• XV KONCERT CHARYTATYWNY

• 04.10.2021 12:28
      • XV KONCERT CHARYTATYWNY
      • 21 marca witaliśmy wiosnę na zielono podczas XV Koncertu Charytatywnego “Trochę słońca”. Gościnne mury Miejskiego Domu Kultury pękały w szwach – publiczność nas nie zawiodła. Dzięki jej hojności udało się zebrać 3 600 zł, za które przez kolejny rok będziemy pomagać najuboższym uczniom naszej szkoły.

Tegoroczny koncert, którego scenariusz – jak zawsze – napisała pani Anna Misiołek, zdominował kolor zielony – oto trzy ufoludki lądują na Ziemi i żeby wmieszać się w tłum, szukają zielonych akcentów. Była więc pantomima do muzyki Vivaldiego o rodzącej się wiośnie, taniec żab i bociana w wykonaniu grupy rodziców, monodramy o zielonych bucikach i potrzebie rewolucji, wierszyk o wiośnie, a do tego zielono-wiosenne piosenki. W scenkach teatralnych znakomicie radzili sobie na scenie uczniowie klasy politechnicznej – 1e oraz troje absolwentów. Zespołem muzycznym kierowała pani Magdalena Jakubowska. W jej grupie pojawili się zarówno uczniowie, nauczyciele (pani Agnieszka Nowak, pani Renata Mroczkowska, pan Mariusz Jaguścik), jak i absolwenci. Nie zabrakło śpiewającego i grającego na gitarze pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który tym razem wykonał piosenkę z pierwszego koncertu pt. “Nadzieja”. Pięknie na pianinie zagrała utwór Chopina – Wiktoria Marks z 1b. Hitem koncertu okazał się występ nauczycieli, którzy odegrali cztery etiudy “Teatrzyku Zielona Gęś”. Na scenie czuli się jak w swoim żywiole: pani wicedyrektor Urszula Ćwiek, pani Agnieszka Kożuchowska, pani Justyna Kołodziejczyk, pan Mariusz Jaguścik, pan Sławomir Rybiński, pani Dorota Sugier, pani Lilla Kłos, pani Aneta Korkosz, pani Marzena Grzyb, pani Monika Złotnik, pani Ewa Kądziela, pani Aleksandra Bereda. Warto docenić twórczą aktywność rodziców, którzy z dużym poczuciem humoru i dystansem przygotowali scenkę o żabie-modelce. Wystąpili w niej: przewodniczący rady rodziców pan Tomasz Bielecki (bocian), pani Aneta Ostrowska (żaba), pani Elżbieta Drozdowska, pani Bożena Radłowska, pani Dorota Karczewska-Czapska, pani Urszula Jackiewicz, pani Joanna Zatońska oraz wokalistka – pani Paulina Rzewuska-Korycińska. Dużym zainteresowaniem gości cieszył się też kiermasz prac artystycznych przygotowany przez panią Ewę Raczyńska, panią Agnieszkę Rycharską oraz panią Katarzynę Duczek. Jeszcze do świąt będzie można podczas przerw w pokoju nauczycielskim oglądać i kupować pozostałe z kiermaszu prace. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób włączyli się w koncertowe urodziny. Dziękujemy, że wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu (pan Witold Kikolski, pan Dariusz Kulma, pan Waldemar Mirecki, pan Kazimierz Markowski), przyjaciółka szkoły pani Wanda Izabella Rombel oraz przedstawiciele prasy lokalnej, uczniowie, absolwenci, rodzice, pracownicy szkoły. Z ogromnym wzruszeniem przyjęliśmy listowne gratulacje od pani prezydentowej Anny Komorowskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. “Jeszcze w zielone gramy”! – następny koncert za rok.