• XX KONCERT CHARYTATYWNY

• 06.04.2022 13:48
      • XX Koncert Charytatywny
      • Niedziela 3 kwietnia 2022 roku przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. Po raz dwudziesty zaprosiliśmy gości na KONCERT CHARYTATYWNY "Trochę słońca", a ich liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do naszej tradycji pomagania. Zebraliśmy rekordową sumę 11 530 zł, dzięki której będziemy mogli pomagać potrzebującym wsparcia uczniom naszej szkoły

Motywem przewodnim tegorocznego koncertu były morskie opowieści. Na scenie wystąpili aktorzy z kl. 8c oraz dwoje nauczycieli - pani Joanna Sułek i pan Sławomir Rybiński, którzy opowiedzieli historię klasy zmieniającej się pod wpływem wspólnych przeżyć na morzu. Główny wątek został wzbogacony o widowiskowe tańce. Pokazy taneczne rozpoczęły przedszkolaki z "zerówek" przygotowane przez swoje panie: Kamilę Zagórską, Ewelinę Frankiewicz i Iwonę Gąsecką. Na scenie zobaczyliśmy też małych piratów z kl. 1 pod kierunkiem pani Marty Woźnicy oraz wygimnastykowaną grupę marynarzy z kl. 2, której występ przygotowały panie: Izabella Kożuchowska i Katarzyna Chłopik. W burzowej scence ruchowej pokazali się podopieczni pani Małgorzaty Kożuchowskiej z kl. 3, a ich koledzy i koleżanki z klasy pani Pauliny Goebel zaśpiewali "10 w skali Beauforta". Gromkimi brawami nagrodzony został taniec rodziców, którzy szorowali pokład na rozkaz bosmana i uwodzicielskie ruchy grupy nauczycielek tańczących do latynoskich rytmów przeboju "Despacito".

Ważnym elementem każdego koncertu jest muzyka. Tym razem muzyczne występy rozpocząła instrumentalna interpretacja melodii z "Titanica" w wykonaniu dwóch ósmoklasistek. Potem królowały szanty pod batutą Magaleny Jakubowskiej. Chór złożony z uczniów, absolwentów i nauczycieli brawurowo zaśpiewał takie żeglarskie przeboje jak "Przechyły", "Gdzie ta keja", "Bosman" czy "Pacyfik". Bardzo podobało się męskie wykonanie piosenki "Biała sukienka", w której swoją solową część miał pan dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki. Chórzystom towarzyszyli na instrumentach rodzice, nauczyciele, uczniowie, absolwenci i przyjaciele szkoły: Wojciech Kożuchowski, Magadalena Jakubowska, Artur Jankowski, Agnieszka Nowak, Szymon Bielecki, Weronika Bartnicka, Mikołaj Buta, Alan Sosiński, Julia Bakuła.

Koncertowi towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczno-wiosenne oraz domowe wypieki. Za organizację kiermaszu odpowiedzialne były nauczycielki: Agnieszka Rycharska, Katarzyna Duczek, Grażyna Leszczyńska, Katarzyna Słowik-Siwicka i Aleksandra Kołak. W przygotowaniu prac artystycznych pomagali także podopieczni Renaty Jasińskiej i Anny Redosz oraz Małgorzata Drzazga.

Koncert nie mógłby się odbyć bez technicznej opieki pana Piotra Borkowskiego (nagłosnienie i oświetlenie) oraz pani Agnieszki Kożuchowskiej i jej uczniów z kl. 7b. Promocyjnie i technicznie pomagali także: pani Bogumiła Borzęcka-Gołoś, pan Marcin Sokołowski, pan Maciej Kłos, a piękna morska dekoracje wykonała pani Katarzyna Chłopik.

Każdemu, kto w jkikolwiek sposób włączył się w nasze wspólne koncertowanie, z całego serca -  DZIĘKUJEMY! Dzięki takim wydarzeniom buduje się nie tylko społeczność szkoły, ale i świat wokół staje się odrobinę lepszy.