• 8c w Trójmieście

          • Klasa 8c w dniach 3-5 listopada wyjechała na wycieczkę do Trójmiasta razm z wychowawczynią panią Joanną SUłek i nauczycielką wychowania fizycznego panią Aldoną Szewczyk..

            *Ósmoklasiści na początku swojej wyprawy odwiedzili Akwarium Gdyńskie, gdzie mogli podziwiać nie tylko rekiny, krewetki i ukwiały, ale również aksolotle meksykańskie.  Następnie w Muzeum Emigracji towarzyszyli w podróży za ocean rodzinie Sikorów. 

            * Kolejnego dnia byli z wizytą w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym, gdzie pod okiem pani Ewy Ropel młodzież budowała swój pierwszy model biznesowy. W czasie warsztatów uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością. Tego samego dnia zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności. Przekonali się, że uważny obserwator otrzymuje tam o wiele więcej niż wyjaśnienie pustych półek i kilometrowych kolejek - otrzymuje historię, która porusza. Niestrudzeni wycieczkowicze udali się na wieczorny spacer po deszczowym Gdańsku. Pan Jarosław Staniszewski podzielił się z nimi niesamowitymi opowieściami.  

            * Ostatniego dnia uczniowie z klasy 8c ponownie odwiedzili Pomorski Park Naukowo – Technologiczny. Obejrzeli w nim w czasie pracy drukarki 3D, dowiedzieli się, co i po co warto na nich drukować. Kolejnym punktem programu było Centrum Nauki Eksperyment - miejsce doświadczania i poznawania otaczającego nas świata z prawdzie naukowej perspektywy.  

            Przed wyjazdem postanowili odwiedzić Sopot. Pojechali do Opery Leśnej i na molo.

            Wyjazd klasy był jednym z elementów projektu „Szkoła dla innowatora”. Zorganizowało ją dla nich Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

             

        • Przed nami tydzień radosnego świętowania!
          • Przed nami tydzień radosnego świętowania!

          • Od poniedziałku 8 listopada zaczynamy w naszej szkole radosne świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI! Na długich przerwach będziemy śpiewać na górnym korytarzu pieśni legionowe. Zachęcamy uczniów do wspólnego śpiewania. Młodsze klasy będą uczestniczyć w BIEGU RADOŚCI z NIEPODLEGŁOŚCI, a starsze klasy wezmą udział w szkolnej grze terenowej organizowanej przez kl. 8c i panią Agnieszkę Nowak. 10 listopada wychowankowie pani Katarzyny Chłopik i pani Izabelli Kożuchowskiej zapraszają wszystkich na uroczyste przedstawienie w hali widowiskowo-sportowej. Harmonogram udziału w spektaklu przekażą klasom wychowawcy. Tego dnia, czyli 10 listopada o 11.11 będziemy śpiewać w szkole i przed szkołą hymn państwowy w ramach akcji "Szkoła do hymnu!". Przypominamy, że 10 listopada obowiązuje nas wszystkich strój galowy. Świętujemy - radośnie i z klasą!

          • Świętujmy NIEPODLEGŁOŚĆ! - zaproszenie

          • W imieniu burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Oficjalne obchody rozpoczną się od Mszą Św. w intencji ojczyzny (g. 12.30; kościół NNMP), następnie na Starym Rynku  będą miały miejsce uroczystości główne, składanie kwiatów i przemówienia. Po części oficjalnej zapraszamy do wspólnego świętowania. Czekamy na Państwa na Starym Rynku od 14.30 do 17.00 z ofertą działań kulturalno-artystycznych. Z Wydziałem Promocji i Kultury wykonać można kotyliony, przypinki  oraz stylizowane zdjęcia z rekwizytami z czasów II Rzeczypospolitej! Na gości czekać będą również członkowie Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich. Na plenerowej wystawie poświęconej kobietom Niepodległości zaprezentujemy wybrane postaci, bojowniczki o niepodległość i emancypację. Przypomnimy zasługi cichych bohaterek naszej niepodległości. Zapraszamy także na spacer Ścieżkami niepodległości. Z kartą, którą Państwo otrzymacie, można odwiedzić MBP, MZM i MDK. Miejskie instytucje kultury zadbały  o atrakcje dla dużych i małych! MBP zaprasza do świętowania z książką. Razem będziemy czytać  fragmenty „Brakującej połowy dziejów” Anny Kowalczyk oraz „Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” Kamila Janickiego. Specjalną atrakcją będzie udział w społecznej akcji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą!”. W bibliotece  będzie można nadać wyjątkową pocztówkę do swoich bliskich czy przyjaciół z najlepszymi życzeniami z okazji tego radosnego święta. W MDK  najmłodsi obejrzą krótki, edukacyjny film pt. „Co wydarzyło się 100 lat temu?”. Za przykładem króla Maciusia I stworzą wspólną wizję państwa, w którym każdy ma prawo do „fajności”. Dorośli natomiast poznają historię obrazu Wojciecha Kossaka „Józef Piłsudski na Kasztance” i zwiedzą pokoik ostatniej właścicielki pałacu - Józefiny Dorii Dernałowicz. Muzeum Ziemi Mińskiej zaprasza na sesję zdjęciową z popiersiem Piłsudskiego. Następnie wizerunek zostanie przeniesiony na kubek, który będzie można otrzymać jako pamiątkę ze spaceru. Pracownicy MZM podziela się ciekawymi informacjami na temat artefaktów muzealnych  związanych z Piłsudskim. MZM zaprasza także na wspólne śpiewanie pieśni legionowych. A po zebraniu pieczątek z trzech instytucji kultury, potwierdzających Państwa obecność i udział w spacerze, ponownie zapraszamy na Stary Rynek po odbiór nagrody, łyk gorącej herbaty z sokiem i ulubione ciastko Marszałka, czyli suchary.

            Radośnie świętujmy Dzień Niepodległości!

          • Boisko powstaje...

          • 20 października ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie naszej szkoły. Z każdym tygodniem budowa posuwa się naprzód, widać kolejne działania firmy budowlanej. Zachęcamy do obejrzenia galerii, która pokazuje, jak powstaje wyczekiwane przez ucznió boisko.

          • Brawo Martyno!

          • 3 listopada reprezentantki naszej szkoły (Martyna Kozłowska z 8e, Gabriela Antonkiewicz z 7b i Patrycja Maciejewska z 7b) recytowały wiersze podczas Powiatowego Przeglądu Patriotycznego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" w Mrozach. Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie: pani Marta Pill, pan Artur Gotz i pan Adam Tkaczyk postanowiło przyznać nagrodę specjalną Martynie Kozłowskiej z kl. 8e za najlepsze wykonanie wiersza jednego z trzech polskich poetów obchodzących w tym roku okrągłe rocznie urodzin. Martyna recytowała wiersz Tadeusza Różewicza "List do ludożerców". Serdeczne gratulacje dla Martyny! (zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/CentrumKulturyMrozy)

          • Pamiętamy o żołnierzach

          • Przed Świętem Zmarłych uczniowie klas 0-3 wybrali się na cmentarz, by zapalić znicze na grobach żołnierzy. Była to lekcja historii, która obudziła w naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, a także wrażliwość i szacunek dla zmarłych. 

          • Dzień dyni w 0b

          • 29 października uczniowie klasy 0b obchodzili Dzień Dyni, podczas którego królowały pomarańczowe ubrania i dyniowe ozdoby. Dzieci poprzez obserwację dyń opisywały ich wygląd, poznawały ich cechy, a także dowiedziały się o ich wartościach odżywczych. Dzień Dyni był okazją do rozmów na temat spędzania Święta Zmarłych w różnych kulturach, w tym polskiego Dnia Wszystkich Świętych, Halloween, a także Dia de Muertos. 

          • Haloweenowe zabawy ósmoklasitów

          • W ostatnim tygodniu października zgodnie z przyjętym planem pracy obchodziliśmy w szkole w ramach lekcji języka angielskiego Halloween. Obchody tego dnia to przygotowywanie smakołyków oraz gry i zabawy utrwalające słownictwo i zwroty związane z dniem 31 października obchodzonym w Anglii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie jako Halloween. W ten sposó uczniowie poznają zwyczaje i kulturę krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 8 a, 8 b i 8 c obchodzili Halloween „na słodko i nie tylko” w ramach lekcji języka angielskiego. Przygotowali bardzo smaczne potrawy, których jednym ze składników była obowiązkowo dynia oraz napisali przepisy wraz z instrukcją przyrządzenia swojej potrawy w języku angielskim. W trakcie zajadania się przygotowanymi smakołykami utrwalaliśmy i poznawaliśmy nowe zwroty związane z Halloween, grając w memo, losując liściki oraz rozwiązując krzyżówki.

          • Drugoklasiści poznają świętych

          • 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to bardzo radosne święto, bo tego dnia cieszymy się razem z tymi, którzy Niebo już osiągnęli . Niektórych znamy z imienia, innych nie. Uczniowie klas IIc i IIb mogli na lekcjach religii poznać niektórych świętych do "zadań specjalnych ". Oto dziecięce wyobrażenia świętych.

          • Klasa 1c buduje z klocków Lego Education

          • Dzieci z klasy 1c podczas zajęć poznały różnice między zwierzętami hodowlanymi a domowymi. Zobaczyły jak należy o nie dbać, a także jak wygląda życie na wsi. Aby utrwalić zdobytą wiedze dzieci podzielone zostały na grupy i za pomocą klocków Lego Education wybudowały gospodarstwa rolne. Zajęcia z klockami były okazją do doskonalenia u uczniów kompetencji językowych, społecznych, sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności, a przede wszystkim doskonałą zabawą uczącą współpracy w zespole.

          • Eko-lekcja dla klas 1!

          • Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez PWiK Mińsk Mazowiecki na temat ekologii. Nasi uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat wody, ile potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania oraz jak dobrze ją wykorzystywać. Szczególnie zainteresowali się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń, a nawet w produkcji samochodu osobowego. Zajęcia zakończyły się konkursem z nagrodami oraz ciekawym eksperymentem.

          • Zerówkowicze poznają Europę!

          • Od października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Europa i ja”. Ma on na celu zapoznanie dzieci z wybranymi krajami naszego kontynentu. Zerówkowicze postanowili poznać następujące państwa: Czarnogórę, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Już na pierwszych warsztatach sprawdzili położenie danego kraju, zapoznali się z symbolami: flagą i godłem, które następnie wykonali. Poznali język i stolicę danego kraju, współpracując w grupach stworzyli makiety państw z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku: korków, worków na śmieci czy wykałaczek. Wyznaczyli także trasę i środki lokomocji, aby dotrzeć do celu, a to dopiero początek tej podróży, ciąg dalszy nastąpi...

          • Rok 2021 rokiem św. Józefa

          • Rok 2021 został ogłoszony przez papieża Franciszka "Rokiem św. Józefa". Mając to na uwadze, uczniowie naszej szkoły postanowili podsumować ten czas. Dzieci młodsze wzięły udział w przygotowaniu opowieści o św. Józefie poprzez przedstawienie jego życia w twórczości plastycznej. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w ,,Biblijnym Konkursie Wiedzy o św. Józefie". Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, na której można podziwiać przepiękne prace uczniów. Najlepszą znajomością postaci św. Józefa wykazali się uczniowie klas 8e i 8d oraz 7d i 7b. Uczniowie tych klas udziellili najwięcej prawidłowych odpowiedzi w konkursie wiedzy.

        • KONKURS TANECZNY
          • KONKURS TANECZNY

          • Twórcy programu "You can dance - Nowa Generacja" zapraszają uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursie tanecznym. Wystarczy, że grupa uczniów nagra krótkie video pod hasłem "Zbierz ekipę w klasie i wytańczcie, co wam w duszy gram". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:

          • Spotkanie z książką i jej autorem

          • 28 listopada uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci i młodzieży - panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Pani Monika jest autorką książek dotyczących powstania warszawskiego, m.in. "Galop '44" i "Fajna ferajna". Swoje spotkanie z uczniami kl. 4-5 i kl. 7-8 autorka bogato ilustrowała zdjęciami i opowieściami historycznymi. W sposób aktywizujący słuchaczy pisarka opowiadała o powstawaniu swoich książek, procesie twórczym i o tle historycznym wymyślonych zdarzeń opisanych w książkach. Uczniowie zadawali pytania o treść książek i fakty historyczne. Mogli również kupić książki pani Kowaleczko-Szumowskiej i poprosić o autograf. Dziękujemy za to inspirujące, mądre spotkanie z książką. Dziękujemy organizatorce spotkania - pani Katarzynie Duczek z biblioteki oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie wydarzenia. 

          • Wizyta niebieskiej wędrującej kanapy

          • We wtorek naszą placówkę odwiedziła magiczna, wędrująca, niebieska kanapa! A wszystko to za sprawą wolontariuszy EBU, którzy zorganizowali akcję informacyjną dotyczącą projektów europejskich dla młodzieży. Nasi uczniowie mogli zasięgnąć informacji "z pierwszej ręki", a dodatkowo mogli "podszlifować" swój angielski. Cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Zapraszamy naszych zagranicznych przyjaciół częściej! 

          • Soplicowskie inspiracje

          • Po omówieniu "Pana Tadeusza" nadszedł czas na zaprezentowanie długoterminowej pracy projektowej. Uczniowie klasy 8e mogli wybrać sobie temat pracy spośród propozycji przygotowanych przez polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską. Jedni przygotowali folder reklamujący weekendowy pobyt w Soplicowie, inni skupili się na tym, co można w Soplicowie zobaczyć, więc oglądaliśmy makietę i ilustracje. Największym powodzeniem cieszył się temat, w którym uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie co jedli i pili mieszkańcy oraz goście Sędziego Soplicy. Na lekcji języka polskiego była dziś staropolska uczta - wszyscy chętni mogli spróbować ugotowanych przez poszczególne grupy potraw. Na naszych stołach pojawiły się: rosół staropolski, bigos, czerwony baszcz i ciasto drożdżowe na deser. Ósmoklasiści stwierdzili, że taka forma samodzielnej pracy nad lekturą bardzo im pasowała, a współpraca podczas gotowania podobno też była twórcza (nad bigosem czuwała nawet babcia jednej z uczennic!).

          • Październikowy numer "Na marginesie"

          • Uczniowie k.7-8 działający w ramach szkolnej redakcji przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Tym razem do rąk czytelników trafia aż 28 stron o tym, co ważne, interesujące i aktualne w życiu uczniów. Zachęcamy do czytania! Link do gazetki znajduje się poniżej.

        • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie
          • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie

          • W najbliższy wtorek, 26 października zapraszamy rodziców na zebranie i dzień otwarty.

            Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:

            • godz. 17.00-17.30 - spotkania wychowawców kl. 1-3 z rodzicami - w wyznaczonych salach lekcyjnych;
            • godz. 17.30-19.00 - indywidualne rozmowy nauczycieli i wychowawców kl. 1-3 z rodzicami w wyznaczonych salach lekcyjnych;
            • godz. 17.00-17.30 - "Jak nie zwariować z nastolatkiem?" - prelekcja pedagoga szkolnego dla rodziców kl. 7 w sali gimnastycznej;
            • godz. 17.30-18.00 - spotkania wychowawców kl. 4-8 z rodzicami w wyznaczonych salach lekcyjnych;
            • godz. 18.00-20.00 - rozmowy indywidualne rodziców z nauczycielmai uczącymi w kl. 4-8 w wyznaczonych salach lekcyjnych.

            Wychowawcy prześlą Rodzicom przez dziennik elektroniczny szczegóły dotyczące spotkań. W szkole będą wywieszone informacje o tym, który nauczyciel czeka na Rodziców w której sali lekcyjnej.

            W czasie zebrania Rada Rodziców będzie zbierać pieniadze-cegiełki na zakup nowego SZTANDARU. 

            Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek na terenie szkoły, zedynfekcji rąk przy wejściu do budynku.

            ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

          • Piątoklasiści w Warszawie

          • Klasa 5b dwukrotnie w październiku wyjeżdżała na wycieczki do Warszawy.

            1 października oglądaliśmy film „Czarny młyn” powstały na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Druga nasza wizyta, razem z klasą 5a, to poznawanie legend warszawskich i miejsc z nimi związanych. Na spotkanie z legendami ruszyliśmy marszowym krokiem z placu Piłsudskiego. Dzisiaj już wszyscy wiemy, dlaczego nasza stolica nosi taką nazwę i od kiedy jest najważniejszym miastem w Polsce. Wsłuchując się w dźwięk hejnału z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, dowiedzieliśmy się, dlaczego rozbrzmiewa on  o godzinie  11.15. Na Rynku Starego Miasta mieliśmy serdeczne spotkanie z Syrenką i kataryniarzem, który przy akompaniamencie znienawidzonego przez pana Tomasza instrumentu, wyśpiewywał wspaniałe piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga. Szczęśliwie ulicą Krzywe Koło można już przejść spokojnie i w żadnej  piwnicy nie czai się okrutny Bazyliszek. Ciekawych anegdot słuchaliśmy z przyjemnością, a aktywne zwiedzanie i zdobyta wiedza na pewno zostaną w naszej pamięci na długo. Do zobaczenia, Warszawo! (tekst – pani Anna Matuszewska)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych