• Spotkanie świąteczne w klasach 4-7

      Ostatniego przedświątecznego szkolnego dnia klasy 4b i 4c zaprosiły uczniów klas 4-7 na spotkanie przy choince. Młodzi aktorzy opowiedzieli ze sceny historię nowiutkiej, błyszczącej bombki, której się wydawało, że będzie najważniejsza w święta. Stare bombki, łańcuch, aniołek i gwiazda wytłumaczyły jej, że święta to przede wszystkim czas dobrych myśli, serca i miłości, to czas ludzkich uczuć. Występom teatralnym towarzyszyły występy muzyczne - instrumentalne i wokalne przygotowane pod batutą pani Magdaleny Jakubowskiej. Uczniowie przygotowali też taneczną niespodziankę i piękne karty świąteczne z tegorocznym przesłaniem szkolnego świętowania - "A nadzieja znów wstapi w nas...". Spotkanie rozpoczął muzyczny występ Maksa z 4c i jego mamy, a zakończyły życzenia, które w imieniu pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego złożyły szkolnej społeczności panie wicedyrektor - Agnieszka Kożuchowska i

     • Jasełka w klasach 1-3

      Jasełka kojarzą się przede wszystkim z bożonarodzeniowymi przedstawieniami szkolnymi oraz organizowanymi widowiskami. Jednak ich tradycja sięga do czasów średniowiecznych. Za twórcę jasełek uznaje się św. Franciszka z Asyżu. W naszej szkole 22 grudnia uczniowie z klas: 3c oraz 3d wcielili się w rolę aktorów i zaprezentowali swoim koleżankom, kolegom i pracownikom szkoły wspaniały występ. Dzieci przypomniały jakie są tradycje bożonarodzeniowe oraz jak kiedyś obchodzono święta. Nie zabrakło kolędników, aniołów, pasterzy oraz Maryi i Józefa. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękne kolędy i pastorałki przypomniały o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli.

     • Strajk u Mikołaja

      Niecodziennych wrażeń dostarczyli swoim rodzicom i opiekunom uczniowie wszystkich klas pierwszych, którzy 21 grudnia zaprezentowali przygotowane pod opieką swoich wychowawczyń przedstawienie pt. „Strajk u Mikołaja”. Dzieci pokazały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Zobaczyliśmy pracę elfów, czary Czarownic oraz zwinne renifery. Sporo było strachu, że w tym roku nie będzie prezentów, ale na szczęście na ratunek ruszył szkolny „Psi Patrol”, który uratował sytuację wszystkich - i dzieci, i dorosłych. Dzieciom udało się stworzyć sympatyczną przedświąteczną atmosferę. Dziękujemy pierwszakom za wprowadzenie w świąteczny nastrój, rodzicom dzieci - za obecność i wspólne budowanie szkolnej społeczności.

     • Przedświąteczne występy w zerówce

      Dzieci z zerówki przygotowały niezwykle przyjemną niespodziankę dla swoich rodziców w formie zimowo-świątecznego występu. 21 grudnia wszyscy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role oraz prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. To było bardzo udane przedstawienie wprowadzające wszystkich w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Dziękujemy za obecność rodzicom naszych zerówkowiczów!

     • "Opowieść wigilijna" w 7b

      W przedświątecznym tygodniu klasa 7b realizowała projekt związany z „Opowieścią wigilijną” K. Dickensa. Swoją pracę uczniowie rozpoczęli od wyjazdu do Warszawy i obejrzenia w Teatrze Rampa muzycznej opowieści na motywach „Opowieści wigilijnej” o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość i przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami, żeby skupić się na tym, co najważniejsze. Kolejnym etapem były stacje zadaniowe, dzięki którym siódmoklasiści wykorzystywali nabytą wiedzę w praktyce, rozwijali komunikatywność i kompetencje współpracy. Na kolejnej lekcji - wykorzystując pochmurną aurę za oknem - uczniowie poczuli trud pracy przy świecach i wcielili się w Boba Cratchita, aby napisać charakterystykę głównego bohatera. Podsumowaniem pracy z lekturą były choinki z życzeniami dla klasy stworzone w oparciu o wiersz L. J. Kerna „Choinka”, bombki z przesłaniami od bohaterów lektur

     • Szymborska - wieczór autorski bez autora

      Troje uczniów z klas siódmych: Kinga Podrucka, Asia Krupa i Adam Lazarowicz oraz absolwentka Alicja Kożuchowska reprezentowali naszą szkołę podczas wieczoru poetyckiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej, który odbył się 20 grudnia w Miejskicj Bibliotece Publicznej. Uczniowie przeczytali utwory polskiej noblistki: "Kot w pustym mieszkaniu", "Muzeum", "Radość pisania" i "Dziewczynka, która ściąga obrus". Uczniowie i opiekujące się nimi polonistki - pani Izabella Kożuchowska i Izabela Saganowska mieli okazję uczestniczyć w Salonie Poezji "Wieczór autorski bez autora", którego gościem specjalnym był prof. Piotr Łuszczykiewicz – polski literaturoznawca, dziekan WPA UAM w Kaliszu. Na scenie zobaczyliśmy również aktorów i muzyków: Delfinę Wilkońską (Teatr Polonia i Teatr Capitol w Warszawie), Paulinę Wiechę (Orkiestra Primuz), Łukasza Gosławskiego (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmk

     • Z wizytą u króla

      Taki tytuł nosiła lekcja przeprowadzona w warszawskim Zamku Królewskim dla klas 2a i 2d. Uczniowie, podziwiając poszczególne komnaty, słuchali opowieści o codziennym życiu Króla. Poznawali obyczaje związane ze spożywaniem posiłków, higieną, pracą oraz przyjmowaniem gości. Porównali współczesne biuro z gabinetem króla, w którym centralne miejsce zajmował kałamarz i gęsie pióro. Niełatwym wyzwaniem dla współczesnych paziów okazał się ukłon dla Jego Wysokości, przygotowany zgodnie z kanonem etykiety. Uczniowie wrócili ubogaceni nowymi doświadczeniami i wiedzą historyczną naszego kraju.

     • Przyimkowa choinka

      Klasa 4c uczyła się na polskim, czym są przyimki i wyrażenia przyimkowe. Żeby utrwalić zasady poprawnej pisowni przyimków złożonych i wyrażeń przyimkowych, uczniowie przygotowali dekoracje choinkowe w kształcie małych drewnianych choineczek. Na choineczkach znalazły się wyrazy, których pisownia może sprawiać trudność, np. naprawdę, wzdłuż. wzwyż, wskutek, spośród czy znad. Ortograficznie udekorowana nowoczesna wersja choinki zagościła w sali nr 19.

     • Betlejemskie Światło Pokoju w SP3

      20 grudnia harcerze z mińskiego Hufca ZHP wraz z komendantką - druhną Klaudią Brześkiewicz przynieśli do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju. Jako społeczność szkolna zostaliśmy obdarowani lampionem ze Światłem, harcerze podzielili się z nami radosną nowiną i największymi uniwersalnymi wartościami braterstwa i pokoju. Dziękujemy!

     • Występ podczas miejskiej wigilii

      19 grudnia grupa naszych uczniów ze szkolnego zespołu wokalnego prowadzonego przez panią Magdalenę Jakubowską wystąpiła na scenie podczas miejskiego spotkania wigilijnego. Nasza reprezentacja zaśpiewała dwie świąteczne piosenki: "Skrzypi wóz" oraz "Gwiazdy tańczyły". Występ uczennic pani Magdaleny Jakubowskiej był jednym z elementów spotkania, podczas którego harcerze przekazali panu burmistrzowi i mieszkańcom miasta Betlejemskie Światło Pokoju.

     • Uczniowie dla zwierząt

      W listopadzie oraz grudniu klasa 1b zebrała najwięcej plastikowych nakrętek, a co za tym idzie - zdobyła puchar „wkręconych w pomaganie”. Jako społeczność szkolna bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie nie są obojętni na potrzeby opuszczonych zwierząt i wszyscy chętnie angażują sie w zbieranie nakrętek.

     • 5c w Warszawie

      19 grudnia klasa 5c wraz z nauczycielami: panią Agnieszką Kożuchowską oraz panem Marcinem Maciejewskim uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, której głównymi punktami był park trampolin „Stacja Grawitacja” oraz „Niewidzialna Wystawa”. Pierwszym punktem programu były zajęcia sportowe - piątoklasiści korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, parku linowego oraz ścian wspinaczkowych. Po intensywnym dwugodzinnym treningu był czas na „Niewidzialną Wystawę” - jest to miejsce mające na celu przybliżenie zwiedzającym codzienność osób niewidomych. Podczas tej wyjątkowej podróży w niewidzialny świat, uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, oraz węchu. Zadaniem uczniów było eksplorowanie kilku pomieszczeń w całkowitej ciemności. Przewodnikami po wystawie były osoby

     • Wycieczka do Teatru Ekologicznego Bohema House

      19 grudnia klasy 5a i 6c pojechały do Warszawy na wspaniałą przygodę z teatrem i ekologią. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali spektakl "Blamaż klimatyczny. Historia inspirowana Opowieścią Wigilijną " wystawiony w Teatrze Ekologicznym na warszawskiej Białołęce. Jest to unikatowe miejsce, gdzie poprzez sztukę dzieci uczą się, jak dbać o środowisko. Spektakl porusza kwestie nadmiernej emisji dwutlenku węgla, ocieplenia klimatu i innych konsekwencji działalności fabryk, których właścicielem jest główny bohater. Scrooge przechodzi wewnętrzną przemianę, gdy w przeddzień Wigilii nawiedzają go duchy Ziemi. To przedstawienie zostaje na długo w pamięci dzięki ważnemu przekazowi, wspaniałej grze aktorskiej i widowiskowym akrobacjom.

     • "Zwierzaki z Mińska" - pomóżmy!

      Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że w ramach współpracy z organizacją "Zwierzaki z Mińska" w dniach 18-22.12.2023 podczas przerw 11.25-11.35 uczniowie będą rozprowadzać okolicznościowe kalendarze na rok 2024 w kwocie 30zł. Uczniowie z Koła Wolontariatu i jego opiekunowie - p. Paulina Goebel i p. Marcin Maciejewski zapraszają.

     • Działania szkolnych wolontariuszy

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki Waszemu wsparciu niezbędną pomoc otrzymała wielodzietna rodzina z naszego miasta. Dziękujemy również za udział w ogłoszonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną zbiórce książek dla oddziału dziecięcego mińskiego szpitala. Uczniowie naszej szkoły zebrali blisko 150 książek! Gorąco zachęcamy do wspierania kolejnych działań Szkolnego Koła Wolontariatu zaplanowanych na najbliższe miesiące. Wiemy, że możemy na Was liczyć!

     • Podsumowanie zbiórki dla Domu Dziecka w Siennicy

      Z radością informujemy, że w ramach zbiórki produktów żywnościowych dla Domu Dziecka w Siennicy udało się zebrać aż siedem paczek darów. Zbiórka została ogłoszona miesiąc temu z inicjatywy wychowawczyni klasy 4d pani Bogumiły Borzęckiej- Gołoś oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu - pana Marcina Maciejewskiego oraz pani Pauliny Goebel. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów oraz ich rodziców, którzy wzięli udział w zbiórce. Dziękujemy również uczniom klasy 4d oraz 5c za pomoc w zapakowaniu zebranych darów. Kolejne zbiórki oraz akcje charytatywne planowane są już w styczniu. Liczymy na Waszą hojność!!!

     • Zeróweczka w bibliotece

      Dzieci z zerówki wybrały się do szkolnej biblioteki. Wspólnie przypomniały sobie zasady obowiązujące w bibliotece oraz dowiedziały się, jak wypożycza się książki. Maluchy miały okazję zetknąć się z przeróżną literaturą dla dzieci, obejrzeć wiele kolorowych książek i wypożyczyć dla siebie wybrane pozycje.

     • Kręgosłup - mam i dbam

      W czwartek 14 grudnia grupa uczniów (zerówka, klasy 1-3) z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach sportowych z Fafikiem - pluszakiem, który motywował uczniów do wykonywania ćwiczeń i razem z nimi podskakiwał, schylał się, biegał. Zajęcia sportowe z Fafikiem zostały zorganizowane w ramach projektu "Kręgosłup - mam i dbam" - WF z AWF. Dziękujemy za wprowadzanie w życie idei przerw śródlekcyjnych i promowanie zdrowego stylu życia.

     • Zimowo-świąteczne czytanie

      W czwartkowe popołudnie do szkolnej sali teatralnej zawitała zima w swej najpiękniejszej odsłonie - w białym, srebrzystym (prawie) śnieżnym otoczeniu, przy kominku, z błyszczącymi gwiazdkami w tle spotkali się miłośnicy wspólnego głośnego czytania. Widzowie wysłuchali tekstów poetyckich i prozatorskich opowiadających m.in. o zimie, o choince, o Muminkach, o Scrooge'u, o świętym Mikołaju, o bałwanku i o prezentach. Wystrój sali, piękna muzyka w tle, zapachy zimowej herbaty i ciast sprawiły, że uczestnicy spotkania poczuli wyjątkowość zimowego spotkania. Wśród osób czytających (ponad dwudziestu uczestników) byli i uczniowie - począwszy od zerówkowiczów po siódmoklasistę, i rodzice naszych uczniów, i nauczycielki. Czytanie zjednoczyło nas wszystkich! Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie zimowej herbaty i rodzicom uczniów z klasy 3a za przygotowanie ciast. Zimowo-świąteczne spotkani

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  •           Google Classroom

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych