• JAK ZADBAĆ O DZIECIĘCY MÓZG?

• 13.01.2022 12:49
          • PROFILAKTYKA - RODZICU, ZADBAJ O DZIECIĘCY MÓZG

• W okresie zdalnego nauczania i wszechobecnej cyfryzacji warto uświadomić sobie pewne fakty związane z używaniem nowoczesnych technologii. Szczególnie przez naszych najmłodszych. Ekrany dają wiele możliwości i mogą pozytywnie stymulować mózg, ale używane w nadmiarze mogą negatywnie wpływać na rozwój i zdrowie dziecka oraz relacje rodzinne.

Istotne jest zachowanie równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci. Ważne jest też uważne towarzyszenie dziecku i spędzanie z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów.

Z cennymi wskazówkami przychodzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i jej kampania  „Zadbaj o dziecięcy mózg”. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego historię dziecięcego mózgu, który niepostrzeżenie wchodzi w fascynującą relację z ekranami, która z czasem okazuje się szkodliwa.

Link do filmu:

Więcej o kampanii na stronie: domowezasadyekranowe.fdds.pl