• PORADNIK DLA RODZICÓW

• 13.01.2022 13:05
          • PORADNIK DLA RODZICÓW - DOMOWE ZASADY EKRANOWE

• Media ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci. W ostatnich latach na jedno z najpoważniejszych zagrożeń związanych z nowymi technologiami wyrasta właśnie nadużywanie urządzeń ekranowych.

Coraz częściej diagnozowane są przypadki regularnego uzależnienia od sieci u coraz młodszych dzieci. Nadużywanie ekranów jest szkodliwe dla wzroku, może obniżać jakość snu, negatywnie wpływa na rozwój mózgu i rozwój mięśni dłoni.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała akcję społeczną „Domowe Zasady Ekranowe”. Specjaliści odpowiedzieli na pytanie, jak regulować korzystanie z ekranów w rodzinie, tak by były one pozytywnym dodatkiem do życia rodzinnego, a nie jego centralnym punktem. Zachęcam do lektury: