• XIV KONCERT CHARYTATYWNY

• 04.10.2021 12:27
      • XIV KONCERT CHARYTATYWNY
      • 30 marca odbył się XIV Koncert Charytatywny “Trochę Słońca”. Publiczność – jak zawsze – dopisała. Wśród gości był radny sejmiku mazowieckiego Leszek Celej, starosta Antoni Jan Tarczyński, wiceburmistrz Krzysztof Michalik, przewodniczący rady miasta Dariusz Kulma, przewodnicząca komisji oświaty i wychowania Izabella Wanda Rombel, radny Bogusław Zwierz. Nie zabrakło też rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły.

Na scenie – śmietnik i trzy jego mieszkanki, czyli myszy (Ania, Julka i Ada). Co znajdą wśród śmieci, to staje się pretekstem do kolejnej scenki, piosenki i tańca. Taki scenariusz to pomysł pani Ani Misiołek. Do tego występy muzyczne pod batutą pani Magdaleny Jakubowskiej i kiermasz prac ręcznie robionych zorganizowany przez panią Ewę Raczyńska i panią Agnieszkę Rycharską.

W etiudach teatralnych oglądaliśmy uczniów klasy 3f i 3g. Ogłoszenie w gazecie czytali Robert i Mikołaj; miasteczko na linie opisywali Kamila, Paweł i Bartek; nocną rozmowę części ciała prowadzili Klaudia, Ola, Damian i Arek; cygańską balladę bez miłości snuli Wiktoria, Michał i Michał; w postacie kotów wcieliły się Ola, Natalia i Ilonka; filiżankami przez moment były Kinga i Ola, a o miłości dwojga ludzieńków opowiadały wzruszająco Dominika i Martynka.

Furorę zrobiły tańczące nauczycielki: pani Justyna Kołodziejczyk, pani Monika Złotnik, pani Iwona Ciesielska, pani Marzena Grzyb, pani Aldona Szewczyk i pani Ewa Kądziela. Panie w przebraniu myszek i kotków tańczyły do “Deszczowej piosenki” i “Don’t worry, be happy”. W drugim tańcu towarzyszył im rock’n’rollowy pierwszoklasista, Piotr Zyglarski.

W tym roku szczególnie podobały się publiczności występy muzyczne. Jazzowy głos pani Edyty Wojdygi, cygańskie solo pana Mariusza Jaguścika, dramatyczne “Boję” się wyśpiewane przez Paulinę Mogielską czy piosenka z kubkiem Ady Woźniewicz. Akompaniował na pianinie niezawodny mistrz Piotr Witkowski. Swoje solowe popisy miały Ala Chodorska i Agata Kolasińska, a wśród nauczycieli w zespole śpiewały również pani wicedyrektor Aleksandra Wróbel, pani Renata Mroczkowska, pani Aneta Korkosz, pani Marzena Borucka, pani Iwona Reszelska-Maćkowiak i pani Grażyna Olczak. Nie zabrakło oczywiście występu pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który tym razem zaśpiewał trzy piosenki.

Wyróżnić należy też spora grupę uczniów i nauczycieli, którzy pomagali w organizacji koncertu. pani Dorota Sugier i jej wychowankowie z klasy 2e zadbali o słoneczka, foldery dla gości. Zbierali pieniądze i częstowali wychodzących krówkami. Przy kiermaszu pomagała miedzy innymi pani Magdalena Iskra i pani Kasia Duczek, a sprzętem nagłaśniającym zajmował się pan Piotr Borkowski. Podziękowania należą się też wszystkim tym uczniom, rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy przygotowali prace na kiermasz, a także każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w przygotowania koncertowe.

Za rok piętnasty, jubileuszowy koncert!