• XVI KONCERT CHARYTATYWNY
      • XVI KONCERT CHARYTATYWNY

      • 06.10.2021 12:48
      • XVI KONCERT CHARYTATYWNY
      • Po raz szesnasty w ogóle i po raz pierwszy u siebie zorganizowaliśmy Koncert Charytatywny „Trochę słońca”. Koncertowanie charytatywne to wizytówka naszego gimnazjum od początku jego istnienia. W każdym roku uczniowie, rodzice, nauczyciele przygotowują występy teatralne, muzyczne, taneczne według autorskiego scenariusza, by podczas koncertu wspólnie występować i zbierać pieniądze dla najbardziej potrzebujących gimnazjalistów. Idea koncertu to łączenie różnych grup dla wspólnego celu – pomagania innym. Dzięki koncertowemu funduszowi przez cały kolejny rok można finansować wyjazdy do muzeum czy teatru albo kupować rzeczy potrzebne najuboższym uczniom. Z tego typu pomocy korzysta średnio 30 osób rocznie. W tym roku być może grupa ta będzie mogła być większa, bo podczas niedzielnego koncertowania 11 grudnia udało się zebrać rekordową kwotę – 4600 zł.

        Wędrowanie

        Motywem przewodnim XVI Koncertu Charytatywnego „Trochę słońca” było wędrowanie.

        – Na górskich szlakach spotykają się ludzie, którzy się nie znają, a mimo to pozdrawiają się, a silniejszy pomaga słabszemu. Chcielibyśmy te niepisane zasady przenieść z gór do naszej społeczności – zaczynał koncert jego pomysłodawca i dyrektor szkoły przy Budowlanej, Grzegorz Wyszogrodzki.

        Publiczność, która szczelnie wypełniła halę widowiskowo-sportową, mogła oglądać sceniczne przygody trzech przyjaciółek wędrujących na bieszczadzką Tarnicę. Świetnie w tych rolach poradziły sobie Julia Karwowska, Marysia Piątkowska i Maja Biernacka. Dziewczynom towarzyszyły muzyczne anioły, czyli zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Agnieszki Nowak (nauczycielki historii). W ich wykonaniu wybrzmiały znane bieszczadzkie piosenki: „Zabieszczaduj dzisiaj z nami”, „Ballada z gór” czy „Bieszczadzkie anioły”. Wśród śpiewających byli uczniowie i nauczyciele. Solo zaśpiewali: Marta Lubieniecka, Szymon Bielecki, Tola Staska i Paweł Kołodzik. Instrumentalnie występy wspierali dorośli: Agnieszka Nowak (gitara), Mariusz Jaguścik (bas), Paweł Jedliński (instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki), Dorota Lewandowska (skrzypce) i Marcin Moroz (perkusja) oraz uczniowie – gitarzyści: Maciej Leszczyński i Dawid Płudowski.

        Taniec, muzyka, teatr

        Na scenie można było również podziwiać niezwykle naturalny i ujmujący występ rodziców. „Krajkę” przy ognisku śpiewali: Agnieszka Duszczyk, Tomasz Bielecki, Katarzyna Grabarczyk, Aneta Ostrowska, Lidia Drewniak i Elżbieta Drozdowska, a towarzyszyli im na gitarach panowie: Grzegorz Wyszogrodzki i Piotr Borkowski.

        Teatralny popis dali uczniowie klasy 3e, którzy wystąpili w etiudzie „Miłość bliźniego”. W dialogowanym tekście pokazali, jak bardzo dzisiejsza miłość bliźniego potrafi być powierzchowna, udawana, wątpliwa, nieprawdziwa. Młodzi aktorzy wykazali się doskonałym wyczuciem sceny, umiejętnościami aktorskimi i świetną pamięcią.

        Na tegorocznym koncercie nie zabrakło również występów tanecznych. Podopieczne Anny Lubienieckiej zatańczyły z białymi chustami, delikatnością walca wprowadzając do piosenki o bieszczadzkich aniołach. Druga grupa taneczna w kaloszach i z białymi parasolkami to nauczycielki: Agnieszka Kożuchowska, Aneta Korkosz, Marzena Grzyb, Justyna Kołodziejczyk i Aldona Szewczyk, które wytańczyły „Deszczową piosenkę”.

        Pomiędzy występami teatralnymi, muzycznymi i tanecznymi pojawiały się góralskie dowcipy o bacy i turyście w wykonaniu Grzegorza Ochala i Maćka Rombla. Chłopcy wprowadzali humor i komentowali rzeczywistość sceniczną.

        Dyrektor z gitarą

        Tradycyjnie zagrał na gitarze i zaśpiewał dyrektor Grzegorz Wyszogrodzki –  tym razem wprowadził liryczny nastrój piosenką „We wtorek w schronisku po sezonie”. Podsumowaniem koncertowych występów była piosenka „Idź swoją drogą” do słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Anny Lubienieckiej i Izabeli Saganowskiej przy akompaniamencie Agnieszki Nowak, Pawła Jedlińskiego i Doroty Lewandowskiej.

        Dodatkowych przeżyć estetycznych dostarczył gościom kiermasz prac artystycznych wykonanych przez uczniów i rodziców. Kiermasz przygotowany przez nauczycielki: Agnieszkę Rycharską, Ewę Raczyńską i Katarzynę Duczek był okazją do zakupu niepowtarzalnych prezentów czy ozdób świątecznych.

        By koncert mógł mieć należytą oprawę, w jego organizację włączyło się wiele osób. Uczniowie klasy 2e pod kierunkiem nauczycielki Ewy Pszczółkowskiej przypinali słoneczka, rozdawali ulotki, zbierali pieniądze. Wychowankowie Agnieszki Kożuchowskiej z kl. 2a zadbali o obsługę szatni. Nauczycielka plastyki Katarzyna Milewska wraz z uczniami z koła plastycznego przygotowała scenografię, a informatyk Mariusz Jaguścik zadbał o oprawę promocyjną i multimedialną wydarzenia. Nie do przecenienia jest praca Piotra Borkowskiego – szkolnego akustyka i oświetleniowca oraz pomagającego mu specjalisty do spraw obiektów sportowych, Macieja Kłosa.

        Każdy, kto w jakikolwiek sposób włączył się w charytatywne koncertowanie, mógł sobie tej niedzieli powiedzieć, że zrobił coś dobrego dla innych, a to z pewnością nadaje życiu sens.

      • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych