• Piknik z książką

     • W związku z tym, że w kwietniu swoje święto mają książki, postanowiliśmy wziąć udział w ogólnopolskim projekcie "Piknik z książką". 23 kwietnia obchodzony był Dzień Książki i Praw Autorskich. W ostatnim tygodniu tego miesiąca wielu uczniów wraz ze swoimi nauczycielami skorzystało z propozycji wyjścia z klas lekcyjnych na zewnątrz i czytania na świeżym powietrzu. Niektóre klasy skorzystały z placu zabaw, inne poszły do parku, na plac przy fonatnnie czy na taras Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim tym wyjściom towarzyszyły książki - główne bohaterki pikników. Uczniowie wybierali swoje ulubione teksty, opowiadali sobie nawzajem o książkach, zachęcali też innych do czytania. Przy okazji pikników pojawiał się temat korzyści płynących z czytania. Uczniowie rozmawiali też o prawach autorskich i czytelnictwie. Mimo że pogoda nie każdego dnia sprzyjała wyjściom na zewnątrz, udało nam się skupić uwagę uczniów na książkach i na czytaniu. To właśnie było najważniejsze w tegorocznych obchodach Dnia Książki w naszej szkole.

     • Zebranie Rady Rodziców

     • Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Monika Lubańska zaprasza przedstawicieli każdej klasy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 5 maja (czwartek) o godz. 17.30 w szkolnej stołówce. Porządek obrad - w załączniku poniżej:

      porzadek_obrad(2).pdf

     • Stowarzyszenie Umarłych Poetów - zachwyciło!

     • Tuż przed weekendem majowym uczniowie kl. 8c i 8e pod opieką swoich polonistek - pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Izabeli Saganowskiej wybrali się do warszawskiego OCH-TEATRU na spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Sztuka, podobie jak film i książka pod tym samym tytułem, opowiada historię wyjątkowego nauczyciela, który próbuje chłopców w elitarnej szkole nauczyć samodzielności myślenia. W rolę prof. Keatinga po mistrzowsku wcielił się Wojciech Malajkat. Ósmoklasiści wyszli z teatru oczarowani przedstawieniem. Podobała się im nie tylko gra aktorów, ale i ciekawe, nowoczesne rozwiązania sceniczne, niebanalna muzyka, stroje czy operowanie światłem. Sama historia bawiła i wzruszała. Polecamy obejrzenie tego przedstawienia także innym klasom starszym.

     • Kwietniowy numer "Na marginesie"

     • Uczniowie z koła dziennikarskiego pracowali nad kolejnym wydaniem szkolnego miesięcznika. Dziennikarze oddają do rąk czytelników 28 stron tekstów poruszających tematy ważne dla społeczności szkolnej. Zachęcamy do lektury.

      Link do gazetki kwietniowej: kwiecien_8_-_187.pdf​​​​​​​

     • Sukcesy pływaków

     • 21 kwietnia w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Miedzypowiatowe Zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie i tym razem stanęli na podium. Wyniki najlepszych pływaków, reprezentatnów SP3: Ania Szylberg - 3. miejsce styl grzbietowy, 3. miejsce styl klasyczny, 3. miejsce styl dowolny; Jakub Ulicki - 2. miejsce styl grzbietowy. Sztafeta Chłopców 6x25 zajęła 3. miejsce! W sztafecie płynęli: Jakub Ulicki, Łukasz Królak, Sebastian Komoda, Jakub Parol, Kacper Tomasiuk, Łukasz Królak, Grzegorz Krzewski. Gratulujemy i uczniom, i ich opiekunom - pani Aldonie Szewczyk i panu Markowi Kudelskiemu.

     • Nasi recytatorzy - najlepsi!

     • 22 kwietnia w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej odbył się konkurs poezji patriotycznej "Amemus Patriam!". Uczniowie SP3 wystartowali w kategorii wiekowej: grupy przedszkolne oraz uczniowie klas 0-III. Każdy uczestnik konkursu przygotował recytację wierszy o tematyce patriotycznej. Można było wysłuchać wierszy wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, K.I.Gałczyńskiego,  C.K. Norwida, W. Bełzy, A. Słonimskiego, W. Chotomskiej, Z.M. Miszczaka, M Sulima. Nasi uczniowie świetnie się spisali - I miejsce ex aequo zajęli: Jan Rosołek i Miłosz Gańko z kl. 1a, III miejsce jury przyznało Stanisławowi Wilkowi z kl. 1a, a wyróżnienia otrzymały Zuzanna Zarzycka z kl. 1b i Julia Suchomska z kl. 1a. Serdecznie gratulujemy!

     • KOROWÓD HISTORYCZNY

     • W imieniu pana burmistrza Marcina Jakubowskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Korowodzie Historycznym, kóry odbędzie się 28 maja (sobota) i będzie podsumowaniem obchodów 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Nasza szkoła będzie prezentować XVII wiek z historii Mińska Mazowieckiego. Szkolną koordynatorką tego przedsięzwięcia jest pani Agnieszka Nowak.

      Zachęcamy do zapznania się z listem pana burmistrza:  Pismo_korowod.pdf

     • Dzień Książki

     • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W naszej szkole będziemy to święto celebrować przez cały tydzień. Od 25 do 29 kwietnia każda klasa zorganizuje PIKNIK z KSIĄŻKĄ. Będziemy wychodzić na świeże powietrze i delektować się czytaniem wśród wiosennej przyrody.

      20 kwietnia klasa 8c przygotowała spotkanie z okazji Dnia Książki dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 2d. Na trzy dni przed Światowym Dniem Książki do sali nr 5 wkroczyły postacie z bajek, czyli uczniowie kl. 8c przebrani za księżniczki, wróżki, zwierzątka, postacie z bajek i kreskówek. Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych kilka aktywności związanych z książkami. Najpierw było wspólne tworzenie mapy myśli związanej z pytaniem – po co nam czytanie książek? Potem w grupach dzieci i młodzi przewodnicy wymyślali wspólnie, do czego poza czytaniem mogą służyć książki. Po tej kreatywnej zabawie przyszedł czas na aktywność ruchową. Maluchy musiały pokonać slalom pomiędzy postaciami z bajek, ale z książką na głowie. Potem zebrani w krąg wysłuchaliśmy wspólnie opowiadania, a po nim starsi zadawali pytania dotyczące jego treści, a młodsi odpowiadali i wygrywali cukierki za poprawne odpowiedzi.  Na zakończenie były drobne wiosenne upominki dla młodszych uczestników spotkania i ogłoszenie konkursu na ilustracje do przeczytanego opowiadania. To była wspaniała okazja do spotkania młodszych i starszych uczniów i rozmowy o KSIĄŻKACH.

     • Akcja Żonkile 2022

     • Tegoroczna akcja Żonkile odbyła się w czasie, gdy na naszym kontynencie ponownie giną ludzie. Znów mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Tematem przewodnim akcji Żonkile 2022 była miłość. Jeden z przywódców powstania, Marek Edelman, pytał „dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość"? Podczas tej edycji akcji Żonkile, w mijającym tygodniu, zastanawialiśmy się z uczniami nad obliczem miłości rodzicielskiej oraz miłości do przyjaciół. A wszystko to dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez Muzeum Polin.

      Uczniowie klas 1-3 wysłuchali opowiadania Pawła Beręsowicza „Strasznie, strasznie”, by przyjrzeć się niezwykłej historii relacji ojca i syna dotykającej tematu wojny. Uczniowie klas 4–8 na podstawie opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele” przypomnieli sobie znaną od lat prawdę, „że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Po raz kolejny, 20-23 kwietnia, upamiętniliśmy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Papierowe żonkile, które złożyliśmy z papieru, są symbolem szacunku, nadziei oraz tego, że łączy nas pamięć o bojowniczkach i bojownikach powstania. A pamięć o przeszłości jest jedną z wartości, która jednoczy i wzmacnia wspólnotę.

     • Święto Ziemi

     • Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Tego dnia klasa 1c wzięła udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, która ma na celu szerzenie idei patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności wśród coraz większych grup odbiorców. Projekt promuje nawyki codziennego dbania o naszą Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko. Dlatego z okazji Święta Ziemi nasze pierwszaki pokazały, jak należy zadbać o pobliski park i zachęcały do akcji przechodniów, a przy tym świetnie się bawiły!

     • Skrzaty nagrodzone

     • Tuż przed przerwą świąteczną udało Nam się zebrać i nagrodzić wszystkich laureatów konkursu organizowanego z okazji Dnia Św. Patryka. Konkurs rozstrzygnęliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 i 4 -8. Do organizatorów konkursu napłynęło wiele prac przedstawiających głowy skrzata, który zgodnie z irlandzką legendą schował skarb na końcu tęczy.

      Pierwsze miejsce w młodszej kategorii wiekowej otrzymała uczennica kl. 1b - Hania Gnyp. Zaś w starszych klasach uznaliśmy, że zdecydowanie wyróżniała się praca Adama Lazarowicza z klasy 5a. Z uwagi na fakt, iż uczniowie klas młodszych wykonali bardzo dużo ciekawych prac i trudno było nam nagrodzić tylko jedną osobę, to przyznaliśmy jeszcze dwa wyróżnienia dla Dominiki Kslbary z kl. 1a oraz Dawida Banaszka z klasy 3a. Zwycięzcom gratulujemy!

      Nauczyciele języka angielskiego - pani Monika Gromulska i pan Artur Jankowski

     • Przedświątecznie w 1a

     • Przedświąteczny czas dla klasy 1a był pełen wrażeń! W trakcie dekorowania wielkanocnych ciasteczek do drzwi pierwszaków zapukał niespodziewany gość - zajączek wielkanocny. Dzieci przeczytały list, w którym zajączek opisał historię zagubienia świątecznych prezentów oraz zagadki, które po rozwiązaniu wskazały miejsce ukrycia słodkości. Wspólnymi siłami udało się rozwiązać wszystkie zagadki oraz odnaleźć zagubione skarby w pobliskim parku. Ten dzień był pełen emocji, który zwieńczony został sesją zdjęciową z wielkanocnym zajączkiem. 

     • Radosnej Wielkanocy!

     • Wszystkim uczniom, absolwentom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły życzymy RADOSNEJ WIELKANOCY! Niech te Święta będą dla nas wszystkich czasem wytchnienia od zabieganej codzienności, spędźmy je w gronie życzliwych osób. Niech się rodzi Nadzieja!

     • Świąteczne warsztaty w kl. 1d i 2b

     • 13 kwietnia 2022 roku odbyły się warsztaty świąteczne w klasach ID oraz IIB. Warsztaty z dekorowania babeczek przeprowadziła mama naszych uczennic, pani Aneta Wójcik. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dekorowały pyszne babeczki kolorowymi pisakami lukrowymi i ozdabiały dodatkowymi słodkimi elementami np. motylkami z białej czekolady oraz posypką. Następnie gotowe babeczki bardzo ładnie zapakowaliśmy. Pani Aneta upiekła również smakowitą babkę. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci z wielkim apetytem poczęstowały się ciastem i pozowały do zdjęć z wielkim zajączkiem. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie takiej wspaniałej niespodzianki przed Świętami Wielkanocnymi 😊.

     • Poszukiwanie wielkanocnego zajączka

     • W minioną środę zerówczaki otrzymały list od wielkanocnego zajączka, który zaprosił ich do świątecznej zabawy. Celem było odnalezienie przygotowanej przez niego niespodzianki, ale aby to zrobić, dzieci musiały wykonać najpierw kilka zadań. Zerówczaki bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek dotyczących tradycji wielkanocnych, rozwiązywały zadania matematyczne, wykonały pisankę z dostępnych klocków i baranka z popcornu. Nagrodą dla dzieci były czekoladowe wielkanocne jajeczka, które zostawił dla nich zajączek. Dzieci zgodnie przyznały, że był to bardzo przyjemny dzień. 

     • Marcowe imprezy przyrodnicze - podsumowanie

     • Od 14 do 21 marca w naszej szkole uczniowie zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi.

      Odbywały się konkursy z przedmiotów przyrodniczych, czyli: przyrody, fizyki, chemii, biologii i geografii. Odbywały się konkursy przyrodnicze przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas V, VII i VIII. W zaciętej rywalizacji klasowej na Najlepszą Klasę Przyrodomaniaków, podczas której uczniowie przez godzinę zmagali się z zadaniami przyrodniczymi, zwyciężyły klasy: A, 7C i 8C.

      Uczniowie klas IV, V, VII i VIII rywalizowali między sobą o tytuł „Mistrza Wiedzy Przyrodniczej”. Tytuł Mistrza Wiedzy Przyrodniczej zdobyli:

      w klasach IV: I m – Wiktor Legat 4B, Krzysztof Kowalczyk 4C, Alicja Pskiet 4A; II m – Wiktoria Świeczak 4A; III m – Piotr Grajda 4C, Lena Barć 4B

      w klasach V: I m – Joanna Krupa 5a, II m – Damian Bączek 5a, III m – Daria Knap 5b, Jakub Bożym 5a

      w klasach VII: I m – Anna Baran 7A, II m – Zuzanna Bała 7B , Mateusz Jedliński 7B, Patrycja Maciejewska 7B

      w klasach VIII: I m – Karol Krasnodębski  8e, II m – Natalia Markiewicz 8c, III m – Anna Szylberg   8a

      Podczas dni przyrodniczych uczniowie wykonali pomoce dydaktyczne w ramach konkursu na „Najciekawszą Pomoc Dydaktyczną z Przedmiotów Przyrodniczych”. W kategorii Najciekawsze Pomoce Dydaktyczne laureatami zostali:

      pomoc z geografii: I m – Adam Lazarowicz 5A, Sebastian Korga 8b, I m – Damian Bączek 5A, Joanna Luba 7B, III m – Julia Malinowska 8C, Amelia Gałązka 7c, Julia Szczepańska i Zofia Szymańska 8C

      pomoc z biologii: I m – Adam  Lazarowicz 5A, Julia Malinowska 8c, II m – Patryk Rytel 5B, Sebastian Korga 8b, III m – Damian Bączek 5A, Amelia Gałązka 7c

      pomoc z fizyki: I m – Sebastian Korga  8b, II m – Martyna Kozłowska  8e  i  Wiktoria Miller  8d, III m –  Weronika Kruk 8c i  Michalina Gąsior  8c

      pomoc z chemii: I m – Amelia Gałązka  7c, II m – Sebastian Korga  8b, III m – Julia Kościesza 7d

      Podczas dwóch dni uczniowie na górnym korytarzu zmagali się z rozwiązywaniem przyrodniczych rebusów. W codziennej rywalizacji brali udział przedstawiciele poszczególnych klas. Przyrodomaniakowa Rebusomania przeznaczona była dla uczniów klas IV, VII i VIII. Zwycięzcy rebusomani to: klasa IVB, VIIA i VIII D.

      Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Stop wypalaniu traw!”. Wyniki konkursu: I m – Julia Malinowska  8c  i Zofia Wojtkowska  4, II m – Diana Kulhawik 4b, III m – Anna Baran 7a  i  Liwia Bęgowska  5a.

      Ponadto odbył się konkurs fotograficzny Zjawiska Fizyczne w Przyrodzie. Laureatami zostali: I m – Gabriela Czapska  4a, II m – Patryk Rytel 5b  i Diana Kulhawik 4b, III m – Antonina Ruta 7c,  Zofia Wojtkowska  4a  i  Julia Malinowska  8c.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach Przyrodomaniaków, w trakcie których na pewno nie zabraknie nowych zadań, konkursów i ciekawych imprez.

     • Historyczny sukces koszykarzy!

     • Reprezentacja chłopców osiągnęła niesamowity sukces i wygrała zawody regionalne w koszykówce chłopców, awansując tym samym na Mistrzostwa Mazowsza! Sukces smakuje tym bardziej, że jest to pierwsze w historii naszej szkoły zwycięstwo w sportach zespołowych na tytm poziomie zawodów. Chłopcy pokonali takie zespoły jak: SP 4 Siedlce, SP 2 Sokołów Podlaski, SP Iganie, SP Miedzna. 

      Wystąpiliśmy w składzie: Marcel Mikucewicz, Miłosz Oltarzewski, Jeremi Jaworski, Piotr Smoliński, Maciej Kożuchowski, Konrad Chorążewicz, Szymon Krzyżanowski, Mikołaj Rola, Kornel Więckowski, Jakub Dubowik, Wiktor Legat, Bartosz Kotowski,Jan Gągol.

      Gratulujemy chłopakom i ich trenerowi, panu Marcinowi Sokołowskiemu. 

     • Poetycki sukces Julii

     • Z radością informujemy, że uczennica kl. 8c - Julia Malinowska zajęła II miejsce w konkursie poetyckim pod hasłem "Moje Miasto Mińsk Mazowiecki". Konkurs organizowała Miejska Rada Seniorów oraz Muzeum Ziemi MIńskiej pod honorowym patronatem pana Marcina Jakubowskiego - burmistrza miasta. Julia nagrode odebrała wczoraj - 11 kwietnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta. GRATULUJEMY młodej poetce!

      Oto nagrodzony wiersz - Julia_Malinowska_8c.MOJE MIASTO.pdf


    • Like dla poprawnej polszczyzny
     • Like dla poprawnej polszczyzny

     • Kolejne wspólne działanie  w ramach szkolnej aktywności w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Like dla poprawnej polszczyzny" to akcja: W naszym domu dbamy o poprawną polszczyznę. Polega ono na przygotowaniu plakatów, banerów, napisów itp. propagujących kampanię. Tym razem proponujemy zabawę z poprawnym użyciem związków frazeologicznych oraz poprawnych form wyrazów takich jak: sweter, włączać, poszedłem, wziąć, itp. Następnie zachęcamy do wywieszenia ich w oknach, na balkonach oraz ogrodzeniach przydomowych w widocznym miejscu. Zdjęcia wywieszonych plakatów / banerów / napisów prosimy przesyłać na adres: joanna.sterna@sp3mm.pl do 29 kwietnia. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
   • (+48) 25 758 95 47
   • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych