• X KONCERT CHARYTATYWNY

• 04.10.2021 12:17
      • X KONCERT CHARYTATYWNY
      • W niedzielę 6 grudnia po raz dziesiąty zaświeciło „Trochę słońca”. Świętowaliśmy dziesięciolecie koncertu charytatywnego oraz istnienia szkoły. Przygotowaliśmy wspaniały koncert z niespodziankami, który zaprezentowaliśmy licznej publiczności w szkole muzycznej.

Podczas koncertu nauczyciele i pracownicy szkoły zagrali jasełka. W przedstawieniu wzięli udział:

• – Maryja – Aleksandra Bereda
        • – Józef – Janusz Kamiński
        • – Lucyfer – Aldona Szewczyk
        • – Diabełek – Justyna Kołodziejczyk
        • – Babcia – Marzena Grzyb
        • – Górale – Tomasz Ruta, Marek Kudelski, Magdalena Iskra
        • – Baca – Małgorzata Pyszel
        • – Trzej Królowie – Aleksandra Wróbel, Dorota Sugier, Lilla Kłos
        • – Herod – Grzegorz Wyszogrodzki
        • – Herodowa – Urszula Ćwiek
        • – Śmierć – Beata Kulhawik
        • – Dworzanie – Edyta Chłopik, Wioletta Kucińska
        • – Krasnale – Anna Misiołek, Magdalena Paska, Zofia Bohun, Urszula Ćwiek, Izabela Saganowska, Marzena Grzyb
        • – św. Mikołaj – ks. Paweł Cudny

Wszyscy aktorzy spisali się na medal. Publiczność owacyjnie przyjęła występy nauczycieli i pracowników szkoły. Reżyserem przedstawienia była matematyczka, Anna Misiołek.

Oprawę muzyczną przygotował Dariusz Kulma, z którym w zespole zagrali, m.in. Magdalena Lewandowska (nauczycielka muzyki) na saksofonie, Maciek Walewski na gitarze, Przemek Nalazek na perkusji. Zaśpiewała absolwentka Sylwia Łoboda i trzecioklasista Maciek Walewski.

Koncertowi towarzyszył kiermasz prac uczniowskich przygotowany przez nauczycielkę techniki i informatyki, Ewę Raczyńską. Można było kupić oryginalny, niepowtarzalny prezent świąteczny. Była też wspomnieniowa wystawa zdjęć z dziewięciu poprzednich koncertów.

Na finał na scenie pojawił się urodzinowy tort. Do krojenia toru dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki zaprosił radną, Izabellę Rombel, przewodniczącą Rady Rodziców, Katarzynę Rosochacką, absolwentkę Sylwię łobodę i przewodniczącego samorządu uczniowskiego Adama Niewińskiego.

Goście wychodzili roześmiani, ubawieni występami i atmosferą spotkania.

Podczas koncertu udało się zebrać 3 380 zł, z czego 1060 zł zostanie przekazane na rzecz uczennicy gimnazjum przy Budowlanej chorej na raka. Pozostał kwota jak zwykle będzie służyć najuboższym gimnazjalistom, by mogli wyjeżdżać z rówieśnikami na wyjazdy edukacyjne (do teatru, muzeum, na wycieczkę).

Gratulacje z okazji dziesięciolecia koncertu przekazali nam: Jolanta Kwaśniewska z Fundacji „Porozumienie bez barier”, Jerzy Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz kierownictwo Caritas Polska.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim dobrym ludziom, którzy spędzili Mikołajkowe popołudnie w szkole muzycznej, ale i każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do promowania idei dobroci przez te dziesięć lat wspólnego koncertowania.

„Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia” – dla Gimnazjum Miejskiego nr 2 to wyznacznik misji szkoły, która chce przede wszystkim uczyć wrażliwości i zaangażowania społecznego.

Do zobaczenia za rok, na jedenastym koncercie charytatywnym „Trochę słońca”.