• Boisko powstaje...

            20 października ruszyła budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie naszej szkoły. Z każdym tygodniem budowa posuwa się naprzód, widać kolejne działania firmy budowlanej. Zachęcamy do obejrzenia galerii, która pokazuje, jak powstaje wyczekiwane przez ucznió boisko.

          • Brawo Martyno!

            3 listopada reprezentantki naszej szkoły (Martyna Kozłowska z 8e, Gabriela Antonkiewicz z 7b i Patrycja Maciejewska z 7b) recytowały wiersze podczas Powiatowego Przeglądu Patriotycznego "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" w Mrozach. Z przyjemnością informujemy, że jury w składzie: pani Marta Pill, pan Artur Gotz i pan Adam Tkaczyk postanowiło przyznać nagrodę specjalną Martynie Kozłowskiej z kl. 8e za najlepsze wykonanie wiersza jednego z trzech polskich poetów obchodzących w tym roku okrągłe rocznie urodzin. Martyna recytowała wiersz Tadeusza Różewicza "List do ludożerców". Serdeczne gratulacje dla Martyny! (zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/CentrumKulturyMrozy)

          • Pamiętamy o żołnierzach

            Przed Świętem Zmarłych uczniowie klas 0-3 wybrali się na cmentarz, by zapalić znicze na grobach żołnierzy. Była to lekcja historii, która obudziła w naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, a także wrażliwość i szacunek dla zmarłych.

          • Dzień dyni w 0b

            29 października uczniowie klasy 0b obchodzili Dzień Dyni, podczas którego królowały pomarańczowe ubrania i dyniowe ozdoby. Dzieci poprzez obserwację dyń opisywały ich wygląd, poznawały ich cechy, a także dowiedziały się o ich wartościach odżywczych. Dzień Dyni był okazją do rozmów na temat spędzania Święta Zmarłych w różnych kulturach, w tym polskiego Dnia Wszystkich Świętych, Halloween, a także Dia de Muertos.

          • Haloweenowe zabawy ósmoklasitów

            W ostatnim tygodniu października zgodnie z przyjętym planem pracy obchodziliśmy w szkole w ramach lekcji języka angielskiego Halloween. Obchody tego dnia to przygotowywanie smakołyków oraz gry i zabawy utrwalające słownictwo i zwroty związane z dniem 31 października obchodzonym w Anglii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie jako Halloween. W ten sposó uczniowie poznają zwyczaje i kulturę krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 8 a, 8 b i 8 c obchodzili Halloween „na słodko i nie tylko” w ramach lekcji języka angielskiego. Przygotowali bardzo smaczne potrawy, których jednym ze składników była obowiązkowo dynia oraz napisali przepisy wraz z instrukcją przyrządzenia swojej potrawy w języku angielskim. W trakcie zajadania się przygotowanymi smakołykami utrwalaliśmy i poznawaliśmy nowe zwroty związane z Halloween, grając w memo, losując liściki oraz rozwiązując krzyżówki.

          • Drugoklasiści poznają świętych

            1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to bardzo radosne święto, bo tego dnia cieszymy się razem z tymi, którzy Niebo już osiągnęli . Niektórych znamy z imienia, innych nie. Uczniowie klas IIc i IIb mogli na lekcjach religii poznać niektórych świętych do "zadań specjalnych ". Oto dziecięce wyobrażenia świętych.

          • Klasa 1c buduje z klocków Lego Education

            Dzieci z klasy 1c podczas zajęć poznały różnice między zwierzętami hodowlanymi a domowymi. Zobaczyły jak należy o nie dbać, a także jak wygląda życie na wsi. Aby utrwalić zdobytą wiedze dzieci podzielone zostały na grupy i za pomocą klocków Lego Education wybudowały gospodarstwa rolne. Zajęcia z klockami były okazją do doskonalenia u uczniów kompetencji językowych, społecznych, sposobem na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz kreatywności, a przede wszystkim doskonałą zabawą uczącą współpracy w zespole.

          • Eko-lekcja dla klas 1!

            Dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez PWiK Mińsk Mazowiecki na temat ekologii. Nasi uczniowie dowiedzieli się ciekawostek na temat wody, ile potrzebujemy jej do prawidłowego funkcjonowania oraz jak dobrze ją wykorzystywać. Szczególnie zainteresowali się ciekawostkami dotyczącymi zużycia wody w poszczególnych dziedzinach naszego życia, np. ile wody zużywa się podczas prania odzieży bądź zmywania naczyń, a nawet w produkcji samochodu osobowego. Zajęcia zakończyły się konkursem z nagrodami oraz ciekawym eksperymentem.

          • Zerówkowicze poznają Europę!

            Od października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie „Europa i ja”. Ma on na celu zapoznanie dzieci z wybranymi krajami naszego kontynentu. Zerówkowicze postanowili poznać następujące państwa: Czarnogórę, Hiszpanię i Wielką Brytanię. Już na pierwszych warsztatach sprawdzili położenie danego kraju, zapoznali się z symbolami: flagą i godłem, które następnie wykonali. Poznali język i stolicę danego kraju, współpracując w grupach stworzyli makiety państw z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku: korków, worków na śmieci czy wykałaczek. Wyznaczyli także trasę i środki lokomocji, aby dotrzeć do celu, a to dopiero początek tej podróży, ciąg dalszy nastąpi...

          • Rok 2021 rokiem św. Józefa

            Rok 2021 został ogłoszony przez papieża Franciszka "Rokiem św. Józefa". Mając to na uwadze, uczniowie naszej szkoły postanowili podsumować ten czas. Dzieci młodsze wzięły udział w przygotowaniu opowieści o św. Józefie poprzez przedstawienie jego życia w twórczości plastycznej. Uczniowie starszych klas uczestniczyli w ,,Biblijnym Konkursie Wiedzy o św. Józefie". Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, na której można podziwiać przepiękne prace uczniów. Najlepszą znajomością postaci św. Józefa wykazali się uczniowie klas 8e i 8d oraz 7d i 7b. Uczniowie tych klas udziellili najwięcej prawidłowych odpowiedzi w konkursie wiedzy.

          • KONKURS TANECZNY

            Twórcy programu "You can dance - Nowa Generacja" zapraszają uczniów kl. 1-8 do udziału w konkursie tanecznym. Wystarczy, że grupa uczniów nagra krótkie video pod hasłem "Zbierz ekipę w klasie i wytańczcie, co wam w duszy gram". Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:

        • KONKURS TANECZNY
          • Spotkanie z książką i jej autorem

            28 listopada uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci i młodzieży - panią Moniką Kowaleczko-Szumowską. Pani Monika jest autorką książek dotyczących powstania warszawskiego, m.in. "Galop '44" i "Fajna ferajna". Swoje spotkanie z uczniami kl. 4-5 i kl. 7-8 autorka bogato ilustrowała zdjęciami i opowieściami historycznymi. W sposób aktywizujący słuchaczy pisarka opowiadała o powstawaniu swoich książek, procesie twórczym i o tle historycznym wymyślonych zdarzeń opisanych w książkach. Uczniowie zadawali pytania o treść książek i fakty historyczne. Mogli również kupić książki pani Kowaleczko-Szumowskiej i poprosić o autograf. Dziękujemy za to inspirujące, mądre spotkanie z książką. Dziękujemy organizatorce spotkania - pani Katarzynie Duczek z biblioteki oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie wydarzenia.

          • Wizyta niebieskiej wędrującej kanapy

            We wtorek naszą placówkę odwiedziła magiczna, wędrująca, niebieska kanapa! A wszystko to za sprawą wolontariuszy EBU, którzy zorganizowali akcję informacyjną dotyczącą projektów europejskich dla młodzieży. Nasi uczniowie mogli zasięgnąć informacji "z pierwszej ręki", a dodatkowo mogli "podszlifować" swój angielski. Cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Zapraszamy naszych zagranicznych przyjaciół częściej!

          • Soplicowskie inspiracje

            Po omówieniu "Pana Tadeusza" nadszedł czas na zaprezentowanie długoterminowej pracy projektowej. Uczniowie klasy 8e mogli wybrać sobie temat pracy spośród propozycji przygotowanych przez polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską. Jedni przygotowali folder reklamujący weekendowy pobyt w Soplicowie, inni skupili się na tym, co można w Soplicowie zobaczyć, więc oglądaliśmy makietę i ilustracje. Największym powodzeniem cieszył się temat, w którym uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie co jedli i pili mieszkańcy oraz goście Sędziego Soplicy. Na lekcji języka polskiego była dziś staropolska uczta - wszyscy chętni mogli spróbować ugotowanych przez poszczególne grupy potraw. Na naszych stołach pojawiły się: rosół staropolski, bigos, czerwony baszcz i ciasto drożdżowe na deser. Ósmoklasiści stwierdzili, że taka forma samodzielnej pracy nad lekturą bardzo im pasowała, a współpraca podczas gotowani

          • Październikowy numer "Na marginesie"

            Uczniowie k.7-8 działający w ramach szkolnej redakcji przygotowali kolejny numer miesięcznika "Na marginesie". Tym razem do rąk czytelników trafia aż 28 stron o tym, co ważne, interesujące i aktualne w życiu uczniów. Zachęcamy do czytania! Link do gazetki znajduje się poniżej.

        • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie
          • ZAPRASZAMY RODZICÓW na zebranie

            W najbliższy wtorek, 26 października zapraszamy rodziców na zebranie i dzień otwarty.

            Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:

            • godz. 17.00-17.30 - spotkania wychowawców kl. 1-3 z rodzicami - w wyznaczonych salach lekcyjnych;
            • godz. 17.30-19.00 - indywidualne rozmowy nauczycieli i
          • Piątoklasiści w Warszawie

            Klasa 5b dwukrotnie w październiku wyjeżdżała na wycieczki do Warszawy.

            1 października oglądaliśmy film „Czarny młyn” powstały na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Druga nasza wizyta, razem z klasą 5a, to poznawanie legend warszawskich i miejsc z nimi związanych. Na spotkanie z legendami ruszyliśmy marszowym krokiem z placu Piłsudskiego. Dzisiaj już wszyscy wiemy, dlaczego nasza stolica nosi taką nazwę i od kiedy jest najważniejszym miastem w Polsce. Wsłuchując się w dźwięk hejnału z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, dowiedzieliśmy się, dlaczego rozbrzmiewa on o godzinie 11.15. Na Rynku Starego Miasta mieliśmy serdeczne spotkanie z Syrenką i kataryniarzem, który przy akompaniamencie znienawidzonego przez pana Tomasza instrumentu, wyśpiewywał wspaniałe piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga. Szczęśliwie ulicą Krzywe Koło można już przejść spokojnie i w

          • Kreatywni uczniowie

            Ósmoklasiści zmagają się w lekturą "Pan Tadeusz" napisaną przez Adama Mickiewicza. Jednym z zadań klasy 8e było nauczenie się na pamięć Inwokacji i przygotowanie pięknej recytacji tego fragmentu roczynającego poemat. Wyznaczony termin okazał się za krótki, więc uczniowie w bardzo oryginalnej (i zaskakującej, i niespodziewanej) formie poprosili swoją polonistkę - panią Agnieszkę Kożuchowską - o przełożenie terminu recytacji. Poniżej można zapoznać się z poetycką prośbą. Swój cel uczniowie osiągnęli od razu. Prawdopodobnie inne klasy też będą w takiej sytuacji - można się inspirować. Autorką tekstu jest Martyna Kozłowska z 8e.

          • XIII Igrzyska Integracyjne

            Dnia 21.10.21 odbyły się Igrzyska Integracyjne zorganizowane już po raz trzynasty przez zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie specjalne w naszej szkole we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zmaganiach sportowych brali udział zaproszeni uczniowie z klas integracyjnych ze Szkół Podstawowych nr 1, nr 4 i nr 6 w Mińsku Mazowieckim, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz klasy 2c i 2d z naszej szkoły. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w Igrzyskach. Był to dzień pełen radości oraz uczenia się otwartości, współpracy i akceptacji. W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście: z Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki pani Katarzyna Łaziuk i pani Bożena Macheta, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim pani Edyta Ludwiniak oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulejówku pani Iwona Re

          • Warszawska przygoda 8d i 8e

            Dnia 20 października 2021r.uczniowie klasy 8d i 8e wraz z opiekunkami - p. A. Rycharską, p. R. Jasińską i p. K. Duczek odwiedzili Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie i wzięli aktywny udział w lekcji poświęconej epopei narodowej pt. „PAN TADEUSZ”. Młodzież, po omówionej już lekturze, miała niecodzienną okazję wykazać się wiedzą i zdobytymi wiadomościami nie tylko na lekcjach języka polskiego, ale również historii. Ciekawe eksponaty, obrazy i opowieści pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć tematykę omawianej lektury. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Iluzji na warszawskiej Starówce. To interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń zarówno dla maluchów, jak i dorosłych. Rozbudza wyobraźnię, inspiruje, jednocześnie zachęcając do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Poza świetną rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni czy ulubionym tunelu vortex, w Świecie Il

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    •           Google Classroom

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim
      • (+48) 25 758 95 47
      • ul. Budowlana 2 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych