• XVII KONCERT CHARYTATYWNY

• 06.10.2021 12:46
      • XVII KONCERT CHARYTATYWNY
      • Podczas XVII Koncertu Charytatywnego „Trochę słońca” zebraliśmy 5833zł. To rekordowa kwota w historii charytatywnego koncertowania organizowanego co roku przez naszą szkołę.

„Trochę słońca” to tradycja i autorski pomysł na kształtowanie postawy wrażliwości na potrzeby innych i aktywności społecznej realizowany przez szkołę kierowaną przez pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego. Szesnaście edycji firmowanych przez Gimnazjum Miejskie nr 2, a w tym roku 10 grudnia – siedemnasty koncert w wykonaniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.

– Idea koncertu pozostaje wciąż niezmienna – chcemy wspólnie pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – mówi pan Grzegorz Wyszogrodzki.

Co roku dzięki zebranym podczas koncertowania pieniądzom udaje się pomóc ponad 30 uczniom szkoły, którzy mogą razem ze swoimi rówieśnikami wyjechać do teatru, muzeum czy na wycieczkę edukacyjną. W tym roku z pewnością uda się objąć pomocą większą grupę potrzebujących, bo zebrana kwota jest rekordowo wysoka.

Tematem przewodnim tegorocznego koncertowania były wigilijne spotkania. Przy świątecznym stole –  jak w soczewce – skupiały się skomplikowane więzi międzyludzkie, trudne historie rodzinne, moralne dylematy. Zajrzeliśmy na Wigilię do domu dziecka, oglądaliśmy staruszków czekających na dzieci, samotną kobietę sukcesu, rodzinę biznesmenów, dla których pieniądze czy wyjazd stały się ważniejsze od tradycji. Scenki łączyła para szukająca schronienia – Maryja i Józef. Teatralne elementy koncertu to dzieło opiekunki koła teatralnego – pani Anny Lubienieckiej.

Miedzy scenkami teatralnymi występował zespół wokalno-instrumentalny pod batutą pani Magdaleny Jakubowskiej i pana Pawła Jedlińskiego. Chórzyści wprowadzali publiczność w nastrój zadumy „Smutną kolędą” czy „Kolędą dla nieobecnych”, ale nie zabrakło też ludowo brzmiącej „Gwiazdy na kiju” czy energicznej pastorałki „Skrzypi wóz”. Były popisy solistów i moc śpiewania w dużej grupie. Pięknym początkiem koncertu był muzyczny występ grupy rodziców na czele z przewodniczącą rady rodziców –panią  Agnieszką Duszczyk.

Nie zabrakło też prezentacji tanecznych. Zaczęła delikatnie klasa teatralna, potem podopieczne pani Aldony Szewczyk pokazały za pomocą tańca walkę dobra ze złem i wesoły taniec skrzatów świątecznych. Dwa wyjątkowe taneczne akcenty to solowy występ Kuby oraz „Świąteczne aniołki” wyśpiewane i wytańczone przez uczniów klas pierwszych. Największe brawa zebrały tańczące nauczycielki – kolorowe bombki wesoło podrygujące do świątecznej piosenki.

Świąteczną scenografię przygotowała Katarzyna Milewska, a za dźwięk i światła odpowiadał pan Piotr Borkowski i pan Maciej Kłos. Kwestiami organizacyjnymi zajmowali się uczniowie dwóch klas trzecich pod kierunkiem pani Agnieszki Kożuchowskiej i pani Ewy Pszczółkowskiej, a promocją pan Mariusz Jaguścik.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz prac świątecznych przygotowany przez panią Ewę Raczyńską, panią Katarzynę Duczek i panią Agnieszkę Rycharską. Można było kupić małe dzieła sztuki – ozdobne choinki, stroiki, ozdoby choinkowe, karty świąteczne i inne prace ręcznie wykonane przez uczniów i rodziców. To właśnie sprzedaż prac przyniosła tak wysoki wynik finansowy charytatywnego koncertowania.

Część koncertowych prezentacji została przygotowana w ramach realizacji przez naszą szkołę projektu “Bądźmy bliżej” z funduszy Rządowego programu “Bezpieczna +”.

Za rok „Trochę słońca” stanie się w pełni „dorosłym” koncertem – stuknie mu osiemnastka! I po raz kolejny będziemy udowadniać, że pomaganie jest fajne! Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne koncertowanie!