podczas lekcji w kinie na temat efektów specjalnych. Po części związanej z omówieniem poszczególnych efektów specjalnych młodzież obejrzała film pt. "Mój brat ściga dinozaury", w którym pojawiły się ważne dla młodych ludzi motywy: zmiana szkoły i środowiska, przyjaźń, pierwsza miłość, rodzina, niepełnosprawność brata. Warto uczyć się także poza szkołą!

     • Spotkanie o młodych i dla młodych

      21 listopada dziennikarze szkolnej gazetki "Na marginesie" poprowadzili w Międzyczasie spotkanie z Justyną Suchecką - dziennikarką i autorką dwóch książek dla młodzieży i o młodzieży: "Young power" i "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze". Ola, Emilka, Zosia, Amelka i Maciek sprawnie i profesjonalnie poprowadzili spotkanie autorskie, wypytując bohaterkę o wszystko to, co interesowało autorów pytań, czyli młodych dziennikarzy z gazetki szkolnej. Justyna Suchecka opowiadała o swojej pracy dziennikarskiej i pisarskiej, wspieraniu młodych ludzi, oddawaniu im głosu, próbie zarządzania czasem, poszukiwaniu balansu między pracą i odpoczynkiem. Zdradziła młodym mińszczanom, którzy wypełnili przytulne Międzyczasowe piwniczne wnętrze, że już pisze trzecią książkę, która będzie próbą stworzenia portretu pokolenia Z, a niebawem zacznie tworzyć swoją pierwszą powieść dla młodzieży. Trzymamy kciuk

     • Lekcja w kinie

      21 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w "Lekcji w kinie". Jest to program edukacyjny, dzięki któremu uczniowie poznają, jak we właściwy sposób odbierać i wykorzystywać media. Podczas lekcji poprowadzonej przez profesjonalnego aktora dzieci dowiedziały się, jakie są efekty specjalne w filmach, przekonały się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają "Gwiezdne wojny", odkryły, czym są domalówki, zobaczyły, jak sprawić, by w lecie padał śnieg oraz zrozumiały, że ten sam aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później. Po części edukacyjnej wszyscy obejrzeli film z 2019 roku "Rocca zmienia świat". Historia o zabawnej i odważnej dziewczynce prowadzącej ekscentryczne życie zdecydowanie podobała się widzom.

     • TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

      Zachęcamy do zaglądania do zakładki PROJEKTY. Znajdują się tam informacje między innymi na temat projektu realizowanego w tym roku w naszej szkole - "Twoje dane - Twoja sprawa". Koordynatorem projektu jest pan Paweł Aniszewski.

     • Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"

      Wycieczka śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, w której 17 listopada uczestniczyli uczniowie klasy 8d pod opieką swoich wychowawczyń, przybliżyła młodziezy miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego. Uczniowie poznali także historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Ósmoklasiści zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa, miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przetrzymywano Rudego, Arsenał – miejsce najsłynniejszej akcji GS Szarych Szeregów oraz cmentarz - Powązki Wojskowe, czyli miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Ważnym miejscem, które zwiedzili uczniowie, było też Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka do Warszawy była żywą lekcją historii i literatury, poruszyła uczniów, dała do myślenia i na długo pozostanie w świadomości jej uczes

     • Tydzień spotkań z Muzą Klio za nami!

      W dniach 7-10 listopada uczniowie klas starszych mogli wziąć udział w wielu konkursach historycznych oraz w różnorodny sposób świętować obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poniżej zaprezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych zmaganiach oraz najlepsze prace.

      Konkurs na grafikę patriotyczną: 1. miejsce – Mikołaj Kowalczyk 4a, 2. miejsce – Alicja Kucińska 4d, 3. miejsce – Krzysztof Rudnicki 4d.

     • Wizyta pani pielęgniarki w klasie IIIb

      18 listopada nasza szkolna pani pielęgniarka odwiedziła uczniów z klasy IIIb, by zradzić im kilka informacji na temat zdrowia i pracy w zawodzie pielęgniarki. Dodatkową atrakcją były przyniesione przez gościa sprzęty - aparat do mierzenia ciśnienia oraz stetoskop. Działanie sprzętu medycznego uczniowie poznali w praktyce, mierząc ciśnienie i puls swoich kolegów. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

     • Bieg Radości z Niepodległości

      Dzieci z klas 0-3 wzięły udział w tradycyjnym już dla naszej szkoły BIEGU RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI, zainicjowanym w 2018 roku przez panie Małogorzatę Kożuchowską i Katarzynę Chłopik wraz z ich wychowankami. Nasza niepowtarzalna impreza obchodzi w tym roku swój jubileusz pięciu lat wspólnego biegania. Wspólne bieganie z okazji 11 listopada ma na celu kształtowanie w dzieciach patriotycznej postawy, szacunku dla symboli narodowych, a przede wszystkim - radości i dumy z życia w wolnej i niepodległej Polsce.

     • Konkurs Pięknego Czytania

      Dnia 15 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków. W kategorii wiekowej klas I-III naszą szkołę reprezentowali: Zoja Soszyńska 1d oraz Jan Rosołek 2a, który otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy naszym reprezentantom!

    • Spotkanie czytelnicze dla maluszków
     • Spotkanie czytelnicze dla maluszków

      Dnia 17 listopada w sali teatralnej odbyło się spotkanie dzieci z grup 0 z p. Anną Sumińską, autorką książki „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim”. Książka powstała jako prezent dla naszego miasta z okazji jego 600. urodzin. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści p. Sumińskiej, zadawały pytania. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

     • Dyplom za śpiewanie

      Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dyplom za udział w ogólnopolskiej akcji SZKOŁA DO HYMNU. W tym roku 10 listopada o 11.11 zaśpiewało "Mazurka Dąbrowskiego" blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata, w tym MY!

     • Możemy na Was liczyć! Dziękujemy!

      Niedaleko naszej szkoły znajduje się miejsce, w którym schronienie, pożywienie i odrobinę ciepła znajduje wiele porzuconych zwierząt. Nasza szkoła organizowała zbiórkę potrzebnych rzeczy - karmy, misek i akcesoriów niezbędnych do przetrwania nadchodzących chłodnych dni. Szkolni wolontariusze spakowali już cały asortyment w pudełka, które trafiły do mińskiej przechowalni. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w akcji dla mińskich zwierzaków oraz za pokazanie dzieciom, że dzielenie się tym, co mamy, to dobry nawyk!

     • Z wizytą w straży

      10 listopada klasa 1d miała możliwość odwiedzenia Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Dzięki życzliwości Panów strażaków, uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć centrum dowodzenia całą jednostką, ale również poznać wyposażenie wozu strażackiego. Dodatkowo, pierwszoklasiści uczestniczyli w próbnym alarmie pożarowym i obserwowali przygotowywanie się strażaków do akcji.

     • Światowy Dzień Cukrzycy

      Dla uczniów klasy 2a temat cukrzycy jest szczególnie ważny i bliski, dlatego 14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy. W klasie odbyły się zajęcia profilaktyczne, które miały na celu przybliżyć temat cukrzycy. Dzięki wirtualnemu spotkaniu z Misiem Radkiem mogliśmy dowiedzieć się skąd bierze się cukrzyca oraz jakie są jej pierwsze symptomy. Wiemy też, że cukrzyca typu 1 jest chorobą nieuleczalną, ale nie można się nią zarazić.

     • XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

      W środę - 16 listopada - dwie uczennice: Aleksandra Marchlik z 8a i Amelia Gałązka z 8c reprezentowały naszą szkołę podczas przesłuchań w XI Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji i Prozy Polskich Romantyków. Gratulujemy udanego występu i czekamy na wyniki konkursu.

     • EuroBasket na lekcji wf! 

      Uczniowie klasy 8c wzięli udział w lekcji koszykówki organizowanej przez Fundację EBU z Mińska Mazowieckiego. Animatorzy z Hiszpanii wraz z pomocą nauczycieli wf przeprowadzili dwugodzinną lekcje, w której uczniowie mogli doskonalić koszykarskie umiejętności, a także szlifować język angielski. Po twarzach widać było zmęczenie fizyczne, ale i uśmiech z powodu ciekawie przeprowadzonych zajęć. Zajęcia koordynował pan Marcin Sokołowski.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych