• 8d była w OCH-TEATRZE

     • Uczniowie klasy 8d uczestniczyli w wycieczce do Och-Teatru. Obejrzeli tam spektakl pt. „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, czyli teatralną wersję kultowego filmu Petera Weira. Twórcy sztuki zmierzyli się z różnymi wyzwaniami ze względu na to, że widownia została usytuowana z obydwu stron sceny i praktycznie bez  żadnej infrastruktury teatralnej: sztankietów, zapadni, kurtyny, prawdziwych kulis itd. Te specyficzne warunki wywołały dużą kreatywność u odtwórców ról.  Mimo iż na scenie dekoracja została ograniczona do minimum: biurko, kilka stołów i krzeseł imitujących szkolną klasę, podesty i wysoka rampa (taka jaką można spotkać w skate parkach),  to należy stwierdzić, że efekt końcowy okazał się bardzo udany. Ósmoklasiści z zapartym tchem wyczekiwali na to, co ostatecznie zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy samodzielność myślenia, prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu.

     • Samorząd Szkolny - wybrany!

     • Wybory do Samorządu Szkolnego to święto demokracji, dla młodych ludzi to także często okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. W czwartek 29 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Głosy oddawano na każdej przerwie międzylekcyjnej pod nadzorem Uczniowskiej Komisji Wyborczej. W głosowaniu wzięło udział ponad 65% uczniów naszej szkoły. Wyborcy zdecydowali, że Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Amelia Brodzik, uczennica klasy 8c, która pokonała rywali zdecydowaną większością głosów. Członkami SU pozostali także: Aleksandra Michałowska, Gabriela Antonkiewicz, Julia Kościesza i Anna Władzińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji ciekawych przedsięwzięć szkolnych!

     • Projekt - BohaterON w Twojej Szkole 2022

     • Grupa 0B wzięła udział w Projekcie ,,BohaterON w Twojej Szkole 2022’’. Projekt miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wpis na mapie Polski, symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii. Podczas zajęć dzieci rozmawiały z nauczycielem na temat tego ,,Kim jest bohater?’’ oraz przybliżenie im historii Powstania Warszawskiego. Uczniowie obejrzeli film przedstawienia kukiełkowego pt. ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim’’. Na koniec zajęć każde dziecko wykonało kartkę dla Powstańca. Zakończeniem zajęć było uwiecznienie naszych zajęć pamiątkowym zdjęciem i wpisem na stronę www.dumnizpowstancow.pl

     • Debata przedwyborcza

     • Jutro (29 września) odbędą się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 będą wybierać swoich przedstawicieli. W przeddzień wyborów kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się przed społecznością szkoły podczas DEBATY. W hali sportowej wszyscy uczniowie mogli wysłuchać krótkich prezentacji kandydatów - każdy opowiadał nie tylko o swoch pomysłach, swoim programie wyborczym, ale też o swoich pasjach, zainteresowaniach czy wyróżniających go wśród innych cechach czy umiejętnościach. W szranki stanęło szęścioro kandydatów - Julia Kościesza, Mateusz Kalinowski, Anna Władzińska, Aleksandra Michałowska, Amelia Brodzik i Gabriela Antonkiewicz. W czasie debaty prowadzonej przez Amelię Gałązkę i Zuzannę Rawską z 8c kandydaci odpowiadali też na pytania ekspertów, czyli pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, pani pedagog Justyny Kołodziejczyk i nauczycielki wiedzy o społeczeństwie pani Agnieszki Nowak. Programy wyborcze kandydatów zostały też umieszczone na plakatach, które mieliśmy możliwość czytac i oglądać na korytarzu szkolnym. Niekórzy kandydaci próbowali też przekonać wyborców do swojego programu, częstując... szarlotką.

      Debata przygotowana przez opiekunkę samorządu - pania Ewelinę Frankiewicz była świetną okazją do kształcenia umiejętności wystąpień publicznych, budowania podczucia sprawstwa czy własnej wartości, a także postawy obywatelskiej. Jednoczyła też społeczność klas starszych wokół ważnych dla nich spraw. Jutro głosowanie, czyli święto szkolnej demokracji. Zobaczymy, któremu kandydatowi udało się przekonać do siebie wyborców.

     • KONKURSY PRZEDMIOTOWE

     • Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Konkursy są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętnośc twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

      W roku szkolny 2022/2023 zostaną zorganizowane konkursy z następujących przedmiotów:

      • język polski
      • język angielski
      • język niemiecki
      • język francuski
      • język hiszpański
      • matematyka
      • biologia
      • geografia
      • fizyka
      • chemia
      • historia

      Szczegółówe informacje dotyczące konkursów (regulaminy konkursów przedmiotowych, programy merytoryczne, harmonogram poszczególnych etapów) znajdują się na stronach:

      1) KONKURSY JĘZYKOWE: - https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/16769,Konkursy-przedmiotowe-jezyki-obce.html

      2) POZOSTAŁE KONKURSY PRZEDMIOTOWE - https://konkursy.mscdn.pl/

      Osoby, które chciałyby wziąć udział w wybranym konkursie, proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów lub do wychowawców z wypełnioną zgodą rodziców:

      zgoda_na_konkursy_jezykowe.pdf

      zgoda_na_pozostale_konkursy.pdf

      Terminy etapu szkolnego konkursów:

      - język francuski - 18 października, g. 9.00

      - język hiszpański - 19 października, g. 9.00

      - język niemiecki - 19 października, g. 12.00

      - język angielski - 20 października, g. 10.00

      - geografia - 24 października, g. 9.00

      - fizyka - 24 października, g. 12.00

      - matemayka - 25 października, g. 9.00

      - historia - 26 października, g. 9.00

      - chemia - 26 października, g. 12.00 

      - biologia - 27 października, g. 9.00

      - język polski - 28 października, g. 9.00

      Etap szkolny trwa 90 minut.    • Gazetka - wystartowała!
     • Gazetka - wystartowała!

     • Redakcja szkolnej gazetki "NA MARGINESIE" oddaje do rąk (i oczu) czytelników pierwszy w tym roku szkolnym numer szkolnego miesięcznika. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami z życia szkoły. Znajdziecie tu informacje o nowych nauczycielach i nowych uczniach. Poznacie bliżej czwartoklasistów. Przeczytacie wywiad z panią dyrektor MDK. Opowiemy Wam o ciekawostkach z życia królowej Elżbiety II. Poznacie nieznane szerzej fakty z czasów II wojny światowej. A do tego - recenzja gry, nowa rubryka "Ping-pong z...", Wasza ulubiona rubryka VS, sondy i inne ciekawostki. Gazetka jest dostępna w gablocie przy sali nr 19, na stronie internetowej szkoły, a dodatkowo - każda klasa otrzyma jeden wydrukowany egzemplarz szkolnego miesięcznika. Zapraszamy do lektury!

      gazetka - wrzesien_2022.pdf

     • Nasza szkoła na Zielonym Europikniku

     • W minioną niedzielę (25 września) nasza szkoła wzięła udział w Zielonym Europikniku zorganizowanym przez Urząd Miasta. Reprezentanci szkół podstawowych z naszego miasta prezentowali efekty pracy przy projekcie Torami Nowej Edukacji, którego celem było  rozwijanie uczniowskiej kreatywności, innowacyjnego myślenia i rozszerzanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii. Przedstawiciele naszej szkoły zapraszali gości nie tylko do tworzenia stroików z wykorzystaniem darów jesieni, ale również do zapoznania się z nowoczesnymi pomocami naukowymi. Odwiedzające nas dzieci chętnie programowały trasę Robotów Photon, które poprzez aplikację mogły zmieniać kolory i wydawać dźwięki. Ponadto, przy pomocy pakietu LEGO Education, goście mieli możliwość zbudowania pojazdów i robotów, które mogły się poruszać! Największą atrakcją okazał się robot EMYS, który mówi w języku angielskim i reaguje na ludzki głos i dotyk. Dodatkowym atutem pikniku była integracja międzykulturowa, o którą zadbali wolontariusze z Międzyczasu. 

     • Spotkanie o tolerancji

     • W piątek 23.09.2022r. klasa 8D wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim wraz z panią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką. Młodzież wzięła udział w spotkaniu o wielokulturowości z panem Elmim Abdim. Bohater spotkania opowiadał o swojej drodze do Polski, o wojnie domowej w Somalii, o budowaniu tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Na koniec był czas na zadawanie pytań i wspólne zdjęcie.

     • Do szkoły... autobusem!

     • W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września do naszej szkoły w ramach edukacji komunikacyjnej zawitał miejski autobus. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat transportu miejskiego, jego zalet oraz bezpiecznego podróżowania autobusami. Uczniowie dowiedzieli się, co można przeczytać na przystanku, po co na autobusach maluje się żółte linie, dlaczego warto trzymać się poręczy w czasie podróży oraz czy wolno jeść w autobusie i jak się zachować w sytuacjach nadzwyczajnych. To była bardzo ważna i potrzebna lekcja!

     • Dziewczyny wybiegały awans

     • Z radością informujemy, że Maja Markiewicz zajęła 2.miejsce, a Lena Berger 8.miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Poniedziałek 26 września okazał się też dniem sukcesu dla Marysi Koncy i Ani Składanowskiej. Obie dziewczynki zajęły 4. miejsce w tych samych zawodach - Marysia wśród piątoklasistów, a Ania wśród czwartoklasistów. Cała czwórka wybiegała awans do zawodów regionalnych. Gratulujemy młodym zawodniczkom i ich trenerom - pani Aldonie Szewczyk i panu Marcinowi Sokołowskiemu. Gratulujemy też wszystkim pozostałym uczestnikom zawodów.  

     • Pierwszaki zintegrowane

     • 21 września uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Kucykowej Zagrody w Cygance. Mieli tam możliwość nie tylko obserwować z bliska życie zwierząt takich jak konie, kucyki, osły, psy i koty, ale także mogli skorzystać z atrakcji. Poza skakaniem na trampolinie, zabawą na dmuchańcach i zjazdami na tyrolce, pierwszoklasiści zjedli kiełbaski z ogniska i watę cukrową. Najlepszą atrakcją wycieczki okazały się przejażdżki na kucykach.

     • EMYS uczy języka angielskiego

     • Dzisiejsze lekcje języka angielskiego w niektórych klasach trzecich i czwartych wywołały mnóstwo emocji. Na zajęciach pojawił się robot EMYS, z którym można było poznawać nowe słownictwo. O emocje związane z pojawieniem się robota na lekcji języka angielskiego zadbał anglista pan Artur Jankowski. EMYS jest jedną z nowych pomocy naukowych, które pojawiły się w szkole.

     • Zapraszamy na zielony europiknik

     • Zielony Europiknik - 25 września 2022 g. 14.30 -18.00

      Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Zielony Europiknik.

      25 września oficjalnym otwarciem muralu Solidarni z Ukrainą rozpoczniemy nasze doroczne zielone święto. Zapraszamy o 14.30 na plac przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Krótko opowiemy o idei dzieła, spotkamy się z przedstawicielami Komisji Europejskiej w Polsce ( sponsorami przedsięwzięcia), zobaczymy program artystyczny przygotowany przez społeczność ukraińską. Skosztujemy też tradycyjnych przekąsek ukraińskich.

      O 15.00 przed Urzędem Miasta będziemy kontynuować świętowanie. Przede wszystkim podzielimy się efektami pracy przy projekcie Torami Nowej Edukacji. Przedstawiciele społeczności szkolnych zaprezentują obszary nauki, w których poruszali się w ramach projektu. Szkoła Podstawowa nr 1 na przykład zaprosi gości do mobilnego planetarium. Inne szkoły do twórczych zabaw konstruktorskich czy  logicznych.

      Przygotowaliśmy także warsztaty Las w słoiku.  Nasi partnerzy zaproponują wyplatanie wianków czy spacery ścieżką sensoryczną.

      Atrakcją pikniku będą przejazdy dwoma autobusami: historycznym „ogórkiem” i nowoczesnym MANem. Dyrektor MZM w trakcie drogi opowie o ciekawostkach związanych z naszym miastem.

      Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęło Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przedstawiciele instytucji zaproszą gości  do interaktywnych aktywności w ramach projektu „4 kroki dom lepszego świata”.  Tematyka ekologii,  środowiska będzie obecna przy wielu działaniach. Poznamy problemy wody, która sama opowie o swoim świecie. Jak to będzie możliwe? Przekonacie się na pikniku.

      Zielony piknik to zdrowie, o które zadba MOSiR. Koniecznie odwiedźcie ich sportowe miasteczko.

      Nazwa naszego wydarzenia zdradza także, że zajmiemy się także tematyką europejską. Mobilny punkt Europe Direct zaprasza. Wolontariusze EBU wciągną Was w rozmowy w kilku europejskich językach.

      O atrakcje dla dzieci zadba młodzież z Międzyczasu. Podczas pikniku odbędą się też konsultacje społeczne. Zapraszamy młodzież, aby opowiedziała o swoich refleksjach i pomysłach związanych z Młodzieżową Radą Miasta.

      A jakie atrakcje przygotował ZGK czy PWiK? Przekonajcie się sami ;-)

      Spędźmy razem niedzielne popołudnie! Do zobaczenia!

     • Wolontariusze docenieni

     • W środę 21 września przedstawiciele naszych szkolnych wolontariuszy wzięli udział w krótkim, ale niezwykle energetycznym spotkaniu z głównym dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jurkiem Owsiakiem. Młodzież usłyszała słowa podziękowania za podejmowaną działalność wolontariacką oraz słowa zachęty do udziału w kolejnym finale WOŚP-u. Pan Jurek Owsiak przyjechał do Mińska Mazowieckiego, by oficjalnie otworzyć pierwszą w Polsce ulicę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz by podziękować mińskiemu sztabowi za ponad 30-letnią pracę na rzecz tej orkiestry, która będzie grała do końca świata i... o jeden dzień dłużej. Nasi szkolni wolontariusze w tym roku również planują zaangażować się w zbiórkę na rzecz WOŚP w styczniu 2023. SIEMA!

     • PODSUMUJMY PIKNIK CHARYTATYWNY

     • Kochani, Piknik charytatywny Fabryka Mocy dla Darii Gągol, który odbył się 18 września (w niedzielę) mimo początkowej kiepskiej pogody i lekkiego opóźnienia okazał się sukcesem. 

      Uwaga!!! kwota z pikniku to 39 011,11 zł. DZIĘKUJEMY!

      Oto kwoty z poszczególnych puszek - 237,50 2 - 521,50 7 - 3586,50 + 20 kun 8 - 391,15 9 - 293,00 13 - 1912,90 14 - 1367,00 18 - 1374,30 19 - 532,01 20 - 2577,99 + 1 lira turecka 21 - 888,55 22 - 1038,00 23 - 904,20 26 - 362,38 27 - 2196,70 28 - 1890,00 29 - 1184,90 30 - 1474,20 31 - 2287,00 32 - 410,84 33 - 1406,40 35 - 1490,60 36 - 322,00 37 - 917,50 38 - 1211,01 39 - 1626,60 40 - 1151,81 + 2 Euro 42 - 564,00 43 - 304,00 45 - 751,30 46 - 792,00 48 - 981,47 50 - 1005,05 anonimowy darczyńca - 1056,75 + 1 dolar razem 39011,11 zł + 2 euro, 1 dolar, 20 kun i 1 lira turecka. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom - jesteście wielcy.

      Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego pikniku - począwszy od podstawowych przygotowań namiotów i stołów, przez przynoszenie pysznych wypieków na stoisko z ciastami, stoisko kiermaszowe, stoiska dzieci oraz gastronomiczne. Wielkie podziękowania również dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy wspólnie z rodzicami i uczniami podjęli rękawicę i zawalczyli o pomoc dla Darii. Wszystkie vouchery, które nie zostały zlicytowane podczas pikniku, będzie można zobaczyć i wylicytować na FB stronie licytacji dla Darii.

      Na organizację pikniku pozyskaliśmy wsparcie od trzech podmiotów w wysokości 2000 zł: Byli to: Bank Spółdzielczy - wpłata na konto, Kosbud Bracia Kosinscy - wpłata gotówkowa, Agencja Ubezpieczeniowa Małgorzata Płochocka - wpłata gotówkowa. W/w pieniądze przeznaczone zostały w całości na pokrycie kosztów wynajęcia oświetlenia i nagłośnienia piknikowej sceny.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim - kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć w ważnej dla społeczności szkolnej sprawie i działać dla kogoś nas potrzebującego. 

      Prezydium Rady Rodziców przy SP nr 3

      Relację nalezy uzupełnić podziękowaniami dla rodziców uczniów naszej szkoły za ogormne zaangażowanie i chęć działania na rzecz potrzebującej osoby. Dziękujemy i tym, którzy pracowali przy organizacji wydarzenia i tym, którzy wzięli w nim udział. Oby zaangażowanie wszystkich - pomogło Darii wygrać z chorobą! 

     • Torami nowej edukacji - podsumowanie projektu

     • Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Torami Nowej Edukacji".

      https://www.minsk-maz.pl/1191,aktualnosci-wrzesien-2022?tresc=24562

      W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów ze wszystkich mińskich szkół podstawowych uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania. 

      W naszej szkole ponad 70 uczniów w 14 grupach realizowało zajęcia rozwijające z biologii, geografii, matematyki, przyrody, informatyki, angielskiego oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z angielskiego i matematyki. Szkolna baza pomocy naukowych wzbogaciła się o drukarkę 3D, 15 mikroskopów, wideomikroskop, 4 lunety do obserwacji nieba, zestawy potrzebne do doświadczeń z fizyki i chemii, 15 robotów do nauki programowania, zestawy klocków Lego Education, laptopy, tablice multimedialna z projektorem i inne nowoczesne sprzety. Mamy nadzieję, że dzięki nim edukacja w naszej szkole będzie nie tylko nowoczesna, ale i bardziej atrakcyjna dla uczniów.

      Zachęcamy do udziału w Zielonym Europikniku 25 września w godz. 15-18 przed urzędem miasta, podczas którego zaprezentujemy efekty projektu "Torami Nowej Edukacji".

     • Młodzieżowe konsultacje z panią wiceburmistrz

     • 20 września ósmoklasiści spotkali się z panią wiceburmistrz Elizą Bujalską, by porozmawiać o Młodzieżowej Radzie Miasta. Ruszyły konsultacje nowego projektu, dzięki któremu głos młodych ma być w naszym mieście bardziej słyszalny. Powstał już statut Młodzieżowej Rady Miasta określający, m. in. procedurę jej wyboru, długość kadencji (2 lata) i wiek członków (13-19 lat). Uczniowie klas ósmych rozmawiali z panią wiceburmistrz o zadaniach i zasadach działania Młodzieżowej Rady Miasta, a także składali na karteczkach pomysły dotyczące tych spraw. Życzymy młodzieży, by chciała się aktywnie angażować we własne sprawy.

     • 6a działa dla Darii

     • We wtorek 20 września na długich przerwach uczniowie klasy 6a (koledzy i koleżanki z klasy Darii Gągol) będą sprzedawać na dolnym korytarzu lemoniadę. Stoisko z napojem będzie rozstawione w pobliżu wejścia do stołówki szkolnej. Za kubek lemoniady płacimy 5zł - cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Darii. Dziękujemy uczniom klasy 6a i pani wychowawczyni Monice Gromulskiej za tę kolejną inicjatywę służącą pomaganiu. 

    • Zebranie - zapraszamy rodziców
     • Zebranie - zapraszamy rodziców

     • W najbliższy wtorek 20 września zapraszamy rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie.  Spotkania z wychowawcami kl.1-3 rozpoczną się o godz. 17.00. Spotkania z wychowawcami kl. 4-8 rozpoczną się o godz. 17.30. Będziemy wspólnie planować pracę wychowawczą w bieżącym roku szkolnym. ZAPRASZAMY! 

     • Dzień Kropki

     • 15 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kropki. Była to okazja do zaprezentowania różnych talentów i umiejętności. Najstarsi uczniowie z klas ósmych postanowili umilić ten dzień młodszym kolegom i koleżankom, czytając im fragment książki pt. „Kropka”, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia o dziewczynce, która dzięki małej kropce uwierzyła we własne możliwości. Po wysłuchaniu tekstu dzieciaki miały za zadanie wykonać prace plastyczne, w których zaprezentowały swoje pasje i umiejętności. W ten sposób powstały bardzo pomysłowe dzieła. Święto kropki było też widoczne na dziecięcych ubraniach, na których królowały dziś różnorodne kropki. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych