• IX KONCERT CHARYTATYWNY

• 26.09.2021 22:54
      • IX KONCERT CHARYTATYWNY
      • 7 grudnia 2008 roku o godz. 16.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej rozpoczął się IX koncert charytatywny „Trochę słońca”. Rekordowo dużą kwotę zebrano podczas tego koncertu i rekordowo duża ilość chętnych przyszła, by pomóc potrzebującym uczniom i wziąć udział w przygotowanych przez nich atrakcjach. Wśród licznych gości byli obecni: posłanka Teresa Wargocka, starosta Antoni Tarczyński i burmistrz Zbigniew Grzesiak, który nie opuścił ani jednego koncertu. Organizatorzy przygotowali loterię fantową, kiermasz świąteczny, przedstawienie teatralne i występy muzyczne. Na kiermaszu zorganizowanym przez nauczycielkę informatyki Ewę Raczyńską można było kupić oryginalne, ręcznie wykonane prezenty. W loterii, której losy sprzedawali podopieczni pedagog Beaty Kulhawik i psycholog Izabeli Rek, każdy wygrywał. Na scenie królował teatr i muzyka. Młodzi aktorzy szkolnego teatru „Pod spodem” pokazali premierowy spektakl „Szatnia” w reżyserii i według scenariusza Anny Misiołek i Izabeli Saganowskiej. Pomiędzy scenkami śpiewał niezwykły zespół złożony z uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców pod kierownictwem artystycznym Dariusza Kulmy. Nie zabrakło solowych występów. Śpiewał dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, przewodnicząca rady rodziców Katarzyna Rosochacka, nauczycielka polskiego Edyta Chłopik oraz uzdolniona młodzież: Sylwia Łoboda, Maciek Walewski i Dawid Nalazek. Publiczność nie szczędziła braw i pieniędzy. Organizatorom udało się zebrać kwotę 3 510 zł, najwyższą w ciągu dziewięciu edycji koncertu. Przeznaczona ona zostanie na pomoc najuboższym gimnazjalistom i chorej pracownicy szkoły. Za rok – dziesiąty, jubileuszowy koncert.