• Julia i Natalia wzięły udział w konkursie diecezjalnym

            2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Tłuszczu odbył się diecezjalny etap wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim "Soli Deo - Jedynemu Bogu". Konkurs był adresowany do uczniów klas VI-VIII. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 8c: Julia Szczepańska i Natalia Markiewicz, które wykazały się ogromną wiedzą na temat życia tego wielkiego Polaka. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do zwiedzania Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali nagrody z rąk ks. biskupa Romualda Kamińskiego. Uczennicom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy też ich nauczycielce religii - pani Marii Zagórskiej.

          • Znają życie i twórczość H. Sienkiewicza

            Z przyjemnością informujemy, że uczennice z kl. 8e w maju wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim poświęconym życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Julia Bakuła, Natasza Brzozowska, Natalia Kopacz, Alicja Porębska i Nikola Subocz zajęła III miejsce w tym konkursie. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, w których należało wykazać się znajomością biografii Noblisty oraz doskonałą orientacją w świecie jego utworów, zwłaszcza "Quo vadis", "Latarnika" i "Janka Muzykanta". Uczennice z kl. 8e odebrały dziś swoje dyplomy oraz nagrody (karty prezentowe do zrealizowania w Empiku). Gratulujemy dziewczynom i ich polonistce - pani Agnieszce Kożuchowskiej.

          • Sensoryczne zabawy z okazji Dnia Dziecka

            Najmłodsi uczniowie oddziałów zerowych hucznie świętowali Dzień Dziecka. Były balony, wata cukrowa, popcorn... ale najwięcej frajdy i zabawy dostarczyły dzieciom zabawy sensoryczne na szkolnej świetlicy. A to za sprawą magicznych kolorowych farb, które nakładane przez dzieci rękoma utworzyły przepiękne obrazy zbliżającego się lata, zaś stworzona własnoręcznie masa solna pozwoliła wyczarować przeróżne ozdoby i breloczki. Zajęcia stanowiły naturalną okazję do angażujących wszystkie zmysły zabaw, które z pewnością zapadną w pamięci zerówczaków na długo.

          • Dzień Dziecka w kl. 1-3

            W naszej szkole Dzień Dziecka świętujemy także 2 czerwca! Tego dnia uczniowie kl. 1-3 oraz dorośli (zespół pań wychowawczyń, zespół ds. integracji i zespół pracowników administracji) wzięli udział w "Teście Wiedzy o Szkole". Tym razem reprezentacje młodszych uczniów mierzyły się z pytaniami dotyczącymi pań wychowawczyń, szkoły czy placu zabaw. Wszystkie dzieci (i te małe, i te większe) doskonale radziły sobie z poszczególnymi pytaniami. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie związane z rozpoznawaniem zdjęć nauczycielek i pracowników szkoły. Na podium znalazły się trzy klasy: I miejsce - klasa 3c, II miejsce - klasa 2c i III miejsce - klasa 1d. Zarówno wszyscy uczestnicy testu, jak i uczniowie ze zwycięskich klas otrzymali w nagrodę lizaki ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy za wspólną zabawę i wszystkim gratulujemy doskonałej wiedzy o szkole.

          • Dzień Dziecka w kl. 4-8

            Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole świętowały dziś dzieci mniejsze (uczniowie kl. 4-8) i dzieci większe (pracownicy szkoły oraz przedstawiciele rodziców). Wszyscy zostali zaproszeni przez klasy 4c i 7b do udziału w "Wielkim Teście Wiedzy o Naszej Szkole". Zabawa składała się z 3 rund, w każdej należało odpowiedzieć na pytania związane z naszą szkołą (z budynkiem, z pracownikami, z wydarzeniami szkolnymi, powiedzonkami nauczycieli i innymi ciekawostkami ze szkolnego świata). Pytania bywały bardzo proste, ale niektóre okazywały się też bardzo zaskakujące. Na pewno była to okazja do dowiedzenia się tego, co nieoczywiste w naszej szkolnej rzeczywistości. Zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy zabawy! Najwięcej punktów zdobyli reprezentanci kl. 8c i to oni zwyciężyli w "Teście Wiedzy", na II miejscu był zespół pedagogiczny w składzie: p. dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, p. Justyna Kołodziejczy

          • Baśnie i mity w szkolnym teatrze

            Uczniowie klas 4 i 5 po omówieniu baśni i mitów spotkali się, by przedstawić swoje ulubione utwory na szkolnych deskach teatralnych. Uczniowie sami wybierali te utwory, które chcieli zaprezentować. Samodzielnie pisali scenariusze, kompletowali stroje oraz zadbali o dekoracje. Efektem ich prac było powstanie baśni proekologicznych, prozdrowotnych, promujących właściwe wzorce zachowania, a także odświeżenie znanych nam wszystkim utworów. Do tak twórczych działań zachęcili swoich uczniów poloniści - pani Joanna Sterna oraz pan Paweł Aniszewski.

          • Like dla poprawnej polszczyzny - kolejne wyzwanie!

            Nasza szkoła kontynuuje działania związane z promowaniem poprawnej polszczyzny. Bardzo dziękujemy za nadesłane prace związane z dekorowaniem ogródków przydomowych, pokoi, okien czy balkonów zasadami, dzięki którym możemy pięknie i poprawnie posługiwać się polszczyzną. Teraz czas na nagranie klipu muzycznego promującego Kampanię. Filmiki nie powinny trwać dłużej niż 3 min. Na Wasze nagrania czekamy do 17 czerwca pod adresem joanna.sterna@sp3mm.pl

          • Natalia wyróżniona

            Z radością informujemy, że uczennica klasy 8c - Natalia Markiewicz została wyróżniona w III Powiatowym Konkursie "Mądrze i poprawnie po polsku". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie pod patronatem Starosty Mińskiego oraz Wójta Gminy Latowicz.

            GRATULACJE!

          • Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

            We czwartek 26 maja uczniowie klasy 1D mieli wielką przyjemność wybrać się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci z ogromną niecierpliwością i podekscytowaniem czekały na tę wizytę. Zwiedziliśmy Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą, a w niej Centrum Dowodzenia. Strażacy w bardzo interesujący sposób opowiadali o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego jest bardzo potrzebna i często bywa niebezpieczna. Panowie przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz wyjaśnili dzieciom, jakie informacje należy przekazać w rozmowie z dyspozytorem. Wielką atrakcją było oglądanie wozów strażackich i ich podstawowego wyposażenia. Uczniowie obserwowali również, w jaki sposób działa podnośnik strażacki. Następnie panowie strażacy zaprosili nas do „Krainy Tęczy”. Było wielkie lanie wody na kostce przed budynkiem straży. Pogoda nam dopisała, świeciło piękne słoneczko i dzięki te

          • Warsztaty z pierwszej pomocy

            We wtorek 17 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty z pierwszej pomocy dla uczniów klas czwartych. Na nasze zaproszenie do szkoły przybyli strażacy – ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, którzy przeprowadzili bardzo interesujące warsztaty dla czwartoklasistów. Panowie zaprezentowali, jak należy właściwie wykonać resuscytację krążeniowo–oddechową u poszkodowanego. Taka wiedza jest niezbędna każdemu z nas, aby uratować to, co najcenniejsze – życie ludzkie. Strażacy przypomnieli numery telefonów alarmowych oraz zwrócili uwagę na to, jakie informacje trzeba podać podczas rozmowy z dyspozytorem. Pokazali również, w jaki sposób należy ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej. Uczniowie oglądali także ciekawy film na temat sposobu obsługi defibrylatora zewnętrznego i dowiedzieli się, gdzie znajdują się takie urządzenia. Dziękujemy serdecznie strażakom za

          • Egzamin na kartę rowerową

            W maju w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów: części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna polegała na napisaniu testu wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań, spośród których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. Na teście znajdowały się pytania sprawdzające znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów, obsługę techniczną roweru, właściwe przygotowanie roweru do jazdy oraz znajomość jego podstawowego wyposażenia, jak również zasady udzielania pierwszej pomocy.

          • Jan Pogorzelski na podium!

            Komenda Powiatowa Policji oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dębego Wielkiego zorganizowała konkurs „Włącz wyobraźnię – to Ty decydujesz”, w którym Jan Pogorzelski uczeń klasy Ia zajął III miejsce w kategorii klas I-III.

            Zadaniem uczniów szkół podstawowych powiatu mińskiego było wykonanie pracy w formie komiksu, w którym dzieci dzieliły się swoją wiedzą z zakresu profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia. Komiks miał propagować profilaktykę uzależnień oraz szerzenie się negatywnego zjawiska społecznego wśród młodzieży jakim jest hejt.

          • Wczoraj - dziś - jutro (korowód historyczny)

            28 maja społeczność naszej szkoły wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu zorganizowanym na zakończenie obchodów 600-lecia miasta. Jako szkoła reprezentowaliśmy XVII wiek z dziejów Mińska Mazowieckiego. Zarówno uczniowie, nauczyciele z panem dyrektorem na czele, jak i rodzice ubrani byli stosownie do tej szlacheckiej epoki - były kontusze i żupany szlachciów, piękne suknie szlachcianek, ale można też było zobaczyć uczniów przebranych za zwykłych mieszczan i chłopów. Na czele naszego korowodu szli właściciele miasta, którzy dumnie prezentowali swoje herby. Kiedy korowód ukazujący dzieje miasta od XV wieku do współczesności dotarł do amfiteatru przy MDK, nasi uczniowie z kl. 7c zaprezentowali scenki z życia XVII-wiecznego Mińska. W ciągu 5 minut udało się opowiedzieć i o odbudowaniu kościoła parafialnego po pożarze z 1629 roku, i o najeździe Szwedów na miasto w 1657 roku, i o licznych zaraza

          • Kochamy nasze MAMY!

            Nasze mamy kochamy z różnych powodów, czasem jest ich tak dużo, że trudno je zliczyć. Starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Szkolnego postanowili to sprawdzić, odwiedzając niespodziewanie młodszych uczniów z.... telefonem w ręku. Oto rezultat ich działań, obejrzyjcie i posłuchajcie! A dla naszych Najukochańszych Mam samych słonecznych dni, dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla swoich pociech, tych małych i dużych. Wszystkiego najlepszego! - video-DZIEŃ MAMY.mp4

          • Ósmoklasiści piszą egzaminy

            Dziś ruszyły egzaminy ósmoklasisty. W naszej szkole egzamin pisze 102 uczniów. Zaczęło się od języka polskiego, jutro matematyka, a w czwartek - język angielski. Po pierwszym egzaminie uczniowie wychodzili zadowoleni. Trzymamy kciuki za wszystkich! POWODZENIA!

          • Kolejne spotkanie MIS-u

            W poniedziałek 23 maja miało miejsce kolejne warsztatowe spotkanie Międzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej. Tym razem w Centrum Młodzieżowym „Międzyczas” młodzież dyskutowała i zastanawiała się między innymi nad tematami związanymi z „zieloną Europą”, trwającym Rokiem Młodzieży oraz działaniami związanymi z zakończeniem obchodów 600-lecia Miasta Mińsk Mazowiecki. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele SU naszej trójki, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję, trafnie formułując wnioski i zgłaszając własne, ważne dla młodych, postulaty. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty spotkania MIS.

          • 7d zwiedziła Lublin

            W słoneczny i ciepły piątek 20 maja uczniowie i uczennice klasy 7d wraz z wychowawczynią i panią pedagog Justyną Kołodziejczyk wybrali się na wycieczkę do największego miasta na wschodzie Polski - Lublina. Młodzież poznała historię miasta podczas zwiedzania podziemi i spaceru z przewodnikiem urokliwymi, brukowanymi uliczkami Starego Miasta. Uczniowie mieli szansę przyjrzeć się z bliska kamienicom i porozmawiać z mieszkańcami podczas gry miejskiej, podczas której rywalizowali ze sobą, wykonując powierzone zadania. Po trudach zwiedzania przyszedł czas na własnoręczne wykonanie cebularza. Tradycja wypiekania cebularza sięga XIX w. Jako pierwsi zaczęli wypiekać je Żydzi z lubelskiego Starego Miasta, a potem receptura rozpowszechniła się w całej Lubelszczyźnie. Cebularze były okrągłe, złociste, chrupiące i bardzo smaczne, co uczniowie ocenili zaraz po wyjęciu upieczonych cebularzy z p

          • "Wybicki" sukces

            W piątek, 20 maja drużyna uczniów z klas 8a i 8b, w składzie Anna Szylberg, Aleksander Marczak oraz Dawid Trynkiewicz, zajęła drugie miejsce w miejskim konkursie wiedzy o Józefie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Odbył się on pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz pana burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki Marcina Jakubowskiego. Druga drużyna, złożona z uczniów klasy 7c, w składzie: Miłosz Ołtarzewski, Dominik Szczęsny i Bruno Wójcicki zajęła 6 miejsce. Obie drużyny zostały przygotowane przez p. Agnieszkę Nowak. Historyczne zmagania zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 5, której patronuje autor hymnu narodowego. Gratulujemy młodzieży i opiekunce!

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych