• Informacja o konkursach MKO

• Przekazujemy informację o konkursach organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów kl. 4-8. Informujemy, że na świadectwa szkolne moga być wpisywane tylko sukcesy odniesione przez uczniów w konkursach znajdujących się w wykazie kuratoryjnym. Poniżej zamieszczmy zestawienie konkursów na rok szkolny 2023/24. Lista ta będzie systematycznie uzupełniana w ciągu roku szkolnego:

(zal.)_Zestawienie_konkursow_MKO_2023_24.docx

• Wrześniowa gazetka już jest!

• Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania miesięcznika "NA MARGINESIE". Znajdziecie w nim aż 20 stron ciekawostek z życia szkoły i uczniów. Zachęcamy do przeczytania relacji z biwaku klasy 6a, wizyty na Stadionie Narodowym, krótkich rozmów z nauczycielami, uczniami i pracownikami szkoły, czy tekstów związanych z wakacjami. Zrecenzowaliśmy dla Was grę komputerową oraz zdradziliśmy przepis na pyszną pastę. Życzymy przyjemnej lektury!

Link do wrześniowej gazetki: Wrzesien_1-201_2023.pdf

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia w klasach 0-3 w głośne czytanie uczniom zaangażowało się wiele osób: p. dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki, panie wicedyrektor: Izabela Saganowska i Agnieszka Kożuchowska, p. Bożenka - pani woźna, p. Ewelina Frankiewcz oraz uczniowie z kl. 3A, 3B, 2B, którzy czytali na głos swoim koleżankom i kolegom. W klasach 4-8 uczniowie i nauczyciele czytali na głos książki podczas lekcji. Dzieci mogły posłuchać o przygodach kota Cukierka, doktora Dolittle, poznać niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Uczniowie zapoznali się także z panią woźną Wicią, której boją się wszyscy nauczyciele w szkole i nawet sam pan dyrektor, a to wszystko za sprawą książki G. Kasdepke ”Mam prawo!” Uczniowie z klasy 3A przebrani za postacie z bajek przypominali o Dniu Głośnego Czytania i zachęcali do jego obchodzenia. Pamiętajmy, że głośne czytanie rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pomaga zrozumieć otaczający świat i pozwala spędzić wspólnie czas. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Szewczyka Dratewki”, „Kozuchy Kłamczuchy”, „Pamiętnika Czarnego Noska”.