Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, pożegnań i zasłużonego odpoczynku. Uczniowie klasy 8a postanowili jednak zakończyć swoją przygodę ze szkołą podstawową w zupełnie nietypowy sposób. Zamiast tradycyjnej wycieczki, wybrali się na pełne emocji i wyzwań warsztaty survivalowe, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Nasi ósmoklasiści zamienili szkolne ławki na las, a podręczniki na kompasy, krzesiwa i liny. Pod okiem doświadczonych instruktorów przetrwania musieli stawić czoła wyzwaniom, które wymagały od nich nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim doskonałej współpracy, opanowania i logicznego myślenia.
Program warsztatów był niezwykle intensywny. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które rywalizowały i współpracowały w ramach kilku paneli tematycznych: sztuka rozniecania ognia, budowa schronienia czy nawigacja w terenie.
Te warsztaty były czymś więcej niż tylko lekcją przetrwania w dziczy. Była to lekcja odpowiedzialności i budowania zaufania w grupie. W wielu momentach uczniowie udowodnili, że potrafią działać jako jeden zgrany zespół, wspierając się nawzajem i wspólnie szukając rozwiązań.
Zmęczeni, ale dumni z pokonania własnych słabości, zakończyliśmy ten pełen wrażeń dzień wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Oficjalnie możemy uznać, że klasa 8a jest już w gotowa na nowe wyzwania, jakie czekają ich w szkołach ponadpodstawowych. Survivalowy egzamin zdali na szóstkę!
Młodzieży towarzyszyły wychowawczyni p. K.Kozłowska-Wyszogrodzka oraz nauczycielka informatyki i zajęć zawodoznawczych p. E.Raczyńska.