• Kreatywni uczniowie

            Ósmoklasiści zmagają się w lekturą "Pan Tadeusz" napisaną przez Adama Mickiewicza. Jednym z zadań klasy 8e było nauczenie się na pamięć Inwokacji i przygotowanie pięknej recytacji tego fragmentu roczynającego poemat. Wyznaczony termin okazał się za krótki, więc uczniowie w bardzo oryginalnej (i zaskakującej, i niespodziewanej) formie poprosili swoją polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską - o przełożenie terminu recytacji. Poniżej można zapoznać się z poetycką prośbą. Swój cel uczniowie osiągnęli od razu. Prawdopodobnie inne klasy też będą w takiej sytuacji - można się inspirować. Autorką tekstu jest Martyna Kozłowska z 8e.

          • XIII Igrzyska Integracyjne

            Dnia 21.10.21 odbyły się Igrzyska Integracyjne zorganizowane już po raz trzynasty przez zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie specjalne w naszej szkole we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zmaganiach sportowych brali udział zaproszeni uczniowie z klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4 i nr 6 w Mińsku Mazowieckim, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz klasy 2c i 2d z naszej szkoły. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w Igrzyskach. Był to dzień pełen radości oraz uczenia się otwartości, współpracy i akceptacji. W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście: z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pani Katarzyna Łaziuk i pani Bożena Macheta, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim pani Edyta Ludwiniak oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulejówku pani Iwona Re

          • Warszawska przygoda 8d i 8e

            Dnia 20 października 2021r.uczniowie klasy 8d i 8e wraz z opiekunkami - p. A. Rycharską, p. R. Jasińską i p. K. Duczek odwiedzili Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie i wzięli aktywny udział w lekcji poświęconej epopei narodowej pt. „PAN TADEUSZ”. Młodzież, po omówionej już lekturze, miała niecodzienną okazję wykazać się wiedzą i zdobytymi wiadomościami nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale również historii. Ciekawe eksponaty, obrazy i opowieści pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć tematykę omawianej lektury. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Iluzji na warszawskiej Starówce. To interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Rozbudza wyobraźnię, inspiruje, jednocześnie zachęcając do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni czy ulubionym tunelu vortex, w Świecie Il

          • Oktawia Gorzeńska szkoliła nauczycieli

            19 października nauczyciele z naszej szkoły mieli przyjmeność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Oktawię Gorzeńską. Nasz gość to znana w całej Polsce edukatorka, ekspertka zmiany, innowacyjności i przywództwa. Kierowała gimnazjum w Gdyni, które otrzymało tytuł "Szkoły z mocą zmieniania świata". Tworzyła od podstaw 17 LO w Gdyni i ZSO 8 w Gdyni - pierwszą w Europie Centralnej Flagową Szkołę Microsoft. Jest współinicjatorką ruchu #wiosnaedukacji, Projektu Społecznego Nauczycieli lekcjewsieci.pl oraz platformy EduLab. Poza tym zasiada w radzie programowej projektu "Szkoła dla innowatora". Do nas przyjechała z warsztatami na temat angażującego ucznia warsztatu pracy nauczyciela. Było bardzo intensywnie, twórczo i inspirująco. Takie spotkania pokazują, że tworzymy silną i kreatywną ekipę, wciąż się rozwijamy i uczymy czegoś nowego, a także potrafimy czerpać od siebie wzajem

          • Integracja 7d na sportowo

            W poniedziałek 18.10 uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią Katarzyną Kozłowską-Wyszogrodzką oraz nauczycielem wychowania fizycznego Marcinem Sokołowskim wybrali się na sportową integrację. Uczniowie i uczennice mieli szansę poprowadzić quada pod czujnym okiem instruktora, sprawdzić swoją siłę na ściance wspinaczkowej, zmierzyć się z wysokością i prędkością podczas zjazdu na tyrolce oraz poćwiczyć celność strzelając z łuku. Wszyscy wykazali bardzo duże zaangażowanie i zainteresowanie. Dodatkową atrakcją była niepisana rywalizacja grupy dziewcząt z grupą chłopców.

          • Słodkie obchody Dnia Patrona

            18 października odbyły się szkolne obchody Dnia Patrona szkoły przygotowane przez klasę 7c. Od rana uczniowie ubrani na galowo mogli oglądać na górnym korytarzu prezentację multimedialną o papieżu Polaku oraz podziwiać piękną żółto-białą dekorację. W jej centrum znajdował się wyeksponowany obraz świętego Jana Pawła II. Głównym punktem obchodów był quiz o Patronie, w którym można było wygrać papieską kremówkę. Na długich przerwach chętni uczniowie ustawiali się przy stanowisku uczniów z klasy 7c, by odpowiedzieć na pytanie i zdobyć słodkość kojarzoną z rodzinnym miastem Patrona naszej szkoły. W quizie brali udział zarówno starsi uczniowie, dzieci z kl. 0-3, ale także dorośli. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły także wykazali się znajomością dziejów naszego Patrona i mogli cieszyć się odrobiną słodyczy w wadowickim wydaniu. (tekst – pani Agnieszka Nowak)

          • Przed nami obchody DNIA PATRONA

            W poniedziałek 18 października będziemy świętowali Dzień Patrona naszej szkoły. Żeby podkreślić ważność tego dnia dla szkolnej społeczności, wszyscy ubierzemy się na galowo. Klasa 7c wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Nowak przygotowuje dla uczniów niespodziankę – ale taką, do której trzeba się przygotować… Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o Patronie (oddzielny plik dla uczniów młodszych i oddzielny dla uczniów kl. 4-8, nauczycieli i pracowników szkoły). O Janie Pawle II warto wiedzieć jak najwięcej, a 18 października na pewno będzie okazja do pochwalenia się wiedzą.

        • Przed nami obchody DNIA PATRONA
          • Pokaz samobrony w 1d

            Dnia 8 października 2021 roku uczniowie z klasy I D uczestniczyli w pokazie samoobrony. Dzieci poznały podstawowe chwyty obronne oraz dowiedziały się, w jaki sposób należy właściwie reagować w sytuacji zagrożenia. Uczniowie wykazali się dużą zwinnością i zaangażowaniem. Podczas pokazu uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci, które bawiły się znakomicie. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zorganizowanie wspaniałej niespodzianki dla naszych najmłodszych.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            15 października świętowali i nauczyciele, i uczniowie.

            W piątek 15 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie kl. 8d i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla swoich nauczycieli kilka sympatycznych niespodzianek. Górny korytarz został ozdobiny - pojawiły się życzenia, uczniowie przygotowali też słodki poczęstunek dla swoich belfrów, każdy nauczyciel otrzymał życzenia w postaci krzyżówki zaprojektowanej przez młodzież. Dziękujemy!

          • "Like dla poprawnej polszczyzny"

            W ramach szkolnej aktywności w Ogólnopolskiej Kampanii ”Like dla poprawnej polszczyzny” uczniowie wykonywali plakaty promujące akcję. Spośród wszystkich prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców. Najlepsze plakaty wykonali: Nikola Subocz, Karmen Kurowska, Julia Szczepańska, Martyna Kucińska, Sebastian Korga, Piotr Smoliński, Zuzanna Otrębska, Łucja Czyżewska, Helena Kulma, Weronika Kruk, Karol Krasnodębski. Plakaty wykonane przez tych uczniów będą reprezentowały naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do działań w ramach całorocznego projektu skupiającego się na poprawności polonistycznej.

          • PODAJ ŁAPĘ - pomagamy mińskim bezdomniakom

            Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki organizowanej przez nasze szkolne koło wolontariatu i samorząd uczniowski - Podaj łapę! Tym razem pomagamy mińskim bezdomniakom: kociakom i psiakom. Zachęcamy do udziału, zbieramy karmę, obroże, smycze i miski. Niezbędne rzeczy dostarczamy do gabinetu pedagoga lub sali nr 9. Akcja trwa przez cały październik. Uczniowie, liczymy na Was!

          • 7d z wizytą w MBP

            Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią wybrali się 07.10 na zwiedzanie wystawy "Projekt 600 - impresje malarskie" zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Mińskiej. Uczniowie mieli możliwość podziwiać prace mińskich artystów stworzone na urodziny miasta.

            Dzięki uprzejmości pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej mieliśmy również możliwość zapoznać się ze zbiorami bibliotecznymi i poznać zasady korzystania z wypożyczalni czy czytelni oferujących materiały dla młodzieży.

        • Zachęcamy do głosowania na obywatelskie projekty
          • Zachęcamy do głosowania na obywatelskie projekty

            Zaqchęcamy do głosowania na projekt nr 1 zgłoszony w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Projekt zakłada wybudowanie szatni z prawdziwego zdarzenia z węzłem sanitarnym przy boisku przy Budowalnej (po sąsiedzku z naszą szkołą). Realizacja tego projektu z pewnością poprawi jakość i komfort zawodników i amatorów sportu. Głosować można jeszcze do 17 października na stronie:

          • Uczniowie (młodsi i starsi) na pokazie sów

            W dniach 7, 8 i 11 października uczniowie niektórych klas z naszej szkoły (1a, 1d, 3c i 7b) oraz zerówkowicze wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody – był to pokaz sów. W sali teatralnej zagościły 4 gatunki tych ptasich drapieżników – puchacz afrykański, puchacz zwyczajny, uszatka i pućka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak sowy widzą, czym różnią się oczy u poszczególnych gatunków sów, dlaczego te ptaki mają zakrzywione dzioby, gdzie znajduje się nos oraz uszy. Wyjaśnione zostało też to, dlaczego sowy mogą obracać głowę o 270 stopni. Wszyscy dowiedzieli się także, co sowy jedzą, kiedy mają okres lęgowy i czym charakteryzują się ich skrzydła. Dodatkowo każdy uczestnik spotkania mógł sowę pogłaskać, a nawet (po założeniu skórzanej rękawicy ochronnej) potrzymać jedną z sów. Spotkanie wywołało mnóstwo emocji. Było to zdecydowanie niecodzienne doświadczenie, zwłaszcza że w

          • Komiksowe dzieła czwartoklasistów

            Uczniowie klas IVa i IVb po omówieniu na lekcjach języka polskiego lektury “Kajko i Kokosz. Szkoła latania” wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności językowe, aby wykonać własne projekty komiksów opowiadających o bohaterach: Kajku i Kokoszu. Dzieci wybierały temat swojego komiksu, same wymyślały teksty, rysowały, wypełniały komiksowe chmurki. Poniżej znajdują się zdjęcia gotowych komiksów. Gratulujemy uczniom i ich nauczycielce pracowitości i pomysłowości!

          • 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego

            Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. W tym roku hasło przewodnie brzmi “Zdrowie psychiczne w nierównym świecie“. Według WHO zaburzenia psychiczne stają się jednym z głównych problemów zdrowotnych, powodujących niesprawność życiową ludzi. Wzrost ryzyka zachorowań jest nierozerwalnie związany z rozwojem cywilizacyjnym, dynamicznym tempem życia, przewlekłym stresem i długotrwałym brakiem wypoczynku. Każdy z nas ma prawo do tego, aby odczuwać kryzys, nie radzić sobie z problemem, jednak to co najważniejsze to wiedza jak, kiedy i gdzie szukać pomocy, aby nie rozwinęło się u nas poważne zaburzenie psychiczne lub choroba. Dlatego jeżeli przez dłużej niż dwa tygodnie towarzyszy Ci poczucie smutku i cierpienia, nie potrafisz sam poradzić sobie ze swoimi odczuciami lub ograniczasz swoje działania ze względu na strach i lęk, b

        • 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego
          • Spotkanie inauguracyjne Międzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej

            W piątek 8 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, warsztatowe spotkanie inaugurujące pracę Międzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej. Miejscem spotkania było centrum młodzieżowe -Międzyczas, mieszczące się w Pałacu Dernałowiczów. Na miejscu pojawili się uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych. Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli Zarządu Samorządu Uczniowskiego z naszej trójki! Podczas spotkania poruszono wiele kwestii dotyczących planów i projektów na najbliższe wspólne działania samorządów uczniowskich w Mińsku. Przed nami więc sporo wyzwań i pomysłów do realizacji. Miejcie oczy szeroko otwarte, będzie się działo!

          • Pewnego razu w GOSPODARSTWIE NA KOŃCU WSI

            W piękny słoneczny piątek klasy 1a,1b,1c odwiedziły ‘Gospodarstwo na KOŃcu wsi”. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła – malowały na szkle. Obejrzały zwierzęta gospodarskie oraz dowiedziały się, jak o nie dbać. Poznały pana pszczelarza, który opowiedział o tym, jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły. Uczniowie mogli również spróbować pyłku pszczelego, który zresztą bardzo im zasmakował. Był też czas na swobodne zabawy na ogromnym placu zabaw oraz ognisko z pysznymi kiełbaskami.

          • Koło teatralne w cyrku? Dlaczego nie!

            Uczniowie koła teatralnego prowadzonego przez panią Martę Woźnicę wybrali się do cyrku, gdyż w najbliższym czasie mają zamiar wystawić przedstawienie “Cyrk”. Grupa małych aktorów stwierdziła, że najlepszą inspiracją będzie prawdziwy spektakl cyrkowy. Zobaczyli mnóstwo atrakcji: akrobacje, iluzje, kabaret, a także poczuli dreszczyk adrenaliny podczas oglądania motocrossowców. Teraz z niecierpliwością czekają, aby mogli sami wystąpić przed publicznością.

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych