• Oferta rekrutacyjna

      Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną Zespłu Niepublicznych Specjalnych Placówek Oświatowych Możesz Więcej w Nowym Zglechowie (gmina Siennica). W Zespole uczą się dzieci i młodzież niepełnosprawna zarówno intelektualnie jak i ruchowo.

     • Warsztaty żywieniowe w grupie 0B

      Do oddziału przedszkolnego zawitała pani dietetyk Magdalena Ciężkowska.

      Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła zerówiakom w oparciu o prezentacje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Magdalena w interesujący sposób przedstawiła dzieciom talerz żywienia. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych dla nich. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach na talerzu. Zaproszony gość zrobił prz

     • Sukcesy pływaków

      6 marca w mińskim Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Dla naszej szkolnej reprezentacji były to bardzo udane zawody - chłopcy z kl. 8 zdobyli drużynowo złoty medal, a w kategorii klas 1-6 reprezentacja chłopaków zdobyła brązowy medal. Poza medalami za występy drużynowe nasi reprezentanci zdobyli także medale w pływaniu indywidulanym oraz zajęli miejsca premiowane udziałem w zawodach regionalnych.

     • 5a i 5b w Miejskim Domu Kultury

      Uczniowie klas 5a i 5b wraz z wychowawcami - panią Joanną Sterną i panem Pawłem Aniszewskim - byli w Pałacu Dernałowiczów w ramach zajęć projektowych "Czy znasz swoje miasto?". Piątoklasiści zwiedzili ekspozycje stałe - mieszkanie Himilsbachów, pokój Piotra Skrzyneckiego, pokój Dernałowiczów oraz salonik prezydencki poświęcony postaci gen. Karla Gustawa Mannerheima. Uczniowie wysłuchali również historii pałacu, a na koniec czekała na nich niespodzianka przygotowana przez opiekunów, czyli warsztaty taneczne. To był dobrze spędzony czas.

     • Zmiany, zmiany, zmiany...

      Pierwszy marcowy oddech wiosny przynosi w naszej szkole zmiany na stonowiskach kierowniczych. Pani wicedyrektor Urszula Ćwiek przechodzi na zasłużoną emeryturę. O wartości jej pracy dla szkoły nie trzeba nikogo przekonywać. Wyrażamy ogromną wdzięczność za każdy dzień solidnych i profesjonalnych działań na rzecz szkoły. Życzymy jednocześnie, by czas emerytury był dobrym czasem na realizację marzeń i życiowe przyjemności.

     • Wielka próba

      Od 1 do 3 marca nasi ósmoklasiści piszą próbne egzaminy. Uczniowie poznają nie tylko zasady pracy z arkuszami egzaminacyjnymi, ale przede wszystkim oswajają się z procedurami organizacyjnymi i stresem towarzyszącym egzaminom. Przez trzy dni przychodzą do szkoły w strojach galowych, losują numerki stolików, przy których potem rozwiązują zadania egzaminacyjne z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Testy będą sprawdzać nauczyciele, którzy potem dokładnie omówią z uczniami wyniki, przekazując im informację zwrotną o tym, co juz potrafią, a nad czym jeszcze trzeba popracować. Wierzymy, że marcowa sesja próbna będzie też dla uczniów mobilizacją do systematycznej i soldnej pracy i samokształcenia. Trzymamy kciuki za Wasz sukces!

     • Koncert zespołu LIMBOS

      28 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zespołu Limbos. Muzycy zaprezentowali instrumentalne i wokalno-instrumentalne wersje różnych utworów muzycznych. W programie koncertu znalazły się m.in. "Mazur" S. Moniuszki, "Baśniowa melodia", "Walc a-moll" F. Chopina, "Już nie zapomnisz mnie" H. Warsa, "Tango Milonga" J. Peterburskiego, "Podróż za jeden uśmiech" J. Matuszkiewicza oraz kilka współczesnych przebojów. Muzykom udało się włączyć dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.

     • Zauważ, usłysz, działaj... - jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym?

      Kuratorium Oświaty w Warszawie zaprasza rodziców i nauczycieli do udziału w konferencji on-line "Zauważ, usłysz, działaj... - jak wspierać osoby w kryzysie emocjonalnym? w dniu 28 lutego 2023 r. w godzinach 12.00-16.00. Podczas konferencji specjaliści przypomną, jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym, kryzysom suicydalnym wśród dzieci i młodzieży oraz przedstawią propozycje działań profilaktycznych.
      Link do transmisji on-line:

     • Pierwszaki w Centrum Nauki Kopernik

      Przed feriami klasy 1b i 1d wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzień rozpoczął się od pokazu w planetarium, podczas którego uczniowie poznali najbardziej znane gwiazdy, nauczyli się wskazywać kierunki świata na podstawie rozgwieżdżonego nieba oraz obejrzeli animacje dotyczące Ziemi, Księżyca i Słońca. Następnym punktem programu było zwiedzanie wystawy. Doświadczenia, animacje i prezentacje spowodowały, że wszyscy uczniowie marzą teraz o karierze naukowca. Dotykanie eksponatów i działania z tym związane otworzyły u uczniów nowe możliwości postrzegania świata.

     • Wizyta pań higienistek stomatologicznych w zerówce

      W naszym oddziale przedszkolnym w grupie 0B gościliśmy dwie panie reprezentujące Centrum Stomatologii CSME w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy szkodliwe i dobroczynne dla zębów składniki pokarmowe. Panie w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się, co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych najmłodsi mieli możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosły panie higienistki stomatologiczne. Maluchty z zerówki mogły poznać inne przybory potrzebne do leczenia zębów, które panie przyniosły i pokazały uczniom. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Dzieci biorące udział we wspaniałej prelekcji otrzymały upominki: pastę do zębów, breloczek, kolorow

     • "Na marginesie" - wydanie lutowe

      Szkolni dziennikarze jeszcze przed feriami pracowali nad materiałami do lutowego wydania gazetki "Na marginesie". Miesięcznik jest już gotowy, zatem zachęcamy do przeczytania o tym, co nas zaciekawiło, poruszyło, zmotywowało do działania w ostatnim czasie. Zapraszamy również chętnych do współpracy - zwłaszcza szóstoklasistów. Czekamy na Was - możecie się zgłosić do pani Izabeli Saganowskiej lub do pani Agnieszki Kożuchowskiej.

     • Solidarni z Ukrainą

      24 lutego 2023 roku to 365. dzień wojny w Ukrainie. Tego dnia, o godzinie 19.00, chcielibyśmy spotkać się, by zamanifestować nasze pragnienie pokoju i pokazać nasze niegasnące wsparcie dla cierpiących Ukraińców.

      Zapraszamy mieszkańców miasta, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, którzy wspierają uchodźców w naszym mieście, do wspólnego spotkania na Starym Rynku i symbolicznego zapalenia świec. W tym samym czasie, świece zapłoną w wielu miejscach w Ukrainie także w naszym partnerskim mieście Borodianka. Pokażmy naszą solidarność.

     • Popiszcie się - przypominamy o konkursie

      21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole od wielu lat w lutym panuje MODA NA POLSKI. W tym roku świętujemy 100. urodziny Wisławy Szymborskiej. Przed feriami powstawały na lekcjach polskiego portrety poetki, ilustracje do jej wierszy, lepieje i wyklejanki inspirowane jej "niepoważną" twórczością. Po feriach wręczymy nagrody zwycięzcom klasowych konkursów kahootowych z wiedzy o Szymborskiej, a także tym, którzy wyszukali najstarsze wydania tomików poetki. Zachęcamy jeszcze do udziału w konkursie kaligraficznym - wystarczy pięknie przepisać piórem jeden wybrany wiersz Szymborskiej na jasnej kartce formatu A3 i przynieść go po feriach do swojego polonisty. Popiszcie się - nagrody czekają!

     • Bezpiecznych ferii

      Nareszcie! Upragnione, długo wyczekiwane w tym roku FERIE już są! Bawcie się dobrze. Odpoczywjacie. Ładujcie akumulatory. Znajdźcie czas na spotkania z przyjaciółmi i zabawę na świeżym powietrzu. Bądźcie bezpieczni. Do zobaczenia za dwa tygodnie.

     • Warsztaty z dietetyczką w grupie 0B

      27 stycznia do oddział przedszkolny odwiedziła pani dietetyk Magdalena Ciężkowska. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się dietetyk i w jaki sposób żywność wpływa na zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększać spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła zerówkowiczom w oparciu o prezentację, że oprócz dobrego żywienia, bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ciężkowska w interesujący sposób przedstawiła dzieciom talerz żywienia. Omówiła produkty żywnościowe od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych - po te, które w odżywianiu powinny się znaleźć w niewielkich ilościach. Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zadaniach. Bez żadnego problemu potrafiły podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe i umieścić w odpowiednich miejscach na talerzu. Zaproszony gość zrobił

     • "Moda na polski" z Wisławą Szymborską

      Uczniowie kl. 4-8 w ostatnim tygodniu przed feriami mieli wyjątkowe lekcje języka polskiego, podczas których poznawali życiorys i twórczość polskiej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Młodzi ludzie oglądali filmiki, prezentacje i wystawę z ciekawostkami dotyczącymi poetki. Ósmoklasiści obejrzeli dokument K. Kolendy-Zaleskiej "Chwilami życie bywa znośne". Po takim wprowadzeniu nadszedł czas na działania kreatywne. W klasach 4 i 5 zadania uczniów były skupione na wierszach, które uczniowie ilustrowali, malując je lub układając elementy z klocków lego. Młodsi uczniowie rysowali także portrety autorki. W klasach szóstych powstały plakaty promujące czytanie poezji, a w klasach najstarszych uczniowie pisali lepieje i wykonywali wyklejanki inspirowane mniej poważną twórczością Wisławy Szymborskiej. W polonistycznym tygodniu poświęconym noblistce we wszystkich klasach przeprowadzony był również k

     • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach związanych z karnawałem, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytanych przez pracowników książek, uczestniczyli w karnawałowych zabawach i tańcach, a na koniec wykonali własnoręcznie zdobione maski karnawałowe. Dzieci wyszły z zajęć zadowolone i uśmiechnięte.

     • Niech żyje bal!

      7 lutego uczniowie klas 0-3 wzięli udział w balu karnawałowym. Na pięknie udekorowanej hali sportowej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, biedronki, a nawet postacie z gier. Poza tańcami i ścianką do zdjęć, każda klasa zorganizowała poczęstunek. Cały dzień minął na wspólnej zabawie i integracji.

     • BEZPIECZNE FERIE!

      Jeszcze przed feriami odwiedził naszą szkołę specjalny gość! W klasie 1a i 2d ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa poprowadził pan policjant, tata naszej koleżanki. Opowiedział nam on o swoim trudnym zawodzie, pokazał specjalistyczny sprzęt i mundury. Dowiedzieliśmy się o przepisach ruchu drogowego oraz o zasadach, które musimy zapamiętać, aby nadchodzące ferie były bezpieczne. Z chęcią zapraszamy kolejnych rodzicow, wykonujących z pasją ciekawe zawody!

     • Wspomnienie o K.K. Baczyńskim

      Uczniowie klas 8a, 8d i 8e 9 lutego zostali zaproszeni przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na widowisko słowno-muzyczne upamiętniające postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - polskiego poety czasu wojny, przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Aktorzy przypomnieli młodzieży najważniejsze wydarzenia z życia poety i jego przejmujące wiersze. Całość dopełniła doskonale dobrana muzyka ilustrująca wydarzenia ukazane na scenie i będąca tłem dla recytowanych utworów. Dziękujemy seniorom za chwile wzruszeń i za mądry przekaz tak istotny dla młodego pokolenia.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • szkola@sp3mm.pl
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych