• Pomóżmy Darii!

• Już w najbliższy czwartek uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkają się podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Tego dnia w szkole będzie przeprowadzona akcja sprzedaży ciast upieczonych przez nauczycieli i pracowników szkoły. Całkowity dochód z naszej akcji (liczymy na to, że jak największy!) będzie przeznaczony na leczenie chorej uczennicy z naszej szkoły - Darii Gągol. Drodzy uczniowie - nie zapomnijcie o zabraniu pieniędzy na ciasta, babeczki i inne słodkości! Drodzy rodzice - dajcie swoim dzieciakom parę groszy na słodkie rozpoczęcie roku szkolnego! Warto i trzeba pomagać!

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wpłacania pieniędzy na leczenie Darii (zbiórka na pomagam.pl oraz poprzez udział w licytacjach prowadzonych na rzecz naszej uczennicy na grupie Facebookowej). Linki poniżej:

• Jesteśmy AMBASADORAMI Szkoły dla innowatora

• W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego - 30 sierpnia w budynku Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbyła się konferencja prezentująca wyniki realizacji trzylettniego programu pilotażowego "Szkoła dla innowatora". W projekcie tym brała udział nasza szkoła jako jedna z 20 placówek z całej Polski. Przez trzy lata dziesięcioro nauczycieli na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Wyszogrodzkim uczyło się, jak kształtować kompetencje proinnowacyjne u naszych uczniów. Teraz w szkoleniach biorą udział kolejni członkowie kadry nauczycielskiej, by efekty projektu wprowadzać w życie w szkolnej praktyce we wszystkich klasach. Chcemy także dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi szkołami.

Podczas konferencji przygotowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprezentowane zostały wyniki projektu, który zakończył się ogromnym sukcesem. Podano także rekomendacje dla polskiego systemu oświaty, by polska szkoła potrafiła skutecznie kształtowwać kompetencje przyszłości. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wystąpień m.in. prof. Jacka Pyżalskiego, dr. Jędrzeja Witkowskiego, Oktawii Gorzeńskiej, Ewy Radanowicz, a także przysłuchiwać się dyskusjom panelowym z udziałem dyrektorów i nauczycieli szkół projektowych oraz przedstawicieli doradców i ekspertów merytorycznych "Szkoły dla innowatora".

W imieniu wszystkich dyrektorów szkół projektowych dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki podziękował za mozliwość rozwijania skrzydeł w projekcie, a także zwrócił się do przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki o kontynuację działań i wdrożenie do polskiego systemu oświaty wypracowanych w projekcie rekomendacji.

Nasza szkoła otrzymała tytuł AMBASADORA Szkoły dla innowatora. Z pewnością będziemy upowszechniać skuteczne sposoby kształtowania u uczniów takich kompetencji jak:

- samodzielność myślenia,

- współpraca,

- rozwiązywanie problemów,

- zarządzanie sobą,

- liderstwo.

Wiemy, że możemy liczyć w tym względzie na wsparcie organu prowadzącego, czego dowodem była obecność na konfernecji pani wiceburmistrz Elizy Bujalskiej.

Dziękujemy za trzy lata przygody ze "Szkołą dla innowatora". Dla nas to początek tworzenia szkoły kompetencji przyszłości, bo chcemy, by nasi uczniowie jak najlepiej radzili sobie w dorosłym życiu.

• Zaczynamy nowy rok szkolny

• Serdecznie zapraszamy na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023, które odbędą się 1 września 2022r. według nastepującego harmonogramu:

• g. 9.30 - kl. 6 i kl. 8
            • g. 10.30 - kl. 4 i kl. 5
            • g. 11.30 - kl. 2 i kl. 3
            • g. 12.30 - kl. 1

Wszystkie uroczystości rozpoczną się w hali sportowej. Po części oficjalnej i artystycznej zapraszamy na spotkania uczniów z wychowawcami.

W imieniu parafii NNMP zapraszamy na mszę świętą, która odbędzie się 1 września o godz. 8.00.

• Run4Europe

• Już w najbliższy weekend zapraszamy na trzy dni wyjątkowych wydarzeń! Koncerty muzyczne oraz warsztaty sportowe na stadionie przy ul. Budowlanej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy i szczegóły na załączonych plakatach.

• Nowy termin akcji zbiórki krwi dla Darii

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sierpniowej akcji zbiórki krwi dla naszej uczennicy - Darii Gągol. Ze względu na duże zainteresowanie akcją - rodzice naszych uczniów zorganizowali jeszcze dwa kolejne terminy akcji - 29 sierpnia i 11 września w godz. 9-13 przed mińskim Pałacem. Zachęcamy do pomagania.

• Zaproszenie

• W imieniu pana burmistrza Marcina Jakubowskiego zapraszamy na uroczystości związane ze 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej.

• Festiwal Międzyczasowy

• 12 sierpnia odbędzie się w naszym mieście Festiwal Międzyczasowy - pierwsza taka impreza zorganizowana przez młodych dla młodych. Zachęcamy do udziału młodzież z naszej szkoły! Szczegóły na plakacie.

• Ubezpieczenie uczniów w nowym roku szkolnym

• Drodzy rodzice,

w nowym roku szkolnym 2022/2023 nadal obowiązywać będzie indywidualne ubezpieczenie NNW uczniów - taką uchwałę podjęła rada rodziców.

Przed zawarciem polisy proszę zapoznać się z ogólnymi warunkami - zawsze "diabeł tkwi w szczegółach" i cena nie idzie w parze z jakością.

Monika Lubańska - przewodnicząca Rady Rodziców