• Klasy 4 i 5 na lekcji w kinie

            Czwarto- i piątoklasiści wzięli dziś udział w lekcji kinowej, której tematem były gatunki filmowe. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest gatunek filmowy, w jaki sposób twórcy filmowi rozśmieszają widzów oraz czym charakteryzuje się film przygodowy. Po części teoretycznej wszyscy obejrzeli wciągający film przygodowy "Przygody Remiego" ukazujący siłę przyjaźni zarówno z ludźmi, jak i ze zwierzętami. Po raz kolejny możemy potwierdzić, że "lekcje w kinie" świetnie łączą edukację i rozrywkę.

          • Srebrni piłkarze

            Reprezentacja chłopców klas IV-VI zdobyła 2. miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej! Zła pogoda nie przeszkodziła w rywalizacji i chłopcy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsce, dzięki czemu osiągnęli sukces. Zwyciężyli piłkarze z SP1, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z SP4, tuż za podium - SP2. Gratulujemy naszym srebrnym chłopakom: Mikołajowi Barankiewiczowi z 6b, Wiktorowi Legatowi z 6b, Bartoszowi Kotowskiemu z 6b, Olkowi Malinowskiemu z 6b, Fabianowi Korytko z 5d, Filipowi Zgódce z 5d, Olkowi Aniśko z 5d, Jankowi Kasakowi z 5d, Krzysztofowi Rudnickiemu z 5d, Michałowi Malinowskiemu zł 4c oraz trenerowi drużyny - panu Marcinowi Sokołowskiemu.

          • Zebranie Rady Rodziców

            Przewodnicząca oraz Prezydium Rady Rodziców zapraszają przedstawicieli trojek klasowych na Zebranie Rady Rodziców w najbliższy piątek 27.10.2023r. w godzinach 17:30-19:00 w stołówce szkolnej.

            Porządek obrad:

            1. Rozpoczęcie zebrania.

            2. Rozpatrzenie wniosku skierowanego do Rady Rodziców o powtórne głosowanie członka Prezydium Rady Rodziców.

          • Dyktando szeptane

            Uczenie się ortografii też może być przyjemnością! Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b, którzy wzięli udział w dyktandzie szeptanym. Najpierw dzieci losowo dobierały się w kolorowe grupy, następnie siadały w kilku rzędach jedno za drugim. Członkowie poszczególnych grup przychodzili do nauczyciela losować wyraz z trudnością ortograficzną, po czym wracali na miejsce i po zapisaniu na kartce wyrazu szeptem przekazywali go kolejnemu uczniowi. W międzyczasie zamieniali się miejscami, a następny uczeń losował wyraz dla grupy. Wspólna praca wymagała wyjątkowego skupienia uwagi i zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie. Po wyczerpaniu wyrazów w kopertach mogli porównać efekty swojej pracy i wspólnie sprawdzić poprawność ortograficzną zapisanych słów. Oprócz nauki była to też dobra zabawa.

          • Jesiennie w zerówce

            Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków, dlatego dzieci z zerówki wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku, czyli jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Dzieci bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci stworzyły obrazki z darów jesieni, m.in. gałązek, liści, żołędzi, kasztanów, jarzębiny i innych. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych sześciolatków.

          • Ścieżka edukacyjna "Leśna przygoda"

            Już niedługo na terenie naszej placówki powstanie ścieżka edukacyjna "Leśna Przygoda". Projekt jest realizowany w ramach konkursu zorganizowanego przez Lasy Państwowe pt. "Klasa z drewna", którego jesteśmy laureatami. W ramach zadania powstaną m. in. wiata edukacyjna, skocznia czy stacja meteorologiczna. Prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu, łączenie nauki z zabawą, omawianie elementów ścieżki edukacyjnej i przekazywanie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo–leśnej nie tylko uatrakcyjni zajęcia, ale również wzbogaci wiedzę naszych uczniów.

          • 7a z wizytą u Piłsudskich w Milusinie

            18 października klasa 7a z wychowawczynia panią Moniką Gromulską wybrała się do Sulejówka, miasta Józefa Piłsudskiego. Uczniowie zwiedzili nowoczesne pięciopoziomowe muzeum poświęcone postaci marszałka, a także dworek państwa Piłsudskich. W ramach warsztatów pt. "Historia kołem się toczy" uczennice i uczniowie zwiedzili wystawę w niecodzienny sposób. Wyposażeni w specjalnie stworzone koła szyfrów, mapy i plecaki mieli za zadanie odszukać wskazane eksponaty i rozwiązać przypisane im zadania. Dzięki temu, w atrakcyjnej formie, pracując zespołowo, poznali wybrane fragmenty biografii Józefa Piłsudskiego. Następnie siódmoklasiści zwiedzili serce kompleksu muzealnego, jakim jest dworek "Milusin". W Dworku mogli nie tylko przyjrzeć się temu, jak wyglądało życie rodzinne Józefa Piłsudskiego, ale także poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

          • MOPS oferuje wsparcie i poszukuje wolontariuszy

            Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim oferuje bezpłatną pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych. Poszukuje także wolontariuszy do pomocy osobom z niepełnosprawnością i seniorom oraz osób gotowych poświęcić swój czas na pomoc w odrabianiu zajęć domowych. Szczegóły na załączonych plakatach.

          • Wokół Słońca w MBP

            Klasa 2a miała okazję przyjrzeć się Planetom Układu Słonecznego podczas wystawy rysunków Ainy Bestard, autorki i ilustratorki książek o kosmosie. Na wystawę udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam w Oddziale dla Dzieci czekały na nas warsztaty sięgające kosmosu, poznaliśmy ciekawostki o każdej z planet, wybraliśmy się na Księżyc i zrobiliśmy rakietę kosmiczną! Bardzo dziękujemy organizatorom za stworzenie możliwości bycia choć przez chwilę bliżej Gwiazd.

          • Aktywny Dzień Patrona

            W naszej szkole uczciliśmy Dzień Patrona Szkoły, organizując konkurs plastyczny dla klas 0-3 pod hasłem „Jan Paweł II - Pielgrzym Świata”. Na szkolnym korytarzu można podziwiać prace naszych najmłodszych uczniów. Powstało czterdzieści prac ukazujących Jana Pawła II wśród ludzi różnych narodowości, z dziećmi, okrążającego kulę ziemską. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i słodkim upominkiem. Zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe. Laureaci konkursu to: Maria Sulich kl. 2c - I miejsce, Natalia Zagórska kl. 3c - II miejsce, Wojciech Christoph kl. 1c - III miejsce. Wyróżnione osoby: Jan Pogorzelski kl. 3a, Hanna Gągol kl. 1b, Antoni Stańczyk kl. 1a, Sara Piwek kl. 1c, Jakub Szostek kl. 1c, Joanna Niedek z zerówki. We wtorek 17 października odbyła się „przerwa z Janem Pawłem II”. Młodsze dzieci rozwiązywały różne zadania: krzyżówki, rebusy, kolorowanki,

          • Spotkanie z harcerką w klasie 1c

            Uczniów z klasy 1c odwiedziła starsza koleżanka z klasy 5c - Nikola Piętka, która jest harcerką. Nikola wprowadziła pierwszaków w świat harcerstwa. Uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązki ma zuch, co robi się podczas zbiórek, jak zdobywa się odznaki. Nikola pięknie opowiedziała o prawach harcerza, zgodnie z którymi harcerz jest pomocny, postępuje po rycersku, miłuje przyrodę i stara się ją poznać. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali mundur harcerski oraz z ogromną radością uczestniczyli w harcerskich pląsach i zabawach. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas! CZUWAJ!

          • STEAM-owe warsztaty

            W poniedziałek i wtorek (16 i 17 października) odwiedzili nas edukatorzy z Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii PAKT z Łodzi. Wszystkie klasy czwarte, piąte, szóste i siódme wzięły udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których uczniowie, bawiąc się, korzystali z nowoczesnych pomocy naukowych. Niektóre grupy sterowały robotami za pomocą aplikacji w tablecie. Sala fitness zamieniła się w pole walki robotów. W innych grupach uczniowie budowali proste urządzenia elektryczne (np. włącznik dotykowy czy alarm z fotokomórką). Radzili sobie z tym nawet czwartoklasiści i radość była ogromna, gdy po właściwym podłączeniu elementów, lampka rozbłysła albo uruchomił się sygnał alarmowy. W trzeciej grupie warsztatów uczniowie budowali z klocków Lego Education skoczka, który potem brał udział w wyścigach klasowych. Po 45 minutach interaktywny zawodnik był gotowy. Podczas warsztatów uczniowie

          • Konkurs Pięknego Czytania - etap szkolny

            Uczniowie klas 4-6, którzy zgłosili się do udziału w XII Powiatowym Konkursie Pięnego Czytania, prezentowali przygotowane przez siebie wiersze Wisławy Szymborskiej lub prozę z tomu "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". Wszyscy uczestnicy szkolnego etapu byli bardzo dobrze przygotowani. Jury w składzie: pani Izabella Kożuchowska, pani Agnieszka Kożuchowska oraz panie bibliotekarki - Katarzyna Duczek i Anna Borkowska podjęło decyzję, że do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się dwie osoby - Gabriela Sadowska z klasy 4d i Bartosz Jurek z klasy 5c. Gratulujemy udanych prezentacji i trzymamy kciuki za przesłuchania w II etapie konkursu.

          • Dzień Patrona

            16 października jest świętem w naszej szkole - obchodzimy tego dnia Dzień Patrona. W tym roku uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowali uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą panem Marcinem Maciejewskim. Wysłuchaliśmy informacji o życiu Karola Wojtyły, obejrzeliśmy archiwalne zdjęcia oraz nagrania z dnia wyboru na papieża. Piątoklasiści na scenie recytowali wiersze Patrona i śpiewali piosenki. Na koniec uczniowie mogli pochwalić się wiedzą, ponieważ klasa 5c przygotowała dla obecnych quiz o życiu Patrona. Z okazji dzisiejszego święta reprezentacja uczniów złożyła również kwiaty przy portrecie Jana Pawła II. Niech każdego dnia towrzyszą nam słowa Jana Pawła II będące mottem naszej szkoły: "Wymagamy od siebie".

          • Przed nami Święto Patrona

            W poniedziałek 16 października obchodzimy coroczne Święto Patrona. Klasa 5c pod kierunkiem wychowawcy pana Marcina Maciejewskiego przygotowała z tej okazji apel, na który zapraszamy wszystkich uczniów. Pamiętajcie - ttego dnia obowiązuje strój galowy!
            W związku z obchodami Dnia Papieskiego w naszej
          • DEN - Świętujemy!

            "Często osobowość nauczyciela jest ważniejsza od posiadanej przez niego wiedzy". W dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas 7a i 7b podczas uroczystego apelu przedstawili kolegom i koleżankom 5 różnych osobowości nauczycielskich. Uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela anioła, luzaka, służbisty, aktywisty i sceptyka. Nie zabrakło pięknych i wzruszających wierszy oraz życzeń. Uczennice z klasy 7a zaprezentowały taniec z szarfami, a całość wydarzenia została ubrana w piękną oprawę muzyczną przygotowaną przez szkolny chór pod przewodnictwem pani Magdaleny Jakubowskiej. Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pedagogom. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz dumy ze swoich uczniów!

          • Pasowanie na ucznia

            12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych, nauczycieli, rodziców oraz szczególnego gościa - pana Mirosława Krusiewicza (dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu w Urzędzie Marszałkowskim) powitał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, który skierował kilka wspierających słów do uczniów klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci pierwszoklasiści przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz taniec. Wybrzmiał szkolny rock and roll w wykonaniu klas 1c i 1d przygotowany przez panie Małgorzatę Korzeń i Małgorzatę Kożuchowską

          • Wizyta wolontariuszy EBU

            11 października gościliśmy w naszej szkole zagranicznych wolontariuszy z fundacji EBU zajmującej się edukacją międzykulturową w oparciu o bezpośredni kontakt z innymi kulturami. Misją Fundacji jest rozwój dialogu międzykulturowego, popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata, promowanie tolerancji oraz budzenie świadomości własnej kultury i osobowości. Wolontariusze z Francji, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Rumunii oraz Grecji przeprowadzili w klasach IV-VII zajęcia językowe w formie gier oraz quizów leksykalnych, przybliżyli naszym uczniom wiedzę o kulturze swoich krajów oraz zapoznali ich z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi działalności Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji międzykulturowej. Wizyta zagranicznych wolontariuszy była okazją do komunikacji w języku angielskim w naturalnych sytuacjach oraz poszerzenia wiedzy ogólnej na temat europejskich krajów.

          • Starożytne cywilizacje w klasach piątych

            Klasy piąte obecnie na lekcjach historii uczą się o starożytności. Na zajęciach nie ma nudy - uczniowie bawią się historią, na przykład przebierają się za starożytnych Egipcjan. Faraon musiał nawet rozstrzygnąć poważny spór. Z grobowców powstały mumie... Żywy był też teatr grecki oraz odbyły się igrzyska olimpijskie. Maski greckie stworzone przez piątoklasistów z 5a oddają charakter starożytnych spektakli. Scenki, jakie w nich odegrali uczniowie, były prześmieszne. Ciekawe, co się wydarzy na lekcjach, gdy nadejdzie czas Cesarstwa Rzymskiego? Może sam Juliusz Cezar przekroczy Rubikon w naszej SP3?

          • Wolontariat - Dzień Zdrowia Psychicznego

            Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu Dnia Zdrowia Psychicznego. Daria Kanap z klasy 7b zaprojektowała ulotki, które wolontariusze rozdawali uczniom. Na ulotkach pojawiły się naprawdę interesujące informacje, linki do filmów i podcastów. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować uczniów tym tematem.

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych