Od 10 do 12 czerwca klasa 3C spędziła niezapomniane dni w Jantarze. Droga z Mińska Mazowieckiego minęła nam błyskawicznie, choć niektórzy z emocji nie spali już od samego świtu.
Droga i pierwsze spotkanie z morzem
„Zbiórka była o 6:20. Wyjazd o 6:29, a ja wstałem o 4:00 albo o 5:00 rano! Jechaliśmy pociągiem, który uwielbiam, bo jazda nim jest po prostu super.” ~ Mariusz Radomski
„Na wycieczce do Jantaru dzieci na początku jechały z Mińska Mazowieckiego do Warszawy. Potem przesiedliśmy się do kolejnego pociągu. Następnie przesiedliśmy się do autobusu i jechaliśmy do Jantaru.” ~ Julian Kęska
„Jak dojechaliśmy, to poszliśmy do pokoi i się rozpakowaliśmy. Potem poszliśmy na obiad – był rosół, a na drugie danie kotlety, ziemniaki i surówka. Jak zjedliśmy, to poszliśmy na cały dzień na plażę. Moczyliśmy tam nogi, biegaliśmy i zbieraliśmy muszelki.” ~ Ola Radomska
Deszcz, tańce i lody
„Następnego dnia obudziliśmy się o 8:30, a śniadanie było o 9:00. Do godziny 13:00 bez przerwy padał deszcz.” ~ Weronika Chojnacka
„Nad ranem padał straszny deszcz. W tym czasie dzieci w pokojach miały za zadanie przygotować układ taneczny albo przedstawienie, a potem wymyślić dowolną grę. Każda grupa poradziła sobie z tym świetnie!” ~ Sara Piwek
„Potem poszliśmy na lody i zakupy. Wycieczka była bardzo fajna!” ~ Nadia Zagórska
Wyprawa do Stegny i wizyta u koni
„Jechaliśmy ciuchcią przez 14 minut i było bardzo fajnie. Dojechaliśmy do Stegny i poszliśmy na stoiska, gdzie kupiłam magnes, chustkę i bransoletkę.” ~ Oliwia Grzybowska
„Pojechaliśmy ciuchcią do Stegny kupować pamiątki. Po ciuchci poszliśmy na konie. Było super! Pan był bardzo miły i mówił do nas 'szkodniki' – to było naprawdę zabawne!” ~ Oliwia Rolek
„Potem poszliśmy na konie. Było tam niesamowicie, ale trochę się stresowałam. Chciałabym pojechać jeszcze raz na konie następnym razem!” ~ Julia Michalik
„Jeździliśmy na koniach, oglądaliśmy mecz i chodziliśmy do sklepu. Dzwoniłem też i pisałem wiadomości do mamy i taty. Więcej rzeczy już nie pamiętam, ale było naprawdę fajnie!” ~ Dawid
Nasze wielkie podsumowanie
„Bardzo mi się podobała wycieczka, chciałabym jeszcze raz pojechać, tylko to, że zaraz idziemy do czwartej klasy... Zostanie z nami tylko pani Amelka, bez pani Gosi. Była to najlepsza wycieczka, na której byłam!” ~ Zuzanna Wieczorek
Nauczycielska tajemnica
„Musicie poznać prawdę... Ciuchcia wcale nam nie uciekła! ~ Pani Gosia i Pani Amelka
Słowo od wychowawczyni
Klasa na medal! To był przepiękny czas ze wspaniałą klasą. Cudownie jest być wśród dzieci, które potrafią stanąć na wysokości każdego zadania! Organizacja tej wycieczki była możliwa tylko dzięki wielkiemu zaufaniu – zaufaniu, że zawsze można na Was liczyć. Byliście wzorem nienagannej kultury i uprzejmości w każdym momencie. Wasza niesamowita wytrwałość podczas tak długiego marszu pokazała, jak silną i zgraną jesteśmy grupą. Udowodniliście to w stu procentach. ~ Pani Gosia