• Interdyscyplinarny grudzień

          • 8 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się dzień z zadaniami interdyscyplinarnymi przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych w ramach tygodnia językowego pn. „Język obcy wcale nie taki obcy”.

            Dla uczniów klas 4-8 nauczyciele przygotowali specjalne świąteczne pudełka prezentowe, w których znajdowały się zadania interdyscyplinarne łączące wiedzę z języka angielskiego i języka niemieckiego z takimi przedmiotami jak matematyka, biologia, geografia, muzyka, plastyka i język polski. Uczniowie w zespołach rozwiązywali zadania problemowe dotyczące tematyki świątecznej wymagające połączenia i wykorzystania wiedzy z kilku dyscyplin. Niektóre z zadań okazały się bardzo łatwe, a na rozwiązanie innych uczniowie potrzebowali więcej czasu, ale taki rodzaj pracy wszystkim bardzo się spodobał. Zadania interdyscyplinarne kształcą u uczniów takie umiejętności jak samodzielność myślenia, rozwiązywanie problemów, zarządzanie sobą oraz umiejętność współpracy.

            Coraz częstsze wprowadzenie zajęć interdyscyplinarnych dla uczniów naszej szkoły jest wynikiem realizacji przez nas ogólnopolskiego projektu „Szkoła dla Innowatora”, którego jesteśmy ambasadorami.

          • Grudniowy numer gazetki

          • Szkolni dziennikarze przygotowali ostatni w tym roku (ale nie ostatni w tym roku szkolnym) numer miesięcznika "Na marginesie". Młodzież napisała o tym, co ważne i interesujące. Zachęcamy do lektury.

            Link do wydania grudniowego: grudzien_4-195.pdf​​​​​​​
          • Ola wyróżniona z ortografii

          • Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 8a - Aleksandra Buczek otrzymała wyróżnienie w XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla ósmoklasistów zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Dąbrówki pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego. Ola pisała dyktando finałowe wraz z 78 innymi uczniami z 18 szkół powiatu. Wyróżnienie to także duży sukces! Gratulujemy uczennicy i jej polonistce - pani Agnieszce Kożuchowskiej.

          • Koncert Mikołajkowy

          • 9 grudnia klasa 1d miała przyjemność uczestniczyć w 14 Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym organizowanym przez Stowarzyszenie "Dzieciom Radość Ignaców", który odbył się w Miejskiej Szkole Artystycznej. W świątecznej atmosferze, uczniowie mogli wysłuchać koncertu zespołu Sonanto, który przeniósł gości w świat bajek Walta Disneya. Nie zabrakło piosenek z filmów, tj. "Mała Syrenka", "Piękna i Bestia", "Król Lew", a także "Kraina lodu" i "Vaiana". Gościem specjalnym wydarzenia był Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom słodkie upominki.

          • Napisz list. Zmień życie.

          • W dniach 5-7 grudnia 2022 społeczność szkolna wzięła udział w największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka - w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International, czyli międzynarodową organizację pozarządową działającą w imieniu wszystkich, którzy chcą świata wolnego od dyskryminacji. Podpisując listy, upomnieliśmy się o konkretne osoby, których prawa są łamane oraz przekazaliśmy wyrazy wsparcia ich rodzinom. Nasze podpisy (tak jak podpisy milionów ludzi na świecie) mają możliwość zmiany świata na taki, w którym każdy z nas mógłby korzystać ze swoich praw.

          • Podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym"

          • W piątek 16 grudnia reprezentanci naszej szkoły: Gabriela Antonkiewicz i Maciej Kożuchowski udali się wraz z opiekunkami panią Marzeną Grzyb i Eweliną Frankiewicz do Szkoły Podstawowej nr 6 na podsumowanie projektu "Warto być przyzwoitym" zrealizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin profesora Władysława Bartoszewskiego. Na uroczystości pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, Wiceburmistrz Miasta pan Robert Smuga, pani Katarzyna Łaziuk - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz rzecznik prasowy urzędu - pani Alicja Cichoń. Licznie przybyli także dyrektorzy mińskich podstawówek oraz uczniowie, którzy realizowali projekt. Gościem honorowym był syn profesora Bartoszewskiego - pan Władysław Teofil Bartoszewski. Zaproszeni do mińskiej szóstki mogli obejrzeć występy uczniów tamtej szkoły, którzy zaprezentowali scenkę teatralną dotyczącą życia młodych ludzi w sieci. Następnie głos zabrał pan Bartoszewski. W swoim wystąpieniu często wracał myślami do ojca, jego życia i jego wciąż aktualnych maksym życiowych. Młodzież z uwagą chłonęła każde słowo. W kolejnej części każda ze szkół zaprezentowała publiczności, w jaki sposób zrealizowała projekt. O naszych działaniach opowiedzieli Gabrysia i Maciek. Później były wystąpienia innych uczniów, prezentacje, filmy multimedialne, w których młodzi ludzie przedstawiali, czym dla nich jest przyzwoitość w codziennym życiu. Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały tort i pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym człowiekiem, jakim jest pan Władysław Teofil Bartoszewski. 

          • Słodka nagroda za plakat

          • Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim świętowali na słodko zwycięstwo wśród kl. 4-8 w szkolnym projekcie dotyczącym postaci Władysława Bartoszewskiego. W związku z tym, że rok 2022 został ustanowiony Rokiem Władysława Bartoszewskiego uczniowie zapoznali się z działalnością Profesora i wspólnie na lekcji wykonali plakat z hasłem "Warto być przyzwoitym". Szkolna komisja konkursowa wskazała plakat klasy 4c jako najlepszą pracę wśród wszystkich wykonanych przez klasy starsze, uczniowie otrzymali voucher na kwotę 250 zł do zrealizowania w Eklerku. Słodka nagroda nawiązuje do tego, że sam proferor Bartoszewski był miłośnikiem słodyczy. Zarówno Profesor Bartoszewski, jak i wyprawa do Eklerka w zimowej scenerii na pewno na długo zostaną w pamięci czwartoklasistów.

          • Nasi na podium w konkursie fotograficznym

          • W piątek 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Sulejówku odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Ubierz się w książkę". Z przyjemnością informujemy, że Jagoda Perczyńska z kl. 5a zajęła III miejsce, a Gabriel Zgódka z kl. 8b stanął na I miejscu podium. Podczas rozdania nagród zwycięzcy wraz z opiekunami mogli wysłuchać ciekawostek dotyczących fotografii. Gratulujemy sukcesu naszym kreatywnym uczniom i ich wychowaczyniom - paniom Joannie Sternie i Agnieszce Kożuchowskiej - za zainspirowanie Jagody i Garysia do twórczego działania.

          • Teatralny wieczór klasy 4c

          • W czwartek wieczorem grupa uczniów z klasy 4c wraz z wychowawcą - panem Arturem Jankowskim i polonistką - panią Agnieszką Kożuchowską wybrała się do Teatru Syrena na musicalowy hit pt. "Matylda". Widzowie obejrzeli historię dziewczynki kochającej czytać książki i mającej moc zmieniania świata na lepsze. Na scenie można było podziwiać zarówno roztańczonych i rozśpiewanych dorosłych, jak i niezwykle utalentowane dzieci. Widowisko zachwyciło czwartoklasistów. 

          • Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny

          • 9 grudnia 2022r. odbył się w szkole Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny. W konkursie wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas. Zadaniem polegało na wykonaniu dowolną techniką stroika świątecznego. Wszystkie stroiki zostały wykonane bardzo starannie i z dużą pomysłowością. Najwyżej zostały ocenione stroiki następujących klas: I miejsce - klasa 8b, II miejsce - klasa 8a, III miejsce - klasa 4a. Wszystkie stroiki zostały przekazane na kiermasz, który odbył się podczas XXI Koncertu Charytatywnego "Trochę Słońca" w dniu 11.12.2022 r. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

          • Warto być przyzwoitym - plakaty nagrodzone!

          • Z okazji Roku Władysława Bartoszewskiego zrealizowaliśmy w naszej szkole mini projekt społeczny. W każdej klasie odbyła się lekcja, podczas której uczniowie poznali postać i poglądy prof. Bartoszewskiego. Materiały do tych zajęc w postaci prezentacji multimedialnej przygotowała pani Ewelina Frankiewicz. Potem uczniowie dyskutowali, co oznacza postawa przyzwoitości w dzisiejszych czasach i na ten temat przygotowywali plakaty. Wystawę prac możemy cały czas podziwiać na górnym korytarzu. Warto poświęcić przerwę, a może i dwie na dokładne obejrzenie plakatów, bo uczniowie zapisali na nich wiele pięknych prawd. Prace są też dowodem talentów plastycznych wykonanwców. Pewnie dlatego komisja konkursowa wcale nie miała łatwego wyboru. W jej skład weszli przedstawiciele nauczycieli (pani wicedyrektor Urszula Ćwiek), pracowników szkoły (pan Maciej Kłos) oraz uczniów (członkowie samorządu uczniowskiego). Werdykt jest nastepujący:

            • najlepszy plakat wśród klas 1-3 - klasa 2a (wychowawca - pani Magdalena Ostolska)
            • najlepszy plakat wśród klas 4-8 - klasa 4c (wychowawca - pan Artur Jankowski)

            Obie klasy wybiorą się jeszcze w grudniu na wspólne świętowanie sukcesu na słodko - do cukierni Ekler, bo jak już wszyscy wiemy - największą słabością prof. Bartoszewskiego były słodycze. 

            Przedstawieciele samorządu szkolnego opowiedzą o naszym projekcie podczas podsumowania Roku Bartoszewskiego, które odbędzie się 16 grudnia w SP6. Każda szkoła podstawowa w Mińsku zaprezentuje swój projekt, a wypowiedziom uczniów będzie się przysłuchiwał syn prof. W. Bartoszewskiego. Oczywiście relacja z tego spotkania pojawi się na naszej stronie.

            Najważniejszy efekt projektu to fakt, że uczniowie naszej szkoły wiedzą, kim był prof. Władysław Bartoszewski i rozumieją, że WARTO BYĆ PRZYZWOITYM.

          • Mikołajkowa wycieczka z niespodzianką...

          • Z okazji mikołajek klasa 8d wybrała się na wycieczkę z niespodzianką, która polegała na tym, że uczniowie i uczennice nie wiedzieli co? gdzie? jak? będą  zwiedzać. Dzień zaczął się słodko-gorzkimi warsztatami w  Manufakturze  Czekolady  podczas  których uczniowie  sami  wykonywali  tabliczki  czekolady  z  suszonymi  owocami. Pogoda pozwoliła nam spojrzeć na Warszawę z góry, czyli z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki, który  powitał nas świątecznym klimatem. Na koniec mikołajkowego dnia uczniowie i uczennice próbowali swoich  sił podczas akrobacji czy gry w koszykówkę na trampolinach oraz przemierzali różne wysokości na parku  linowym. To był dzień pełen niezapomnianych smaków i wrażeń. 

          • Koncertowaliśmy 21. raz!

          • W minioną niedzielę w naszej szkole było jedno z najważniejszych wydarzeń w ciągu całego roku szkolnego, czyli XXI Koncert Charytatywny „Trochę słońca”. Głównym celem koncertowania jest zebranie środków, które przeznaczane są na rzecz potrzebujących uczniów, ale równie ważne jest to, że wspólne przedsięwzięcie jednoczy całą społeczność szkoły – uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów.

            W tym roku motywem głównym był czarno-biały świat. Dzieci z zerówek zatańczyły na scenie do piosenki o zebrze, pierwszoklasiści przygotowali występ do utworu M. Jacksona „Black and white”, trzecioklasistki zaś tańczyły z białymi oświetlonymi parasolkami. Biel i czerń była obecna też w scenkach teatralnych przygotowanych przez ósmoklasistów i przez absolwentów szkoły. Oglądaliśmy przedstawienia z figurami szachowymi, przenieśliśmy się na plażę, gdzie rodzina spędzała urlop, ale ich rzeczywistość różniła się od wizji wykreowanej na zdjęciu wstawionym w mediach społecznościowych. W kolejnej odsłonie teatralnej poruszony był temat nienawiści, śmierci i miłości. Świat samotności i potrzebę akceptacji pokazali bez słów kolejni uczniowie przebrani za kwiaty. Czarno-białą część koncertu zakończyły występy taneczne rodziców. Tatusiowie wykonali oryginalny taniec do piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”, a mamy rewelacyjnie zatańczyły do utworu „Chłopaki nie płaczą”.

            Druga część koncertu była za to kolorowa. Zaczęła się od piosenki „Chodź, pomaluj mój świat”, później był energetyczny występ trzecioklasistów z hasłem „kolor wygrywa”. Swój taniec przygotowali też nauczyciele – w tym roku królowała zumba.

            Coroczne koncertowanie to także występy chóru i solistów. W tym roku usłyszeliśmy piosenkę – życzenie „Jeszcze będzie pięknie”, hit „Niech żyje bal”, był również solowy występ pana dyrektora „Piosenka na koniec mojego wieku”. Pojawiły się też pełne radości i nadziei piosenki – „Góry do góry” oraz „Chwytaj dzień”. Jak co roku finałowym utworem był wspólnie przez wszystkich odśpiewany hymn naszego koncertu. Występom na scenie towarzyszył kiermasz prac świątecznych oraz cukierenka, w której można było zakupić ciasta, ciasteczka i babeczki.

            Na koniec z radością i wdzięcznością chcemy poinformować, że zebraliśmy w tym roku imponującą kwotę 13 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie koncertu. Takich osób było mnóstwo, nie sposób ich wszystkich wymienić! Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do reżyserki całego projektu – pani Izabeli Saganowskiej. Koncertowanie jest wartością, która jednoczy nas wszystkich wokół idei dobra, bo ono zawsze wraca i zawsze zwycięża!

          • Mikołajkowa wycieczka 8c

          • 6 grudnia uczniowie klasy 8c wybrali się ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Nowak i współwychowawczynią panią Izabelą Saganowską do Warszawy, by spędzić razem dzień i dobrze się bawić. Pierwszym przystankiem było Muzeum Geologiczne. Nie tylko oglądali wystawę w pięknym muzealnym wnętrzu, ale i rozwiązywali krzyżówkę, szukając odpowiedzi wśród eksponatów. Okazało się, że Mikołaj zawitał tego dnia także do muzeum i za każdą poprawnie rozwiązaną krzyżówkę uczniowie dostali prezenty. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na przyjemny wysiłek fizyczny w parku trampolin. Potem był przystanek na jedzenie przed ostatnim punktem wycieczki, czyli wizytą w escape roomie. Trzy grupy dzielnie rozwiązywały łamigłówki i zagadki. Dziewczyny znalazły złoto nazistów i rozwiązały zagadkę morderstwa w pracowni malarskiej, a chłopcy przeniesli się w czasy powstania warszawskiego. Wróciliśmy prosto na... zebranie z rodzicami. To był bardzo udany wyjazd. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

          • Szkolna choinka na Starym Rynku

          • W tym roku Mińsk Mazowiecki odwiedził Mikołaj z Rovaniemi. Z tej okazji wszystkie mińskie szkoły podstawowe pięknie udekorowały choinki ustawione na Starym Rynku. Wśród wystrojonych świątecznych drzewek znajdziecie też i naszą choineczkę. Poznacie ją z pewnością po styropianowych białych trójkach zwisających ze świerkowych gałązek. Nasza choinka jest eko, bo ozdoby wykonaliśmy z szyszek, orzechów, słomy i drewna. Konieczie wybierzcie się na Stary Rynek, żeby obejrzeć naszą świąteczną trójkową piękność.

          • Mikołajkowy wieczór rodziców i dzieci

          • Dnia 6 grudnia odbył się  wyjątkowy i pełen niespodzianek, mikołajkowy  wieczór rodziców i dzieci z klasy IIIb. Uczniowie z pomocą wychowawczyni, w tajemnicy przed rodzicami, przygotowali  zimowo- świąteczny występ muzyczny oraz zabawę, w której dorośli przypomnieli sobie czasy swojego dzieciństwa, a nawet zaśpiewali piosenkę.

            Rodzice zaskoczyli swoje pociechy  warsztatami plastycznymi. Wspólnie z dziećmi wykonali piękne bombki, aniołki oraz choinkę pełną życzeń.

            Powstałe ozdoby zostały przekazane na szczytny cel jakim jest Koncert Charytatywny „Trochę słońca”.  

            Spotkanie  przyniosło wszystkim mnóstwo radości. Jak stwierdziły dzieci- „niespodzianki i zebrania z rodzicami są super".

          • Mikołajki pachnące lawendą

          • Z okazji Mikołajek, klasy 1b i 1d wybrały się na wycieczkę do Lawendowej Siwianki. Powitani zapachem lawendy i palącego się drewna w kominku, uczniowie rozpoczęli dzień od rozmów na temat bożonarodzeniowych tradycji, którą jest z pewnością zdobienie pierniczków. Po posileniu się korzennymi ciasteczkami przyszedł czas na pracę plastyczną. Pierwszoklasiści z uwagą słuchali instrukcji do wykonania bałwanka ze skarpety, ryżu, waty i ziarenek zasuszonej lawendy. Zadanie wykonali perfekcyjnie. Kolejną atrakcją było wystawienie ekspresowych jasełek, w których każdy grał ważną rolę. Zdejmując stroje aktorów, dzieci już zastanawiały się jakim prezentem mogłyby obdarować zapracowanego św. Mikołaja. Uczniowie wykonali rysunki przedstawiające podarunki, zaadresowali i wrzucili do magicznej skrzynki na listy. Zwieńczeniem wycieczki było spotkanie ze Świętym Mikołajem, kolędowanie i wspólne zdjęcia.

          • Zapraszamy po TROCHĘ SŁOŃCA

          • Serdecznie zapraszamy na XXI Koncert Charytatywny „Trochę słońca”, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 17.00 w szkolnej hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Budowlanej 2.

            Zaproponujemy naszym gościom pokazy taneczne, muzyczne i teatralne. Na scenie wystąpią uczniowie, absolwenci, rodzice i pracownicy szkoły. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu będzie biało-czarny świat, a właściwie pytanie, czy chcemy w takim świecie żyć?

            Koncertowi towarzyszyć będzie kiermasz świątecznych prac artystycznych wykonanych przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

            Dochód z koncertu – jak zawsze – zostanie spożytkowany na pomoc potrzebującym wsparcia uczniom „papieskiej trójki”. 

            Serdecznie zapraszamy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2
        05-300 Mińsk Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych