Wspomnienia z niezwykle ciekawej i pełnej przygód wycieczki klasy 3c do Kompleksu Turystycznego w Bałtowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć realistycznie wykonane modele dinozaurów, zwiedzić muzeum jurajskie oraz spotkać się oko w oko z dzikimi zwierzętami. Wielką atrakcję stanowił ogromny park zabaw, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Podczas warsztatów pszczelarskich uczniowie mogli również samodzielnie wykonać świecę z pszczelego wosku. Cały dzień upłynął w towarzystwie wielu ciekawych atrakcji.
3c w Bałtowie
- 8
5b wyjechała na wycieczkę do Kazimierza Dolnego
Po wyjściu z busa, uczniowie spotkali się z przewodnikiem, który przekazał im bardzo ciekawą historię Kazimierza oraz oprowadził po tym niewielkim, ale uroczym miasteczku. W pierwszej kolejności przeszli szlakiem kazimierskich spichlerzy, by po chwili udać się na średniowieczny Kazimierski Rynek ze studnią, na którym królują kazimierskie koguty. Poznali też historię psa Werniksa, który za zasługi dla mieszkańców miasta zyskał nawet swój pomnik. Z Rynku udali się na malownicze ruiny średniowiecznego zamku, a następnie po niekończących się i stromych schodach wspięli się na Basztę. Przepiękny widok na malownicze przełomy Wisły oraz okoliczne łąki i lasy zachwyciły piątoklasistów. Ostatnim punktem zwiedzania Kazimierza Dolnego była wspinaczka na Wzgórze Trzech Krzyży, skąd można podziwiać panoramę miasta oraz wijącą się Wisłę. Na szczycie góry stoją trzy drewniane krzyże postawione na pamiątkę po epidemii, która trzy wieki temu nawiedziła Kazimierz. Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd do rodzinnej mini huty szkła Jargiło Glass Studio położonej w małej wsi Wronów. Kielichy, szklanice i karafki z tej pracowni artystycznej można było zobaczyć w serialu „Korona Królów”. Uczniowie zwiedzili tamtejszą pracownię, dowiedzieli się, jak i kiedy powstało szkło oraz podjęli próbę (z pomocą mistrza oczywiście) stworzenia szklanego kwiatka z gorącego szkła. Każdy mógł zabrać swoją pracę ze sobą do domu. Wszyscy wróciliśmy do Mińska zmęczeni, ale szczęśliwi.
Zerówka na baśniowych warsztatach
W środę 15 maja dzieci z grupy 0 wzięły udział w warsztatach baśniowych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Nasi zerówkowicze mogli wysłuchać wiele znanych i ciekawych baśni. Dzieci dowiedziały się również, jak wspaniałe jest pobudzanie wyobraźni poprzez czytanie książek i gdzie je łatwo zdobyć.
Uroczystość upamiętniająca rozstrzelanych mińszczan
Człowiek skupia w sobie przeszłość swojego narodu, w duchu tożsamości historycznej przyczynia się do tworzenia teraźniejszości, a przez to tworzy jego przyszłość. Czym był, czym jest i czym może być człowiek, o tym dowiadujemy się z historii. Dzisiaj klasy 7a, 7b i 6b uczestniczyły w uroczystości na Starym Rynku. Uczniowie swoją obecnością upamiętnili dzień w którym w czasie II wojny światowej rozstrzelano siedmioro mieszkańców naszego miasta. Pamięć o historii jest nieodzownym czynnikiem wychowania.
Wycieczka na Kosmiczne Ranczo
14 maja klasy 3a i 2c uczestniczyły w niezwykłej wycieczce. Mieliśmy okazję odwiedzić Kosmiczne Ranczo, czyli miejsce, gdzie Ziemianie mogą poczuć magię kosmosu. Na ranczu obejrzeliśmy ciekawe obiekty i zgłębiliśmy tajniki wszechświata, a jednocześnie mogliśmy się przy tym wspaniale bawić. Dzieci miały do dyspozycji dwa place zabaw, hangar z dmuchańcami, karuzele, spotkaliśmy również przybyszów z kosmosu, z którymi mogliśmy sobie zrobić zdjęcie. Wzięliśmy także udział w warsztatach zdobienia meteorytów. Wycieczkę zakończyliśmy przepysznym obiadem. Pogoda dopisała, dobry humor również! Dzieci wróciły szczęśliwe i na pewno na długo zapamiętają ten dzień.
2
Rejestracja dawców szpiku (w dniu zebrania)
Nasz szkolny wolontariat będzie rejestrował potencjalnych dawców szpiku. 16 maja będziemy na Państwa czekać na dolnym korytarzu w naszej szkole. Zapraszamy od godziny 17.00 do 20.00. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat. Wystarczy pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka, wypełnić formularz i gotowe! Być może komuś to uratuje życie! Serdecznie zapraszamy!
Unijne zagadki
Uczniowie i uczennice ze Szkolnego Klubu Europejskiego pod opieką pani Katarzyny Kozłowskiej-Wyszogrodzkiej 11 maja brali udział w Grze Miejskiej na terenie mińskiego parku. Młodzież w kilkuosobowych grupach biegała alejkami parkowymi, zatrzymując się przy stacjach zadaniowych, aby rozwiązać unijne zagadki, łamigłówki czy hasła. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością hymnu, flagi czy maskotki UE. Odpowiadali na pytania dotyczące założycieli UE i krajów członkowskich. Po intelektualnym wysiłku każda grupa wykonała "unijne selfie" i otrzymała nagrody z rąk p. Katarzyny Trojanek (Europe Direct Mińsk Mazowiecki).
1
Boisko szkolne nieczynne w dn. 20-23 maja
Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 20-23 maja w związku z przygotowaniami placu do zdawania egzaminu na kartę rowerową oraz z przeprowadzeniem egzaminu dla czwartoklasistów boisko na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 będzie nieczynne.
Warsztaty teatralne w MBP
Teatr to magiczne miejsce, gdzie spotykają się słowa i gesty. Dziś mogli się o tym przekonać i osobiście doświadczyć uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawczyni pani Eweliny Frankiewicz i pani Wioletty Głąbickiej. Jak na prawdziwych aktorów przystało, warsztat rozpoczęli krótką rozgrzewką, która miała za zadanie odpowiednio przygotować ciało i głos. Warsztaty przeplatane były różnorodnymi ćwiczeniami, w których w role scenarzystów i aktorów mógł wcielić się każdy z drugoklasistów. Śmiechu i emocji nie brakowało. Zajęcia zwieńczyło odegranie wspólnej bajki pt.:"Przygoda w lesie". Teatralną zabawę przygotowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
2
Zajrzyj do lapbooka!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do III Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Lapbook - mój sposób na lekturę”. Ich zadaniem było samodzielne wykonanie lapbooka do wybranej lektury obowiązkowej. Uczniowie postarali się, wykazali się kreatywnością i oryginalnym podejściem do tematu. Jury, w składzie którego znaleźli się szóstklasiści z koła dziennikarskiego, wyróżnili prace dwóch koleżanek: Patrycji Borówek z V c i Alicji Kucińskiej z V d.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a naszym reprezentantkom życzymy powodzenia w etapie powiatowym konkursu.
Na imieninach Europy
W słoneczny czwartek 8 maja o godzinie 12.00 przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego oraz uczniowie i uczennice klas 7a, 7b i 2b odśpiewali wspólnie hymn Unii Europejskiej "Oda do radości" podczas miejskiego Happeningu. Ubrani w barwy żółto-niebieskie, powiewając unijną flagą,wysłuchaliśmy wystąpienia pani wiceburmistrz Katarzyny Łaziuk oraz historyka i dyrektora MZM p. Leszka Celeja.
Na spotkaniu imieninowym Europy było pogodnie, kolorowo i muzycznie. Opiekę nad imprezą sprawował Punkt EUROPE DIRECT w Mińsku Mazowieckim w osobie p. Katarzyny Trojanek. Naszym Szkolnym Kołem Europejskim opiekowała się pani Katarzyna Kozłowska-Wyszogrodzka.
Dziękujemy za zaproszenie!
Mali ogrodnicy
Kwiecień to czas wyjątkowy dla ogrodników i przyjaciół przyrody. W tym miesiącu często sieje się kwiaty, dlatego uczniowie z zerówki postanowili wzbogacić nimi swoją salę. Przez cały miesiąc dbali, podlewali i doglądali swoich roślin, wystawiali na słońce i obserwowali, ile centymetrów urosły. Tuż przed majówką dzieci z zerówki dopełniły obowiązku przyjaciela przyrody i razem z panem Wiesławem wsadziły swoje gotowe już sadzonki na terenie szkoły. Teraz podlewają swoje rośliny na dworze i czekają, aż pierwsze kolorowe kwiaty się pojawią. Kochani rodzice, jesteśmy gotowi pomagać Wam w ogrodzie - Wasze dzieci z zerówki!
Matematycy na drugim etapie konkursu
W marcu w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Aż 12 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się 9 maja w Miejskim Domu Kultury. Mistrzami matematyki okazali się: Adam Wiśniewski, Nikodem Ustjanowski, Agata Lubańska, Mikołaj Bielecki, Igor Polak, Dominika Kalbara, Julia Suchomska, Jan Pogorzelski, Leonard Ustjanowski, Franciszek Wiśniewski, Natalia Zagórska i Piotr Szostak. Opiekunem uczestników i szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Kamila Zagórska. Trzymamy kciuki za zakwalifikowanie się naszych uczniów do III etapu!
Zebranie i dzień otwarty
Drodzy Rodzice, zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym zebranie i dzień otwarty - 16 maja br.
g. 17.30 - zebranie wychowawców kl. 4-7 z rodzicami uczniów;
g. 18.00 - spotkanie rodziców uczniów klas 0-7 z dyrekcją szkoły; temat spotkania - Standardy Ochrony Małoletnich; (w hali sportowej)
g. 18.30 - zebranie wychowawców kl. 1-3 z rodzicami uczniów;
g. 18.30 - 20.00 - dzień otwarty.
Szczegółowy harmonogram - zebranie_z_rodzicami_-_16.05.2024.pdf
W takt poloneza
Już po raz drugi w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętowaliśmy... tanecznym krokiem. Tuż po majówce - 6 maja, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, cała społeczność szkoły odtańczyła wokół budynku poloneza - narodowy taniec polski, żeby uczcić ważne wydarzenie z historii naszego kraju. 233 lata temu twórcy Konstytucji 3 Maja marzyli o silnej i mądrej Polsce. Dokument wydany w 1791 roku był pierwszym tak nowoczesnym aktem w Europie. To powody do dumy. Nie kryliśmy jej, idąc w polonezowym korowodzie, a na koniec śpiewając wspólnie "Wiwat maj, 3 maj!". Organizatorkami tej oryginalnej formy świętowania były nauczycielki historii - pani Marta Woźnica, pani Urszula Ćwiek i pani Ewelina Frankiewicz. Coś czujemy, że to tańczenie stanie się naszą majową biało-czerwoną tradycją.
2
Lekkoatletyczne sukcesy
We wtorek 7 maja na stadionie miejskim odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu klas VII-VIII. Nasza szkoła wystawiła dwóch reprezentantów. Paweł Węgliński zdobył 3. miejsce w powiecie oraz 2. w mieście w biegu na 600m, natomiast Adam Lazarowicz w pchnięciu kulą zdobył 4. miejsce w powiecie i 2. w mieście. Brawo dla naszych chłopaków oraz opiekuna pana Marcina Sokołowskiego.
Szkolna sesja diagnostyczna
7 maja swoje egzaminy dojrzałości zaczęli pisać maturzyści, a u nas w szkole rozpoczęły się testy diagnostyczne dla uczniów klas trzecich i siódmych. Trzecioklasiści przez dwa dni będą chwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami z edukacji polonistycznej i matematycznej, z kolei siódmoklasiści będą mieli szansę, by zorientować się, jak będzie wyglądał ich przyszłoroczny egzamin (z języka polskiego, matematyki i języka obcego). Te próby mają charakter diagnozy. Nie będą oceniane za pomocą szkolnych ocen, a ich wyniki będą omawiane z uczniami, by rozumieli, co już potrafią, a czego jeszcze warto się nauczyć. Analiza ma pomóc uczniom i nauczycielom, by w kolejnym roku szkolnym móc osiągać sukcesy na miarę swoich możliwości. Trzymamy kciuki za trzecioklasistów i siódmoklasistów! POWODZENIA!
1
Wiwat Maj, 3 Maj!
3 maja w kościele NNMP odbyła się msza w inetencji ojczyzny, a potem przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja wiceburmistrz wygłosił okolicznościowe przemówienie i złożono kwiaty. W uroczystościach obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, którym opiekował się pan Tomasz Ruta. Pani wicedyrektor Izabela Saganowska wraz z delegacją wszystkich mińskich szkół podstawowych składała kwiaty przed pomnikiem przy rondzie gen. Józefa Hallera. Warto pamiętać, że na granitowej płycie pomnika pod orłem Rzeczpospolitej z czasów Stanisława Augusta Poniatowskiego umieszczono tekst z Konstutucji: "Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu".
1
Piknik europejski
1 maja wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Europejskiego świętowaliśmy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na placu przed Pałacem Dernałowiczów został zorganizowany piknik dla mińskiej społeczności. W trakcie zabawy piknikowej można było wybrać się w podróż do wybranych państw UE, uprawniał do tego specjalny bilet dostępny dla uczestników w punkcie informacyjnym. Na stoiskach można było skorzystać z różnych atrakcji: fotobudki, przejażdżki trójkołowym rowerem, przygotowane zostały także zadania do wykonania przez zwiedzających. Nasi uczniowie mieli okazję w atrakcyjny sposób poznać fakty, historię oraz kulturę państw europejskich.
1
Dzień Ziemi
29 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole w klasach 4 -7 Dzień Ziemi. W związku z tym uczniowie brali udział w turnieju ekologicznym. W czasie tej imprezy rywalizowali o tytuł najbardziej ekologicznej klasy. Aby go zdobyć, śpiewali piosenki ekologiczne ułożone przez siebie, prezentowali modę ekologiczną, zastanawiali się, jak dbać o Ziemię i swoje pomysły przedstawili na plakatach, obejrzeli również film o segregowaniu odpadów oraz rywalizowali w konkurencjach sportowych. Najbardziej ekologicznymi klasami zostały: 4c, 5d, 6a, 6b i 7a, ale wszystkie pozostałe też wypadły bardzo dobrze i otrzymały ekologiczny certyfikat. Hasło Dnia Ziemi to „Mniejszy ślad – lepszy świat”. My też chcemy zmniejszać ślad węglowy i robimy to m. in. poprzez propagowanie ekologicznego stylu życia.
2
Archiwum Aktualności