Ukryta w sercach Polaków…
123 lata czekali nasi pradziadkowie na wolną Polskę. Kilka pokoleń urodziło się i zmarło w niewoli, a jednak potrafili przechować w sercach ojczyznę. Potrafili uczyć swoje dzieci pacierza i historii kraju, nie zapomnieli języka, wierzyli, że przyjdzie dzień, w którym słowo „wolność” stanie się rzeczywistością.
Pomóż(my) Powstańcom Warszawskim
W trakcie trwania tygodnia historycznego w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz powstańców - uczestników Powstania Warszawskiego. Zebrana w szkole kwota trafi do osób potrzebujących wsparcia. Zachęcamy do włączenia się w akcję, szczegóły na plakacie.
Konkurs EUROSCOLA 2025
Nasza szkoła bierze udział w konkursie EUROSCOLA 2025. Przedstawiamy naszą propozycję plakatu promującego Centrum Multimedialne Europa Experience - "Spotkania z Europą". Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i mamy nadzieję na zwycięstwo. W imieniu Szkolnego Klubu Europejskiego plakat przygotowała Marta Rucińska z 8b. Dziękujemy!
Przed nami - TYDZIEŃ HISTORYCZNY
"Z historią za pan brat" to hasło Tygodnia Historycznego, który od jutra będzie w naszej szkole. W piątek 8.11 weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" i o godz. 11.11 zaśpiewamy wspólnie nasz hymn, później obejrzymy okolicznościowe przedstawienie "Urodziny Ojczyzny" przygotowane przez uczniów klas II wraz z wychowawczyniami. Pamiętajmy o stroju galowym! We wtorek uczniowie kl. 4-8 znajdą na korytarzach kody QR z zakodowanymi dla nich treściami historycznymi - bądźcie uważni! Klasy 1-3 wezmą udział w "Biegu Radości z Niepodległości" - uczcimy naszą wolność na spotowo i z biało-czerwonymi barwami. W środę grupa uczniów będzie pracować na warsztatach poprowadzonych przez przedstawicieli Muzeum POLIN "Muzeum w pudełku". W czwartek na przerwach zaśpiewamy patriotyczne pieśni, a w piątek zadaniem uczniów będzie praca nad bohaterskim leporello. Zapraszamy do udziału w aktywnośc
Lekcja online nt. przemocy
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dziś w lekcji online "Przemoc? Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc". Zajęcia odbyły się w ramach kampanii "Dzieciństwo bez przemocy", zostały przygotowane przez Fundację "Dajemy Dzieciom Siłę". Uczniowie usłyszeli o różnych formach przemocy oraz dowiedzieli się, od kogo mogą jej doświadczyć oraz do kogo mogą się zwrócić z prośbą o pomoc. Na koniec uczestnikom webinaru przypomniano numer Telefonu Zaufania 116 111. Uczniowie zyskali pewność, że warto szukać pomocy i rozmawiać o tym, co jest dla nich problemem.
Lena zwyciężyła w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym
We wtorek, 5 listopada 2024 roku, uczniowie z klas I-VI wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym w Mrozach. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Pogorzelska, Ignacy Sikorski, Hanna Gromulska, Julia Suchomska, Lena Bątruk i Lilianna Gąsior. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali wiersze. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Lena Bątruk z klasy Va. Jury konkursowe wysoko oceniło występ Leny i przyznało jej I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu uczennicy!
Spektakl w Teatrze "Syrena"
W poniedziałek 4 listopada uczniowie z klas 3b i 3d obejrzeli wspaniałe przedstawienie teatralne oparte na lekturze szkolnej pt."Dzieci z Bullerbyn". Pozycja książkowa, której autorką jest Astrid Lindgren, uczy i bawi już od wielu pokoleń. Niezwykle dynamiczny charakter przedstawienia oraz interesujący i zabawny sposób pokazania przygód szóstki przyjaciół z małej wioski przykuł uwagę naszych uczniów. Niejednokrotnie widzowie zachęcani przez aktorów angażowali się w wybrane scenki, tym samym biorąc aktywny udział w tworzeniu tego widowiska i przy okazji świetnie się bawiąc. Taka wizyta w teatrze z pewnością zachęci dzieci do czytania i zgłębiania przygód jej bohaterów.
maTma-shirt wybrany!
Konkurs na najciekawszą koszulkę z matematycznym motywem został rozstrzygnięty. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zdobył maTma-shirt Alicji Kucińskiej z klasy 6d, na miejscu II znalazł się projekt Viktorii Solodiuk z klasy 6a. Trzecie miejsce zostało przyznane autorom dwóch prac - Łucji Głąbskiej z klasy 6d i Grzegorzowi Rawie z klasy 7c. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Stelmaszek z klasy 7a. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim projektantom dziękujemy za zaangażowanie.
Jesienne lampiony ze słoika
Na dworze coraz chłodniej, a w naszej szkole ciepło i przytulnie. Podczas zajęć z terapii ręki oraz terapii pedagogicznej z terapią ręki prowadzonych przez p. Agatę Christoph uczniowie wykonali lampiony ze słoika. Jest to ciekawa i kreatywna forma pracy na zajęciach. Przy okazji ćwiczyliśmy wzmacnianie mięśni kończyny górnej oraz ćwiczyliśmy usprawnianie palców. Bawiliśmy się w wyciąganie darów jesieni z miski wypełnionej pomarańczowym ryżem oraz rysowaliśmy na podświetlanym ekranie dynie.
Bieg Radości z Niepodległości
Zapraszamy uczniów kl. 1-3 do udziału w radosnym świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegółowe informacje rodzice otrzymali za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Będziemy biegać 12 listopada.
Zaproszenie do świętowania
W imieniu burmistrza miasta pana Marcina Jakubowskiego zapraszamy na miejskie obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegóły - na plakacie.
Jednocześnie informujemy, że szkolne świętowanie odzyskania niepodległości odbędzie się w piątek 8 listopada. Przypominamy o galowym stroju. Natomiast 12 listopada zachęcamy do ubrania się w barwy biało-czerwone.
Podziękowanie dla wolontariuszy
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce karmy dla Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Poniżej zamieszczamy również podziękowania ze strony dyrekcji Schroniska.
Październikowy numer "Na marginesie"
Przed Wami kolejny numer szkolnej gazetki „Na marginesie”. Czekają na Was wywiady z nowymi nauczycielami, poznacie najciekawsze halloweenowe zabawy, recenzję filmu „Apollo 13”, a na deser zachęcamy do wypróbowania przepisu na jabłka w karmelu. Życzymy przyjemnej lektury.
Link do gazetki: Na_marginesie-pazdziernik_2024.pdf
Literkowi mistrzowie z 1b
Międzynarodowy Projekt "Literki w akcji" ma na celu rozwijanie umiejętności czytania i pisania poprzez kreatywne aktywności i dobrą zabawę. Klasa 1b chętnie bierze udział w literkowych zadaniach. Na co dzień pierwszoklasiści korzystają z tabletów graficznych, tam chętnie piszą swoje pierwsze litery i wyrazy. W październiku litery zostały stworzone z plastycznej masy solnej. Uczniowie doskonalili również umiejętność współpracy, tworząc wyrazy z darów jesieni. Niedługo klasa 1b będzie literkowymi mistrzami!
Skrzynia matematycznych tajemnic - znamy najlepszych odkrywców skarbów!
Uwaga, uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili! Zadania, zadanka i zadaneczka rozwiązali wybornie:
*Jan Pogorzelski z klasy 4a,
* Maja Czerwińska z klasy 5c,
* Wiktora Borówek i Ida Karbowiak z klasy 6b,
* Paulina Boruc z klasy 7b.
Dodatkową, specjalną nagrodę za największą aktywność w rozwiązywaniu matematycznych tajemnic otrzymuje Lila Gąsior z klasy 6a. Nagrodzonym poszukiwaczom prawidłowych odpowiedzi serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie.
Matematyka wokół nas - wyniki konkursu
Konkurs na najciekawszą fotografię otoczenia, w którym autorka lub autor dostrzegają matematykę, został rozstrzygnięty! O zwycięzcach za chwilę, a tymczasem... "Matematyka wokół nas" to konkurs interdyscyplinarny, który polegał na zrobieniu zdjęcia oraz opatrzeniu go opisem spełniającym określone wymagania. Wszystkie wymagania były podane w regulaminie, którego przeczytanie bądź przeczytanie ze zrozumieniem okazało się zbyt trudne dla wielu uczniów. Większość prac nie spełniło wymogów narzuconych przez organizatorów. Najczęściej w opisie było za mało zdań lub za mało przymiotników. Mimo zastrzeżenia, że fotografia konkursowa nie może być wcześniej publikowana, dostarczane prace zawierały kopie materiałów zaczerpniętych z Internetu, a co za tym idzie, niestety naruszały prawa autorskie. Popełnianie błędów jest rzeczą ludzką, uczymy się na błędach - dlatego mamy nadzieję, że świadomość tyc
Nasza świetlica jest FIT (jak FitSchool)
Trening FitSchool (zajęcia skocznościowe dla dzieci z klasy 1-3) to aktywności ruchowe, które pomagają najmłodszym rozwijać koordynację, równowagę i zwinność, a także wzmacniają mięśnie oraz poprawiają kondycję. Program takich zajęć jest zaplanowany tak, aby był zarówno bezpieczny, jak i interesujący dla dzieci, zachęcając je do aktywności fizycznej poprzez zabawę. W naszej szkole w świetlicy ćwiczymy regularnie :-)
Spódnice i krawaty
W przedostatni dzień października uczniowie i uczennice naszej szkoły świętowali Dzień Spódnicy i Krawata. Spódnice noszone były od czasów prehistorycznych, a w przeszłości zakładali je także mężczyźni. Na korytarzu szkolnym zagościła "Elegancja - ta na serio i z przymrużeniem oka". To był kolorowy, jesienny dzień w SP nr 3. Samorząd Uczniowski dziękuje za aktywny udział w akcji.
Eksperymenty w 3c
Uczniowie klasy 3c w ostatnich dniach zamienili się w młodych naukowców. Trzecioklasiści na lekcjach przygotowanych przez wychowawczynię - panią Paulinę Goebel - poznawali właściwości magnesu oraz skonstruowali własnego poduszkowca! Po każdym doświadczeniu zapisywali swoje spostrzeżenia i wyciągali wnioski. Takie zajęcia sprzyjają rozwijaniu kompetencji kreatywności i kształtują umiejętność pracy w zespole. Nauka może być ciekawa!
Warszawskie doświadczenia klas 6a i 6b
Uczniowie z klas 6a i 6b wraz ze swoimi wychowawcami panią Iwoną Karwowską, panem Tomaszem Rutą oraz panią Małgorzatą Drzazgą wybrali się na wycieczkę pociągiem do Warszawy. W pierwszej kolejności dzieci odwiedziły Złote Tarasy gdzie w Multikinie uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Martyny Wojciechowskiej Unaweza „Młode Głowy”. Zajęcia dotyczyły zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, co to hejt, wykluczenie, znęcanie się oraz dyskryminacja i dlaczego powinniśmy im zapobiegać. Szóstoklasiści usłyszeli, co warto wiedzieć o prawach człowieka, czym jest empatia oraz że szacunek, otwartość i życzliwość wobec powinny nam zawsze towarzyszyć. Po warsztatach obejrzeli wzruszający film pt. „Cudowny chłopak”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Kultury i Nauki. Dzieci poznały historię zbudowania Pałacu, zwiedziły Sa