Aktualności

          • Dzień Misia w 0b

            25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, uczniowie klasy 0b poznali historię pluszowych misiów i zapoznali się z najsłynniejszymi misiami z książek i bajek. Ta wiedza pomogła im w rozwiązaniu quizu. Nie zabrakło prac plastycznych i zabaw do piosenki "Stary niedźwiedź mocno śpi".

          • Zbiórka karmy zakończona sukcesem!

            Wraz z końcem października zakończyliśmy zbiórkę karmy, misek i kocyków dla mińskich bezdomniaków: kotów i psów. W akcję włączyły się wszystkie oddziały klasowe wraz ze szkolnym kołem wolontariatu. Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność pamięta o czworonożnych przyjaciołach, zwłaszcza teraz kiedy nadchodzi zima. Dziękujemy wszystkim za serce i zaangażowanie się w akcję! Zachęcamy również do zakupu kalendarza, z którego 100% dochodu idzie dla bezdomnych zwierzaków.

          • Rodzinne dyktando napisane!

            W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "LIKE dla poprawnej polszczyzny". Jednym z zadań było zorganizowanie i przeprowadzenie w szkole dyktanda rodzinnego. W piątkowe popołudnie 26 listopada w szkolnej hali gimnastycznej ponad 55 osób podjęło wyzwanie napisania naprawdę trudnego tekstu o superbohaterce muszce, która przeżyła niesłychaną przygodę w jadłodajni "Żarełko". Członkowie rodzin dzielnie się wspierali podczas pisania dyktanda. Efekty współpracy okazały się bardzo dobre - I miejsce zajął duet: Anna Płochocka i Martyna Płochocka. Na drugim miejscu znaleźli się Wiktor Kulikowski z mamą - Eweliną Kulikowską, a na III - Alicja Pskiet i Maryla Wielgo-Pskiet. Poloniści podziękowali wszystkim piszącym dyktando, każdy otrzymał dyplom za udział oraz słodki upominek. Zwycięzcy dostali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim bardzo dziękujemy za w

          • Wesprzyj zbiórkę żywności

            Ruszuła zbiórka żywności w ramach akcji "ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE". Naszych wolontariuszy spotkanie dziś i jutro (26-27.11) w sklepie Biedronka (przy Dabrówki) i Kaufland. Wesprzyjcie zbiórkę i dołóżcie do kosza jakis produkt (kasza, cukier, mąka, makaron, olej, słodycze itd.). Paczki żywnościowe trafią do potrzebujących na początku grudnia.

          • AN(G)IELSKIE KOLĘDOWANIE - konkurs

            Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do udziału w muzyczno-językowym konkursie kolędowym. Szczegóły na plakacie:

          • ZAGŁOSUJMY!

            Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Nasze miasto do konkursu zgłosiło inwestycję pn. „Rewitalizacja terenu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim”.

          • Szlachetna paczka

            Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej społeczności szkolnej!

            Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szlachetna paczka”. „Szlachetna paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W bieżącym roku opieką objęliśmy Rodzinę Pani Katarzyny - załączamy link z opisem rodziny i listą potrzebnych rzeczy:
            Wybór rodziny - opis rodziny - Szlachetna Paczka

          • W imieniu Antosia dziekujemy!

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę rzeczy na kiermasz dla Antosia. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni ilością darów. Zapraszamy również osoby chętne na kiermasz, który odbędzie się w Cegłowie w najbliższą sobotę.

          • Stop cyberprzemocy

            W listopadzie w naszej szkole prowadzona jest akcja szeroko rozumianej profilaktyki "Pod parasolem". Uczniowie klas starszych wzięli dziś udział w apelu na temat cyberprzemocy przygotowanym przez panią pedagog Justynę Kołodziejczyk i uczniów klasy 7e. Młodzież usłyszała o zasadach, które powinny obowiązywać w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być przejawy i skutki cyberprzemocy oraz gdzie należy szukać pomocy w przypadku bycia ofiarą nieodpowiedzialnego zachowania innych w Internecie.

          • Listopadowa gazetka szkolna

            Dziennikarze naszego szkolnego miesięcznika "Na marginesie" przygotowali listopadowe wydanie gazetki. Przeczytacie w niej wywiad z przewodniczącą SU, rozmowę z panem dyrektorem o budowie boiska za szkołą, sondę o pasjach naszych nauczycieli. Poza tym są też stałe rubryki - VS i tematy tabu. Od tego miesiąca uczniowie zdecydowali się na reaktywację cyklu "Mamy cię" oraz na regularne pisanie recenzji gier komputerowych. Jeśli macie tematy, o których chcecie czytać, dajcie nam znać - zajmiemy się tym! Przyjemnej lektury! Link do gazetki znajduje się poniżej:

          • 7d na warsztatach w Międzyczasie

            Uczniowie i uczennice klasy 7d  wraz z  wychowawczynią K.Kozłowską-Wyszogrodzką i nauczycielka języka angielskiego p. Monika Gromulską uczestniczyli 18 listopada w warsztatach "Miejsce dla młodych - tworzone przez młodych" w Centrum Młodzieżowym Międzyczas.

            Spotkanie z  młodzieżą poprowadzili wolontariusze Fundacji EBU z  Niemiec i  Węgier.

          • Szlakiem "Kamieni na szaniec"

            18 i 19 listopada klasy 8a, 8b oraz 8d i 8e pod opieką wychowawców oraz p. A Matuszewskiej
            w nietypowy sposób rozpoczęła swoją pierwszą przygodę z lekturą A. Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec". Wycieczka do stolicy w ramach projektu „Poznaj Polskę” miała konkretny cel: przybliżyć uczestnikom najważniejsze wydarzenia życia Zośki, Rudego i Alka z książki Aleksandra Kamieńskiego, ich ideały i dramaty, jak również obraz życia w okupowanej Warszawie. Choć pogoda w piątek nie dopisała, to alternatywa objeżdżania zakątków miasta z panem przewodnikiem okazała się fascynującą przygodą.

          • Uwaga! Nasi wolontariusze ruszają do akcji!

            W dniach 26-27 listopada w godzinach 9-19 w sklepie Kaufland oraz Biedronka (ul. Dabrówki) odbędzie się świateczna zbiórka z Bankiem Żywności. Kup 1 lu 2 opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: słodycze, cukier, mąkę, soki, dżemy, herbatę, kako, mleko, tłuszcze, konserwy, odzywki dla dzieci itp. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym dzieciom w ramach akcji - ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE! Przy koszach ze zbieraną żywnością będą stali wolonatariusze z naszej szkoły. Zachęcamy do podzielenia się żywnością z potrzebującymi. Akcję organizuje Rada Rodziców.

          • Rodzinne dyktando - zapraszamy chętnych!

            Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "LIKE DLA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY". W ramach działań promujących poprawne używanie języka polskiego proponujemy zabawę ortograficzną w formie RODZINNEGO DYKTANDA. Dyktando odbędzie się 26 listopada o godz. 17.30. Do udziału w ortograficznych potyczkach zapraszamy rodziny uczniów z kl. 4-8. Chętni proszeni są o zgłaszanie deklaracji udziału do nauczycieli języka polskiego - przez dziennik elektroniczny do 23 listopada. Dyktando pisane będzie w parach - uczeń + członek jego rodziny. Zachęcamy do udziału w zabawie!

          • Listopadowe warsztaty z EBU

            Klasy 1-3 miały przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez naszych zagranicznych przyjaciół. Tym razem wolontariusze zabrali najmłodszych uczniów w podróż do Portugalii i Węgier, inne oddziały oddały się fascynującej grze „Play Green”, która dostarczyła wielu wrażeń i powodów do śmiechu. Przy okazji dzieci miały możliwość poćwiczenia języka angielskiego. Starsze klasy uczestniczyły w zajęciach przygotowanych w Mińskim Centrum Młodzieżowym „Międzyczas”. Działanie zostało sfinansowane w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności ze środków Unii Europejskiej.

          • Słowo ma moc!

            Klasa 7c we wtorek 16 listopada wzięła udział w warsztatach kreatywnego pisania, które zorganizował Miejski Dom Kultury w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego. Zajęcia dla uczniów prowadziła animatorka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji LOESJE promującej wolność słowa. Organizacja powstała prawie 40 lat temu w Holandii, jej nazwa to imię holenderskiej młodej dziewczyny. Znanym wytworem kreatywnego pisania Loesje sa plakaty z hasłami bazującymi na metaforyczności i weloznaczności języka. Niekóre z tych plakatów możecie zobaczyc w naszej szkole. Podczas warsztatów uczniowie 7c uczyli się tworzyć opowiadanie, bawiąc się słowami. Powstały tez "lepieje", czyli śmieszne wierszyki, np.

          • 1c uczy się podstaw programowania

            Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem. Dzięki robotom Photon poznają podstawy kodowania oraz matematyki. Photon to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane lekcje.

          • Przyrodnicy z zeróweczek

            Dzieci z zerówki obchodziły Dzień Jeża. Była to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Towarzyszyło im przy tym mnóstwo dobrej zabawy.

          • Kiermasz charytatywny- pomóżmy Antosiowi!

            Serdecznie zachęcamy do pomocy Antosiowi! Do 25.11 zbieramy gry, książki oraz zabawki. Rzeczy mogą być nowe lub używane w dobrym stanie.Wszystko zostanie przekazane na kiermasz charytatywny, który odbędzie się 27 listopada w Cegłowie. W trakcie kiermaszu organizowana będzie zbiórka na operację serca 5-cio miesięcznego chłopca. Operacja ma się odbyć w styczniu w Genewie. Dary należy składać do pokoju nauczycielskiego lub sali nr 6. 

    • Partnerzy

      • Odnośnik: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka
      • Odnośnik: https://www.kuratorium.waw.pl/
      • Odnośnik: https://ceo.org.pl/
      • Odnośnik: https://www.minsk-maz.pl/
      • Odnośnik: http://mdkmm.pl/
      • Odnośnik: https://mbpmm.pl/
      • Odnośnik: http://mzm-minskmaz.pl/
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2
        05-300 Mińsk Mazowiecki
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych