• Spacerkiem po Warszawie

      We wtorek 19 marca uczniowie klasy 4c i 4b wraz z opiekunami - panią Anettą Bodecką, panią Katarzyną Rosłoń, panią Izabelę Saganowską, panem Sławomirem Rybińskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw czwartoklasiści spacerowali po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich. Dowiedzieliśmy się, dlaczego herb stolicy zmienił się z gryfa na syrenkę. Byliśmy przy kamienicy przy Krzywym Kole, gdzie mieszkał bazyliszek. Wiemy już, dlaczego miecz króla na kolumnie lśni złotem i co znaczy, że ktoś jęczy jak Piekarski na mękach. Drugą częścią wycieczki był udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, gdzie mogliśmy poczuć się, jak na audiencji u króla. Obejrzeliśmy trzy sale, przez które przechodzili goście, zanim stanęli przed obliczem królewskim w sali tronowej. Zajrzeliśmy także do prywatnych apartamentów królewskich. Wiemy już, dlaczego król spał na siedząco, dlaczego miał siwe wło

     • Zielony dzień św. Patryka

      W dniu 18 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole dzień św. Patryka patrona Irlandii. Na całym świecie jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych świąt związanych z Irlandią i jej mieszkańcami. Uczniowie klas 4-7 mieli możliwość uczestnictwa w quizach na platformie Kahoot i sprawdzenia swojej wiedzy oraz znajomości kultury irlandzkiej. Starsi uczniowie z kl. 7a przygotowali gazetkę ścienną, Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz film dokumentalny o kulturze i ciekawostkach związanych z Irlandią. Nie zabrakło występu tancerzy irlandzkich prezentujących irlandzki taniec zwany stepem. Dla młodszych był przygotowany film animowany. Wielu uczniów skorzystało z zaproszenia nauczycieli j. angielskiego i przygotowało strój w barwach zielonych. Na koniec dnia zgromadziliśmy się pod obrazem patrona naszej szkoły i wybraliśmy najbardziej pomysłowo przebranego ucznia. Zwycięzcą został ucz

     • Koncert muzyki filmowej

      W poniedziałkowe przedpołudnie 18 marca uczniowie klasy 4c wraz z opiekunkami - panią Izabelą Saganowską i panią Katarzyną Rosłoń wybrali się na koncert muzyki filmowej do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Wśród występujących był jeden z uczniów 4c - Maks Chekanov, który grał między innymi na ksylofonie. Godzinny koncert był okazją do wysłuchania pięknych melodii ze znanych filmów, ale i poznania wielu ciekawych instrumentów. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda i jakie dźwięki wydaje wibrafon czy marimba, a duzym zaskoczeniem była dla nas informacja, że fortepian jest także instrumentem perkusyjnym. Gratulujemy Maksowi występu i cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać koncertu.

     • Dzień krawata i spódnicy

      Wychodząc naprzeciw nieśmiało nadchodzącej wiośnie, 15 marca Samorząd Szkolny zorganizował akcję pt. "Dzień krawata i spódnicy". Dziewczęta prezentowały się w pięknych spódniczkach, niektóre zaś pokusiły się o założenie krawata podobnie jak chłopcy, którzy ozdobili nim swoje koszule. Na uczniów, którzy wzięli udział w zabawie, czekała niespodzianka - spódnica lub krawat noszony przez cały dzień zwalniał w tym dniu z pytania. To była doskonała okazja, by wyglądać inaczej niż zwykle.

     • I uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta

      W piątek 15 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim miało miejsce historyczne wydarzenie. 15 młodych mińszczan ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta złożyło uroczyste ślubowanie i oficjalnie odebrało mandat członków MRM. Podczas pierwszej sesji dokonano także wyboru prezydium rady. Nasza uczennica Kinga Podrucka pełniła rolę członka komisji skrutacyjnej odpowiedzialnej za przebieg wszystkich głosowań. Znakomicie poradziła sobie w nowej roli. Gratulujemy wszystkim radnym MRM, życzymy owocnej współpracy, wielu pomysłów i energii w działaniu.

     • LEKCJA O OCHRONIE LASU

      W zeszłym tygodniu z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu naszą szkołę odwiedziła pani Izabela Kazimierska - pracownik Nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki. W klasie 3c odbyła się ciekawa lekcja na temat ochrony lasu. Na początku uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zawód leśnika. Poznali też wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących lasy naszego regionu. Trzecioklasiści zostali również zapoznani z najważniejszymi zasadami dotyczącymi zachowania w lesie. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno hałasować, płoszyć zwierzyny oraz zaśmiecać terenów zielonych. Pod koniec lekcji pani leśnik pokazała uczniom zdjęcia śmieci, które najczęściej można spotkać w polskich lasach. Uczniowie mieli za zadania odgadnąć, jak długo dany produkt ulega rozkładowi w środowisku naturalnym.

     • XXII KONCERT CHARYTATYWNY - zapraszamy!

      17 marca o godz. 17.00 w szkolnej hali sportowej rozpocznie się XXII Koncert Charytatywny "Trochę słońca". Akcja tegorocznej koncertowej prezentacji będzie się rozgrywała na wiejskim podwórku. Rządzi tam kogut, który marzy o podróżowaniu, a pomaga mu energiczny pies. Plotkują trzy kury, kaczka pilnuje swoich kaczątek, gęś ma depresję, świnki taplają się w błocie i robią selfiaki, a kot ze stoickim spokojem wszystko komentuje. I pewnego dnia wśród żółtych kurczątek na tym podwórku rodzi się Niebieski. Co z tego wyniknie?

     • Logopedyczny konkurs plastyczny

      W marcu w naszej szkole panie logopedki ogłosiły konkurs plastyczny "Języczkiem pentliczkiem malowane". Do organizatorek wpłynęło ponad 30 prac - wszystkie bardzo pomysłowe, starannie wykonane i pomocne przy terapii logopedycznej. Oto wyniki konkursu: w kategorii zerówki i klas pierwszych zwyciężyła praca Joanny Niedek z grupy 0A, drugie miejsce zajął Oskar Pomierny z 1a, na III znalazł się Franciszek Malesa z 1a, a wyróżnienie zdobył Antoni Stańczyk z 1a. W kategorii klas 2-4 pierwsze miejsce zajęła Ewa Wolińska z 3a, II miejsce jury przyznało Hannie Gnyp z 2a, a III miejsce - Barbarze Kielak z 2a, natomiast wyróżnienie otrzymał Jan Łyczkowski z 3b. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac umieszczonej na dolnym korytarzu.

     • Konkurs matematyczny „Puchacz Piotr”

      „Puchacz Piotr” to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów klas 1-3, a 14 marca odbył się jego pierwszy etap. W naszej szkoły wzięło w nim udział aż 40 dzieci. Celem konkursu jest zachęcanie młodych matematyków do podejmowania niestandardowych wyzwań, pogłębianie umiejętności i wiedzy z zakresu matematyki, a także rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu konkursu!

     • 5c poznała legendy warszawskie

      We wtorek uczniowie klasy 5C wraz z polonistką-panią Agnieszką Kożuchowską oraz wychowawcą- panem Marcinem Maciejewskim wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie legend naszej stolicy. Na początku piątoklasiści obejrzeli spektakl „Legendy warszawskie” w teatrze Capitol. Poznali legendę o Złotej Kaczce, która żyła w lochach Zamku Ostrogskich, o Bazyliszku zamieszkującym piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście oraz historię diabła Chmielorza, którego przechytrzył Jan Maćko Kwasiżur. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy na chwilę przeniosły uczniów do dawnej Warszawy. Po spektaklu uczniowie wybrali się z przewodniczką na spacer po warszawskiej Starówce, aby poznać kolejne legendy stolicy. Dowiedzieli się m.in. jaki jest związek między liczbą 44 a okresem panowania króla Zygmunta III Wazy. Poznali też kilka wersji legendy o Warsie

     • Wiosna w 2c

      Uczniowie z klasy 2c już poczuli wiosnę... Postanowili założyć klasowy ogródek. W doniczkach znalazły się cebulki różnych kwiatów oraz korzenie warzyw takich jak: marchewka, pietruszka czy cebula. Co z tego wyrośnie? Zobaczymy! Efektami naszych działań na pewno się podzielimy w najbliższym czasie!

     • Projekt "Zdrowy Jaś"

      W poniedziałek i we wtorek dzieci z zerówki oraz uczniowie klas 1-3 spotkali się z Natalią i Mateuszem (licealistami realizującymi projekt "Zwolnieni z teorii"). Są oni autorami projektu "Zdrowy Jaś" i przygotowali dla najmłodszych warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia. Dzięki prezentacji multimedialnej i rozmowom uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieli się, czego należy jeść najwięcej, jakich produktów trzeba unikać, a także jak radzić sobie ze stresem i propagować zdrowy styl życia. Zajęcia utwierdziły dzieci w przekonaniu, że warto pamiętać o zdrowiu.

     • Konkurs recytatorski w kl. 1-3

      7 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. "Na wesoło z wierszami Wandy Chotomskiej i Agnieszki Frączek". Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Recytowali wybrane przez siebie wiersze, wspomagając się rekwizytami, odpowiednią mimiką i modulacją głosu, a nawet odpowiednim strojem. Poziom uczniowskich występów był naprawdę bardzo wysoki! Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prezentacji!

     • Molekularny Dzień Kobiet

      Z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty kuchni molekularnej, w których brały udział aż 22 klasy z naszej szkoły. Uczniowie poznali skomplikowane chemiczne i fizyczne określenia, takie jak sublimacja, naczynie Dewara, a także właściwości ciekłego azotu i suchego lodu. Mogli doświadczyć nie tylko zamrażania mandarynki i kwiatów, ale także zobaczyli, co dzieje się z napompowanym balonem zamoczonym w ciekłym azocie. Największą atrakcją okazały się jednak dymiące chrupki i lody!

     • Zabiegane pierwszaki

      Wszyscy pierwszoklasiści bardzo lubią biegać i rywalizować. Nauka ortografii a przy tym i gramatyki w biegu jest dla małych uczniów atrakcyjna. W dyktandzie bieganym zorganizowanym z okazji Dnia Gramatyki uczniowie rozwijali umiejętność czytania, spostrzegawczość oraz pamięć. Uczyli się współpracy i odpowiedzialności za wynik. Za pomocą klocków Lego z zasobów Laboratoriów Przyszłości utrwalali pojęcia: sylaba, wyraz, zdanie. Z rozsypanek wyrazowych układali zdania, liczyli ilość wyrazów. Była świetna zabawa, ruch i sporo śmiechu.

     • Słodkie świętowanie w 7a

      Uczniowie 7a świętowali Dzień kobiet na słodko. Panowie z 7a zadbali nie tylko o prezenty dla swoich koleżanek i wychowawczyni klasy, ale również postanowili zadbać o podniebienia płci pięknej. Przy zastawionym słodkościami stole przyjęli swoje koleżanki i złożyli im najlepsze życzenia z okazji ich święta. Dziewczyny były bardzo wzruszone. Wspólne świętowanie było radosną i niezapomnianą chwilą.

     • "Bo z kobietami nigdy nie wie się..."

      7b świętowała Dzień Kobiet, tworząc na lekcji j. polskiego wzorzec idealnej kobiety. Uczniowie inspirowali się literaturą. Wszystko zaczęło się od Ewy - kobiety z Edenu, pierwszej niewiasty stąpającego po ziemi. Analizowaliśmy, co pisał o niej J. Tuwim w wierszu „Ewa”. Kobieta jest niczym anioł i diabeł, dobro a zarazem zło. Jest czymś niepojętym i nieziemskim. Nie zabrakło odniesień do kobiet o specjalnym statusie, którymi okazały się Afrodyta, Atena, Demeter oraz Penelopa - lojalna i oddana żona Odyseusza. Wszelkie zalety kobiecej natury odkryliśmy, słuchając utworu E. Górniak „Jestem kobietą”: „Jestem kobietą. Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie”. Podsumowując, ideał kobiety dla każdego mężczyzny jest inny. Jaka kobieta przynajmniej w teorii jest marzeniem? Kolejny raz okazało się, że nie ma reguły.

     • Dzień Kobiet w 5a

      W czwartek 7 marca na lekcji z wychowawcą obchodziliśmy w klasie 5a Dzień Kobiet. Chłopcy podarowali koleżankom z klasy kwiaty i lizaki, dziewczynki natomiast z pomocą wychowawczyni urządziły chłopcom turniej klasowy – „Co ty wiesz o kobietach?”. Trzeba przyznać, że chociaż pytania nie były łatwe, to chłopcy bardzo się starali, żeby udzielać prawidłowych odpowiedzi. Na zdjęciu poniżej prezentujemy jedno z pytań turnieju – znacie odpowiedź?

     • Sensoryczne pisanki w 4c

      Uczniowie klasy 4c wykonali zadanie marcowe w Ogólnopolskim Projekcie "Gramy Zmysłami". W tym miesiącu hasło zadania do wykonania brzmiało: "Sensoryczna pisanka". Czwartoklasiści niezwykle kreatywnie i z dużą starannością ozdobili pomponami styropianowe jajka. Swoje kolorowe pisanki uczniowie przekazali na kiermasz świąteczny, który będzie 17 marca podczas XXII Koncertu Charytatywnego "Trochę słońca".

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych