• Wystawa prac plastycznych

      Zachęcamy rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i wielbicieli sztuki do oglądania prac plastycznych uczniów klas 1-3 na wystawie plenerowej za budynkiem szkoły. Wspólnie podziwiajmy dzieła naszych młodych szkolnych artystów.

     • Sukces szkolnego teatru MiM

      Z przyjemnością informujemy, że 29 maja grupa uczniów działających w kole teatralnym klas młodszych zdobyła nagrodę pierwszego stopnia w XXVI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Siedlcach - Srebrną Maskę. Dzieci wystawiły spektakl o smoku wawelskim. Historia z humorystycznym zakończeniem o Szewczyku i lodach waniliowych bardzo spodobała się jury i publiczności, która żywo reagowała na zwroty akcji w przedstawieniu. Gratulacje dla młodych aktorów i ich opiekunki pani Marty Woźnicy.

     • Sukces w konkursie diecezjalnym

      We wtorek, 4 czerwca, nasza uczennica, Dominika Kalbara z klasy 3a wzięła udział w uroczystości wręczenia nagród w konkursie diecezjalnym. Dominika zdobyła wyróżnienie w tym konkursie. Nagrody wręczył biskup Romuald Kamiński w auli Kurii Warszawsko-Praskiej. Uroczystość odbyła się w wesołej atmosferze. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i poczęstunku, a oprócz nagród rzeczowych każdy nagrodzony otrzymał też bilet do warszawskiego ZOO. Uczennicy i jej opiekunce - pani Marii Zagórskiej serdecznie gratulujemy!

     • Spotkania z podróżnikiem

      We wtorek 4 czerwca wszyscy piątoklasiści oraz uczniowie klas 2a i 2c uczestniczyli w spotkaniach z podróżnikiem - panem Pawłem Szustakiewiczem. Starsi zdobyli informacje na temat skarbów starożytnego Egiptu, natomiast młodsi dowiedzieli się, skąd się bierze czekolda. Uczniowie z ciekawością słuchali pana Szustakiewicza, który przekazał im mnóstwo fascynujących wiadomości, zaprezentował również filmy, w których jego dzieci - Pola i Michał - opowiadały o swoich przyrodniczych wyprawach. Dziękujemy za przybliżanie świata przyrody dzięki tym inspirującym spotkaniom.

     • Zachęcamy do głosowania

      Grupa mieszkańców przygotowała pomysł edukacyjny do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - projekt nr 131. Prosimy o głosowanie rodziców i uczniów w termienie 29 maja – 23 czerwca. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to w 2025 roku w mińskich szkołach zostaną zorganizowane Festwale Naukowe i spotkania z inspirującymi naukowcami. Zasady głosowania - na ulotce poniżej.

     • Magiczny Dzień Dziecka

      Szkolne obchody Dnia Dziecka zorganizowaliśmy 3 czerwca. Nauczyciele przygotowali międzyklasowe rozgrywki sportowe, a Rada Rodziców sfinansowała wizytę w szkole Alchemika, czyli pana Pawła Piszczałki z pokazem naukowym. Każda grupa wiekowa (klasy 0-2, klasy 3-4 oraz klasy 5-7) miały dostosowane do swoich możliwości zawody sportowe. Najstarsi grali w piłkę nożną i dwa ognie. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczniów duże boisko MOSiR-u oraz mniejsze bosiko szkolne. Najlepiej w piłkę grali chłopcy z klasy 6b, 5d i 5c, a w dwa ognie na podium znalazły się dziewczyny z klasy 6b, 5a i 6a. Klasy 3-4 na boisku szkolnym walczyły w wyścigach rzędów. Wśród trzecioklasistów zwyciężyła 3b, a wśród czwartoklasistów - 4c. Najmłodsi bawili się podczas mini-olimpiady sportowej. Podobnie dostosowane do wieku były pokazy naukowe. Alchemik zauroczył nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W prz

     • Majowy numer "Na marginesie"

      Przedstawiamy Wam przedostatni numer gazetki w tym roku szkolnym. Znajdziecie w nim teksty dotyczące ważnych dla Polski wydarzeń, obszerne relacje z dwóch wycieczek. Nie zawiedliśmy także miłośników sportu. Dzięki nam dowiecie się, jak poruszać się po górskich szlakach oraz jak przyrządzić najlepszą karkówkę. Życzymy przyjemnej lektury!

     • Przygoda w stadninie koni

      29 maja klasa 2b razem z wychowawczyniami wybrała się na wycieczkę do niedaleko położonej stadniny "Konik Polny" w Żarnówce, której właścicielem jest pisarka, hodowca koni i edukatorka pani Ewa Szadyn. Dzieci uczestniczyły w bogatym warsztacie przyrodniczo-edukacyjnym, który obejmował różnorodne zajęcia na łonie natury. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w której poszukiwali skarbu Mistrza Twardowskiego. Dzięki temu mogli podziwiać malownicze krajobrazy naszego regionu. Kolejnym zadaniem było oporządzanie konia: czyszczenie zwierzęcia i jego uprzęży w stajni, siodłanie oraz karmienie marchewką. Prawdziwe emocje wzbudziły przejażdżki na koniu - dzieci przekonały się, że wymaga to wiele wysiłku i odpowiedniego treningu, ale odważnie i ochoczo wzięły udział w jeździe pod czujnym okiem instruktorów. Pani Ewa przygotowała kilka opowiadań, które przeczytała drugoklasistom podczas wspóln

     • Zerówka na warsztatach kulinarnych

      Uczniowie zerówki zostali zaproszeni przez nowo otwartą w Mińsku Mazowieckim restaurację Pizzeria 105 na warsztaty kulinarne. Z tej okazji dzieci dojechały na miejsce komunikacją miejską i uczyły się przepisu na najlepszą pizzę. Podczas warsztatów zerówkowicze od podstaw otrzymywali informacje od kucharzy, jak pracować z ciastem, jak robione są sosy oraz jakich składników najczęściej sie używa. Pan pokazywał, jak rzuca się cienkim ciastem w powietrzu i jaki sprzęt posiada lokal, aby uzyskać różne grubości ciasta. Dzieci po ciężkiej pracy mogły zjeść swoją pizzę. Bardzo dziękujemy właścicielom i pizzermenom za zaproszenie oraz podzieleniem się wiedzą.

     • Wycieczka do Mieni

      We wtorek 21 maja uczniowie trzech klas z naszej szkoły wzięli udział w fantastycznej wycieczce do lasu. Dzieci z klasy 3b, 4d oraz 5a wraz ze swoimi wychowawczyniami - panią Martyną Woźnicą, panią Bogumiłą Gołoś, panią Iwoną Karwowską oraz z nauczycielkami – panią Małgorzatą Drzazgą, panią Magdaleną Jakubowską i panią Katarzyną Rosłoń rozpoczęły swoją przygodę już na stacji PKP w Mińsku Mazowieckim. Każde dziecko miało tam lekcję samodzielności – musiało kupić bilet na pociąg do Mieni i z powrotem do Mińska Mazowieckiego. Większość dzieci robiła to po raz pierwszy w życiu, ale wszyscy zdali ten sprawdzian na szóstkę. Podróż pociągiem, choć krótka, to dla większości była równie ekscytująca co zakup biletu.

     • Iga i Zuzia wybiegały medale

      W gorącą niedzielę 26 maja, w biegach dziecięcych i młodzieżowych towarzyszących Ogólnopolskim Biegom Ulicznym 28. Mazowieckiej Piętnastki i 9. Mazowieckiej Piątki wzięły udział uczennice naszej szkoły - Zuzanna Wieczorek z klasy 1c, któa zajęła II miejsce i Iga Pietrzak z klasy 2a, która zajęła III miejsce w biegu na 400m w kategorii dziewczęta 2015-2016! Dziewczynkom gratulujemy sukcesu!

     • 4b i 5c w Górach Świętokrzyskich

      W dniach 23-24 maja klasy 4b oraz 5c z opiekunami: panią Agnieszką Kożuchowską, panią Anettą Bodecką, panią Eweliną Frankiewicz oraz panem Marcinem Maciejewskim wyjechały na wycieczkę w Góry Świętokrzystkie. Pierwszym punktem programu była wizyta w Parku Legend, gdzie uczniowie mieli okazję poznać krótką historię tych najstarszych polskich gór. Czwarto- oraz piątoklasiści zostali również zaznajomieni z pradawnymi legendami oraz podaniami ludowymi o postaciach związanych z istnieniem gór - m.in Cyklopach, czarownicach świętokrzyskich, Dąbrówce, Emeryku czy też Zbóju Madeju. Na zakończenie ścieżki legend uczniowie skorzystali z symulatora lotu na miotle! Dzięki wykorzystaniu specjalnych foteli, które odwzorowują ruchy lotu oraz goglom VR każdy mógł poczuć się jak wiedźma podczas lotu nad Łysogórami. Po zwiedzeniu Parku Legend uczniowie wyruszyli w górską wędrówkę, aby dotrzeć na drugi najw

     • Dzień Dawcy Szpiku

      W ubiegły czwartek szkolni wolontariusze we współpracy z fundacją DKMS zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku. Nasi wolontariusze, po wcześniejszym przeszkoleniu, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla osób zmagających się z nowotworami krwi. Dziękujemy przede wszystkim cudownym ludziom, którzy w tym dniu zdecydowali się na cudowny gest i zarejestrowali się w bazie danych fundacji. Serdeczne podziękowania dla niezawodnych wolontariuszy z klasy 7b. I na koniec... Podziękowania dla pani Ani Piętki i pani Lucyny Smużyńskiej, które nadzorowały całą akcję. Dziękujemy!

     • Egzaminy na kartę rowerową

      Czwartoklasiści przystępują do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Już wcześniej uczniowie pisali część teoretyczną, wykazywali się znajomością znaków drogowych i przepisów obowiązujących rowerzystów. Dziś i jutro zadanie uczniów polega na wykazaniu się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami w praktyce. Trzymamy kciuki za pozytywne wyniki egzaminów naszych czwartoklasistów.

     • FitSchool - dołączyliśmy do programu profilaktycznego

      W maju nasza szkoła przystąpiła do Programu "FitSchool" przygotowanego przez Fundację Medicover. Dzięki Programowi nauczyciele zerówki oraz klas 1-3 mają dostęp do gotowego narzędzia wspierającego pracę z uczniami. Głównym celem Programu "FitSchool" jest profilaktyka zdrowia dzieci poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej, poprawę wydolności i wzmocnienie gorsetu mięśniowego. Nasi uczniowie już korzystają z 3-minutowych przerw śródlekcyjnych w formie aktywności ruchowej, niektórzy nawet z 30-minutowych teningów z wirtualnym trenerem. Jako pierwsi z Programu "FitSchool" skorzystali zerówkowicze i dzieci ze świetlicy. Kolejne klasy na pewno również będą ćwiczyć i dbać o aktywność fizyczną przy pomocy tego innowacyjnego narzędzia.

     • Światowy Dzień Pszczół

      20 maja przypadał Światowy Dzień Pszczół. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać fascynujący świat tych owadów poprzez spotkanie z pasjonatami pszczelarstwa - wujkiem Frania z kl.1a i dziadkiem Hani z kl. 1b. Uczniowie poznali budowę ula i zwyczaje pszczół oraz etapy narodzin pszczoły i przygotowania miodu. Dowiedzieli się, czym są hotele dla owadów, co to takiego taniec pszczół, pieżga i propolis. Mogli obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poobserwować pyłek kwiatowy, przekonać się, do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego pszczelego wosku. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie pachnącej woskowej świecy. Świętowanie tego dnia było pretekstem do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

     • Sukces Natalki

      Z radością informujemy, że uczennica klasy 3c - Natalia Zagórska zdobyła wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy OMNIBUS 2024 w kategorii klas 1-3. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Natalka zwyciężyła w etapie szkolnym i godnie reprezentowała naszą szkołę podczas II etapu konkursu. Gratulujemy świetnego wyniku!

     • Rozmowy o Unii Europejskiej...

      Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego brali udział w spotkaniu z okazji 20 lat Polski w UE. Zawiłości polityki unijnej tłumaczyli zebranym p. Rafał Rudnicki - kierownik zespołu do spraw komunikacji w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i Małych i Średnich Przedsiębiorstw KE oraz dyrektorzy biur Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej w Polsce: Witold Naturski i Bartłomiej Balcerzyk. Spotkanie na pewno było lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie polskim i europejskim. Dziękujemy za zaproszenie p. Katarzynie Trojanek (Europe Direct MM).

     • 2a i 2d w Kosmicznym Ranczu

      21 maja uczniowie klas 2a i 2d wybrali się do Kosmicznego Rancza, gdzie mogli przenieść się w krainę odległej galaktyki. Na ranczu obejrzeliśmy nie tylko latające obiekty, poznaliśmy doświadczenia ludzi z kosmitami, ale również świetnie bawiliśmy się w parku rozrywki. Mieliśmy do dyspozycji hangary z atrakcjami, dmuchańce, karuzele, place zabaw. Po dniu pełnym wrażeń, wszyscy uczniowie jednogłośnie uznali, że była to najlepsza wycieczka :)

     • DNI MIASTA

      W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych z okazji 603. urodzin Mińska Mazowieckiego. W tym roku jubileuszowa 10. Gala Alei Gwiazd Literatury z gościem specjalnym Cezarym Harasimowiczem, który odsłoni swoją gwiazdę w mińskiej alei. Gali będzie towarzyszył koncert zespołu Kroke. Od piątku do niedzieli przed Pałacem Dernałowiczów festiwal food tracków i egzotyczne dania, które polubili mińszczanie. W niedzielę zapraszamy na 28. Ogólnopolskie Biegi Uliczne: Mazowiecka Piętnastka i Mazowiecka Piątka. W urodziny nie może zabraknąć przyjęcia urodzinowego — zapraszamy na "Przyjacielskie spotkanie na skwerze 600-lecia" 26 maja o godzinie 17.00. Przyjaźń to piękna więź, jedna z najbardziej wartościowych relacji, jakie człowiek może nawiązać w swoim życiu. To miłość, troska i udział w losach innych. Podczas urodzinowego spotkania będziemy wspominać kulto

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych